Jabuk
Rudarjenje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.02.2018 22:10:59
Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, zanima me, ali se kdo ukvarja z rudarjenjem? V kolikšni meri se zadeva izplača? V družini se je pojavila potreba (no ja, bolj želja, pa en moja) po močnejšem igričarskem prenosniku, pa bi rad zadevo izkoristil še za kakšen dodaten virtualni cekin, ki bi ga po potrebi zamenjal v pravega (ali pa pustil v upanju,. da se vrednosti multiplicira Very Happy ). Kakšni so dejanski izkoristki (za tiste, ki rudarite)? Od katere točke (kakšnega vložka) naprej se zadeva izplača? Tisoč strani ima tisoč mnenj, pa me zanimajo še vaša Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.02.2018 22:26:47
Re: Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolega rudari.

4000EUR mašina
1000W napajanje; mesečno elektrike 80EUR.

pridela 250 EUR mesečno (pred novim letom je blo tko)

Kalkulacija:
mašino odplačat v 24 mesecih; 4000/24 =167 EUR
+ elektrika 80 EUR = 247 EUR

ostane 3 EUR na mesec.

Tolaži se s tem, da mu rigg ogreva bajto (1000W) in bo manjši račun za ogrevanje.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.03.2018 00:11:59
Re: Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Js imam 1070+1070ti, na mesec je sedaj cca 100-130€ (decembra pa je bilo cca 200-250€), za elektriko mi gre 25€. Ko igram igre (cca 8ur na teden) eno grafo ugasnem in z njo igram, z drugo pa minam. Glede na to, da bi eno grafo itak imel za igranje iger nisem nič na izgubi, če z njo minam takrat ko stoji. Nabavil pa sem še eno zraven, ker je napajalc dovolj močen. Iz tega stališča se mi splača, saj sem imel vse komponente že doma. V samo nabavo riga izključno za minanje pa ne vem če bi se trenutno odločil, saj je zizek dobiček + visoke cene graf.

Prav tako se za minanje na prenosniku ne bi odločil.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.10.2016
Prispevkov: 60
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.03.2018 06:16:35
Re: Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma imam RIG iz 6x GTX 1070 Gigabyte G1 in enga Antminer S9. Meni osebno je to zelo dobra naložba, je pa res, da sem grafične nabavil septembra 2017. Iz Nemčije me je ene prišla okrog 450 EUR, sedaj pa je iz Nemčije taka 600 EUR plus. Vse skupaj me je RIG prišel okoli 3200 EUR in se mi je do danes že povrnil. Stroški elektrike pa so okoli 60 EUR za rig in nekje 80 za Antminerja.

Kar se trenutnega zaslužka tiče je s šestimi GTX 1070 okoli 375 USD oz. 275 EUR. Do konca decembra so bili ti zaslužki x2 oz. okrog 700 USD. Lahko si pa tudi sami izračunate, ena taka grafa ti obdela okoli 32 MH/s podatkov, govorim za Ethereum.

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=192&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=400&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1

Res pa je, da glede na trenutne cene grafičnih kartic in rast težvanosti, se v tem trenutku nebi odločil za nabavo strojne opreme. V tem trenutku bi denar raje vložil za nakup kovančkev. Ta trenutek je cena zelo nizka, trend pa se že počasi obrača in bo spet vse skupaj raslo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.10.2016
Prispevkov: 60
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.03.2018 06:23:04
Re: Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj je še ena dobra stran, ki ti glede na vrsto opreme in vrsto kovančka izračuna približni dnevni, tedenski, mesečni in letni prihodek (glede na trenutno stanje težavnosti):

https://whattomine.com/

Tukaj pa še link do opreme za rudarjenje in po koliko časa se ti izplača ROI (Return On Investment):

https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.03.2018 09:03:33
Re: Rudarjenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Najboljša varianta je torej, da se ob trenutni želji po igričarskem računalniku nabavi pc s solidno grafično, rudarjenje pa.. bolj kot hobi Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani