Jabuk
USB-C in iskre
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 33
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.06.2018 20:17:00
USB-C in iskre
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo

Upam da bom uspela obrazložit zadevo, ki sem jo opazila na mojem macbook pro 15'' 2017.

Namreč, ko imam prenosnik že priklopljen na električno napeljavo in ko ga želim povezati z zunanjim ekranom z HDMI to USB-C kablom, se moj usb-c port na prenosniku zaiskri. Oz. obratno, če je prenosnik že povezan z zunanjim ekranom, nato pa ga želim priključiti na električno napeljavo, se v tem primeru zaiskri port kamor želim priključiti napajalni kabel.

Naj povem, da se porta ne iskrita, če ni nobenega drugega kabla povezanega na prenosnik in pač jaz priključim samo en kabel. Iskri se samo, če je že priključen en kabel, jaz pa želim priključiti še drugi kabel.

Kaj mislite da bi lahko bilo in oz. ali je lahko potencialno nevarno za prenosnik, da nevede kaj skurim?

Hvala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.06.2018 20:50:27
Re: USB-C in iskre
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kabli in adapter so kvalitetni al kompatibilna roba?

Pri usbc so že ob izidu izpostavljali, da bodo problemi s preklapljanjem polnilnih tokov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 33
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2018 21:34:40
Re: USB-C in iskre
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A kabli in adapter so kvalitetni al kompatibilna roba?

Pri usbc so že ob izidu izpostavljali, da bodo problemi s preklapljanjem polnilnih tokov.


polnilni kabel je original

USB-c/HDMI pa je sledeč: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B06XXVSK7Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Ali misliš, da mi slednji kabel povzroča težavo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.06.2018 06:23:08
Re: USB-C in iskre
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi bil tvoj monitor tudi usb-c, bi se laptop lahko polnil iz njega. Kako računalnik ve, da v tvojem primeru ne poskuša polnit iz ekrana pa ne vem. Če je to kako signalizirano iz kabla samega, je komot pri tebi problem tvoj kabel.

Kakorkoli iskrenje ni ok.

Vzrokov je lahko precej.
Lahko so kabli, lahko so vtičnice.

Torej probat z drugimi kabli.
Probat v nekem drugem objektu.
Kaj se zgodi, če monitor ni priključen v elektriko?

Mogoče pomerit napetosti na kablih.

Mal za ilustracijo. En star članek, kjer vidiš, kakšna zmešnjava je na usb-c charging področju.
https://www.pcworld.com/article/3017182/hardware/usb-c-charging-universal-or-bust-we-plug-in-every-device-we-have-to-chase-the-dream.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.06.2018 08:34:47
Re: USB-C in iskre
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kakorkoli iskrenje ni ok.
Vzrokov je lahko precej.
Lahko so kabli, lahko so vtičnice.

Najpogostejši vzrok iskrenja ali tresenja je situacija, v kateri Macbook in/ali druga povezana naprava nista priključena na omrežje z ozemljenim kablom.

Računalnik naj na usmerniku ima "podaljšek", ki je povezan z ozemljenim šuko vtikačem:



Če računalnik priklapljamo na druge napajane naprave ne uporabljati tega:


Podobno velja tudi za monitor. Razdelilne letve naj bodo ozemljene in tudi stenske vtičnice (jasno) morajo biti. V primeru, da ima stavba trifazni tok naj bodo povezane naprave napajane z iste faze.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani