Jabuk
Tipkovnica za iOS - Swift
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.10.2018 11:37:22
Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uporablja kdo Swift keyboard? zadovoljni? skrbi me glede zasebnosti... ce jo zelis uporabljati v polni meri, moras dovoliti cel kup stvari..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.10.2018 17:10:02
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem jo uporabljal na eni android tablici, ko sem jo imel pred meseci. Zadeva je super in se je dalo marsikaj nastaviti, pa lepo se je tipkalo. Ampak tisto je bil android in tam je bila edina default alternativa googlov gboard ali karkoli se že imenuje zdaj.

Na iNapravah se držim privzete, na katero se mi zdi, da je (vsaj na iphonih) težje tipkati, ker ima "mind of its own", tudi če imam izklopljene vse nastavitve na temo autocorrecta (verjetno ima kakšen algoritem, da domneva, da si mislil kakšno drugo tipko, če malo fališ in ne udariš na sredino tipke, pri tem pa uporablja logiko angleškega jezika).

Skratka na androidu je bila super, tu je verjetno bolj ali manj enaka kot tam, glede zasebnosti pa je pač stvar tega, koliko zaupaš Microsoftu (ne škodi prebrat privacy policy, da vidiš, če katere stvari pobirajo/prebirajo...).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.10.2018 07:17:55
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabljam že kar nekaj časa...super zadeva...v statistiki mi piše da sem naredil že 2400 m in prisparal 65000 klikov...🤪😃
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.10.2018 11:00:25
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kuul007 je napisal/a:
Uporabljam že kar nekaj časa...super zadeva...v statistiki mi piše da sem naredil že 2400 m in prisparal 65000 klikov...🤪😃


in ti ob pisanji recimo sms-a sedaj kaj sama predlaga/popravlja? ali je to kar nekaj?

mislim, večina jih lepo deluje v ang. jeziku, za SLO pa še nisem zasledil kaj uporabnega oz. celo nekega SLO narečja, zato me mantra, če se splača preklopit Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.10.2018 11:05:24
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SLO narecja ne bos nasel. Sam jo uporabljam in deluje ok. pac potrebno je pisati pravilno slovensko ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.10.2018 17:32:26
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem jo za foro nastavil in bom uporabljal par dni. So far so good. Ze v startu mi je med tipkanjem predlagal precej bolj "konkretne" besede kot pa Applova tipkovnica, ostale pa si zapomni sproti.

Itak pa lahko preklopis na default, ce vpisujes kaksne "obcutljive podatke". Na njihovem sajtu zatrjujejo, da polni dostop ne pomeni, da se prenasa vse tipkanje k njim, ampak je zato, da lahko tipkovnica komunicira s "kontejnerjem", ki je app (v katerega se shranjuje nauceno).

Nekatere stvari se prenasajo na server samo takrat, ko uporabljas tudi njihov account, da lahko na vseh napravah izkoristis "nauceno".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.10.2018 22:37:38
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kerco46 je napisal/a:
in ti ob pisanji recimo sms-a sedaj kaj sama predlaga/popravlja? ali je to kar nekaj?

mislim, večina jih lepo deluje v ang. jeziku, za SLO pa še nisem zasledil kaj uporabnega oz. celo nekega SLO narečja, zato me mantra, če se splača preklopit Smile


Ja, ti predlaga, ampak je tako, da imaš tudi "svoj" slovar in ti tvoje besede začne predlagati...Wink...same dobre izkušnje...seveda pa moraš kdaj tudi popraviti, npr si<>so, ti<>to...in podobno...ampak klikneš besedo nazaj in ti predlaga tudi kar si napisal, čeprav ni pravilno...se da pa večinoma veliko hitreje pisat kot da vse tipkaš
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.10.2018 22:40:04
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri jezik pa imate nastavljeno? Ker slovenščine še ni...

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.10.2018 14:42:51
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je. Odpres switfkey app, gres na languages, pa tam izberes. Jaz imam vklopljeno english (US) in Slovenian.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.10.2018 16:24:12
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Seveda je. Odpres switfkey app, gres na languages, pa tam izberes. Jaz imam vklopljeno english (US) in Slovenian.

Res je, imaš prav. Sem si sedaj naložil to tipkovnico in sem navdušen. Res dobro dela. To sem čakal. Sem pa zamenjal za Google Gboard, ki pa še nima slovenskega jezika podprtega. Tisto bom pa vrgel dol, ker slovenščine verjetno ne bo še zelo dolgo, če sploh kdaj. Sicer je v meniju, vendar piše, da še pride, vendar je to že vsaj pol leta. Mad

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 557
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.10.2018 19:10:18
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Res je, imaš prav. Sem si sedaj naložil to tipkovnico in sem navdušen. Res dobro dela. To sem čakal. Sem pa zamenjal za Google Gboard, ki pa še nima slovenskega jezika podprtega. Tisto bom pa vrgel dol, ker slovenščine verjetno ne bo še zelo dolgo, če sploh kdaj. Sicer je v meniju, vendar piše, da še pride, vendar je to že vsaj pol leta. Mad


Že nekaj let uporabljam izključno SwiftKey in nebi mogel več živeti brez... Predvsem prav pride ko želiš komu napisati svoj email naslov, telefonsko številko, itd... napišeš prvi dve besedi in ti ponudi kar sklepa, da želiš napisati. In v 95% mu to uspe Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.10.2018 21:28:01
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zapomni si pa tudi prevec: npr. URL celo v private modu v safariju Very Happy Upam, da ne tudi usernamov in gesel - Applova tipkovnica namrec vse te stvari "ignorira".
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.10.2018 21:16:43
Re: Tipkovnica za iOS - Swift
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Res je, imaš prav. Sem si sedaj naložil to tipkovnico in sem navdušen. Res dobro dela. To sem čakal. Sem pa zamenjal za Google Gboard, ki pa še nima slovenskega jezika podprtega. Tisto bom pa vrgel dol, ker slovenščine verjetno ne bo še zelo dolgo, če sploh kdaj. Sicer je v meniju, vendar piše, da še pride, vendar je to že vsaj pol leta. Mad


GBoard ima že kar nekaj časa slovenščino. Sicer pa tudi jaz uporabljam SwiftKey in sem zelo zadovoljen.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani