Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iOS vs Android
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.09.2018 07:37:41
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če ekran ne bo primerljiv s samsungi pol je to brezveze, zakaj bi kupu telefon za 1k, k ma slabši ekran od samsunga s8+ k sm ga prv dan prodaje dobu za 660 evrčkov?

upam, da bo keran raketa, ker bi rad menjou nazaj, sam lani k sm meu X in S8+ v primerjavi, sm biu kr mau žalostn

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.09.2018 08:25:21
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In zakaj bi moral menjati, ce si s Samsungom in njegovim ekranom vec kot zadovoljen? Saj lahko ze sedaj kupis Samsung Galaxy S9+ Smile ... ali pa Samsung Galaxy Note 9 Smile Very Happy Wink ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.09.2018 09:55:16
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
In zakaj bi moral menjati, ce si s Samsungom in njegovim ekranom vec kot zadovoljen? Saj lahko ze sedaj kupis Samsung Galaxy S9+ Smile ... ali pa Samsung Galaxy Note 9 Smile Very Happy Wink ...


zato ker sm še zmeri apple fan in bi šou nazaj na jabčka, ko bojo naredil sposobn telefon

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.09.2018 13:34:55
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam ti nis taprav Apple fan, če bi bil taprav fan, pol neb nikol šel na androida, oz. tud pomislit nebi smel, da bi šel na kak drug os. oz. firmo, sploh pa ne k Zmazungu. 😄
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.09.2018 16:33:40
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer trenutno navijam za Maribor, sam si želim, da bi Olimpija kdaj zmagala, ker sem fan Olimpije in bi rad spet navijal za njih. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

----
Nisem mogel, da ne bi napisal tega. Pa vem da ni prav zezat folk na forumu, ker precej hitreje pride do zamere kot v real lajfu. Se že v naprej opravičujem. Smile

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.09.2018 17:03:05
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupiš tisto, s čimer si v danem trenutku najbolj zadovoljen. Idealne naprave ni ne pri Applu ne pri Samsungu... nikjer. Očitno ga pri Samsungu določene stvari motijo in si zato želi nazaj na Apple. Ampak verjetno ga pri Applu nekatere stvari še bolj motijo in je zato trenutno pri Samsungu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.09.2018 18:13:05
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kupiš tisto, s čimer si v danem trenutku najbolj zadovoljen. Idealne naprave ni ne pri Applu ne pri Samsungu... nikjer. Očitno ga pri Samsungu določene stvari motijo in si zato želi nazaj na Apple. Ampak verjetno ga pri Applu nekatere stvari še bolj motijo in je zato trenutno pri Samsungu.


Podpis Like
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.09.2018 19:06:51
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se tudi strinjam z mikrohardom... za sabo imam ze nekaj poskusov, da bi presedlal na Android... ampak se ponavadi po mesecu ali dveh soet vrnem na iOS ... predvsem zaradi stabilnosti in ekosistema... Vsak ima svoje orednosti in slabosti... in tezko recem, da je boljsi eden ali drugi... Nazadnje sem imel do ored kratkim v uporabi Huawei P20 Pro... in kamero ima res dobro... da bi pa lahko rekel, da ima kaksen toliko boljsi zaslon, da bi se zgolj zaradi tega odlocil za takega, pa ne morem...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.03.2011
Prispevkov: 649
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.09.2018 08:48:35
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se tudi strinjam z mikrohardom... za sabo imam ze nekaj poskusov, da bi presedlal na Android... ampak se ponavadi po mesecu ali dveh soet vrnem na iOS ... predvsem zaradi stabilnosti in ekosistema... Vsak ima svoje orednosti in slabosti... in tezko recem, da je boljsi eden ali drugi... Nazadnje sem imel do ored kratkim v uporabi Huawei P20 Pro... in kamero ima res dobro... da bi pa lahko rekel, da ima kaksen toliko boljsi zaslon, da bi se zgolj zaradi tega odlocil za takega, pa ne morem...


"Stabilnosti"?

Kaj android v vseh letih je še vedno toliko slabši od iosa? V čem? (Dejansko sprasujem ker sem se leta na applu - in sem sam pri fotru ki ima note-a uspel mal pobrskat po androidu - pa se mi osebno ne zdi tako slabo..ali pač?)

_________________
 iPhone X Silver 256 Gb
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
 iPhone 7 Plus Jet Black 128 Gb
 iPhone 7 Plus Silver 256 Gb
 iPhone 7 Black 128 Gb
 Watch Nike+ Series 2
 iPhone 6s Silver 64 GB
 Watch 1st gen. Sport
 iPhone 6 Space Gray 128 GB
iPhone 5 White 16Gb
 iPad 4 White 32 Gb
iPhone 4 black 16Gb
 iPad 64Gb 3G
 iPod nano 3rd gen.
 iPhone 3g 8 Gb
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.09.2018 09:08:30
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ce ga samo malo vzames v roke in malo pobrskas, se zdi vse fajn Wink ... Ko sem ga pa uproabljal, pa se je dostikrat zgodilo, da je zadeva delala kar malo po svoje ... Veliko bolj se motim recimo pri tipkanju... ampak to je verjetno bolj kot ne stvar navade ... Potem se dogaja, da recimo nekaj casa notificationi delajo OK, potem pa kar neha delat... Dostikrat se mi je recimo zgodilo, da sem sele cez cas opazil, da imam nova sporocila recimo v Hangouts ali FB Messengerju ... ker enostavno ni bilo notificationa... sele ko sem odprl apliakcijo ...

In integracija z uro je tudi slabsa... Sicer ima tudi pri Androidu opcijo, da lahko vklopis, ce imas uro na roki, da se zaslon telefona ne priziga in da ni obvestil na telefonu... Ampak to vcasih deluje, najveckrat pa ne... Pa sem imel v uporabi TicWatch Pro in Huawei Watch 2 ...

Na koncu sem po kaksnih dveh mesecih obupal, pospravil Huaweia in spet nazaj presaltal na iPhone X Smile ...

Vsak se mora glede tega sam odlocit... mene osebno pac Android ni preprical ... Podobna zgodba je bila pred kaksnim letom in pol s Huawei P10 ... in se prej recimo s HTC One... Samsunga sem dosedaj imel vedno samo po kaksen teden ali dva... potem je bilo treba vrnit ... nazadnje je bil to Galaxy S8+ ... Sem pa imel v roki tudi cel kup drugih... in so po specifikacijah sicer odlicni... ampak zal nimam toliko denarja, da bi vsak tak telefon kupil... za daljsi test se je pa tezko zmenit Smile ... nisem "influencer" (ali kako se ze rece dandanes takim) ali "fashion blogerka" ... Wink


Nazadnje urejal/a Jest Tor 04. Sep 2018 09:16; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.09.2018 09:15:28
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem uporabljal cca 1 mesec Huawei P10 in nazaj prešaltal na iPhone X.

Ni primerjave (saj za mene) Android z iOS-om.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 170
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.09.2018 11:20:02
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.youtube.com/watch?v=KB4_WIPE7vo

Tako, sem se navadil na Apple, da so zidovi res visoki, če bi šel na kaj drugega.

Če bi imel samo iPhone bi verjetno že zamenjal za Huawei, samo ker imam še ostale naprave in sem tako navajen na njihovo delovanje, da do sedaj tega še ni ponudil noben drug.

Recimo, slike so takoj na vseh napravah - pridem domov, vzamem tablico in lahko pogledam slike in jih tam uredim (vem Google photos ima isto). Telefona ponavadi ne nosim seboj po stanovanju in ko delam nekaj na macu, če mi telefon zvoni se lahko oglasim na macu. Aplikacije sem vse kupil za iOS in jih ne morem prenesti na Andrid.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.09.2018 12:41:57
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz Androida pogojno pogrešam samo zaradi enega samega appa, in to je Automatic Call Recorder Pro, ki je napisan samo za Android, omogoča pa samodejno snemanje vseh pogovorov brez dodatnih pritiskov itd. Vse deluje samodejno v ozadju, potem pa greš samo v aplikacijo in poslušaš poljuben posnetek.

Ampak tudi brez tega se da preživeti. ČE bi iPhone imel možnost takšnega appa, bi bil to zame POPOLN telefon, tako pa je SKORAJ popoln Smile

Ja, sicer sem zaprisežen jabukovc in zame drugega kot jabuk sploh ne obstaja. Ko imaš enkrat več Applovih naprav, veš zakaj...

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 04.09.2018 13:49:28
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa Appla uporabljam, ker si lahko totalno zabit, pa lahko vseeno delaš.

Na winsih morš bit dost bolj pameten. Sam to ni zame. To lahko delajo misice z visokim IQ. MENSA klub pa to.

Za nas debile je pa Apple. Če česa ne znam, se grem pa updejtat na jabuk.

Kaj bom iskal po unem googlu ko vsi pametni Androidovci. Pol ti pa vse v nekih tujih jezikih piše. Apple ma Hrvaščino in to je to.

Pa še "čipar" ne izpadeš če daš u kafiču iPhone 5s na mizo.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 04.09.2018 15:03:48
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko rečem, da bi bil Android popoln OS-telefon (Samsung S9+), če bi bil zaklenjen kot Apple iOS!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 04.09.2018 15:33:29
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samsungov Android je verjetno od vseh inačic Androida verjetno najslabši. Z najslabšimi porti posodobitev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 04.09.2018 17:58:51
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en plus v prid iOS in iPhone. Ni moja zgodba... ker mojih je preveč pozitivnih.

Kolega ima doma naročnino na Telekom internet, ter tudi TV/Tvin al kako že. Pri punci si je hotel uredit gledanje TVINA na mirroring/casting na TV.
JE probal enega Pixla (ne vem točno kerega) direkt na Philips TV (ki ima Android že notri) pa je štekalo na polno in ni bilo gledljivo.

Po mojem prepričevanju, da naj si kupi AppleTV in prek njegovega iPhoneX-a predvaja na TV je prezadovoljen. Njegove besede "dela in pika".
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 04.09.2018 18:02:03
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je zato, ker TVIN nima podpore za Chromecast... tako da je on v bistvu delal screen mirroring. Tudi, če bi na iPhonu delal screen mirroring, video ne bi bil popolnoma tekoč. Če ima aplikacija podporo za Chromecast, potem je tudi streamanje iz androida na TV tekoče. Je pa res, da je Airplay lažji za implementacijo kot pa Chromecast (zato imajo praktično vse iOS aplikacije airplay podporo, chromecast pa redko). Ima pa Chromecast zato druge prednosti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.09.2018 18:09:06
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to pa nisem vedel da je podpora za Chromecast švoh. Se vidi da sem bolj "iOS" user Very Happy.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 05.09.2018 07:31:34
Re: Apple Special Event 12.9.2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Sam ti nis taprav Apple fan, če bi bil taprav fan, pol neb nikol šel na androida, oz. tud pomislit nebi smel, da bi šel na kak drug os. oz. firmo, sploh pa ne k Zmazungu. 😄


veš kaj ane reku sm da sem fan ne da sem apple ovca Very Happy to je velika razlika Very Happy

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani