Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nov MBP 2018
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 16.07.2018 13:31:15
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@mikrohard: Če sem prav prebral, macata sprašuje za kodiranje (encoding) filmov.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 16.07.2018 13:31:50
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Res slab napredek. Počasi lahko Apple razmišlja da ugasne MBP linijo ali pa da update delajo na 3 leta da bo kakšen napredek. Zadnje čase napredujejo samo pri dodani vrednosti in čistem dobičku od prodaje.


Zakaj bi prodajali na 3 leta če lahko na eno leto. Enako je pri telefonih, osvežijo strojno opremo in že vsi veselo kupujejo. Zakaj kupujejo? To je treba kupce vprašat, je pa dejstvo, da apple vsako stvar ki jo da na novo ven, ne naredi kot je treba, vedno so nekje težave in nato to popravijo drugo leto, potem je kupec primoran kupit novega, da bo stvar 100%, ki bi že morala za ta denar biti od samega začetka. Sem zadnjič od očeta vzel iphone x, 5 min nisem mogel z telefonom slikat, kamera blokirala vsakokrat ko sem odprl fotoaparat. Vgasnem aplikacijo, prvič odpre, drugič takoj trokira. Me kliče preko face time iz tujine, ga skor nč ne razumem, vzame od mame iphone 7, na enakem omrežju, ga vse zastopim, spet pokliče z svojega in spet nč, vsak drug stavek razumem. Naj omenim, da ga je že menjal, en mesec nazaj, ker prvi je imel težave z mikrofonom. Telefon pa jurija evrov. Ampak ljudje kupujeo in dokler bojo kupovali, bo Apple imel enako filozofijo.

Glede tipkovnice na novem pro-ju sem imel sam iste težave, lepo so mi pobrali 50 evrov v Istyle, ker je kao prah prišel noter. Komp star 3 mesece, v dokaj čistem okolju ga uporabljam, nikoli zunaj. Tipka space se je začela zatikat, servis je rekel da je prah in da plačam pucanje gumbov. Pa sem imel prejšnje pro-je v študenskem domu, kjer je sugurno bilo 2x bolj prašno kot v sedanjem stanovanju, nikoli težav. In sedaj naj kupim novega, ker so tipkonico uredili ali pa naj pazim da ne bo spet kje kakšen prah prišel noter.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 16.07.2018 13:54:36
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael: Ta denar lahko zahtevas nazaj. Novi service program predvideva vracanje denarja za ze izvedena popravila.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 16.07.2018 14:00:11
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Michael: Ta denar lahko zahtevas nazaj. Novi service program predvideva vracanje denarja za ze izvedena popravila.


Vem, post je namenjan temu kako stvari niso narejene kot bi morale biti.

_________________
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.07.2018 15:00:24
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čez par let bo prišlo verjetno ven kolikokrat je Apple opetnajstil svoje zveste vernike in bo afera ranga Dieselgate. Treba je malo stisnit amerikanca ker se delajo norca iz nas.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 16.07.2018 15:24:51
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Čez par let bo prišlo verjetno ven kolikokrat je Apple opetnajstil svoje zveste vernike in bo afera ranga Dieselgate. Treba je malo stisnit amerikanca ker se delajo norca iz nas.

Spet prišo malo posrat forum?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 17.07.2018 18:27:21
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je že kakšna informacija kdaj bodo novi MBP-ji dobavljivi pri nas? Ali v Avstriji z SLO tipkovnico?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 17.07.2018 19:32:59
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lieferung: 24 Jul - 26 Jul

... na nemškem storu.

Ponavadi je navadnih modelov na začetku dovolj, top modeli pa se znajo čakat tud več kot en mesec. Na začetku.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 18.07.2018 15:15:19
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCharlie je napisal/a:

Izisljevanje, da pri 13inch modelu ne moreš izbrat 32GB mi je res nadležno. Kupit moram 15 samo zato ker rabim 32GB.


15" ima DDR4 (ne LPDDR4) ki pokuri bistveno več štroma kot LPDDR3 ki je v 13" in omejen na 16GB z intelovimi chipseti.

Zmen se z intelom da njihovi čipi ne podpirajo LPDDR4. Kar je bil glavni razlog da 15" ni videl 32GB že prej...

In tudi v 15" je DDR4 silom prilike, ker je vse kej drugega kot optimalna rešitev.

Nevem pa kaj je z vami narobe da bluzite o slabem napredku, kar se tiče processing powerja je največji leap forward od 2011 ko so v 15" ufurali quadcore...

Za 13" je jump iz dualcore na quadcore tudi huge.

Je pa to apple, če ti je vseeno za footprint in težo potem je ena čunka od PCja z desktop komponentami valda boljša.

Men je nov model topshit in sem čakal točno to odkar je 2016 model prišel ven. 32gb rama in 6-core.

edino razočaranje mi je grafa, 570X bi bil boljše.

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.10.2010
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 18.07.2018 18:05:26
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Redditu je že počelo Very Happy.

https://www.youtube.com/watch?v=Dx8J125s4cg

Spoiler: Someone bought the Core i9 15 inch 2018 MacBook Pro. It's actually slower than the Core i7 model because the i9 runs so hot that the machine underclocks itself so it won't melt. The i9 is faster than the i7 ... when he put the machine in a refrigerator.

...pričakovano bi rekel Idea
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 18.07.2018 22:22:11
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ugh kašn fail...

moj 2012retina max (2.7) žge 2.9ghz pri 90stopinjah stabilno... pa je 6 let star.

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 19.07.2018 03:42:45
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glavno, da je vsako leto tanjši in tanjši.

Fizike se pač ne da pretentati, tanjši kot je, manj je površine hladilnih reber in težje je ustvariti dovoljšen pretok zraka. Pri 15 colskem res ne bi smeli narediti takega kompromisa pri hlajenju. Pa naj ga podebelijo in povečajo hladilnike, pa magari le i9 model, če že morajo. Eno je Air ali 13 colski MacBook Pro, drugo pa 15-colska delovna postaja, ki je narejena da "švica" na polno tudi 24 ur na dan če treba. Za 3000 eur, je to obvezno!

Na žalost poznam kar nekaj die hard Apple fan-ov, ki zelo razmišljajo o prehodu na PC, nekateri so to tudi že storili, pa če jim paše ali ne. Včasih tudi kdo omeni Hackintosh, pred leti sem se zmrdoval nad tem, zdaj pa čedalje bolj razumem tistega, ki bi hotel imeti Hackintosha. Ne poznam nobene druge firme, ki bi prodajala 5 let star model računalnika kot novega (Mac Pro) in za enako ceno kot na začetku.

Potiho sem sicer pričakoval, da bodo letošnji MBP revolucija v dizajnu in ne le posodobitev od lani. Pa imamo pregrevanje, slabo in pokvarljivo tipkovnico, premalo portov oz. ukinitev MagSafe, Touchbar ki marsikomu ne koristi, itd. Kje je Apple izpred 10 let?

Upam, da bodo naslednjo generacijo kompletno redizajnirali.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 19.07.2018 07:15:25
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem mislil letos menjat svoj Macbook pro 2014 , pa vidim, da bo še kar nekaj časa mlel, glede na to, da je top spec model z GT750 grafiko in 1Tb diskom..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 19.07.2018 07:33:29
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PowerPC je napisal/a:
Glavno, da je vsako leto tanjši in tanjši.

Fizike se pač ne da pretentati, tanjši kot je, manj je površine hladilnih reber in težje je ustvariti dovoljšen pretok zraka. Pri 15 colskem res ne bi smeli narediti takega kompromisa pri hlajenju. Pa naj ga podebelijo in povečajo hladilnike, pa magari le i9 model, če že morajo. Eno je Air ali 13 colski MacBook Pro, drugo pa 15-colska delovna postaja, ki je narejena da "švica" na polno tudi 24 ur na dan če treba. Za 3000 eur, je to obvezno!

Na žalost poznam kar nekaj die hard Apple fan-ov, ki zelo razmišljajo o prehodu na PC, nekateri so to tudi že storili, pa če jim paše ali ne. Včasih tudi kdo omeni Hackintosh, pred leti sem se zmrdoval nad tem, zdaj pa čedalje bolj razumem tistega, ki bi hotel imeti Hackintosha. Ne poznam nobene druge firme, ki bi prodajala 5 let star model računalnika kot novega (Mac Pro) in za enako ceno kot na začetku.

Potiho sem sicer pričakoval, da bodo letošnji MBP revolucija v dizajnu in ne le posodobitev od lani. Pa imamo pregrevanje, slabo in pokvarljivo tipkovnico, premalo portov oz. ukinitev MagSafe, Touchbar ki marsikomu ne koristi, itd. Kje je Apple izpred 10 let?

Upam, da bodo naslednjo generacijo kompletno redizajnirali.



K temu še lahko brez problema dodamo tudi sam sistem macOS, ki ni več to kar je bil v času 10.X. Bugov vedno več....

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 19.07.2018 07:42:31
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men bi bil čist ok tak hardware, kot je v ta močnem mbpju spakiran v kišto od proja. Pa naj odračunajo ekran, touchbar, tipkovnico in trackpad. 2,5 do 3 jurje dam za tako mašino. Nikakor pa ne 4.000 eur za mbpja.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 19.07.2018 09:54:17
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj si škrt? Zakaj nočeš pokrivat življenske stroške vodilnih pri Apple-u in nočeš prispevat v malho vsem, ki si lastijo njihove delnice?

Devil

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 19.07.2018 10:24:03
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Zakaj si škrt? Zakaj nočeš pokrivat življenske stroške vodilnih pri Apple-u in nočeš prispevat v malho vsem, ki si lastijo njihove delnice?

Devil


V bistvu maš prou. Nekaj časa si s par kosi $AAPL dobil nazaj glih tolk, kot si potem zapravil za opremo. Zdaj ni več tko, zato sem lani vse prodal, oz zamenjal za $ADBE. Zelo zadovoljen s potezo. Very Happy Very Happy Very Happy

Sam desktop mašino srednjega ranga bi pa še vedno mel. Pa čeprav jo Adobe plača. Rolling Eyes

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 19.07.2018 11:54:30
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
damn, če bo šlo takole naprej, bom začel razmišljat v smeri hackintosh laptopa... MAC-Os bi imel za fotografijo in video ( popolnoma neprofesionalno - zgolj na consumer level ) , preklop na win pa bi se zgodil, ko bi želel "kaj več"... Pri "kaj več" je očitno Apple zaspal - oziroma - vse preveč evrčkov za to ....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 19.07.2018 15:29:51
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PowerPC je napisal/a:

Na žalost poznam kar nekaj die hard Apple fan-ov, ki zelo razmišljajo o prehodu na PC, nekateri so to tudi že storili, pa če jim paše ali ne. Včasih tudi kdo omeni Hackintosh, pred leti sem se zmrdoval nad tem, zdaj pa čedalje bolj razumem tistega, ki bi hotel imeti Hackintosha. Ne poznam nobene druge firme, ki bi prodajala 5 let star model računalnika kot novega (Mac Pro) in za enako ceno kot na začetku.

Potiho sem sicer pričakoval, da bodo letošnji MBP revolucija v dizajnu in ne le posodobitev od lani. Pa imamo pregrevanje, slabo in pokvarljivo tipkovnico, premalo portov oz. ukinitev MagSafe, Touchbar ki marsikomu ne koristi, itd. Kje je Apple izpred 10 let?

Upam, da bodo naslednjo generacijo kompletno redizajnirali.


ne zajebavam se, čakam six-core da zamenjam svoj 2012 rMBP, sm že naročil predračune, pa ko sem videl te review-je sem pa začel googlat "AERO 15X hackintosh"... to je joke.

pa mene iskreno ne motijo porti (mi je kul ta morfable port princip), kul mi je touchbar, ne pogrešam niti magsafa v resnici. ful nezahtevn user.

vse kar sm hotu je 32GB in six-core, kar sm dobu.
disappointing je 3 leta stara grafična (wtf) pa to da ne more drajvat teh 6-core cpujev. zdej pa ne vem točno kaj bi

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 19.07.2018 15:58:05
Re: Nov MBP 2018
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem se tega pri Applu že navadil. Majo na razpolago nek presežek od mašine, ki je čist predrag. Potem pa si kupujemo cenejše mašine z zastarelim hardwareom po premium cenah.

Jaz sploh ne gledam več ta novih modelov. Ko pridejo novi modeli, kupim najmočnejši lanjski model po čimbolj znižani cen. Dobim preizkušeno zadevo. Točno vem, na kaj je treba pazit. Pa še ta star OS, ki dela. Ponavadi so na ta nove modele nabil najnovejši OS, s katerim so bli še vsaj pol leta problemi.
Taka mašina je sigurno boljša, kot ta nov podhranjen model.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani