Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alternativa Iphonu
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 23.06.2019 14:51:25
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, alternative iNapravam ni in je ne bo. Kolega ima Samsung A70, moram rečt, da je kar zmogljiv aparat in to za normalen denar. Sicer pa se S10 v oglasih na bolhi dobijo res poceni. Ne vem zakaj ampak cene rabljenega proti novemu so smešno nizke. Tko da, probaj pa boš videl.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 23.06.2019 14:53:53
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Odlicno, hvala za vse odgovore! Vidim da prehajanje na Huaweia ni samo “modna” muha, ampak imajo res nekaj vec za ponuditi.
Zanima me se, kako je pa z airpodsi in povezovanjem z androidom? Ali se pojavljajo kaksni problemi?

Bom pa verjetno res pocakal se par dni do Barcelone, sicer samsung s10 je ze “zunaj” Wink, huawei naj bi izdal P30 Pro, nokia 9 s petimi kamerami...

Pustimo se presenetiti...


Airpodsi delajo enako, edino app boš rabil, ki ti bo prikazoval stanje baterije. Pa drugače se normalno povezujejo. Brez appa pa ti ne bo delovalo edino to, da če vzameš slušalko iz ušesa, da se da na pavzo. Ostali gestures delujejo, ampak jih moraš pred tem na iPhone nastavit (recimo double tap za pavzo itd.).

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 141
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 23.06.2019 15:10:38
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot so ze ostali povedali, alternative iPhonu zal ni. Me pa zanima kaj drugi vec ponujajo? Boljsa kamera, edge to edge ekran in integriran fingerprint senzor v ekranu. Ne bi se branil teh izboljsav ampak vseeno svetujem, da pocakas do septembra na nov model. Moje mnenje je da je iOS se vedno svetlobna leta pred androidom (kombinacija OS, hardware, integracija, iMessage, najbolj pa privacy), tako da ne vidim smisla menjati to, tudi na racun prihranjenih nekaj 100€. Konec koncev telefoni niso vec samo telefoni ampak po zmogljivosti na ravni svoh racunalnikov, uporabljamo jih vsak dan za ogromno opravil in tudi ce je pri applu cena pretirana, se mi zdi vredno nakupa.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 24.06.2019 08:48:07
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S10 in P30 Pro nista slaba telefona. Ampak, če ti zasebnost nekaj pomeni boš verjetno vseeno raje ostal na iOS. Še ena zadeva je...če je telefon edina naprava, ki jo imaš od Apple se lahko tudi hitreje odločiš za S10 ali P30 saj nisi v nekem ekosistemu ampak mene je na P30 zmotilo že to, da ko sem ga v trgovini vzel v roke in odprl aplikacijo Photos se je le-ta takoj zrušila...ne bi imel tega, hvala.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 24.06.2019 18:14:37
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimiv, da je gogle-u in celemu android ekosistemu čist vseen za zasebnost ljudi... precej žalostno da najbvečja in najbolj bogata firma tako služi na ljudeh! Angry

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 24.06.2019 20:32:53
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vi to resno? da so vsi grdi vohuni razen appla? resno? sala leta.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1032
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 24.06.2019 21:16:54
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno je mislil največjo in najbolj bogato firmo...Apple?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10414
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 24.06.2019 22:38:20
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smt je napisal/a:
vi to resno? da so vsi grdi vohuni razen appla? resno? sala leta.

Vsi zbirajo podatke (tudi Apple)... ampak bistvena razlika je, za kaj se ti podatki uporabljajo. Ali se uporabljajo za izboljšavo uporabniške izkušnje, za ciljno oglaševanje, ali se prodajajo tretjim osebam, itd. Potem je še vprašanje, kako dobro so podatki anonimizirani, kako dobro so zaščiteni, itd. Potem pa preprosto poglej, s čim določeno podjetje služi... s prodajo naprav, storitvami, s prikazovanjem oglasov, obdelavo podatkov, ...? Na koncu se vsak sam odloči, s katerim podjetjem bo delil svoje podatke.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 25.06.2019 08:17:57
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Vsi zbirajo podatke (tudi Apple)... ampak bistvena razlika je, za kaj se ti podatki uporabljajo. Ali se uporabljajo za izboljšavo uporabniške izkušnje, za ciljno oglaševanje, ali se prodajajo tretjim osebam, itd. Potem je še vprašanje, kako dobro so podatki anonimizirani, kako dobro so zaščiteni, itd. Potem pa preprosto poglej, s čim določeno podjetje služi... s prodajo naprav, storitvami, s prikazovanjem oglasov, obdelavo podatkov, ...? Na koncu se vsak sam odloči, s katerim podjetjem bo delil svoje podatke.


Točno to. Za Google definitivno vem da prodaja vse kar lahko od podatkov, da ti potem še facebook spama z reklamami vmes, ki so "relevantne" zate.
Naredite en test: na navadnem PC-ju inštalirajte chrome in se vpište v facebook, potem odpri nov zavihek in išči nekaj kar prej nisi še nikoli. V parih dneh/tednih po iskanju boš začel dobivati na FB targeted oglase.
Pa da ne bo kdo reku, da itak FB sam vohuni je to zaradi tega, ker mu chrome to omogoča. Pa še google bo začel onemogočati ad blockerje oz. jih že z razlogom da morajo tudi z reklamami služiti.
Apple podatke zbira, ampak do sedaj še nisem imel izkušnje z njimi, da bi jih kakorkoli zlorabljali. Še korak dlje so šli in naredili "sign in with apple", kjer boš lahko dobil začasen anonimni email. Kaj češ boljšega? Sedaj se na večino stvari nisem prijavljal, ker sem imel poln kufer spama, zdaj me to ne bo sekiralo, ker ko bom imel dovolj spama, bom samo izklopil dohod mailov iz tega začasnega maila.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.06.2018
Prispevkov: 25
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 25.06.2019 14:31:54
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj je tako narobe s ciljnim oglaševanjem? Če že moram gledat reklame, raje gledam reklame za avte in roštilje, kot pa random reklame za barbike in ličila.
Meni osebno je konec koncev vseeno, če je celotna moja zgodovina brskanja javno dostopna - močno dvomim, da bi komu na tem svetu sploh bila zanimiva Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 26.06.2019 12:57:04
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo offtopic pa vseeno:

Facebook dobiva podatke od Facebook Pixel..

Praktično vsaka internetna stran ima na svoji strani (v kodi) naložen Facebook Pixle. Zakaj?

S strani podjetja:

Tako Facebook ve, kdo je bil na tvoji strani (Facebook profil in email), kdaj je bil, po katerih straneh in podstraneh je brskal in predvsem KAJ določenega uporabnika zanima oz kaj potrebuje.

Potem pa (kot podjetje) narediš na Facebooku ciljno oglaševanje in določiš npr, da oglas prikaže vsem, ki so bili v tvoji spletni trgovini in niso dokončali nakupa (zapuščena košarica) - tako jih dodatno spodbudiš (spomniš), da to potrebuje in da lahko kupi pri tebi.

Seveda je teh možnosti na Facebooku OGROMNO.

On topic: Tudi jaz sem nekaj časa nazaj napisal post, da bom šel zaradi pretiranih cen h konkurenci, pa se to ni zgodilo. Imel sem možnost 1 mesečnega testiranja Huawei-a in enostavno ni to to. Sploh, ko imaš doma vse od Appla. Kot je že nekdo rekel.. Težko prideš iz Applovega ekosistema.

Lp, Rok
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani