Jabuk
Prenos licenčnih progamov na novi imac
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 20.03.2019
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.03.2019 19:13:17
Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Sem čisto "frišen" uporabnik apple imac-a zato mi še vse bolj tuje in se zato opravičujem za kakšno neumno vprašanje.

Zadeva je v tem da imam imac27 z macOS mojave osnoven sistem ker potrebujem vsaj office in adobe CS6 pack dobim v kratki še macbook*a ki pa ima že vse te programe nameščene in me sedaj zanima kako če je sploh možno da bi te programe prenesel na imac-a saj mi je veliko bolj uporaben za te zadeve?

Hvala za pomoč
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.03.2019 19:48:00
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšen MacOS/macOS sistem imaš zdaj?

Na Mojave znajo CS6 delat probleme ... ampak, no... ne glede na to lahko licenco preneseš tako, da v programu (npr. v Photoshopu) izbereš v meniju Help in tam imaš deactivate.

Potem pa zbirko naložiš na nov računalnik in tam aktiviraš.

Tu imaš navodila za namestitev CS6 na Mojave:
https://blog.conradchavez.com/2018/09/24/macos-10-14-mojave-will-adobe-software-work/#preCC

https://helpx.adobe.com/si/download-install/kb/activate-deactivate-products.html

Office? Kateri Office?

Npr. odprtokodni LibreOffice ne rabi aktivacije.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.03.2019 08:47:10
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adobe načeloma dovoljuje inštalacijo programja z isto serijsko številko na dva računalnika, z opozorilom, da ne smeš uporabljati obeh naenkrat. Ampak vse dela na obeh naenkrat. Gre za to, da bi lahko sam uporabljal en računalnik, drugega pa nekdo drug. Ampak tu si zgolj "moralno" obvezan k spoštovanju tega "dogovora".
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 20.03.2019
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.03.2019 11:59:39
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore ,

Office je 2016

kateri OS ima pa nevem predvidevam da nekaj starejšega saj je računalnik letnik 2011 , nimam še ga pa pri sebi ker se hočem prej pozanimati preden se odločim za nakup.


lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.03.2019 13:51:40
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem, kupuješ notebook, na katerem bosta MS Office in Adobe CS6 paket. Torej - programja nimaš (kupljene licence)?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 20.03.2019
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.03.2019 14:15:51
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Če prav razumem, kupuješ notebook, na katerem bosta MS Office in Adobe CS6 paket. Torej - programja nimaš (kupljene licence)?


Tako je , programje je prednaloženo z licenco na macbook-u (2011). Sam pa imam imac-a 2015 ki ima original sierro in imam posodobljenega na mojave.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.03.2019 14:43:29
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno, kako so bili ti programi kupljeni... Ce so bili skupaj z racunalnikom, gre verjetno za OEM licence, ki so ponavadi licencno vezani na hardver, s katerim so prodani... Tako, da ob prenosu na drug racunalnik licence niso vec veljavne in je prakticno vseeno, ce si jih nalozis s “pasnikov”. Ce pa gre za ti. “Box” ali “full” verzije, pa je odvisno od izdajatelja, na kaksen nacin se prenese licenca...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.03.2019 17:12:17
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem, bi rad uporabljal licence od prejšnjega lastnika.

Teoretično lahko skleneš z njim kupoprodajno pogodbo za licence.
Dobro je imeti še originale računov.

Veljavno pa to menda ni. Kot ti je že Jest napisal, je zlo podobno, kot če bi imel naloženo robo iz pašnikov. Je treba prebrat licenčna besedila. Zlo verjetno boš našel zapisano, da se licenc ne sme preprodajat in so vezane le na prvega kupca.

Jaz (moje podjetje) sem pred leti kupil eno licenco za CorelDraw iz ene stečajne mase za par EUR. Sam zadeva ni veljavna, ker v licenčnih pogojih piše, da se licence ne sme prodajat. Imam pač škatlo in navodila. Pa inštaliram ga lahko brez zapletov, ker je legitimna serijska. Pravno pa nisem upravičen do uporabe.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.03.2019 21:18:23
Re: Prenos licenčnih progamov na novi imac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MS office ima cel kup brezplačnih alternativ, ki res niso slabe. Konec koncev so Pages, Numbers in Keynote odlične alternative. Popolnoma kompatibilne z MSOffice sicer niso. Bolj podobna sta recimo FreeOffice ali NeoOffice. Pogooglaj. Cel kup jih je. Na staro bookico sem pred kratim dal FreeOffice in zaenkrat nisem odkril nobenih večjih težav. Še najbolj moteče je, da ima prikaz težave z dvema monitorjema in full screen view ne obnovi vmesnika korektno. Quit in restart aplikacije reši težavo. Ja, je moteče, ampak ko sem se naučil odpravit zadevo, ni več... samo okna ne smem resize-at. Very Happy

Adobe - CS paket je kar obsežen. Če ga rabiš za delo, potem ne bi izgubljal besed, CS 6 je že kar out-dated... in boš kmalu naletel na težave, če sodeluješ z drugimi. Potem je vprašanje, katere programe sploh potrebuješ? Ps, Ai, Id, Pr, Ae ... ?

Če gre za hobi, potem imaš na voljo cel kup cenejših ali brezplačnih alternativ. Med plačljivimi najprej priporočam AffinityPhoto (namesto Photoshopa), Affinity Designer (namesto Illustratorja) in Affinity Publisher (namesto Indesigna). Enkraten nakup, cena je sprejemljiva, pravkar je akcija z 20% popustom:https://affinity.serif.com/en-us/store/

Tule pa je kar zanimiv nabor alternativ še preostalim programom:
https://lifehacker.com/27-free-alternatives-to-adobes-expensive-app-subscripti-1831737178
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani