Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Apple special event - 30. oktober 2018
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 04.11.2018 11:29:58
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... Surface to omogoča že dalj časa... ampak Sufrace je pač Windows 10 (dober namizni sistem), ki je (ne preveč posrečeno) prilagojen tudi za mobilno uporabo in touch. Windowsi so žel precej zadaj glede mobilne uporabniške izkušnje, če to primerjamo z iOS in Androidom. Mislim, da je to tudi razlog, da se Apple tega noče iti na tak način... ker ni enostavnega in dobrega načina predelati 20 let star sistem, ki je bil vedno osnovan okoli miške in tipkovnic, da bi kar naenkrat postal odličen za touch in mobilno uporabo. Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost... ampak jaz še vedno pravim, da iOS nikoli ne bo sposoben dostojno nadomestiti macOS-a. Prej vidim možnost, da boš imel opcijo imeti oba sistema na eni napravi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 04.11.2018 12:04:52
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekako ne vidim, da bi Apple omogočal dual-boot na iPad-ih bodisi v iOS, bodisi v macOS.

Windows 10 uporabljam na službenem računalniku. Kolikor je Surface res dober z vidika hardware-a (minus USB-C), obolevam ob uporabi Windows 10.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 04.11.2018 12:57:18
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
... ampak jaz še vedno pravim, da iOS nikoli ne bo sposoben dostojno nadomestiti macOS-a. Prej vidim možnost, da boš imel opcijo imeti oba sistema na eni napravi.


Morda. Ali pa pride kakšen naslednik obeh sistemov. Govorim o neke vrsti združitvi obeh, torej sistem z vmesnikom, ki se bo prilagodil glede na velikost priključenega ekrana in krmilne enote (prst, miška, tipkovnica, kaj četrtega) ...

Sicer pa so pametnejši od mene vedno govorili, da "nikoli ne reci nikoli".

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 04.11.2018 13:20:36
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz poznam rek "nikoli ne reci nikoli"... ampak iOS pač nikoli ne bo macOS. Če bo kdaj bolj podoben macOS-u ali če bo kdaj izšel hibridni sistem, to ne bo več iOS (ne glede na ime, ki ga bo imel).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 04.11.2018 14:53:31
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dajmo času čas. Wink

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 05.11.2018 17:53:06
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glejte to:
https://www.macrumors.com/2018/11/05/hyperdrive-usb-c-ipad-pro/

Pa smo že bližje "modularnemu računalniku".



_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 05.11.2018 18:26:30
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo, lihkar so prišli ven review-i.

iPad Pro NE PODPIRA zunanjih naprav za hranjenje podatkov (USB diski, flash drive-i). Tako da tale slika je precej varljiva. SD kartica in USB ključek sta neuporabna.

Sicer je zame to precejšnje razočaranje. "Pro" se naenkrat še bolj razblini...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 05.11.2018 19:25:49
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu je iPad PRO bolj kot ne razočaranje za resno delo. Jaz se sedaj čedalje bolj nagibam k temu, da še počakam kakšno leto z menjavo, ker se govori, da naj bi že iOS 12 temeljito prevetril sceno in potem bo spet izpadlo, da so starejši modeli iPada nezmožni novih funkcij, ki bodo morda res bolj "pro" orientirane. Vsaj native oz. desktop različico Safarija in Finderja bi moral podpirati, pa bi bil že precej bolj zanimiv za resno delo. Idealno pa bi bilo, da bi ga odprli tudi za USB in druge ključe, kar pa se bo morda dalo že sedaj s kakšnimi dodatki, kot je viden zgoraj.

Kakorkoli, iPad Pro 2018 je "power house", ki ima eno veliko slabost: iOS sistem, ki ga močno podhrani glede na to, česa je zmožen. OK, native Photoshop bo že velik korak naprej, ampak še vedno mu manjka veliko. Sedaj izgleda bolj kot Ferrari, ki ga lahko voziš samo po regionalnih cestah, ne moreš pa se z njim zapeljati po avtocesti, da bi ga popolnoma izkoristil.

Hardware je torej že tam, kjer bi moral biti, slediti mu mora še software in bo to to. Ampak v letošnjem letu to še ni to. Morda prihodnje leto, če bo iOS 12 res pomenil konkreten korak naprej v združitvi iOS in MacOS. Do takrat pa bo več kot zadovoljivo svoje poslanstvo zame opravljal lanskoletni 10.5" model.

Z novim iPadom moraš kupiti tudi nov svinčnik, če ga seveda želiš uporabljati: le zakaj? Kaj manjka staremu? To, da ga moraš vtikati noter za polnjenje in šrli ven? Mene to ne moti, ker ga polnim enkrat na nekaj dni, napolni pa se v dobesedno 15-ih minutah, pa še takrat je na mizi, tako, da možnosti poškodb tako rekoč ni.


Nazadnje urejal/a iPaddy Pon 05. Nov 2018 19:30; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 05.11.2018 19:27:59
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmmm... zadnja verzija iOS je 12.1 Rolling Eyes Wink

Sicer pa... eni zivite prevec v “sanjskem” svetu... in prevec spekulirate, kaj bo, ce bo... Wink ... Ce rabis sedaj, kupis sedaj, ce ne rabis sedaj, kupujes bolj zaradi tega, ker ima jabolko zadaj Smile... ali pa jaz nekaj ne razmumem najbolje... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 05.11.2018 19:31:01
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Hmmmm... zadnja verzija iOS je 12.1 Rolling Eyes Wink

Sicer pa... eni zivite prevec v “sanjskem” svetu... in prevec spekulirate, kaj bo, ce bo... Wink ... Ce rabis sedaj, kupis sedaj, ce ne rabis sedaj, kupujes bolj zaradi crednega nagona Smile... ali pa jaz nekaj ne razmumem najbolje... Wink


Sem se uštel, mislil sem na iOS 13, se opravičujem. Razz

iPada sem do sedaj menjal vsako leto, ker je vsaka generacija ponudila VEČ: ali zmogljivejša "čreva", ali večji ekran, kar je zame še bolj pomembno od performanc itd. Skratka, menjal nisem zaradi jabolka zadaj, ker sem ga vedno imel v etuiju, tako, se jabolka niti ni videlo. Smile Menjal sem zato, ker je bil vsak nov model res za korak boljši od prejšnjega in sem pač želel biti v koraku s časom, pa še starega sem še vedno precej dobro uspel prodati. Letos pa po vsej verjetnosti ne bom menjal, ker v bistvu ne potrebujem, če razmišljam po tvoje. Za tisto, kar ga uporabljam sam (pisanje, media consumption, splet, sem in tja kakšen špil) ne potrebujem "the latest in greatest", sploh pa me je odbila cena. Bom počakal, da bodo ponudili še kaj več, da bo razlika res očitna tudi v smislu uporabe.


Nazadnje urejal/a iPaddy Pon 05. Nov 2018 19:35; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 05.11.2018 19:31:11
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno kaj za koga pomeni pro. Zame usb ključi in sd kartice zihr ne. Tudi na macu tega že sto let nisem uporabil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 05.11.2018 19:32:11
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na The Verge je dober review.

Za zunanjo hrambo podatkov je novi Pro identičen kot stari. Potrebuješ ločen app, ki komunicira s priključenim USB ključkom. Ti podatki brez izvoza niso vidni v drugih app-ih. Efektivno useless, oziroma praktično neuporabno za nek normalen workflow z datotekami na zunanjih medijih (fotke, filmi, etc.).

Že mogoče, da bo iOS 13 boljši v tem smislu, ampak zaključek review-a zelo dobro opiše zadevo: "THE FASTEST IPAD IS STILL AN IPAD"
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 05.11.2018 19:41:52
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Na The Verge je dober review.

Za zunanjo hrambo podatkov je novi Pro identičen kot stari. Potrebuješ ločen app, ki komunicira s priključenim USB ključkom. Ti podatki brez izvoza niso vidni v drugih app-ih. Efektivno useless, oziroma praktično neuporabno za nek normalen workflow z datotekami na zunanjih medijih (fotke, filmi, etc.).

Že mogoče, da bo iOS 13 boljši v tem smislu, ampak zaključek review-a zelo dobro opiše zadevo: "THE FASTEST IPAD IS STILL AN IPAD"

Apple bo na iPadu preprosto moral odpreti zadevo predvsem v tem pogledu, ki ga navajaš. Zame je v letu 2018 nesprejemljivo, da moram preko iTunes sinhronizirati zadeve na iPada, ker je to zastarelo in neuporabno. Confused Da en film ali video posnetek spraviš na iPada je cela umetnost. To preprosto ni to. Apple zna bolje. Morda pa je Pro v tem pogledu mišljen za kaj drugega, ne vem. Morda kodiranje in umetnost, torej risanje, to namreč ves čas poudarjajo, pa ajde, morda še obdelava fotk, potem pa se konča.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 05.11.2018 19:46:55
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu sem USB ključke mislil bolj kot prispodobo za "upravljanje z datotekami". Razumem, da je to pomemben element varnosti na iOS, ampak za poslovno in napredno zasebno uporabo je grozen hendikep.

Filmi dejansko precej dobro delajo preko Infuse app-a. Streaming z NAS-a, download v lokalni library na iOS napravi...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 05.11.2018 19:51:46
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz film prenesem z Infuse. Za vse ostalo uporabim iCloud.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 05.11.2018 20:53:15
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
frin je napisal/a:
Jaz film prenesem z Infuse. Za vse ostalo uporabim iCloud.

To ni problem, tudi sam uporabljam Infuse, kaj pa recimo domači video posnetki, ki so večji, morda celo več GB? Mad

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 05.11.2018 21:06:16
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnji film ki sem ga tako prenesel na iPad je imel 9,5 GB, tako da to ni problem. Malo traja, ampak dam prenašat pa pustim, grem nekaj drugega delat in je potem prenešeno. Raje to kot pa da iščem če/kje imam primeren USB ključ, mi je brezžični prenos vseeno bolj praktičen.

Slabost je edino to, da če hočeš kaj bolj obsežnega hraniti na iPadu je prostor drag. Zaenkrat teh težav še nisem imel, ker hranim na iPadu največ 2-3 filme. Za moje potrebe čisto v redu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 05.11.2018 21:57:59
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
frin je napisal/a:
Zadnji film ki sem ga tako prenesel na iPad je imel 9,5 GB, tako da to ni problem. Malo traja, ampak dam prenašat pa pustim, grem nekaj drugega delat in je potem prenešeno. Raje to kot pa da iščem če/kje imam primeren USB ključ, mi je brezžični prenos vseeno bolj praktičen.

Slabost je edino to, da če hočeš kaj bolj obsežnega hraniti na iPadu je prostor drag. Zaenkrat teh težav še nisem imel, ker hranim na iPadu največ 2-3 filme. Za moje potrebe čisto v redu.


Ne razumem zakaj bi moral na padu gledat film...Še TV je skoraj premajhen...65". pač moje mnenje.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 05.11.2018 22:15:21
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Ne razumem zakaj bi moral na padu gledat film...Še TV je skoraj premajhen...65". pač moje mnenje.


Za na avionu pogledat kaksen film ali serijo, je prav fajn... ker hitro cas mine... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 05.11.2018 23:53:43
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Za na avionu pogledat kaksen film ali serijo, je prav fajn... ker hitro cas mine... Wink

Hm.. nja odvisno od družbe itd. Pogojno, če si vsak dan v avionu...
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani