Jabuk
Zasedenost diska
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2015
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.12.2018 09:14:27
Zasedenost diska
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi lahko kdo razloži tole zasedenost diska. V disk utility mi piše, da imam prosto 395 GB drugje pa da imam prosto 655 GB??
V info mi celo piše, da imam prosto 655 GB zasedeno pa 625 GB kar pomeni, če seštejem, da imam 1250 GB.... čeprav imam 1TB.



Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.12.2018 09:55:07
Re: Zasedenost diska
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te cifre se spremenijo, ko (spet) siri/spotlight poindeksira disk. To se da tudi ročno sprožit:
https://support.apple.com/en-us/HT201716

To je že od nekdaj tako. Še pred osx.

Pri tebi kaže, da imaš purgable disk space:
Zna pa v kvoto diska štet tudi prostor na cloudu. To ti pa me znam točno povedat.
https://macpaw.com/how-to/purgeable-space-on-macos

Aja. Pa če imaš skompresiran disk se zgodi, da sistem pokaže več prostora, kot je dejanska velikost diska.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.12.2018 10:31:38
Re: Zasedenost diska
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lizard_ je napisal/a:
Mi lahko kdo razloži tole zasedenost diska. V disk utility mi piše, da imam prosto 395 GB drugje pa da imam prosto 655 GB??
V info mi celo piše, da imam prosto 655 GB zasedeno pa 625 GB kar pomeni, če seštejem, da imam 1250 GB.... čeprav imam 1TB.




To težavo sem tudi sam imel par dni nazaj, vse pobrisal, in backup-a nisem mogel narediti, ker mi je konstantno timemachine zavračal backup ker naj bi potreboval 150gb prosotra za backup, čeprav je na prenosniku bil le sistem in aplikacije ( 30gb) in nisem mogel rešit problema. V disk utility kaže zasedenost 148gb, drugje pa 30gb in nisem vedel kaj naj naredim. Tako velikega diska nisem imel, da bi beckup naredil.

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani