Jabuk
Google Drive File Stream in iskanje s Spotlight
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.03.2018 07:40:03
Google Drive File Stream in iskanje s Spotlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni...

v službi uporabljamo Google Drive in ker obstoječo aplikacijo ukinjajo smo presedlali na Google Drive File Stream. V osnovi zadeva deluje, vse datoteke, ki imam posinhronizirane imam tudi lokalno na disku MBP-ja na katerem poganjam OS X El Capitan (star komp, koupjem novega).

Teža je v tem, da Spotlight iskanje ne deluje! Čudežno se je enkrat zgodilo, da je delal nekaj minut in še to je našel samo folderje, datotek ne. Meni je delovanje iskanja s Spotlight pomembno in bistveno pohitri delo.

Uporablja kdo od vas Google Drive File Stream?
Se srečujete s tem, da zadeva ne najde tistega kar je v File Streamu?
Pozna kdo kakšno rešitev?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.03.2018 11:26:11
Re: Google Drive File Stream in iskanje s Spotlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Heh sploh nism vedu da je google fura še File stream. Na El Capitanu uporabljam njihov backup and sync in mi Spotlight normalno najde kar mam sinhroniziran lokalno. Je pa hiba tege bacupa& synca da vidis samo tisto kar preneseš na lokalen disk ,sync pač nima tega streama aka live vpogleda kaj imas vse na cloudu. Ta problem sm jst rešu pol z Cloud mounter programom k dela z velik Cloud ponudniki.

-lahko ste prehitro prešli na File stream k je še frišna zadeva
-lahko probaš forcat Spotlight da ti ponovno indexira.
-prvi link ata Google pove da nisi edini z tem bugom tko da en je problem reseval z EasyFind programom.

pa furi naprej El kapitanota, top OS ..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.03.2018 17:44:12
Re: Google Drive File Stream in iskanje s Spotlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Backup&sync meni na privat kompu in privat računu dela tudi normalno. Ker mamo pa službene zadeve preko G suite za podjetja pa “moram“ uporabljat File Stream. Bom poizkusil zgoljufat in tudi služben račun posinhronizirat preko Backup&sync. Mi je pa tole kr kapitalna napaka Googla oz. Appla...kdor koli je že kriv.

Siljo nas v oblake, potem pa ostanemo nekje vmes... Mad
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani