Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Snow Leopard vs. Okna 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 01.11.2008 10:12:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nayreth je napisal/a:
V bistvu so se vsi komentarji nanašajo na design, torej tisto kar uporabnik vidi. Ampak, po moje je OS vse kaj drugega kot sam GUI. Tu pa bodo Okna za UNIX-om (OSX) zaostajali še, po mojem mnenju, dolgo časa. Treba ju tudi razumeti težave s katerimi MS projektira nove verzije Oken. Tu mislim na podporo nepregledni količini HW-ja, predvsem za nazaj... Ne vem. Dolgo sem že v IT-u, okrog 20 let, ampak po predstavitvi W95 so bile vse ostale verzije bolj kot ne variacije na isto temo. Mene pri Oknih 7 bolj zanima ali bodo zamenjali FS, izboljšali komunikacijo kernela, zmanjšali "overhead" na TCP/IP, ... Sam GUI me ne zanima toliko. Kolikor pa sem videl po teh slikah pa je tale MSjev "wanna be" dock bolj kot ne neko "skropucalo". Ki bo verjetno požrlo vsaj toliko CPU kot komplet OSX GUI... LP


Sej ne vem če je pametno da za svoj prvi post padem v najbolj nevarno debato na forumu Laughing Vem da je jabuk forum in da je Mac OS eidni pravi OS na svetu, vendar ni treba bit pol tako fanbojevski... Če si 20 let v ITju, potem bi vedel da je NTFS v6 daleč pred HFS+ - in ne moreš rečt da se od win 95 do danes ni nič spremenilo, to je tako kot bi rekel da se od OS7 do danes ni nič bistvenega spremenilo - samo dock so nalimali zraven - pa dobro vsi vemo da temu ni tako...

Ko bo HFS+ podpiral "move" preko mreže brez da mi zbriše podatke na obeh koncih, če mi kabel pade ven, ali pa ko bo podpiral Shadow Copy (Previous versions ali wtf je že zdej) na način kjer se zapišejo samo spremembe. Kljub temu da je Time Machine tako lepo zapakiran - je Shadow Copy na Visti in na WS2K8 daleč pred njim - backup vsako uro celih datotek - ali pa sproten backup (ob vsaki spremembi datoteke - seveda optional) na nivoju posameznih gruč (50 različic ene datoteke zasede precej manj kot 50x velikost datoteke). Samo moje mnenje seveda.

Drugače pa počakajmo kaj nam prinese vse to. Osebno mislim da bo Leopard več pridobil na performansu kot Windows – že zato ker je to Snow Leopardov namen – medtem ko je namen Win7 izboljšati uporabniško izkušnjo – menjati vmesni k(again – če uporabjo tisti čudn hibrid med taskbarom in dockom – pol pa res ... vklapljajo fotokopirce :p – pa vsa ta prozornost bolj moti kot pa kaj drugega) – čeprav me veseli da dobi kvazi WinFS (vsaj neka kvalitetna SQL2K8 baza bo na vrhu NTFSa). Ko bi le imeli še Exposé :p

Zaj pa napad name Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 01.11.2008 10:28:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dnapolimeraza, se popolnoma strinjam z vsem napisanim.

Seveda pa bi tapravo (r)evolucijo doživeli le v primeru, da v MacOS (končno) integrirajo Sunov ZFS datotečni sistem v Windows pa dolgo obljubljen WinFS.

Recimo mene na MacOS X najbolj moti, ko želiš premakniti eno mapo na drugo lokacijo, kjer ta ista mapa že obstaja. Vzemimo za primer, da ima mapaA na prvotni lokaciji 8 datotek, mapaA na drugi lokaciji pa 10 datotek (z istim poimenovanjem).

V Windows to deluje na sledeči način:
- vpraša te, če želiš vsebino prepisati
- odgovoriš pritrdilno
- v novi mapi imaš 10 datotek (obstoječih osem je v celoti prepisalo, tistih 2, katero pa ni bilo v prvotni mapi, pa je seveda pustilo nedotaknjeno)

V MacOS pa to deluje na zelo (nevaren) način:
- vpraša te, če želiš vsebino prepisati
- odgovoriš pritrdilno
- v novi mapi imaš 8 datotek (obstoječih osem je v celoti prepisalo, 2 pa NI dodalo)

Kako pridobiti ti dve datoteki nazaj na Macu?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 01.11.2008 11:28:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
suicidal je napisal/a:
makonja je napisal/a:

razlog zakaj ne prodajajo mac osx najdeš tukaj.

lp, M


Off: makonja, če že objavljaš javne članke in razmišljanja, bi bilo v redu, če bi malo bolj upošteval slovnico (potencijal => potencial, z tisočimi => s tisočimi ...). Sem že večkrat opazil.

Samo opazka.
uu hvala ti suicidal, slovnica ni moja mocna plat, ucas dobim punco da mi popravi sam zadnje case pozabljam Smile) hvala se enkrat sem ze popravu Wink

_________________
MAc BLOG makonja.blogspot.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.01.2008
Prispevkov: 384
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 02.11.2008 14:08:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dnapolimeraza je napisal/a:
nayreth je napisal/a:
V bistvu so se vsi komentarji nanašajo na design, torej tisto kar uporabnik vidi. Ampak, po moje je OS vse kaj drugega kot sam GUI. Tu pa bodo Okna za UNIX-om (OSX) zaostajali še, po mojem mnenju, dolgo časa. Treba ju tudi razumeti težave s katerimi MS projektira nove verzije Oken. Tu mislim na podporo nepregledni količini HW-ja, predvsem za nazaj... Ne vem. Dolgo sem že v IT-u, okrog 20 let, ampak po predstavitvi W95 so bile vse ostale verzije bolj kot ne variacije na isto temo. Mene pri Oknih 7 bolj zanima ali bodo zamenjali FS, izboljšali komunikacijo kernela, zmanjšali "overhead" na TCP/IP, ... Sam GUI me ne zanima toliko. Kolikor pa sem videl po teh slikah pa je tale MSjev "wanna be" dock bolj kot ne neko "skropucalo". Ki bo verjetno požrlo vsaj toliko CPU kot komplet OSX GUI... LP


Sej ne vem če je pametno da za svoj prvi post padem v najbolj nevarno debato na forumu Laughing Vem da je jabuk forum in da je Mac OS eidni pravi OS na svetu, vendar ni treba bit pol tako fanbojevski... Če si 20 let v ITju, potem bi vedel da je NTFS v6 daleč pred HFS+ - in ne moreš rečt da se od win 95 do danes ni nič spremenilo, to je tako kot bi rekel da se od OS7 do danes ni nič bistvenega spremenilo - samo dock so nalimali zraven - pa dobro vsi vemo da temu ni tako...

Ko bo HFS+ podpiral "move" preko mreže brez da mi zbriše podatke na obeh koncih, če mi kabel pade ven, ali pa ko bo podpiral Shadow Copy (Previous versions ali wtf je že zdej) na način kjer se zapišejo samo spremembe. Kljub temu da je Time Machine tako lepo zapakiran - je Shadow Copy na Visti in na WS2K8 daleč pred njim - backup vsako uro celih datotek - ali pa sproten backup (ob vsaki spremembi datoteke - seveda optional) na nivoju posameznih gruč (50 različic ene datoteke zasede precej manj kot 50x velikost datoteke). Samo moje mnenje seveda.

Drugače pa počakajmo kaj nam prinese vse to. Osebno mislim da bo Leopard več pridobil na performansu kot Windows – že zato ker je to Snow Leopardov namen – medtem ko je namen Win7 izboljšati uporabniško izkušnjo – menjati vmesni k(again – če uporabjo tisti čudn hibrid med taskbarom in dockom – pol pa res ... vklapljajo fotokopirce :p – pa vsa ta prozornost bolj moti kot pa kaj drugega) – čeprav me veseli da dobi kvazi WinFS (vsaj neka kvalitetna SQL2K8 baza bo na vrhu NTFSa). Ko bi le imeli še Exposé :p

Zaj pa napad name Very Happy


Zakaj napad? Vsak ima pravico do svojega mnenja. Tudi marsikaj od tega kar si napisal je res. Vse pa ni. NTFS v6 je zelo slab FS. Ja, res.
- fragmentacija: na Win je obvezna uporaba raznih orodij za defragmentacijo FS če želiš po par mesecih še vsaj približno enako hitrost
- odpiranje velikih map: poizkusi odpreti mapo z 10.000 datotekami v win explorerju
- počasnost: testiraj kopiranje 10GB datoteke iz particije na particijo na istem fizičnem disku
Jaz verjamem, da je bil NTFS zamišljen kot dober FS ampak, kot pri večini MS izdelkov, sama izdelava tega ni potrdila. HFS+ je mogoče po lastnostih slabši vendar je vsekakor za končnega uporabnika veliko hitrejši. Kar pa na koncu šteje ali ne?
Glede Time Machina si malo bolje preberi kako deluje.

Sicer je pa takšna debata popolnoma brezvezna in tudi prav je, da pač različni ljudje misijo različno.

LP

P.S.
Teme o raznih "nagajivih" programih, skriptih in podobnem pa se raje sploh ne bom dotaknil.


Ni navedeno

Prispevek: #25   Objavljeno 02.11.2008 16:58:51
Odgovori s citatom
opeter je napisal/a:
Recimo mene na MacOS X najbolj moti, ko želiš premakniti eno mapo na drugo lokacijo, kjer ta ista mapa že obstaja. Vzemimo za primer, da ima mapaA na prvotni lokaciji 8 datotek, mapaA na drugi lokaciji pa 10 datotek (z istim poimenovanjem).

V Windows to deluje na sledeči način:
- vpraša te, če želiš vsebino prepisati
- odgovoriš pritrdilno
- v novi mapi imaš 10 datotek (obstoječih osem je v celoti prepisalo, tistih 2, katero pa ni bilo v prvotni mapi, pa je seveda pustilo nedotaknjeno)

V MacOS pa to deluje na zelo (nevaren) način:
- vpraša te, če želiš vsebino prepisati
- odgovoriš pritrdilno
- v novi mapi imaš 8 datotek (obstoječih osem je v celoti prepisalo, 2 pa NI dodalo)

Kako pridobiti ti dve datoteki nazaj na Macu?


hm katero različico Mac OS si lastiš? Namreč tole deluje pravilno v Mac OS X 10.5.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 02.11.2008 17:04:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta isti "problem" je navzoč v vseh različicah MacOS X-ke, kar sem do zdaj uporabljal 10.2.x do 10.5.5...

Primer:







Na slikah se lepo vidi, da je vsebino mape prepisalo v smislu, da sem izgubil eno od prvotnih datotek. Tako imam namesto 6 datotek (kar bi človek logično pričakoval) le tri. In to velja za vse verzije sistema MacOS, kar poznam (od 7.x - do tazadnje 10.5.5)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 02.11.2008 18:21:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah, če že lahko izbiram med virusi, počasnim delovanjem, nesposobnostjo multitaskinga, neenotnostjo sistema in slabimi 3rd party programi, ki mi namestijo 20 dodatkov, ki jih nikoli n bom niti taknil na WIN ter na drugi strani med temi parimi nevšečnosti na Mac, še vedno izberem drugo opcijo. Wink Moje mnenje...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 02.11.2008 18:45:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hehe Smile to pa nism vedu da tako kopira on mape Wink moram priznat da je pa to najbolj lame zadeva do sedaj na macu... hmm
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 02.11.2008 21:22:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo pa, da v programu ForkLift obstaja opcija, da obdrži prvotne datoteke v mapi in prepiše le tiste, ki imajo dejansko isto ime, obenem pa doda nove datoteke. Kako? Klikneš na Merge gumb (glej sliko).


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 02.11.2008 22:00:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Popolnoma drži da v osnovi na OS X to ne deluje imaš pa tudi tri opcije sicer je ena plačljiva a vendar...


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 02.11.2008 22:05:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm... Priznam, kopiranje je v k***, sploh z v6, ker je cel kup DRMja poleg vsega tega... Samo vsaj ni zgoraj opisanih problemov Embarassed

Ne vem kaj sem pri TMju falil, samo kolikor vem, se še vedno kopirajo cele datoteke, ne pa spremenjene gruče - zato mi je v tem primeru Previous Versions boljši. Za alternativo Time Machine pa uporabljam Windows Home Server (zdaj ko je tisti glupi BUG končno umru).

Butasto mi je samo ker ne morem uporabit WHS tudi za Time Machine - ne vem kako bom to rešil - malo off topic, samo, ima kdo kakšno idejo - butasto se mi zdi kupovat dodaten zunanji disk samo za to...

Mislim pa da sem v trenutni situaciji še vedno najbolj produktiven, če uporabljam oba sistema, kot pa samo enega - čeprav, če bi v Crossoverju Office 2k7 delal ok, potem bi mogoče lahko preživel samo na Macu - seveda z VMWarom za Visual Studio...

Skratka - komaj čakam sedmico - bolj kot Snow Leoparda - čeprav ne veliko bolj Rolling Eyes Kakor kaže (čeprav, roko na srce, o SL bolj malo vemo - nimamo first hand experiences - Win7 M3 pa se mi je prav lepo namestila...) bosta oba prinesla bistvene izboljšave in naslovila precej kritik ki jih imamo uporabniki do obeh. Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 02.11.2008 22:19:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huh, DzaroG, hvala za tisti video. To sploh nisem poznal.

Sem pa zelo razočaran (seveda na danes, ampak že od vekomaj), da tako napredni sistem kot je Macov, takšno osnovno zadevo v osnovi ne pozna. Tukaj in zdaj mislim predvsem na klikanja navajenega uporabnika in ne na uporabo terminala...

dnapolimeraza, z vsem kar si napisal se v celoti strinjam. Tudi sam čakam na na Win7, pa tudi SL, da jih bomo lahko končno primerjali... Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.10.2008
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 06.11.2008 21:31:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest pa upam da bojo novi windowsi zaznal Mac-e brez tezav.... Ker to je zloo strange, da Mac lahko use na windowsovem Computer-ju dela ampak nekak windows ne ve, da je prsotn ( Vista Ultimate SP 0 ker je SP1 diske unicu :S)....
ce bojo to popravl pa da now Lagganja bo ze OK. LOL spet JABUK+C, JABUK+V delajo pr MFST-ju kaj jim bo dock ce ga se prow ne znajo kopirat... xD (sam moja misel)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 06.11.2008 21:59:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Marcel je napisal/a:
jest pa upam da bojo novi windowsi zaznal Mac-e brez tezav.... Ker to je zloo strange, da Mac lahko use na windowsovem Computer-ju dela ampak nekak windows ne ve, da je prsotn ( Vista Ultimate SP 0 ker je SP1 diske unicu :S)....
ce bojo to popravl pa da now Lagganja bo ze OK. LOL spet JABUK+C, JABUK+V delajo pr MFST-ju kaj jim bo dock ce ga se prow ne znajo kopirat... xD (sam moja misel)
windows 7 na mbp :tukaj

lp, m

_________________
MAc BLOG makonja.blogspot.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 06.11.2008 22:46:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem tudi precej skeptičen do novega "task-docka"... Samo mogoče pa se izkaže kot najboljše iz obeh svetov. Dock je super simpl in intuitiven, samo mu včasih manjka malo več večopravilnosti, ki jo ponuja opravilna vrstica.

Sicer se da vklopit tut labels v tem novem TBju - samo pol pa vse skupaj še bolj hecno zgleda, ker so bližnjice samo ikone, task gumbi pa z opisi...

Je pa preview ob hoverju prav svetoven - in presenetljivo odziven - sploh za pre-beta različico.

Kej več se mi ne da igrat s tem - bom počakal na uraden beta - čeprav je zadeva kar precej stabilna (celo Nero 8 sem uspel spravit gor bp. - sicer na 32bit verzijo) - kar nekje na nivoju RC0 - RC1 Viste (ne RC2, ker to je bla katastrova - o Alpha in Beta verzijah pa sploh ne bi Rolling Eyes ). Zgleda da je bila pametna odločitev predstavit vodstveni team iz Officov na Windows.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani