Jabuk
Siri in carplay
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.03.2018 19:50:28
Siri in carplay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker Siri slovenskih sms-ov ne zna prebrat, je najlažje da takrat, ko imam priklopljen CarPlay, odgovorim na sms z nekaj takega: sem v avtu, ce je nujno prosim za klic. Telefon bo v predalu in rad bi se izognil pisanju sms-ov.

Kako to lahko naredim, mora biti nek ovinek? Če dam type to siri in v keyboardu naštimam kratice - dela . Če pa type to siri izklopim in uporabim isto kratico, pa ne dela. Se pravi kratica CAR mi izpiše poljubni text, ampak samo v type to siri načinu.

Kakšen app mogoče, ki odgovori na sms kadar si na carplayu?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.03.2018 06:41:14
Re: Siri in carplay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takšne izredno personalizirane zadeve je na iOS pogosto težko (če ne že nemogoče) narediti, še posebej, če nimaš Jailbreak-a. Apple je znan po tem, da rad "vodi" uporabnike, kako naj uporabljajo naprave.

Recimo iOS 11 ima do not disturb while driving. Če te kdo kliče, lahko naštimaš personaliziran reply SMS. Ampak SMS-i apriori niso predvideni kot nekaj, kar bi motilo vožnjo, pač v smislu, da niso mišljeni, da se takoj odgovarja na njih.

App, ki bi imel dostop do SMS-ov (branje, pisanje), kolikor vem ne obstaja v okviru AppStore-a.

Najboljšo "bližnjico" si po mojem že pogruntal. Keyboard shortcuts. Dobiš SMS, force touch na obvestilo, odtipkaš "car" in send. Done.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.03.2018 09:28:14
Re: Siri in carplay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te bližnjice ne morem uporabit na CarPlay, ker ne morem uporabljati tipkovnice, samo Siri. Do not disturb while driving pa bi bila neka rešitev, ampak v tem primeru ne dobiš notificationa niti za klic, kar pa me moti.

Jaz bi rad, da telefon dela normalno, sms pa pač skrije.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani