Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.10.2018
Prispevkov: 10
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #381   Objavljeno 23.10.2018 21:38:08
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
In že kdo čaka na petek oz. Xr, kakor sem bral je bilo precej prednaročil. Jaz se odločam med X in Xr, pa se ne morem odločit. Xr se bojim, da mi bo malo prevelik.

Meni je XS resnično že na meji (idealna velikost bi mi bila kot je bilo to pri 7, 8ici). Pojdi v trgovino in poglej. Morda te XR že pri velikosti odbije.


----
XS je sicer odličen telefon. Noro hiter, nobenega zatikanja, odlična kamera (super porter mode za igračkati). Edino kar moti je, da včasih rata kar vroč (prvi dan pa sploh, ko se zadeve sinhronizirajo ter indeksirajo). To je telefon za naslednjih nekaj let.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.02.2011
Prispevkov: 93
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #382   Objavljeno 26.10.2018 13:12:30
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a1 ima v ponudbi Xr in sicer
64GB 24x28€ + A1 Go! M 20,99€
128GB 24x30€ + A1 Go! M 20,99€
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 137
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #383   Objavljeno 26.10.2018 15:18:20
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vzel XR 64GB danes pri A1. Baje so dobili sam po enega vsako barvo/velikost pomnilnika, vsaj tako mi je rekla po telefonu ko sem rezerviral.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #384   Objavljeno 26.10.2018 15:45:47
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In zadovoljen? Jaz sem ga šel danes pogledat v Istore, ni napačen, velikost je še pogojno ok, čeprav z eno roko do zgornjega roba no go. So pa na vse telefone nalimal neke zaščitne folije gor, pa nalimane so tako k da bi en plunil gor, tako da te kar odbije ko ga zagledaš 😄 K da b se norca delal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 137
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #385   Objavljeno 26.10.2018 15:54:07
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velikost mi je OK, če bi bil večji pa bi bil že problem. Kaj več pa težko povem po dveh urah uporabe..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.10.2018
Prispevkov: 10
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #386   Objavljeno 27.10.2018 02:19:21
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje osebno mnenje: Xr je sicer zelo OK telefon, vendar mi deluje kot cenena kopija XS-a. Slabši ekran, no 3d touch, meni osebno prevelik (že XS je na meji), češnja na torti je še debelejši bezel. Saj ni napačen model ampak po primerjavi med XR in XS ni dileme, če je dovolj denarja na razpolago. Je pa XR druga izbira vsekakor.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.05.2010
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #387   Objavljeno 27.10.2018 06:42:55
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ve kdo ali ima EPL original ovitke za iPhone XS na zalogi? Spletna stran je prazna...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #388   Objavljeno 27.10.2018 07:12:05
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pred dilemo ali kupiti 8ko ali Xr. Ob vezavi je razlika v ceni 170eur.
Sicer mi je velikost 8ke ok, ampak velikost ekrana mi bolj odgovarja od Xr.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #389   Objavljeno 27.10.2018 07:57:42
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Sem pred dilemo ali kupiti 8ko ali Xr. Ob vezavi je razlika v ceni 170eur.
Sicer mi je velikost 8ke ok, ampak velikost ekrana mi bolj odgovarja od Xr.

Če bi izbiral med tema dvema telefonoma, bi vsekakor izbral XR, ker je veliko boljši, razen v ekranu (velja za primerjavo s Plus modelom, ki ima 1080p, za navadno 8 ne vem natančno, kakšen ekran ima) in 3D Touch, ki ga nima, bog pomagaj. Se pa govori, da prihodnje leto noben iPhone ne bo več imel 3D Toucha, ker bodo šli v tehnologijo, ki jo sedaj uporablja XR, tako, da si v tem pogledu celo v prednosti. XR je v primerjavi z 8 velik korak naprej.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #390   Objavljeno 27.10.2018 08:08:55
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Če bi izbiral med tema dvema telefonoma, bi vsekakor izbral XR, ker je veliko boljši, razen v ekranu (velja za primerjavo s Plus modelom, ki ima 1080p, za navadno 8 ne vem natančno, kakšen ekran ima) in 3D Touch, ki ga nima, bog pomagaj. Se pa govori, da prihodnje leto noben iPhone ne bo več imel 3D Toucha, ker bodo šli v tehnologijo, ki jo sedaj uporablja XR, tako, da si v tem pogledu celo v prednosti. XR je v primerjavi z 8 velik korak naprej.


Res ne vem kaj delate tak halo glede ekrana na Xr, vsi telefoni do 8ke razn plus modelov so imeli isti ppi, ampak letos ki ga ima pa Xr je pa cel halo glede tega. Sem primerjal Xr z Xs pa nisem opazil nobene razlike v ostrini. Tudi sam ekran je malenkost bolj rumenkast od Xs, drugače pa ko gledaš isto fotko na obeh, ni bistvene razlike. Jaz mislim, da kar je več od 326ppi je samo psihološko v glavi (android sindrom).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #391   Objavljeno 27.10.2018 08:16:07
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Res ne vem kaj delate tak halo glede ekrana na Xr, vsi telefoni do 8ke razn plus modelov so imeli isti ppi, ampak letos ki ga ima pa Xr je pa cel halo glede tega. Sem primerjal Xr z Xs pa nisem opazil nobene razlike v ostrini. Tudi sam ekran je malenkost bolj rumenkast od Xs, drugače pa ko gledaš isto fotko na obeh, ni bistvene razlike. Jaz mislim, da kar je več od 326ppi je samo psihološko v glavi (android sindrom).

To, kar si napisal seveda drži, vendar pa je potrebno upoštevati, da ima XR nekje 800+p ekran, kar je za telefon tega cenovnega razreda preslabo. Gre za "crapy screen" glede na ceno cca. 900 EUR. Prav tako moraš vedeti, da YouTube filmov ne boš gledal v FHD resoluciji, ker ti jo bo downsamplal na nižjo resolucijo. VSI "flagship" telefoni imajo vsaj 1080p resolucijo. Seveda XR NE sodi med flagship telefone, ampak v "budget", pri čemer pa cena NI "budget". Budget cena za tak telefon ne bi smela biti več kot 700-750 EUR. To je tisto, kar očitam XR modelu: vrhunska kamera, vrhunski procesor, pravzaprav vse, kar ima XS, vendar s "crapy" ekranom za ta denar. Pri meni no go. Vsekakor bi se raje stegnil do XS.

Res, da so vsi do sedaj imeli podoben ekran, ampak XR je velikosti Plus modela oz. s še večjim ekranom, zato bi si nedvomno zaslužil 1080p ekran. Že tako NI OLED, ampak LCD, zato v bistvu ne razumem potezo Appla, da se je odločil za tako nizko resolucijo pri XR.


Nazadnje urejal/a iPaddy Sob 27. Okt 2018 08:18; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 137
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #392   Objavljeno 27.10.2018 08:16:31
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ve mogoče kdo, zakaj mi iz iClouda ne downloada slik? Na prejšnjem telefonu sem imel slike v cloudu zaradi pomanjkanja prostora, sedaj pa bi jih imel na telefonu..ampak ko izberem opcijo Download and keep originals v galeriji v nedogled piše Downloading 780 originals (celo noč pustil pa se ni premaknilo). Probal sem vmes dat na pavzo ampak ne pomaga. Kakšna ideja?
Edit...ratalo, ročno sem swipal skozi nekaj slik, potem sem videl da se je številka premaknila, sedaj pa normalno downloada...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #393   Objavljeno 27.10.2018 09:51:05
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
er0nix je napisal/a:
Ve mogoče kdo, zakaj mi iz iClouda ne downloada slik? Na prejšnjem telefonu sem imel slike v cloudu zaradi pomanjkanja prostora, sedaj pa bi jih imel na telefonu..ampak ko izberem opcijo Download and keep originals v galeriji v nedogled piše Downloading 780 originals (celo noč pustil pa se ni premaknilo). Probal sem vmes dat na pavzo ampak ne pomaga. Kakšna ideja?
Edit...ratalo, ročno sem swipal skozi nekaj slik, potem sem videl da se je številka premaknila, sedaj pa normalno downloada...


Če je teh slik veliko, bo trajalo nekaj noči na wi-fi in polnilcu, da se bodo zadeve sinhronizirale. Včasih je šlo 2gb/dan.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 137
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #394   Objavljeno 27.10.2018 09:59:11
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
007 je napisal/a:
Če je teh slik veliko, bo trajalo nekaj noči na wi-fi in polnilcu, da se bodo zadeve sinhronizirale. Včasih je šlo 2gb/dan.

Potem, ko je začelo, je bilo konec v slabi uri, je pa za približno 3,5GB slik/videov.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #395   Objavljeno 27.10.2018 12:07:43
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:

Res, da so vsi do sedaj imeli podoben ekran, ampak XR je velikosti Plus modela oz. s še večjim ekranom, zato bi si nedvomno zaslužil 1080p ekran. Že tako NI OLED, ampak LCD, zato v bistvu ne razumem potezo Appla, da se je odločil za tako nizko resolucijo pri XR.


Gre za budget telefon in to je to kar lahko dobiš za 900€ od Appla.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #396   Objavljeno 27.10.2018 15:31:33
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
To, kar si napisal seveda drži, vendar pa je potrebno upoštevati, da ima XR nekje 800+p ekran, kar je za telefon tega cenovnega razreda preslabo. Gre za "crapy screen" glede na ceno cca. 900 EUR. Prav tako moraš vedeti, da YouTube filmov ne boš gledal v FHD resoluciji, ker ti jo bo downsamplal na nižjo resolucijo. VSI "flagship" telefoni imajo vsaj 1080p resolucijo. Seveda XR NE sodi med flagship telefone, ampak v "budget", pri čemer pa cena NI "budget". Budget cena za tak telefon ne bi smela biti več kot 700-750 EUR. To je tisto, kar očitam XR modelu: vrhunska kamera, vrhunski procesor, pravzaprav vse, kar ima XS, vendar s "crapy" ekranom za ta denar. Pri meni no go. Vsekakor bi se raje stegnil do XS.

Res, da so vsi do sedaj imeli podoben ekran, ampak XR je velikosti Plus modela oz. s še večjim ekranom, zato bi si nedvomno zaslužil 1080p ekran. Že tako NI OLED, ampak LCD, zato v bistvu ne razumem potezo Appla, da se je odločil za tako nizko resolucijo pri XR.


Cena je definitivno previsoka, vsako leto malo dvignejo ceno, in nekaj dodajo. Kar se mi zdi totalna nategancija. Vsako leto pričakuješ za isto ceno nekaj več. Prvi iphone, kakor se spomnim je bil okrog 630€ v Italiji, sedaj je najcenejši nov model 900€. Ampak dokler bomo ovčke in bomo kupovali za tak denar bodo to definitivno izkoristili. Ko si enkrat v tem ekosistemu boš pač požl tistih 200-300€, ali pa greš pač na android in si požreš živce Very Happy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #397   Objavljeno 27.10.2018 16:35:50
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Cena je definitivno previsoka, vsako leto malo dvignejo ceno, in nekaj dodajo. Kar se mi zdi totalna nategancija. Vsako leto pričakuješ za isto ceno nekaj več. Prvi iphone, kakor se spomnim je bil okrog 630€ v Italiji, sedaj je najcenejši nov model 900€. Ampak dokler bomo ovčke in bomo kupovali za tak denar bodo to definitivno izkoristili. Ko si enkrat v tem ekosistemu boš pač požl tistih 200-300€, ali pa greš pač na android in si požreš živce Very Happy


Noja... je se tretja moznost... ostanes na lanskem modelu... Wink ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #398   Objavljeno 27.10.2018 17:22:51
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejansko je dviganje cene edini način, da potešijo pričakovanja investitorjev. Vsi pričakujejo, da bodo dobički iz leta v leto višji. Telefoni pa so že tako dobri, da so razlike iz leta v leto manjše... kaj pa je sploh novega? Boljši fotoaparat?... zeh. Dejstvo je, da bo vedno več ljudi bolj redko menjalo telefone... jaz bi bil še vedno na 6s, če ne bi dobil službenega X-a. Do 6s sem pa menjal na leto, dve (odvisno od novosti). In če manj ljudi kupuje nove telefone, lahko višji dobiček dosežejo samo z višjimi cenami.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.02.2018
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #399   Objavljeno 27.10.2018 17:50:54
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Noja... je se tretja moznost... ostanes na lanskem modelu... Wink ...


to se ti je po dolgih letih vsralo, in zdaj si glasen Rolling Eyes

jaz appla kupim vsake 4 lete. najprej 4, zdaj imam 6, naslednje leto bo nov.to je to.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 137
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #400   Objavljeno 27.10.2018 18:39:44
Re: iPhone Xs/Xs MAX/Xr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja kakšna malo cenejša verzija fast chargerja? Priložen polni zelo počasi, vsaj po občutku.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone od vsepovsod - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani