Jabuk
iCloud in Family sharing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.03.2018 09:47:19
iCloud in Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ker iCloud ne omogoča deljenje map (kot ga omogočajo več ali manj vsi tekmeci na tem področju) ampak le datotek, me vseeno zanima naslednje.
Npr. naročim 200GB iCloud "paket", katerega lahko delim z družinskimi člani in to si predstavljam nekako takole ... npr. sam si "pripišem 100GB, 50GB ženi in 50GB hčeri. Torej vsak dostopa do svojega prostora, zanima pa me ali lahko npr. jaz kot "administrator" oz. žena kot "parent control" dostopava do prostora, ki ga ima hči... sicer ne verjamem, kajti bi to lahko izkoristili potemtakem kot nekakšen "common (virtual) drive"?

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.10.2010
Prispevkov: 54
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.03.2018 20:13:30
Re: iCloud in Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Pozdravljeni,

Ker iCloud ne omogoča deljenje map (kot ga omogočajo več ali manj vsi tekmeci na tem področju) ampak le datotek, me vseeno zanima naslednje.
Npr. naročim 200GB iCloud "paket", katerega lahko delim z družinskimi člani in to si predstavljam nekako takole ... npr. sam si "pripišem 100GB, 50GB ženi in 50GB hčeri. Torej vsak dostopa do svojega prostora, zanima pa me ali lahko npr. jaz kot "administrator" oz. žena kot "parent control" dostopava do prostora, ki ga ima hči... sicer ne verjamem, kajti bi to lahko izkoristili potemtakem kot nekakšen "common (virtual) drive"?


Sem imel podobno dilemo... odgovor je ne, razen če ste vsi na istem računalniku, da si urediš dostop do icloud folderja od hčerke. To pa nima smisla Very Happy

Upam, da apple deljenje map čimprej porihta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.03.2018 17:43:56
Re: iCloud in Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha, sem mislil narediti nek folder, kjer bi bili neki skupni dokumenti... npr. skeni zavarovalnih polic, razna potrdila o plačilih... in bi vsi člani družine imeli dostop.
Čeptav, naj bi lahko pri Family sharingu lahko dovolil “članom” dostop do svojega prostora...
Mah, naj že enkrat naredijo, kot je treba, ker mi res ne sede, da bi plačeval še neke Dropboxe ipd...

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.09.2011
Prispevkov: 212
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.11.2018 08:12:09
Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. Zanima me zakaj mi kar naenkrat na iPhonu ne pošlje ask to buy od hčer ki jo imam v family sharingu. Pošlje mi na iPad ali računalnik. Na telefon pa ne. Mogoče kdo ve kje je težava? Hvala. Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani