Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja
iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1776
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 14.09.2018 18:15:41
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidm da se jih da tud narocit na electronic4u, pa me zanima , kaksna solucija za placevanje je najbolsa, saj ponuja da nakazes, visa ali pa mastercard , dobr pa paypal Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1439
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 14.09.2018 18:28:50
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz placam preko paypala, saj ni nobene provizije.

Ce placas z Viso ali MC je 1,5% provizije se zraven.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 14.09.2018 18:43:26
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem jaz naročal sem pri njih nakazoval preko banke SEPA, maš samo provizijo za nakazilo od banke
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1439
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 14.09.2018 18:51:10
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem tako placeval, dokler niso zrihtali paypala, zdaj pac ne placas nic provizije, ce placas preko paypala Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 14.09.2018 18:58:02
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ponavadi trgovci ravno na paypal dodajo provizijo (ker je za njih dražje od kartice). Sicer pa v EU načeloma trgovci ne bi smeli več zahtevat provizije na plačevanje s kartico.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 14.09.2018 19:07:36
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
-Štrlečo kamero bo verjetno dokaj težko odstraniti, če želijo ohranit tanek telefon.



tanek telefon in trleča kamera? upam da to ne govoriš za X? ker kakor je meni znano je debelejši kot 8 in ostali iste serije. pa tudi težji, če prav je manjši kot plus serija
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.11.2006
Prispevkov: 72
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 15.09.2018 13:51:16
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Kaj pa recimo vi (realno) pričakujete, da se na telefonu spremeni v ciklu 1 leta?

Bolje, hitreje, z večjo kapaciteto za isto ceno. Kot je že bilo. To kar sedaj počnejo s cenami presega vse meje.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 15.09.2018 17:05:54
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
petrru je napisal/a:
Bolje, hitreje, z večjo kapaciteto za isto ceno. Kot je že bilo. To kar sedaj počnejo s cenami presega vse meje.


Pa saj tocno to se je zgodilo letos... cene za enak model so ostale enake... za MAX model pa so visje, ker gre za vecji zaslon... edino pri uri se je cena precej dvignila... lani je bil tavecji model 399€, letos je 459€... so pa lani slimdol s ceno, ker AW 2 pa je bila tudi okoli 450€ ce se prav spomnim...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 15.09.2018 17:29:53
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AW 4 ima res visoko ceno glede na model AW 3, ampak kdo jo hoče imeti bo tudi takšno ceno plačal z menoj vred...

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 266
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 15.09.2018 17:43:40
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Pa saj tocno to se je zgodilo letos... cene za enak model so ostale enake... za MAX model pa so visje, ker gre za vecji zaslon... edino pri uri se je cena precej dvignila... lani je bil tavecji model 399€, letos je 459€... so pa lani slimdol s ceno, ker AW 2 pa je bila tudi okoli 450€ ce se prav spomnim...


seveda, če ta argument upoštevaš skozi leta, potem ni čudno, da je max 2x dražji kot je biu ob izidu i4. Smile Pač tukaj se Apple lepo znajde, ampak dejstvo je, da (na prikrit način) dviguje cene...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 15.09.2018 18:36:59
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tilinho20 je napisal/a:
seveda, če ta argument upoštevaš skozi leta, potem ni čudno, da je max 2x dražji kot je biu ob izidu i4. Smile Pač tukaj se Apple lepo znajde, ampak dejstvo je, da (na prikrit način) dviguje cene...


Saj je MAX tudi skoraj se enkrat vecji in je tudi hardversko precej napredoval, ce primerjas s skoraj 10 let starim modelom..

Se pa strinjam, da so sle cene previsoko... ampak ocitno je se vedno dovolj takih, ki vse pokupijo... mogoce letos malo manj... vsaj po odzivu tukaj... in slej ko prej se bo zadeva morala ustaviti... Wink ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 15.09.2018 19:12:26
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse cene pri Applu so šle v višave... ker morajo dosegati rekordne dobičke, sicer investitorji ne bi bili zadovoljni. Ampak enkrat se bo tudi to ustavilo... sicer bodo čez par let telefoni 2-3k, računalniki pa 5-10k. Dejstvo je, da so šle cene iPhonov, iPadov in Macbookov v zadnjih 10 letih gor za faktor 2, če ne še več. In tukaj definitivno ni izgovor "saj so toliko boljši in hitrejši"... pač višajo marže do onemoglosti. Hkrati imajo pa toliko denarja, da ne vedo, kaj naj z njim. Pohlep na kvadrat.

Sicer pa tudi konkurenca to pridno izkorišča. Kdo bi pa dal par let nazaj za kitajski telefon 600-700€. Ali pa za Samsunga 1000€? Danes marsikdo.

K sreči so pa razlike iz leta v leto manjše. Včasih je bilo skoraj nujno menjati telefon 1x letno, če si hotel biti up-to-date. Sedaj pa dejansko 3-4 leta telefon ni bistveno slabši od latest greatest.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 15.09.2018 19:22:28
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Vse cene pri Applu so šle v višave... ker morajo dosegati rekordne dobičke, sicer investitorji ne bi bili zadovoljni. Ampak enkrat se bo tudi to ustavilo... sicer bodo čez par let telefoni 2-3k, računalniki pa 5-10k. Dejstvo je, da so šle cene iPhonov, iPadov in Macbookov v zadnjih 10 letih gor za faktor 2, če ne še več. In tukaj definitivno ni izgovor "saj so toliko boljši in hitrejši"... pač višajo marže do onemoglosti. Hkrati imajo pa toliko denarja, da ne vedo, kaj naj z njim. Pohlep na kvadrat.

Sicer pa tudi konkurenca to pridno izkorišča. Kdo bi pa dal par let nazaj za kitajski telefon 600-700€. Ali pa za Samsunga 1000€? Danes marsikdo.


Se strinjam, da je cenovna politika abnormalna - ampak poglej z njihovega zornega kota: folk čaka v vrstah da kupi iPhone, jih razprodajo takoj, v Sloveniji ga ni bilo za dobit. In v bistvu smo mi potrošniki tudi pomagali ustvariti to "višanje". Če bi bil jaz njihov cenovni vodja, bi tudi tako višal cene. Zakaj ne ... če se roba prodaja.

K nižanju cen jih lahko ustavimo le potrošniki sami - če se ne odločimo za nakup. Ampak čeprav se zdi veliko, verjamem, da bodo tudi letos polne mize Xs in XsMax-ov.

Glej recimo MBP linijo - za isti hardware dobiš Win mašino, ki je tudi 50% cenejša od MBP. Vem da Win != macOS in kaj se je dogajalo zadnje čase ... Apple ne spusti cen, ... pa da jih j.....! Kvečjemu obratno!

Je pa res da Apple fon lahko deluje z najnovejšim SWjem več let! Tu je konkurenca .... vemo kje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1644
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 15.09.2018 19:52:03
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Umetno ustvarjanje nedosegljivosti iphona kot posledica navala kupcev je najvecji marketinski trik, ki ga je ustvaril Apple. Vsako leto ista zgodba, naval abnormalen, , dobava ne sledi povprasevanju bla bla bla. Kdo še temu verjame? Jaz zagotovo ne.

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.05.2010
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 15.09.2018 19:57:58
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Vse cene pri Applu so šle v višave... ker morajo dosegati rekordne dobičke, sicer investitorji ne bi bili zadovoljni. Ampak enkrat se bo tudi to ustavilo... sicer bodo čez par let telefoni 2-3k, računalniki pa 5-10k. Dejstvo je, da so šle cene iPhonov, iPadov in Macbookov v zadnjih 10 letih gor za faktor 2, če ne še več. In tukaj definitivno ni izgovor "saj so toliko boljši in hitrejši"... pač višajo marže do onemoglosti. Hkrati imajo pa toliko denarja, da ne vedo, kaj naj z njim. Pohlep na kvadrat.

Sicer pa tudi konkurenca to pridno izkorišča. Kdo bi pa dal par let nazaj za kitajski telefon 600-700€. Ali pa za Samsunga 1000€? Danes marsikdo.

K sreči so pa razlike iz leta v leto manjše. Včasih je bilo skoraj nujno menjati telefon 1x letno, če si hotel biti up-to-date. Sedaj pa dejansko 3-4 leta telefon ni bistveno slabši od latest greatest.


Menim, da je ravno ta year-to-year marginalni napredek razlog za višanje cen. Pred nekaj leti so bili upgradi med telefoni masivni, zdaj pa (objektivno) deluje iPhone 6S z zadnjim iOSom še vedno odlično. Posledično ljudje redkeje menjujejo telefone in morajo za umetno vzdrževanje rasti prihodkov navijati cene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 266
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 15.09.2018 19:59:17
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Saj je MAX tudi skoraj se enkrat vecji in je tudi hardversko precej napredoval, ce primerjas s skoraj 10 let starim modelom..

Se pa strinjam, da so sle cene previsoko... ampak ocitno je se vedno dovolj takih, ki vse pokupijo... mogoce letos malo manj... vsaj po odzivu tukaj... in slej ko prej se bo zadeva morala ustaviti... Wink ...


Se razume, jaz hočem izpostaviti samo to, da je opravičevanje višanja cene z argumentom večji/hitrejši zgrešeno. Bistvo tehnološkega napredka je ravno v tem, da imaš več produkta na isto enoto stroškov ali pa manj stroškov ob istem produktu. Oni pa dajo nov telefon, kakšen dodaten bonbonček in še malo navijejo ceno.

Seveda mi je pa jasno delovanje principov ekonomije. Če bodo ljudje te produkte tretirali kot drogo (oz. v ekonomskem jeziku, povpraševali z nizko elastičnostjo) se pa Applu ob takem položaju na trgu seveda splača še naprej na takšen način višati cene. Ampak oni naj jo kar, mene so sedaj prepričali, da ne kupim več njihov telefon, vsaj novega ne. Pa upam, da nas bo po celem svetu še več takih. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1034
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 15.09.2018 20:20:46
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tilinho20 je napisal/a:
Se razume, jaz hočem izpostaviti samo to, da je opravičevanje višanja cene z argumentom večji/hitrejši zgrešeno. Bistvo tehnološkega napredka je ravno v tem, da imaš več produkta na isto enoto stroškov ali pa manj stroškov ob istem produktu. Oni pa dajo nov telefon, kakšen dodaten bonbonček in še malo navijejo ceno.

Seveda mi je pa jasno delovanje principov ekonomije. Če bodo ljudje te produkte tretirali kot drogo (oz. v ekonomskem jeziku, povpraševali z nizko elastičnostjo) se pa Applu ob takem položaju na trgu seveda splača še naprej na takšen način višati cene. Ampak oni naj jo kar, mene so sedaj prepričali, da ne kupim več njihov telefon, vsaj novega ne. Pa upam, da nas bo po celem svetu še več takih. Smile


+1
Že od 6S naprej me niso prepričali. Ko pa crkne bomo pa videli kaj bo najbolje za denar, ki ga bom namenil za zamenjavo telefona.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 15.09.2018 20:29:23
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi moj zadnji privat telefon je bil 6s. Privat bi sedaj kupil 6sss aka. 8. Ceprav moram priznati, da so geste boljse od home gumba. Je pa touch id boljsi od face idja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 15.09.2018 22:11:48
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede visokih cen. Je kdo opazil prikrito inflacijo?

Sicer jo ECB ne prizna, a po cenah se jo prav lepo opazi.
Pri iPhonu še sploh. V 10 letih se je podražil za več kot 2x.

Ampak kava v bifeju se je tudi.

Pred 10 leti se mi je vsak telefon nad 100EUR zdel pregrešno drag.
Zdaj pa telefon za 100 EUR niti za otroke in penziče ni več OK.

Vrednost denarja se je spremenila. Bega nas edino psihološka meja 1000.

To pomeni edino, da bi morali ceno svojih storitev/izdelkov sproti jačat.

Sem ravno prejšnji teden eni stari stranki delal cenike za lokal.
Po enaki ceni, kot že zadnjih 10 let. A ni čudno.
Cene v ceniku grejo vsako leto gor, jaz pa že 10 let delam to po isti ceni.

To je problem. Nismo sledili dvigu cen. Eni so. drugi pa nismo.
Zato sem si pred 10 leti lahko kupil ta nov iPhone, Zdaj pa ga prekleto težko.

Pa ni kriv Apple. On je sledil zmanjšanju vrednosti denarja. Jaz pa ne.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 15.09.2018 22:33:11
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je inflacija... ampak ne 100%. No ja... pri Applu je 100%.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani