Jabuk
Zunanji HDD Problem
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.11.2018 22:14:57
Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

mogoče je kdo imel isti problem in ga je nekako rešil.

Imam WD My Passport Ultra zunanji disk, ki ima samo en priklop za USB kabel, ki je istočasno tudi napajalni kabel.

Kakšne 4 mesece nazaj, se mi je začelo dogajat, da se zunanji disk konstantno odklaplja (Disk Not Ejected Properly) med gledanjem serij in filmov, in tudi ko je disk v neuporabi in je samo priklopljen, računalnik pa v mirovanju na mizi. Se pravi se kablov nihče ne dotika.

Imam Macbook Pro 13 Retina (Late 2013 model). Disk je formatiran v exFAT datotečnem sistemu.

Kaj sem poskusil:

1. Zamenjati kabel - delalo je 1 teden, potem se je odklapljanje ponovilo.
2. Izklopiti Spotlight indeksiranje za disk - ni pomagalo (oz. se je izklapljanje zmanjšalo za 70% a se še vedno dogaja).
3. Preizkus drugih USB portov na računalniku - ni pomagalo.
4. Disk preizkusiti na Windows računalniku - Disk dela brez problema po 2 dni skupaj. Disk sem preizkusil tudi na iMacu in deluje brez težav.
5. Izključil sem nastavitev o "spanju" diskov ob neuporabi v primeru ko je računalnik na napajanju in na bateriji. Ni pomagalo nič.
6. Preizkusil zdravje diska tako na Mac-u kot na Windowsu, disk je brez slabih sektorjev.

A je možno, da je napaka v USB portu na računalniku? Da ne more zagotoviti dovolj energije disku in se ta pol posledično izklopi? To mi je ena izmed zadnjih idej, kaj bi lahko povzročalo težave.

A ima kdo še kakšno drugo idejo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.11.2018 01:19:46
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A pregreva se ti pa ne?

Meni je (pred leti) WD delal probleme zaradi preslabega hlajenja ohišja. Pa je imel svoje napajajnje. Me je tolk spravil ob živce, da sem izrezal luknjo v ohišje in od zunaj pritrdil en majhen ventilator. Ni blo več problemov.

Zadnjič se mi je pa prvič zgodilo na enem Passportu, da se je podobno nepravilno odmountal. Sem pa pregledoval ene filme iz njega, kar do zdaj še nikoli nisem delal. Tko da bi se lahko tudi pregrel.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.11.2018 02:18:37
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pregreva se, sicer ne vem kakšna bi bila "pregreta" temperatura, ampak je ob izklopu hladnejši od temperature Macbooka (pa je Macbook neobremenjen).

Se zgodi pogosto čisto na začetku vklopa računalnika.

Se dogaja tudi "ponoči" in se zbudim ob 10 notifikacijah, da se disk ni pravilno izklopil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.11.2018 08:49:14
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imaš priklopljen original kabel, ki je prišel z diskom, ali si dal kakega svojega- daljšega ?

Meni se je točno to dogajalo z neoriginal USB daljšim kablom - isti Macbook pro late 2013 - zunanji disk WD 2,5 .. Zdaj imam original kabel in že 1 leto mir..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.11.2018 14:16:06
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dogajalo se mi je tudi z original kablom. Sem zamenjal že tri kable (2 iz Amazona in enega orginalnega), pa se dogaja še vedno isto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.11.2018 15:05:04
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daš disk v drugo ohišje, pa bo spet vse delalo.
(da ne razlagam mojega mnenja o WD ohišjih)

Drugač pa moj passport na MBP USB-3 portu dela 30% počasneje, kot če ga priklopim na Sonnetovo eksterno kiblo (Echo15+), ki je povezana z MBPjem čez Thunderbolt2. Hočem rečt, da usb porti na MBP zgleda niso glih nek presežek.


Nazadnje urejal/a macata Pon 05. Nov 2018 15:56; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.11.2018 15:22:48
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot je rečeno zamenjaj ohišje

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.11.2018 21:45:14
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zamenjava ohišja ne bo pomagala.

To je model zunanjega diska, ki ima USB Micro B connector direktno nameščen (soldered on) na SATA priklop na disku, in ga ne gre odstranit. Vsaj ne brez da bi uničil disk. Sem že odpiral gor ohišje, sam da sem ugotovil, da ga lahko sestavim nazaj. Zato tudi tega diska, čeprav je 2,5 model ne moreš uporabit kot internal disk. Ker enostavno ne gre odstranit Micro B connectorja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.11.2018 22:02:40
Re: Zunanji HDD Problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Zamenjava ohišja ne bo pomagala.

To je model zunanjega diska, ki ima USB Micro B connector direktno nameščen (soldered on) na SATA priklop na disku, in ga ne gre odstranit. Vsaj ne brez da bi uničil disk. Sem že odpiral gor ohišje, sam da sem ugotovil, da ga lahko sestavim nazaj. Zato tudi tega diska, čeprav je 2,5 model ne moreš uporabit kot internal disk. Ker enostavno ne gre odstranit Micro B connectorja.


WD-jevo sranje od zunanjih diskov je ena velika polomija. Meni je šel notranji disk (zeleni) in začuda nobena druga znamka disk ni delovala v tej škatli, ker se verjetno ne pofoha software in ne deluje. Nikoli več nič od njih.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani