Jabuk
iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.09.2018
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.09.2018 16:26:10
iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako naj na disku sprostim prostor, ki ga zavzema iCloud?

Zavzema 42gb prostora, ne vem pa, kako naj to spremenim, brez da izgubim datoteke na računalniku (predvsem photos in desktop).

Pred kratkim sem preklicala naročnino na iCloud, ampak je zgleda še vedno na disku. Imam macOS High Sierra.

Na internetu ne najdem nekih kontkretnih rešitev, mi lahko kdo pomaga?

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2018 16:45:41
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preklicala naročnino na iCloud?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.09.2018 17:44:24
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsebino iCloud mape skopiraj na zunanji disk, če je kaj takega kar ni za izbris in jo potem na računalniku zbriši.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.09.2018 00:45:34
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma tole iCloudom je ena zmeda! Angry

Zadnje tri ure se dajem s tem. Prej sem vse to imel izklopljeno. Danes pa prvi dan na novem računalniku in OS Mojave....groza!

Instaliram en program ki ima sicer ene 35 GB "materijala" Takoj za tem me opozarja naj dokupim prostor na iCloudu Confused Kar nekaj! Kaj mi bo vse to v oblaku?
Jaka muda .....bom že kontroliral prostor na disku in sam po potrebi sprostil. Confused

Pa nastavljam na na enem prenosniku, pa na drugem, pa na iPhone ....pismo! Za nas ki nismo ravno profiji je to grozljivo. Potem brišem slike, brišem dokumente ....sploh ne vem kje bo kaj zbrisano, potem MBP kar prenaša vse slike z iClouda na disk, potem nastavitve ali bo MBP shranjeval slike, ali bo iPhone ...ali to, ali ono ....GROZA!!!

Sem mislil, da bo telih 50 GB ki jih imam zdaj dovolj za nekaj časa.... bo za foto, backup za iPhone in še kakšno malenkost kot je safari, kontakti, beležnica ...mogoče "najdi moj iPhone in tale obesek ključev. To se mi zdi res uporabno.

V bistvu ves ta luksuz okrog iClouda je zato da folk čim več prostora rabi in da kupuje ...zapravlja.

V glavnem ...v tej zmedi sem na prenosniku vse dokumente zbrisal. Hvala bogu, da sem šele prvi dan in da sem posledično mogu samo še enkrat instalirat program in naložiti teh 35 GB. Itak na sploh prakticiram, da vse pomemebno takoj prenašam na zunanje diske ne glede na to koliko imam zaseden računalnik.

Če bo kaj pomagalo, tkole imam zdaj
(tri urce nazaj pa sem imel 30 GB dokumentov pa 30 GB foto). Surprised













...pa vsako ceno hoče telefonu "pomagat" tako da fotografije in video shranjuje v slabši kvaliteti, na iCloudu pa bo v polni velikosti (kvaliteti) ....da boš ja čim prej zafilal tistih bogih 50 GB in dokupil še 200. Angry nabijem jih!

Res je da se človek okuži s temi appleovim izdelki in težko gre nazaj na windowse, samo precej tega je tudi eno blamiranje in farbanje ...samo da ti vzamejo čim več denarja.

Eto ...malo mi je lažje zdaj. Very Happy Skoraj bi mi pokvarili veselje do novega MBPja Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2018 01:11:38
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iphonu izklopi da ti daje slike v icloud pa je Wink

_________________
You are what you think.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.09.2018 05:21:09
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem najbolj kaj ti pri iCoudu ni jasno. Pač poklikaš tisko kar hočeš da se uploda/sinhronizira na iCloud. Ostalo pa pustiš izklopljeno. V čem je zaj problem tu?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.09.2018 06:52:11
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For, v zakup moraš vzeti tudi, da se sinhronizira okoli dva giga dnevno (mogoče je zadnje čase kaj drugače?). Berem, da imaš nov računalnik, tako da bo šele čez nekaj časa vse sinhronizirano. Prednost je, da se vse sinhronizira v ozadju, ti pa te dni lahko vmes delaš druge stvari. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.09.2018 11:43:07
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma jaz verjamem, da iCloud super za ljudi ki imajo veliko naprav doma, v službi...in ki so res službeno odvisni od vseh podatkov ki jih rabijo.
Na koncu koncev (če jaz to prav razumem) nekdo ki ima veliko denerja in odputuje recimo v Australijo in pozabi računalnik, lahko enostavno kupi še enega in takoj ima vse podatke in dokumente na voljo. Takšnim ni težko plačati tudi 500 GB na iCludu.

Meni ki Apple naprave imam bolj za hobi in ki vedno imam sabo zunanji disk je to nepotrebno in nadležno.
Tiste malenkosti ki jaz imam obkljukano so res uporabne ...backup, gesla in podobno.
Tudi traja, da človek vse to dojame kako sploh funkcionira. Jaz sem recimo dobra štiri leta na MBPju, iPhone pa že od štirke naprej pa še vedno imam težave z temi nastavitvami. Ni enostavno za začetnike.

V bistvu je treba začetnikom bolj po domače pojasnit...da vsaj malo razumejo te probleme z prostorm na disku.

Kar se tiče mojega novega MBPja pa ne bo nič sinhroniziral, ker sem večino iCloud shranjevanja izklopil. Za backup imam en disk in ga vsako toliko priklapljam na tri prenosnika. Enostavno.
Tudi iPhone včasih priklopim na prenosnika in naredim backup, ampak za to je iCloud res super. Ne rabiš razmišljat o tem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.09.2018 05:21:39
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je to ena neumnost ki jo Apple dela. Pred časom so predstavili "documents & desktop in cloud" sinhronizacijo, katero ti je ponudil ko si nadgradil macOS. Glede na to da tega ob prvi predstavitvi nisi pokljukal, bi si sistem lahko to zapomnil in drugič ne bi tega spet ponujal. Žal je imel macOS Mojave install spet to privzeto pokljukan v prikazanem dialogu. Če si dost hitro šel čez to si lahko ponesreči vklopil in rata ena velika packarija, ker po izklopu te opcije pobriše vse dokumente z lokalnega diska. Nevem kaj je tako težko ob izklopu uporabnika vprašat če želi ohranit lokalne dokumente. Očitno to letos še niso porihtali, glede na tvoje izkušnje.

Sem prepričan če bi bolj natančno opisali prednosti in slabosti na tistem dialogu kjer ti to vklopi, bi se večina navadnih uporabnikov odločila za izklop te opcije.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.09.2018 09:45:11
Re: iCloud zavzema ogromno prostora na disku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Žal je imel macOS Mojave install spet to privzeto pokljukan

Včeraj ko sem Mojave dal na AIR-a se to ni zgodilo. To je bilo prvo kar sem preveril.
Je pa par dni nazaj žena začela jamrat da jo nekaj opozarja glede iCluda.
Čudno...ker vem, da to ni bilo vklopljeno.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani