Jabuk
Problem z baterijo, Macbook Air
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.07.2013
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.09.2018 18:45:45
Problem z baterijo, Macbook Air
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

nekaj mesecev nazaj sem sam menjal baterijo na Macbook Airu 2012, ki sem jo kupil na ebayu.
Baterija deluje super, zdrži cca 6 ur, trenutno ima narejenih 63 ciklov. Problem je samo, da se ne skalibrira in prenosnik (nekaj minut po obvestilu o skoraj prazni bateriji) ne gre v spanje, ampak se ugasne.


Resetiral sem PRAM in jo parkrat napolnil ter do konca spraznil. Poskusil sem resetirat SMC, vendar mislim da neuspešno, ker mi leva option tipka ne deluje (tega nisem vedel do sedaj, ker sem vedno uporabljal samo desno). Deluje reset SMC tudi z desno option tipko?

Je možen še kakšen drugi način, da opravim kalibracijo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.09.2018 07:54:21
Re: Problem z baterijo, Macbook Air
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je problem kitajskih baterij. Kupi originalno in ti bo delala pravilno Wink

Nekaj se da kalibrirati, vendar ne pri vseh. Odvisno kako dobra kopija baterije je.
Kalibracijo je sicer priporočljivo opraviti takoj po nakupu nove baterije, sprazneš dokler se ne ugasne, takrat bo elektronika v bateriji zabeležila kdaj je res prazna. Napolniš do konca, ko sveti zelena lučka, še počakaj vsaj 45 minut, saj se baterija še vedno polni.

Včasih je potrebno par ciklov, da se to uredi, včasih pa ne pomaga in se bo še vedno ugasnil pri 0-10% preostale baterije. Kitajske baterije so pač kitajske, glede na ceno tako ali tako odlično delajo.


...SMC lahko resetiraš tudi tako, da odklopiš baterijo, takrat se SMC čip ustavi, saj nima več napajanja... Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.12.2018 13:58:53
Re: Problem z baterijo, Macbook Air
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam mid2012 macbook air kateremu javi status v osx replace battery. Drugače zdrži še slabo uro. Glede na konfiguracijo (i7, 256gb, 8gb ram) in starost je smiselno dajati noter original? Oz. kje se najbolj splača kupovati te baterije (tako original kot neoriginal)?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.01.2019 18:35:26
Re: Problem z baterijo, Macbook Air
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po mojem se ti original splača le, če boš še uporabljal računalnik 2-3 leta.
Glede na to, da imaš i7, 8GB RAM in 256GB SSD, je zadeva boljša ali vsaj ekvivalent večini novih (2015/2017 MB Air-ov), tako, da se splača po mojem vsaj povprašati za ceno nove originalne baterije.


Sicer pa je lahko dobra tudi že tista iz eBay-a, lahko pa tudi ne.
Iz lastnih izkušenj bom rekel, da sem že od istega prodajalca na eBay-u dobil baterijo, ki še po 3 letih deluje kot nova, pa tudi takšno, ki je po 2 mesecih odpovedala. So pa po navadi te baterije že v osnovi slabše narejene kot original, že odlitek plastike je lahko včasih slab in je treba kje popiliti, saj so tolerance v ohišju Air-a majhne.


Imam pa dobre izkušnje z baterijami iz iFixit:
https://eustore.ifixit.com/en/Parts/MacBook-Parts/Macbook-Air/13/Late-2010/MacBook-Air-13-Late-2010-to-2017-Replacement-Battery-Fix-Kit.html?utm_source=iFixit&utm_campaign=Referral&utm_medium=modal&utm_content=188113
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.01.2019 12:37:07
Re: Problem z baterijo, Macbook Air
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi mislim, da je dobro, da še obdržiš Air-a. Imam podobnega doma (žena) in še vedno deluje z novo baterijio (https://macupgrade.eu/catalog/battery-macbook-air-13-2010-2015-tools-p-1371.html#.XCyiIy3MzAw)
Very Happy

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani