Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
iOS vs Android
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 05.09.2018 07:32:29
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kupiš tisto, s čimer si v danem trenutku najbolj zadovoljen. Idealne naprave ni ne pri Applu ne pri Samsungu... nikjer. Očitno ga pri Samsungu določene stvari motijo in si zato želi nazaj na Apple. Ampak verjetno ga pri Applu nekatere stvari še bolj motijo in je zato trenutno pri Samsungu.


tako je bravo, pr desetki me najgolj mot ekran, kakor sm že napisu pa nasploh občutek ko ga primeš v roko

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 05.09.2018 07:36:40
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še neki bi napisu ane Very Happy

daleč največja prednost iphona pred ostalimi je iOS....

ker to pa res ni primerjave, iOS pač preprosto dela tisto kar mora in ne jamra, če hočeš bit zahtevn, naradi tisto kar hočeš in kadar hočeš

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 05.09.2018 08:05:08
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemzi je napisal/a:
še neki bi napisu ane Very Happy

daleč največja prednost iphona pred ostalimi je iOS....

ker to pa res ni primerjave, iOS pač preprosto dela tisto kar mora in ne jamra, če hočeš bit zahtevn, naradi tisto kar hočeš in kadar hočeš


Se strinjam s tabo, ampak ios11 je bil pa polomija, ampak še vedno boljši kot vsi androidi. So ga pa proti koncu upedenali in sedaj spet deluje kot mora.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 05.09.2018 12:58:46
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko je že offtopic debata android vs ios... Uporabljam obe platformi enako od januarja - iPhone X in Pixel 2XL, v enem službena v drugem osebna sim. Moja izkušnja je daleč od tega, da bi bil iOS hitrejši ali zanesljivejši od androida, prej obratno, sploh če gledam iOS 11. Trenutno imam iOS12, ki vsaj kar se hitrosti tiče dela normalno, še vedno pa mi Pixel ne dela čisto nič slabše, kljub konkretno slabšim benchmarkom.
Ker imam uro, ki dela z obema enako (Garmin) in nimam (več) maca mi nekatere izpostavljene prednosti ne pomenijo nič in me zato še bolj živcira kup malenskosti pri iOS:
- ne pusti download večjih stvari preko mobilne povezave (app updejti, podcasti itd), ki mi dela bistveno hitreje kot wifi doma ali v službi. Po drugi strani se ne da nastavit mesečnega limita prenosa podatkov kot na androidu.
- po nekaj urah pozabi kaj je nazadnje igral prek BT, npr poslušam zjutraj v avtu Spotify, pridem popoldne nazaj v avto in začne neki iz Apple Music. Na pixlu mi to dela brezhibno.
- tipkovnica ima slabši autocorrect in če se zmoti ne morem razveljavit samo z backspace ampak zbrisat celo besedo in spet pisat. nima posebej številk
- v avtu mi pri malo hitrejši vožnji skozi ovinke prižiga zaslon, ker misli, da sem ga dvignil
- manj možnosti kontrole glasnosti
- ne vem ali sem slep ali res ni nastavitve notification zvokov za posamezen app?
- notifikacije nasploh, čeprav so v ios12 že kar v redu
- ne gre menjat privzetih aplikacij
- ura ne podpira preklic samo naslednjega alarma (ker se zbujam pred alarmom mi je to res nadležno)
- shranjevanje vsega v Camera roll in pol mam tam vse od fotk, wallpaperjev, screenshotov...
- do sedaj prednost GMaps in Waze v avtu, kar z iOS 12 ne bo več (upam)

- nima veze s samo platformo, Pixel dela precej bolše slike, bonus je zastonj unlimited backup v Photos v polni kvaliteti
- specifično za X, face id je počasnejši od prstnega odtisa, poleg tega ko faila velikokrat ne vem al bo še 1x probal al kaj bo naredil
- nima always on display

Kljub temu bi vseeno izbral iPhona pred Huaweiem in podobnimi android polizdelki.

Jest je napisal/a:
Potem se dogaja, da recimo nekaj casa notificationi delajo OK, potem pa kar neha delat... Dostikrat se mi je recimo zgodilo, da sem sele cez cas opazil, da imam nova sporocila recimo v Hangouts ali FB Messengerju ... ker enostavno ni bilo notificationa... sele ko sem odprl apliakcijo ...

Tipičen Huawei, enako je na mojem testnem P10. Poleg tega ko berem po avto forumih o problemih z Android Auto je v 99% Huawei z njihovim neumnim pobijanjem aplikacij.. in pol zaradi takih android sux
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 05.09.2018 14:35:35
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, samsung je za en drek, zdaj berem, da je huawei isto sranje .... kateri android mobi je potem OK?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 05.09.2018 14:45:04
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
OK, samsung je za en drek, zdaj berem, da je huawei isto sranje .... kateri android mobi je potem OK?


Kot kaze samo tisti, ki so cisti Google brez dodatkov... torej Pixel... oz. prej Nexus...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 05.09.2018 15:39:26
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@mm46: pohvale vreden post! 😊

Tudi sam, ce bi ze zamenjal iPhona zaandroida, bi edina opcija bila Pixel.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 05.09.2018 16:07:35
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po mojih izkušnjah je kamera od X overall boljša od 2XL. Fotografije, so mogoče boljše na 2XL, zaradi izjemnega post-processinga v software (meni to ne igra vloge, ker delam post-processing še v vsakem primeru na računalniku in je rezultat na koncu enak), ampak videoposnetki so zaradi Pixlove fused-stabilizacije in slabšega HDR za bruhat.
Razdruženo: Sre 05. Sep 2018 16:29.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 05.09.2018 17:57:51
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni ravno enak rezultat, ker imajo slike iz iphona precej več oil painting efekta in v bolj kontrastnih situacijah se velikokrat zgodi, da je svetel del presvetel in sence preveč črne (primer moj bel avto s črnimi platišči) da bi v postu dobil ven enak rezultat. Pixel ima take slike med drugim tudi zato, ker zajame precej več slik z različnim exposure in potem softwersko to združi, ne popravlja samo ene slike.
In ker je argument pri iOS vedno, da je odličen point and shoot za navadne uporabnike, ki ne obdelajo slik, je po mojem mnenju za take Pixel kamera boljša, ker v 90% pridejo že iz telefona precej čistejše slike z boljšim dinamičnim razponom, z manj nabitim kontrastom. Tudi jaz spadam sem, zato sem to izpostavil kot stvar ki mene moti na X. Prednost Pixla je po mojih izkušnjah tudi hitrejši autofocus.

Glede videa se strinjam, da je boljši na X (tudi zaradi možnosti 4K 60fps), čeprav na Pixlu ne bi reku da je katastrofa. Na pixlu lahko sicer izklopiš sw stabilizacijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 05.09.2018 18:15:24
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za point-n-shoot je zagotovo Pixel boljši. Sam trenutno uporabljam na X Camera+ 2 aplikacijo, pa sem odkril novo dimenzijo pri zmogljivosti kamere na X. Vsaj minimalno PRO opcij pri privzeti aplikaciji za kamero bi na iPhonu bil šok za vse, česa je ta mali senzor vsega zmožen.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 05.09.2018 19:54:50
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kje pri nas sploh prodajajo ta hec?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.12.2011
Prispevkov: 470
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 06.09.2018 06:27:18
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa kaj Google One telefoni? Nokie nove zgledajo zanimive, ima kdo kaj izkusenj iz prve roke?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 06.09.2018 06:52:52
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
In kje pri nas sploh prodajajo ta hec?


Uradno se v Sloveniji ne prodaja ... >> https://tehnozvezdje.si/ne-samo-googlov-pixel-slovenijo-bodo-obsli-se-nekateri-drugi-novi-telefoni/

Sicer pa tukaj:
https://mobitrgovina.com/rubrika/novi-mobilni-aparati/google-novi/?gclid=CjwKCAjw_b3cBRByEiwAdG8WqrFEmLAFFIlsBY0XF3_nNfJY-k0NhFAGScaijlEQgaxuReVnMMxKYhoCLMsQAvD_BwE

https://si.mobileshop.eu/phablets/google/pixel-2-xl-lte-64gb/

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna-telefonija/pametni-mobilni-telefoni/ostali-pametni-mobilni-telefoni/google-pixel-2-xl-128gb-1337894182.html

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 06.09.2018 07:00:39
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
In kje pri nas sploh prodajajo ta hec?

Nikjer Crying or Very sad Jaz sem jih (2 in 2XL) kupil v nemškem Google Store preko cheaper and more.

Z Android One nimam izkušenj, sem letos nehal kupovat vsak mesec nov telefon Smile V teoriji najboljši približek Pixlom po sw. Jaz bi pogledal tudi kakega novejšega sonyja (xz2 ali prihajajoči xz3) ali OnePlus 6, nimam pa z nobenim izkušenj iz prve roke.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 170
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 06.09.2018 07:30:26
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je pa z garancijo? Servisa pri nas verjetno ni
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 06.09.2018 08:04:48
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bratu je na Pixel 2 crknu mikrofon in sem se v 10min vse zmenil preko support chata (v angleščini). Nazaj sem spet poslal preko cheaper and more (potrebno ga je oddat v nemški DHL paket center), nov telefon je že na poti v slovenijo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 07.09.2018 21:43:37
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa po par letih ios-a razmišljam, da bi po dveh letih i7+ še malo pogledal drugam. Problem je, ker novi modeli ne bodo več imeli čitalca prstnega odtisa in pa ios-a sem malo naveličan, če sem odkrit. Tudi ios12 ne bo prinesel neke revolucije... Nisem pa fanboy, da bi vse kar nam servirajo sprejel z navdušenjem in nimam drugih apple naprav, tako da me "ekosistem" ne omejuje.

Največji problem pri meni je tole:
https://discussions.apple.com/thread/8408058
Že od marca s prihodom 11.3 in z vsakim update-om napaka ostaja. Ker poslušam dosti glasbe je to tako moteče, da me je že parkrat prijelo, da bi telefon razbil na prafaktorje. Najbolj pa me pizdi, ker napaka ni omejena na par uporabnikov ampak je teh postov ogromno.

Moti me tudi, ker siri ne pozna interakcije z drugimi aplikacijami, recimo deezer ne morem nastavit za privzeti predvajalnik glasbe. Pa ostale razno razne omejitve sistema, ki so včasih zelo moteče.

Problem je, ker razen pixel-ov ni neke pametne alternative (žal pa niso na voljo v Slo, telefonov pa ne kupujem na gotovino). Samsung ima hud hardware ampak se bojim, da je njihov software in politika update-ov enaka kot takrat, ko sem šel iz galaxy s4 na iphone 5s. P20pro mi je kul, ker ima čitalec na sprednji strani, ampak spet ta glupi notch... Prav nimam neke ideje kaj kupiti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 07.09.2018 22:28:06
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Software je pri samsungu precej boljši kot je bil do vklučno S5 in kar sem zasledil v testih S9, naj bi tudi delal opazno boljše kot S8, predvsem naj bi bila razlika po malo daljši uporabi. Pri nadgradnjah je pa tako, da so mesečni varnostni popravki bolj ali manj redni (razen če ga kupiš na Telekomu) prvo leto in potem vsako leto manj. Večje nadgradnje so še vedno s konkretno zamudo (če dobi S9 letos P bom presenečen).
Med Huawei in Samsung pa bi sam izbral slednjega brez razmišljanja, ker ima vseeno precej manj pokvarjen sw, ker se manj trudijo kopirat (minuse) iOS. Če ne bi vzel Pixla, bi izbiral med S9+ in Sony XZ3 (pride oktobra). Če pograšaš 3.5mm izhod, je S9 praktično edini top telefon s tem Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 08.09.2018 07:36:51
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ma dej, vštekaj kakšno periferijo v ta android pa ti oblubim da nič ne dela.

najbolj sveži absurd googlovega produkta, ki sem ga doživel včeri, kolega je kupu chromcast.. 4 videje mu streama na tv potem pa gotovo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 08.09.2018 07:39:01
Re: iOS vs Android
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:

najbolj sveži absurd googlovega produkta, ki sem ga doživel včeri, kolega je kupu chromcast.. 4 videje mu streama na tv potem pa gotovo.


Chromecast je zelo zanesljiva zadeva, nima problemv z buffering kot atv4, je moralo bit kaj drugo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani