Jabuk
Iphone Xs blue tint
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.01.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.10.2018 14:56:06
Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Na svoji napravi sem pod določenimi koti opazil t.i. blue shift/tint. Zanima me, če ima še kdo podoben problem, ter kaj v tem primeru storiti. Preden začnete težit, da delam iz muhe slona..če daš za telefon 1200€ potem takih problemov nebi smelo bit.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.10.2018 15:54:22
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možno je da imaš namesto Samsungovega ekrana vgrajen LG-jev panel. Ampak glede na to, da so LG-jevi paneli prestali Applove teste komaj v Septembru, je to malo verjetno.

BlueShift je pri OLED ekranih ob določenih kotih prisoten vedno, razlika je samo v intenzivnosti. Sam sem ga imel na S8 a veliko hujšega, kot je sedaj na X-u (kjer je na mojem komaj zaznaven).

Tako, da če je Blue Shift prehud, ga nesi na servis. Lahko pa greš v kakšno prodajalno preverit, kakšen Blue Shift imajo na njihovih razstavnih modelih. Dokler so barve normalne pri normalni uporabi telefona, se to ne menjava.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.10.2018
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.10.2018 17:07:16
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Tudi sam imam težave z zaslonom in da ne odpiram nove teme bi, kar tule vprašal. Dva dni nazaj sem kupil iphone Xs in imam tudi sam problem z ekranom. Pod vsemi možnimi koti je barva zaslona normalna ampak če gledam v ekran naravnost ima dokaj opazno rumen odtenek. TrueTone Display in Night Shift opcijo sem izklopil. Se komu sanja kaj bi lahko bilo oz. kako naj rešim težavo ?

Hvala v naprej za dogovore!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.01.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.10.2018 23:26:22
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker se je zadeva poslabšala sem aparat poslal na servis (emonagram). Ker je minilo že okoli 10 dni od kar je zadeva pri njih sem se odločil, da jim pošljem mail in malo povprašam kako pa kaj. Nazaj sem dobil tole:

''Pozdravljeni,
vaša naprava je bila poslana na nadrejeni tovarniški servis. Napravo pričakujemo v naslednjem tednu.''

Se komu sanja kaj je to za en ''nadrejeni tovarniški servis'' ?


lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.10.2018 07:08:50
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pac to, kar so napisali... da so poslali naprej na nadrejeni servis... Verjetno na Nizozemsko...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.10.2018
Prispevkov: 8
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 23.10.2018 21:37:38
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morden in Fatkangaroo a sta težavo odpravila? Jaz imam enak problem pa ne vem kaj naj naredim. Display accommodations cisto nic ne pomaga. Obup od obupa. Je to napaka ali so tkole nardili?! Moram dat na servis al kaj?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.01.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.10.2018 10:52:59
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na emonagram servis trackingu pise, da bo aparat zamenjan z novim, torej gre verjetno za serijsko napako. Ce te zadeva zelo moti potem najbolje da odneses na servis.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.10.2018
Prispevkov: 8
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.10.2018 20:31:07
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ocitno bom mogla ja, me pa zanima kaj naj z vsemi podatki na telefonu? Bom mogla izbrisat vse?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.10.2018 20:40:34
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlobnica je napisal/a:
Ocitno bom mogla ja, me pa zanima kaj naj z vsemi podatki na telefonu? Bom mogla izbrisat vse?


Temu sluzi backup (v iCloud ali pa v iTunes)... ko dobis novega, samo das restore in je stanje spet enako...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.10.2018
Prispevkov: 8
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.10.2018 15:50:53
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To vem ja, pravim če moram izbrisat vse podatke na mojem telefonu pred oddajo na servis?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.10.2018 16:36:56
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlobnica je napisal/a:
To vem ja, pravim če moram izbrisat vse podatke na mojem telefonu pred oddajo na servis?


Ce jih ne izbrises, jih bodo oni... Moras pa obvezno izklopit Find my iPhone... To te itak verjetno opozorijo na servisu...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.10.2018
Prispevkov: 8
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.10.2018 00:33:13
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Okej hvala:) torej izklopim to nato zbrisem in dam na servis. Lekcija za drugic, da ne kupim prehitro ko je telefon komaj teden dni ven.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 29.10.2018 07:42:44
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlobnica je napisal/a:
To vem ja, pravim če moram izbrisat vse podatke na mojem telefonu pred oddajo na servis?


Najlažje je, da si v iTunes narediš backup, potem pa restore, ko dobiš iz servisa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 29.10.2018 07:43:00
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primerjava displejev.

https://www.youtube.com/watch?v=wrbeqh5KuP4
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.12.2012
Prispevkov: 39
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.11.2018 12:46:24
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morden je napisal/a:
Na emonagram servis trackingu pise, da bo aparat zamenjan z novim, torej gre verjetno za serijsko napako. Ce te zadeva zelo moti potem najbolje da odneses na servis.


In kaksen je ekran na novem? Moj ima tudi nekoliko rumen ekran, pa se bojim, da bo na drugem tudi, ce ga posljem na servis...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2239
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 05.11.2018 18:00:01
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni pa ni jasno, ko gledam primerjavo ekranov na youtube med xs, x, xr, se mi zdi na xr obupno rumenkast. Ko pa sem gledal primerjavo v trgovini že 2x na vsaj 5h različnih xr-h z xs, x, ima pa meni xr lepši zaslon in bele barve so bile manj rumenkaste(oz. bolj bele) kot na oledu. True tone je bil na obeh izklopljen. Očitno na kameri izpade čisto drugače. Nasplošno se mi zdi ekran na Xr zelo dober. Edino škoda ker so umaknili force touch.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.11.2018 23:05:56
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In, kako ste potem uredili z menjavami telefona? Je bil problem rešen?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.11.2018 00:30:30
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Meni pa ni jasno, ko gledam primerjavo ekranov na youtube med xs, x, xr, se mi zdi na xr obupno rumenkast. Ko pa sem gledal primerjavo v trgovini že 2x na vsaj 5h različnih xr-h z xs, x, ima pa meni xr lepši zaslon in bele barve so bile manj rumenkaste(oz. bolj bele) kot na oledu. True tone je bil na obeh izklopljen. Očitno na kameri izpade čisto drugače. Nasplošno se mi zdi ekran na Xr zelo dober. Edino škoda ker so umaknili force touch.


Glede teh barv. V grafiki je nek konsenz, da štejemo barvo papirja za belo. Ta je vedno malo rumenkasta.

Na osnovi tega je za ekran, ki ga uporabljamo za postavitev tiskovin imet belo nastavljeno tako, da zgleda približno kot papir. (seveda je ful odvisno od luči v prostoru). Ravno tako barve na pairju ponavadi niso fluorescentno nasičene. Črna ni nikoli črna, bela ni nikoli bela. Tudi v naravi je podobno.

Po tej logiki je Applov retina LCD odličen.

Druga zgodba so TVji za gledanje filmov. Tam mora biti črna čimbolj črna, bela nažgana do onemoglosti, naravne barve (listi, trava, morje,...) morajo zgledat fluorescentni, kot da so iz neonskih luči in kontrast mora biti čim večji. Tudi mnogi fotografi štejejo take barve za dobre. Kao nasičene, žive in ne vem kaj še vse. Za tiskarje so pa to prežgane barve.

Za tako logiko so oled ekrani totalno superiorni.

Recimo ekrani v starejših iMacih so imeli tudi take prežgane barve. Zato smo jim tiskarji rekli televizorji. So bli dobri sam za prelom teksta, pa še to so te oči pekle po parih urah. Fotografi so pa doživljal ciklične orgazme, ko so na njih gledal svoje fotke.

Tale debata pri telefonih je pa zlo podobna. Enim je polomija rumen "štrih", drugim moder. Sam pomoje je v igri tudi svetloba okolice in predvsem kontrast in svetloba ekrana. Ekran, ki je nažgan čez 80% al pa spuščen pod 30% redkoker da nima štriha. Če je mal rumen al pa plav še gre. Nagravžno je pa, ko potegne na zeleno al pa roza. To pa ni za gledat.

V glavnem, jaz imam raje belo podobno papirju (rumenkasto), kot pa modrikasto, ki me asociira na neonsko žarnico.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.01.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.11.2018 22:20:27
Re: Iphone Xs blue tint
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem z ekranom je na novi napravi rešen. Imam pa zdej problem z frame dropi pri animacijah..baje, da težava pri software-u. Bom še malo počakal, če bo kakšen update zadevo odpravil, če ne gre spet nazaj na servis..
Nisem edini..

https://discussions.apple.com/thread/8565789

https://forums.macrumors.com/threads/iphone-xs-momentary-stuttering-after-inactivity.2141542/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani