Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
macOS Mojave
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #101   Objavljeno 25.09.2018 09:45:30
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Nihšče te ne sili v nič. Oni pač terajo svojo politiko...razvoj. Uporabnik se pa sam odloči ali bo to spremljal ali ne in metal denar proč za ?? ne vem kaj? Kot pravi Jest dokler mašina dela kot se gre in je uporabna naj dela, ko pač ne bo dohajala se pa odločiš takrat. 10 let je doba ali več za to. Seveda to je moje mnenje glede Applovih izdelkov. Smile

Silijo te v nakup novih modelov, ČE želiš imeti nov OS. Nov OS pa je verjetno smiselno imeti, razen v primeru izrednih okoliščin, kot jih omenja Macata. Mojave je, kot kaže precejšen upgrade OS-a vsaj, kar se tiče stabilnosti. Meni Dark mode niti niti tako pomemben, so pa mnoge nove zadeve, ki so več kot uporabne. Prav tako High Sierra ni bila ravno nek biser od OS-a, enako, kot to velja za iOS 11.

Da ne govorimo o tem, da gre razvoj naprej tudi pri hardwaru. Lahko iz prve roke povem, da je med iMac 2017 in iMac late 2012 precejšnja razlika v hitrosti delovanja in tekoči uporabi. Sploh sam to opazim, ker delam precej z videom. iMac 2012 recimo ni več podpiral odklepanja z uro, kar je spet ena od velikih prednosti ekosistema, kot jih vidim sam. Sedaj, ko sem trenutno brez ure in moram "kljocati" password vsakič, ko odprem iMaca, vidim, kako super je imeti to možnost.

Zakaj pa iPhone menjate nekateri vsako leto? Komot bi bil s 5 ali več let starim modelom. Primarna funkcija telefona so klici in SMS sporočila, to pa dela odlično tudi na prvem iPhonu. Wink Ampak želite si boljšo kamero, razne cukrčke, ki jih ne podpirajo več starejši modeli. Vsak ima seveda svoje preference. Meni je iMaca menjati na 5-6 let čisto OK, nimam nič proti, s telefonom pa "zdržim" komot tudi 3 leta in dela čisto v redu, sploh sedaj z iOS 12, ko so tako rekoč "pomladili" starejše naprave.

Vsak ima pač svoje preference in se odloča skladno z njimi. Nič narobe. Like

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #102   Objavljeno 25.09.2018 10:00:04
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primarna funkcija telefona ze dolgo ni vec samo telefoniranje in sporocila ... In kot kaze tudi telefonov ne bomo vec menjali vsako leto Smile ...

Pri namiznem racunalniku je pa to sploh brezveze, ker z nekaj let starim lahko naredim enake stvari... Ni pa v uproabi toliko kot recimo telefon... sploh odkar vecino zadev preberem na tablici Smile ... ki pa je tudi ne menjam vsako leto... Smile ...

Seveda ima vsak svoje prefernece... ampak veliko je takih, ki bi imeli vse najnovejse, pa si ne morejo privosciti... ali pa samo govorijo, kako bodo imeli... potem pa tudi pri tem ostane ... Smile Very Happy ...

Pri racunalniku imam jaz podobno mnenje kot pri tablici... Dokler dela, uporabljam... Veliko stvari, ki mo jih vcasih delali z racunalnikom, danes delamo s telefonom ali tablico ... predvsem za "konzumiranje vsebin" ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #103   Objavljeno 25.09.2018 10:33:12
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Silijo te v nakup novih modelov, ČE želiš imeti nov OS. Nov OS pa je verjetno smiselno imeti, razen v primeru izrednih okoliščin, kot jih omenja Macata. Mojave je, kot kaže precejšen upgrade OS-a vsaj, kar se tiče stabilnosti. Meni Dark mode niti niti tako pomemben, so pa mnoge nove zadeve, ki so več kot uporabne. Prav tako High Sierra ni bila ravno nek biser od OS-a, enako, kot to velja za iOS 11.

Da ne govorimo o tem, da gre razvoj naprej tudi pri hardwaru. Lahko iz prve roke povem, da je med iMac 2017 in iMac late 2012 precejšnja razlika v hitrosti delovanja in tekoči uporabi. Sploh sam to opazim, ker delam precej z videom. iMac 2012 recimo ni več podpiral odklepanja z uro, kar je spet ena od velikih prednosti ekosistema, kot jih vidim sam. Sedaj, ko sem trenutno brez ure in moram "kljocati" password vsakič, ko odprem iMaca, vidim, kako super je imeti to možnost.

Zakaj pa iPhone menjate nekateri vsako leto? Komot bi bil s 5 ali več let starim modelom. Primarna funkcija telefona so klici in SMS sporočila, to pa dela odlično tudi na prvem iPhonu. Wink Ampak želite si boljšo kamero, razne cukrčke, ki jih ne podpirajo več starejši modeli. Vsak ima seveda svoje preference. Meni je iMaca menjati na 5-6 let čisto OK, nimam nič proti, s telefonom pa "zdržim" komot tudi 3 leta in dela čisto v redu, sploh sedaj z iOS 12, ko so tako rekoč "pomladili" starejše naprave.

Vsak ima pač svoje preference in se odloča skladno z njimi. Nič narobe. Like


Like
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2058
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #104   Objavljeno 25.09.2018 14:38:41
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
b4d je napisal/a:
Najbolj me trenutno moti pizdarija, ki so jo naredili s fonti na non-retina zaslonih. Vmesnik se nekako prebavim, mogoce nebi opazil na Dell U2518d, ampak kako obupno pa rendera tipografije v terminalu (iTerm2) je pa smesno.

Edit: Sem probal AppleFontSmoothing, na 1 je malo bolje. Mogoce je pa pravi cas za presedlat iz iTerm2 na Kitty, ki cudovito rendera pisave Smile


Ja, grozn je. neberljivo.

Dark mode nasploh je malo preveč temen za moj okus. Se vse zlije v eno.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1262
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #105   Objavljeno 25.09.2018 16:23:17
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to samo v terminalu ali nasploh?

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #106   Objavljeno 25.09.2018 17:51:42
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko na Mojave narediš screenshot z bližnjicami (npr. cmd+shift+4), se po novem pokaže screenshot preview v spodnjem desnem kotu, tako kot na iOS. Ta preview lahko izklopite tako, da pritisnete cmd+shift+5 za prikaz screenshot toolbara in preko Options izklopite "Show Floating Thumbnail".

Idealno bi bilo, da bi lahko ta popup povlekel v drugo aplikacijo za drag and drop (sicer dela v Apple aplikacijah, ampak zaenkrat v drugih ne zagrabi), če sem izklopil ta popup se mi je slika na namizju hitreje prikazala.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #107   Objavljeno 28.09.2018 19:39:56
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej - kako stabilen je Mojave po vaših izkušnjah? Sam sem ga dal na bookico, navkljub svojemu prepričanju da "ne popravljaj stvari, ki delujejo".

Safari se zdi hitrejši. Dark mode me ne gane preveč. Photoshop ima manjše težave s prikazom kurzorjev, kar je za delo precej moteče - namesto kroga, ki prikazuje brush size, se prikazuje spinning wheel (tisti, črtast - ki mene spominja na uro oz. oznake na uri). V InDesignu in Illustratorju zaenkrat brez težav. Premier in After Effects še čakata kakšen projekt. Font Explorer X dela bp. MS Office-a tudi še nisem preskusil... skratka - v gužvi sem in delam le to, kar je nujno. Če bi mi zagustilo, delam na drugi mašini.

Vaše izkušnje?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #108   Objavljeno 28.09.2018 21:18:31
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macOS Mojave lahko inštalirate tudi na uradno nepodprte MAC-e.
Sam sem inštaliral na macbook pro 17 l.2010.
dela vse BP.

http://dosdude1.com/mojave/
in video
https://www.youtube.com/watch?v=eb8IEQPpSQk&list=WL
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #109   Objavljeno 29.09.2018 07:50:20
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na namizju imam bližnjice do map na NASU zaradi programa Transmission ob vsakem zagonu maca moram ročno poklikat zagon map.

Sedaj po namestitvi mac OS Mojave pa te bližnjice izginejo vsakič,ko gre mac v mirovanje,po vklopu ekrana bližnjic ni več in tudi Transmission ne deluje več,kako rešit problem

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #110   Objavljeno 29.09.2018 09:43:22
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Počakaj na novo verzijo Transmissiona?

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9087
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #111   Objavljeno 29.09.2018 18:31:54
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Na namizju imam bližnjice do map na NASU zaradi programa Transmission ob vsakem zagonu maca moram ročno poklikat zagon map.

Sedaj po namestitvi mac OS Mojave pa te bližnjice izginejo vsakič,ko gre mac v mirovanje,po vklopu ekrana bližnjic ni več in tudi Transmission ne deluje več,kako rešit problem


A to ti aliasi izginejo?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #112   Objavljeno 29.09.2018 19:41:42
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne na zunanjem disku wd my cloud imam mape za filme,datoteke,utorrent itd z dvoklikom na mapo se ta pojavi na namizju,drugače,če mape ni na namizju transmission ni deloval.
Tako so se te mape zmeraj pojavile ob zagonu maca tudi sedaj je bilo tak po namestitvi mac os mojave,vendar ko je mac šel v spanje map po bujenju ni več bilo in transmission ni mogel več oddajat ali downlodat.

Zadevo sem rešil z odstanitvijo trnsmossion in namestitvijo utorrenta,zdaj mape ostanejo na namizju zaenkrat.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.09.2012
Prispevkov: 511
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #113   Objavljeno 30.09.2018 18:59:40
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
Imam macbookpro..zvečer sem ga nafilal na 100%..zaprl ekran, da gre v sleep mode..in zjutraj imam 17% Rolling Eyes


podobno pri meni.. nafilal na 100%, zaprl macbooka in naslednji dan popoldan odprl maca in je bila bat. na 61 %.. Cudno!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #114   Objavljeno 30.09.2018 19:39:28
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Marciate je napisal/a:
podobno pri meni.. nafilal na 100%, zaprl macbooka in naslednji dan popoldan odprl maca in je bila bat. na 61 %.. Cudno!


Tako kot, da v spanju nebi zaprl kakšne aplikacije in bi laufala čez noč Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.09.2012
Prispevkov: 511
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #115   Objavljeno 30.09.2018 20:15:35
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
Tako kot, da v spanju nebi zaprl kakšne aplikacije in bi laufala čez noč Confused


na podlagi kakega dejstva sklepaš, da sem imel kako aplikacijo aktivno? Smile nisem imel odprto, aktivno nič... Tudi če bi imel, je taka poraba v stanju "spanja" prevelika. Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #116   Objavljeno 30.09.2018 20:25:11
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam tole opažam že vse od High Sierre. Nameščenega pa nimam nič takega (Fina Cut X, Adobe Photoshop, InDesign in Illustartor, Transmission, Office 2016, Bear, Chrome, Firefox, Starcraft 2 in Diablo 3).

Kljub vsem posodobitvam macOS-a se mi nekako zdi, da pada kakovost OS-a v primerjavi z verzijami 10.6, 10.9 in 10.11. Dobro bi bilo, da tudi macOS spilijo tako kot so iOS 12.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.03.2016
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #117   Objavljeno 01.10.2018 09:49:46
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlosSLO je napisal/a:
macOS Mojave lahko inštalirate tudi na uradno nepodprte MAC-e.
Sam sem inštaliral na macbook pro 17 l.2010.
dela vse BP.

http://dosdude1.com/mojave/
in video
https://www.youtube.com/watch?v=eb8IEQPpSQk&list=WL


Je tole varno? Povsod opozarjajo, da lahko pride do zapletov...

_________________
➡️ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Gray
➡️ iPad Air 5 64GB Starlight
➡️ Apple TV 4K 128GB
➡️ Beats Fit Pro
➡️ Macbook (Early 2006)
➡️ Homepod Mini
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #118   Objavljeno 01.10.2018 10:04:20
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da povsod opozarjajo da lahko pride do zapletov, se ti zdi da je varno?!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2058
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #119   Objavljeno 01.10.2018 10:23:58
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti, ki bi radi obdržali star "dark mode", ko sta bila temna samo menubar in dock.

Izbereš light mode v Settings - General.
V terminalu poženeš
defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Yes
Logout, login.
Izbereš dark mode v Settings - General.

Če imate težave z zamazanimi fonti pa sledite tem navodilom:
http://osxdaily.com/2018/09/26/fix-blurry-thin-fonts-text-macos-mojave/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 528
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #120   Objavljeno 01.10.2018 10:35:16
Re: macOS Mojave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Glede na to, da povsod opozarjajo da lahko pride do zapletov, se ti zdi da je varno?!



kje je to povsod opozarjajo?

Odvisno za kero mašino, nekatere ne podpirajo, vse piše na linku ki sem ga prilepil.
Na moji mašini MBP 2010 i7 ,dela perfektno.. uporabljam sedaj že cca 1 teden.. res semizdi da dela še boljše kot prej...
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani