Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Apple special event - 30. oktober 2018
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 31.10.2018 18:15:11
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Zakaj bi se moral navadit?
Na iPad oz. iPhone priklopiš miš, tipkovnico in ekran, pa imaš delujoč "namizni" računalnik.


A sem kej zamudil v teh letih? Miš na ipad oz. iphone? A to dela?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 31.10.2018 19:07:51
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje miš na iPadu ne dela.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 31.10.2018 22:30:41
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mini je sicer relativno drag v EU, v USA niti ne... sploh glede na to, da je ram nadgradljiv (prihraniš približno polovico v primerjavi z apple-ovo ceno), vsi porti omogočajo zunanjo nadgradnjo diskov. Zunanja grafa je tudi opcija. Mene nista presenetili niti konfiguracija, niti cena. Lepo bi bilo, če bi ponujali več rangov zunanjih graf - vsaj ene tri... Zagotovo zanimiva mašinca. i7 six core s 512GB SSDja je v italijanskem appstore-u 1749EUR z ddv. Bo pa po procesorski moči peljal lulat mojega 6-core trashcan-a. Pa mislim, da bi prav tako z njim lahko preživel naslednjih pet let. Meni se vseeno zdi dober deal.

Novi iPadPro pa ima po moje res dober price-performance.

Grem delat, da bom lahko zapravljal. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 01.11.2018 09:22:21
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
O mac miniju in airu sploh škoda zgubljati besed. Boljše da ne bi prodajali v evropi, ker za to ceno nihče ne kupi te robe pri nas. Drugo je v ameriki, kjer je standard vseeno precej višji in folk kupuje mac mini za 1500$ kot budget varianto.


Joj kok si ti pameten. A ti veš kakšni so prodajni rezultati prodaje air-a?

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 01.11.2018 10:38:42
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
Joj kok si ti pameten. A ti veš kakšni so prodajni rezultati prodaje air-a?

Prodajni rezultati me zanimajo samo zaradi dividende. Drugače sem jaz bolj praktičen človek in se sprašujem kaj lahko delaš s takim računalnikom, ki ima notri dvojedrnik, 8GB rama in 128GB diska in nenazadnje stane 1400-1500€. Ni ravno neki best buy za pisarniško delo, kajneda? Confused

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 01.11.2018 12:28:05
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Prodajni rezultati me zanimajo samo zaradi dividende. Drugače sem jaz bolj praktičen človek in se sprašujem kaj lahko delaš s takim računalnikom, ki ima notri dvojedrnik, 8GB rama in 128GB diska in nenazadnje stane 1400-1500€. Ni ravno neki best buy za pisarniško delo, kajneda? Confused


Ampak zdaj me pa že prav matra, kolk si ob zadnjem izplačilu dobil (bruto) dividende. Je bla tromestna cifra? Devil

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 01.11.2018 12:33:19
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
se sprašujem kaj lahko delaš s takim računalnikom, ki ima notri dvojedrnik, 8GB rama in 128GB diska in nenazadnje stane 1400-1500€. Ni ravno neki best buy za pisarniško delo, kajneda? Confused


Pisarniško delo je zelo širok pojem in kaj si pod tem nekdo predstavlja. Nekdo ki je grafični oblikovalec ali pa dela videe ima tudi pisarno in taka opravila smatra kot pisarniško delo. Mislim, pa da večina uporabnikov macbook-ov tega cenovnega ranga kot pisarniško delo smatra emaile, kakšnih 10 zavihkov v spletnem brskalniku (web crm ali kaj podobnega), par oken excel-a in mogoče občasno kaj drugega in seveda potrebuje lahek prenosnik. Za taka opravila je že macbook 12 lahko dovolj, kdor pa vidi Air-a kod podhranjenega, pa mora gledati MacbookPro-ja za ceno okrog 2000eur, ampak tak uporabnik verjetno uporablja računalniško zahtevne aplikacije, za katere ve, da potrebuje pro-ja z večjedrnim procesorjem in grafiko.
Če pa kdo kupuje pro-ja zato, da ga 95% časa obremenjuje do 15%, potem je kupil "overkill" za svojo uporabo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 01.11.2018 13:00:19
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak so vsi računalniki zelo redko na polno obremenjeni.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 01.11.2018 13:01:29
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Pisarniško delo je zelo širok pojem in kaj si pod tem nekdo predstavlja. Nekdo ki je grafični oblikovalec ali pa dela videe ima tudi pisarno in taka opravila smatra kot pisarniško delo. Mislim, pa da večina uporabnikov macbook-ov tega cenovnega ranga kot pisarniško delo smatra emaile, kakšnih 10 zavihkov v spletnem brskalniku (web crm ali kaj podobnega), par oken excel-a in mogoče občasno kaj drugega in seveda potrebuje lahek prenosnik. Za taka opravila je že macbook 12 lahko dovolj, kdor pa vidi Air-a kod podhranjenega, pa mora gledati MacbookPro-ja za ceno okrog 2000eur, ampak tak uporabnik verjetno uporablja računalniško zahtevne aplikacije, za katere ve, da potrebuje pro-ja z večjedrnim procesorjem in grafiko.
Če pa kdo kupuje pro-ja zato, da ga 95% časa obremenjuje do 15%, potem je kupil "overkill" za svojo uporabo.


Podpis.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 01.11.2018 15:37:46
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Prodajni rezultati me zanimajo samo zaradi dividende. Drugače sem jaz bolj praktičen človek in se sprašujem kaj lahko delaš s takim računalnikom, ki ima notri dvojedrnik, 8GB rama in 128GB diska in nenazadnje stane 1400-1500€. Ni ravno neki best buy za pisarniško delo, kajneda? Confused


Wrong. Odličen je za vse, kar rabi en ne-profi user. Za urejanje slik, office, internet, kakšen retuš slik, ... Ni? A preveriva na Airu 2011? Moja sestra ga namreč veelo uporablja od takrat. Sam pa sem do lani uporabljal mbp letnika 2007 nadgrajenega z ssd. V primerjavi s službenim thinkpadom t430 ga je peljal scat kadar hočeš, pri tistem kar človek rabi. Hitreje se je bootal, hitreje se je zbudil, hitreje je odprl app.

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 01.11.2018 16:22:10
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
Wrong. Odličen je za vse, kar rabi en ne-profi user. Za urejanje slik, office, internet, kakšen retuš slik, ... Ni? A preveriva na Airu 2011? Moja sestra ga namreč veelo uporablja od takrat. Sam pa sem do lani uporabljal mbp letnika 2007 nadgrajenega z ssd. V primerjavi s službenim thinkpadom t430 ga je peljal scat kadar hočeš, pri tistem kar človek rabi. Hitreje se je bootal, hitreje se je zbudil, hitreje je odprl app.


To kar si naštel ti jaz naredim isto/bolj kvalitetno na novem prenosniku z win10/linux. Cena takega prenosnika je 199€ in dobiš 3 leta garancije. Ne rabiš devat za novi Air 1500€. Lahko pa daš, da bo lepa dividenda. Nimam nič proti, da ne bo pomote. Smile

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 01.11.2018 18:04:25
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
A sem kej zamudil v teh letih? Miš na ipad oz. iphone? A to dela?


Odvisno od platforme. Primer za Samsung (so pa tudi drugi proizvajalci, ki imajo podobno):
https://www.samsung.com/global/galaxy/apps/samsung-dex/



Aja, drugače odgovor na tvoje vprašanje: na Apple-ovih napravah to še ne dela, kajti Apple še nekaj špekulira ...

rokoko je napisal/a:
To kar si naštel ti jaz naredim isto/bolj kvalitetno na novem prenosniku z win10/linux. Cena takega prenosnika je 199€ in dobiš 3 leta garancije. Ne rabiš devat za novi Air 1500€. Lahko pa daš, da bo lepa dividenda. Nimam nič proti, da ne bo pomote. Smile


Kako lahko primerjaš ekran od 200 evrskega prenosnika z novim Airom?

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 01.11.2018 20:59:50
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
To kar si naštel ti jaz naredim isto/bolj kvalitetno na novem prenosniku z win10/linux. Cena takega prenosnika je 199€ in dobiš 3 leta garancije. Ne rabiš devat za novi Air 1500€. Lahko pa daš, da bo lepa dividenda. Nimam nič proti, da ne bo pomote. Smile


Ah, daj no... user experience pozabljaš. Win10 prenosnik ti bo začel po dveh mesecih počasi delat, sranje imaš z virusi, malware-om...

Tu greva lahko spet debatirat in primerjat fičota in mercedesa. Oba te pripeljeta od točk a do b. Približno ob istem času... verjamem, da bi ti raje šel s fičotom. Za dividende pa sem ti že kar nekaj prispeval. Air cicer ne pride v upoštev, ker sem konec lanskega leta MBP nabavil, naslednji pa je na vrsti ipad pro. Moja ipad4 je res že boga. Mogoče še apx pade, ker je stari (prva generacija) umrl. Aja, še ena zanimivost... od kar sem se leta 2013 preselil mi apx-a ni bilo treba enkrat samkrat resetirat:)

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 02.11.2018 01:01:27
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AAPL kar precej navzdol. Priložnost za nove investitorje? Je bolj pametno vložiti v kakšno od 7822 kriptovalut? Hmmmm... Confused

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 02.11.2018 10:13:18
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
AAPL kar precej navzdol. Priložnost za nove investitorje? Je bolj pametno vložiti v kakšno od 7822 kriptovalut? Hmmmm... Confused


Tam ne boš dobil tolk dividend kot pri $AAPL. Zombie Zombie

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 03.11.2018 09:40:05
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
The new iPad Pro is almost as fast as one of Apple's $2,800 laptops — but it only costs $800:

https://www.yahoo.com/finance/news/ipad-pro-almost-fast-one-142007225.html

MBP z Applovim procesorjem se zdi vedno bolj logičen.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 03.11.2018 10:54:52
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po mojem naslednje leto še ne, leta 2020 pa se zna zgodit prehod na ARM.

Edino za Mac Pro se še ne ve.
Mogoče ravno zaradi tega zavlačujejo.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 03.11.2018 11:08:57
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozabljate, da verjetno še nekaj časa ne bo aplikacij za macOS v ARM arhitekturi. To pomeni, da bo potreben nek virtual machine za poganjanje x86 aplikacij na ARM-ih (se še spomnete Rosetta na prehodu iz PPC na x86)? Če želiš v tem primeru podoben performance, mora biti nov CPU hitrejši in ne samo približno enako hiter.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rosetta_(software)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 03.11.2018 11:16:03
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede emulacije se strinjam.

Mogoče pa so ta večji razvijalci že dobili informacije, da prilagodijo svoje programe za ARM, samo ne smejo izdat informacije.

Obenem verjamem, da Apple macOS sistem vzporedno razvija in testira za več vrst arhitektur kot se je to izkazalo že v preteklosti.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 03.11.2018 11:21:59
Re: Apple special event - 30. oktober 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Pozabljate, da verjetno še nekaj časa ne bo aplikacij za macOS v ARM arhitekturi.


Ne nujno. Tehnologija je precej napredovala vmes. Če se aplikacij kompajlajo v LLVM bitcode, jih lahko (teoretično) apple on the fly prekompajla na novo arhitekturo. Podobno so naredili pred kratkem v novim apple watch series 4, ki ima 64 bitni procesor. Starejše so imele 32 bitini procesor. In nobene aplikacije ni bilo potrebno na novo pevajati.

Res da to ni tako enostavno za prehod iz x86 na arm. Samo po moje bodo šli v tej smeri, če (ko?) se odločio za migracijo na lastne procesorje.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani