Jabuk
grafična tablica težave
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.04.2018 12:03:11
grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Kupil sem grafično tablico (Ugee M708). Instaliral priložene driverje in driverje iz spletne strani, vendar je v obeh primerih "Pen" nemogoče uporabljati. Kurzor skače samodejno po ekranu in po spodnji app vrstici, kakor hitro se dotaknem plošče. Miško sem izklopil in ponovno vklopil, izbrisal driverje in ponovno instaliral, naredil reset ... Skratka, vedno isto. Samo pri zaslonu za vpis v sistem, "Pen" deluje kakor miška, tj. normalno. Probal na obeh iMacih (ElCaptain in Sierra) na obeh isto. Na win10 deluje OK. Vse nastavitve v app Tablet sem poizkusil, ampak vedno isto.

A je imel kdo podobne težave? Rešitev, namig ... karkoli. Na YT in web nisem našel nič uporabnega.

lp

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.04.2018 12:24:16
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem moral preverit, katera tablica je to ...
Okej, praviš, da si prenesel ta zadnji gonilnik od tukaj?
http://ugee.net/download/



Mogoče pomaga:


Žal pa tak na pamet je težko karkoli napisat, bi trebalo v živo preizkusit in testirat.

Ta tukaj uporablja na Mac-u:
[/url]

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.04.2018 17:10:48
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Hvala za odgovor. Ja, driverji so iz spletnega mesta, ki si ga priložil in tudi video sem si pogledal, razen Nemško govorečega, ki sem ga pogledal sedaj. Pri obeh videih "pen" lepo deluje po namestitvi driverjev, pri meni pa kurzor skače po celem ekranu oz se z hitrostjo vozi po spodnji app vrstici. Miška ob tem deluje normalno oz. takoj ko odložim "pen", kurzor miško uboga.
Zanimivo je, da se enako obnaša ne glede ali ima driverje instalirane ali ne.
Iz obupa sem poizkusil clean maintrance, z disk utility preveril sistem .... Skratka, če tablice ne bi probal na win, bi jo poslal nazaj, tako pa vem, da deluje.

Tamala me gnjavi, kdaj bom zrihtal, ker rabi za šolo, jaz pa nimam pojma kaj naj.
A obstaja kak ukaz za Terminal?

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.04.2018 08:57:08
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je tablica priklopljena?
Direkt na iMaca ali pa preko kakšnega USB huba/razdelilca?

Poskusi USB kabel prestavit v druge vhode.

Mogoče še ena možnost, da zamenjaš USB kabel oz. poskusiš z drugim?

Drugih idej pa nimam. Kajti, če normalno deluje pod Windows, potem ni težava v tablici ampak v gonilnikih ali pa kje drugje.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.04.2018 09:22:43
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tablica je priklopljena direktno v iMaca na zadnji strani. Bom poizkusil še v vhod na tipkovnici. Čeprav, tablico prepozna, lučka sveti, driverje in app se normalno instalirajo, samo Pen je vsepovsod.

Ker mi na obeh iMacih isto nagaja, je morda napaka v tem, ker sem na novem naredil clon starega in če je tam kakšna sistemska napaka, je seveda sedaj na obeh. Ali pa so driverji res podprti samo do 10.9 verzije.
Na Ugee spletni strani pa nisem našel email podpore, samo Faq vprašanja in odgovore, ampak se večino nanaša na win.
Če bi jo kupil pri nas, bi šel nazaj v trgovino, tako pa se pač pokaže slabost Ebay nakupov in komplikacij z vrnitvijo artikla.

Bo tamala pa s majhno staro Wacom tablico risala, ki mimogrede deluje super in sploh ne potrebuje instalacije driverjev. Plug - Play.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.04.2018 10:04:02
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moški na nemškem posnetku uporablja Yosemite (10.10.x) oz. novejši sistem, vsaj po ikonah sodeč.

Emmm ... kaj pa, če ti nagaja baterija v pisalu? Ker sem gledal nekaj posnetkov in ta tablice brez baterije ne deluje? Ne vem, samo neumno vprašanje. No ja, potem bi ti verjetno nagajalo tudi na Windowsih.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.04.2018 10:55:31
Re: grafična tablica težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterijo sem napolnil. Ima polnilno baterijo preko usb, na YT in v navodilih je pa AAA. Izgleda imam novejšo verzijo Pena.

Zdi pa se mi potrata časa, če grem na enem iMacu delati clean instal in še potem nisem siguren da bo delalo. Ne vem, brez idej. Krog mene so sami win uporabniki, če bi slučajno na tretjem macu delalo, potem vem da je v mojem sistemu kak bug, ampak vse ostalo dela bp.

Razen če sam v xcode napišem program za tablico?
To bi bila rešitev, edina težava je, da nimam pojma o tem ...

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani