Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 02.03.2018 19:22:35
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@nf7 To je možno da se dogaja, ampak da bi pa vmes nekdo menjal ekran?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 02.03.2018 21:05:28
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
@nf7 To je možno da se dogaja, ampak da bi pa vmes nekdo menjal ekran?


Watson je napisal da ima slike od telekoma kaksen je telefon oddal. Zdej pa telefon nima pravega zaslona, kar pomeni da je dokazal da ni oddal telefona s tem zaslonom ki ga ima sedaj.

Macata: jaz sem razumel da so slike prave iz epl servisa, ki jih je tudi pokomentiral gpc17 in je bil prvi ki je na podlagi teh slik ocenil da sploh ni pravi zaslon amapak celo od 8+, ker so ja vrhu neki jezički. Je pa zanimiv podatek da naj bi to sploh pasalo skupaj, ceprav watson itak pravi da se ne usede lepo.

Skratka watson je krit. Celo telekom ima dokaz kakega je oddal njim. Ce je epl prejel take potem je nekje med telekomom in epl-jem prišlo do problema.

Tukaj watson nima kaj reševat. To mora rešit telekom z epl-jem. Dejsto je da watson ni dobil enakega telefona iz servisa ki ga je oddal na telekomu. Zanj je bila oddaja v servis in prevzem iz servisa točka v telekomu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 02.03.2018 21:29:28
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@agerg...On ima verjetno slikano samo zunanjost telefona...in ne bo videt razlike v ekranu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 02.03.2018 21:32:57
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz tole tudi tako razumem. dal telekomu telefon, telekom poslika telefon in ga poslje naprej do epl. epl poslje slike telefona z xy sestavnimi deli. uporabnik tukaj nima nicesar vec dokazovati. jaz osebno bi sel na policijo in podal prijavo za krajo in/ter prevaro. v vsakem primeru ne bi vzel nic drugega kot nov zapakiran telefon.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 02.03.2018 21:46:51
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
@agerg...On ima verjetno slikano samo zunanjost telefona...in ne bo videt razlike v ekranu.


Mater ej...a ostali ne berete al kaj?
Watson je dobil telefon nazaj v roke. Pravi da telefon ni tak kot ga je oddal na telekomu. Pravi da display ne sede dobro...ne dela touchid...itd.

Torej se zdej evidentno vidi da ekran ni original kar je ves cas zatrjeval. Ko je telefon videl je tocno vedel da ekran ni original a on takega telefona v servis ni oddal...to ima dokaz oz. ga ima telekom ker so telefon ob prevzemu v servis poslikali.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 02.03.2018 21:59:37
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne razburjaj se...vse skupaj mi bolj kaže na trolanje kot na kaj drugega.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 02.03.2018 22:55:08
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko tole berem, me že prav ma, da bi vprašal fante na EPL, če je vse skupaj res, al nam je en troll podtaknil kost za grist. Wink

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 03.03.2018 08:00:27
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telekom pomojem nima nobenega razloga za to, da bi telefone odpiral in v njih vstavljal druge ekrane oziroma jih probal popravljat. Servis telefona tako plača Apple, Telekom pa je tu samo posrednik ki telefon prenese od poslovalnice do servisa, in je to tudi edini strošek, ki ga imajo z popravljanjem telefona (če se ne gre za stvarno napako), ali se motim?

Jaz bi rekel, da so 3 možnosti; krivda lastnika (Sam menjal zaslon, kupil rabljen telefon ali pa trolla, kot pravi jerca), nekdo na poti telefona iz centra na servis se je spravil zamenjat zaslon (osebno, zaradi lastnega zaslužka prodaje ali uporabe originalnega zaslona), ali pa se EPL gre čudne igrice. Če je krivda EPL-a tudi jaz upam, da so dobro kaznivani in da se jim vzame licenca. Brez nekih dejstev pa ne moremo nobenega krivit. So pa že tukaj na forumu komentirali EPL-ovci dotične primere iz servisa, tukaj pa se niso nič kaj oglasili.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 03.03.2018 08:22:21
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem troll. Smile Clan na Jabuk.si sem kar nekaj casa. Post sem objavil tudi na slo-techu, kjer sem bil eden prvih clanov (registriran leta 2000) in moderatorjev (z istim usernamom).

Je pa zgodba postala res zalostna. Vse poskusam utrezno dokumentirati.

Zdaj v svoji prepricanosti v prav nisem edini.

Tudi Telekomov pooblasceni prodajalec se je pridruzil in na mojo vljudno prosnjo in poslal before/after fotografije EPL-ju. V koncni fazi, sem jim predal delujoc telefon (z rahlo zmanjsano slisnostjo), nazaj pa dobil telefon, brez delujoce tipke in drugim ekranom. Da je bil telefon delujoc (tudi tipka), je hvalabogu razvidno celo iz EPL-jevega servisnega zapisnika. Vendar ...kot imam zaenkrat informacije, se EPL s tem ne bo ubadal, s prstom pa kaze na Telekom, da so oni tisti, kam se naj jaz kot stranka obracam... Telekom s tem res nima nic. Korektno sodelujejo imam obcutek, da delajo v interesu stranke. Smile
Zanimivo pa je, da se v tem procesu javljajo posamezniki, ki imajo podobne izkusnje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 03.03.2018 08:33:29
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://slo-tech.com/profili/47

Za tiste, ki se jim ne ljubi iskat. Jaz sem zaključil z (sicer do sedaj najverjetnejšo) opcijo, da uporabnik trolla.

Enostavno pokliči še Apple-ov helpdesk in še tam sproži postopek. Pošlji tudi vso dokumentacijo. Bodo poklicali EPL in jih povprašali po zdravju. Žal sem že imel takšne izkušnje nedavno, potem se je pa kar obrnila plošča.

Tudi jaz sem prepričan, da EPL ne bo tvegal težav in se šel neko preprodajanje rabljenih zaslonov.
Čisto možno pa je, da je enostavno prišlo do nenamerne menjave telefona (mogoče so tvojega celo izgubili) in sedaj enostavno poizkušajo prevaliti krivdo nate ali pa na Telekom, da bi se izognili stroškom. Pač happens, ampak tovrstni odnos priča o tem, da smo še vedno globoko, globoko na Balkanu.

Kjerkoli drugje bi zdajle v roki držal novo 8-ko ali pa 7-ko in ti niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi ustvaril 3 strani dolgo temo na forumu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 03.03.2018 08:40:51
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa ce je telekom izgubil telefon ali unicil? Zakaj vsi pomislite da je epl krivec Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 03.03.2018 08:42:51
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
https://slo-tech.com/profili/47

Za tiste, ki se jim ne ljubi iskat. Jaz sem zaključil z (sicer do sedaj najverjetnejšo) opcijo, da uporabnik trolla.

Enostavno pokliči še Apple-ov helpdesk in še tam sproži postopek. Pošlji tudi vso dokumentacijo. Bodo poklicali EPL in jih povprašali po zdravju. Žal sem že imel takšne izkušnje nedavno, potem se je pa kar obrnila plošča.

Tudi jaz sem prepričan, da EPL ne bo tvegal težav in se šel neko preprodajanje rabljenih zaslonov.
Čisto možno pa je, da je enostavno prišlo do nenamerne menjave telefona (mogoče so tvojega celo izgubili) in sedaj enostavno poizkušajo prevaliti krivdo nate ali pa na Telekom, da bi se izognili stroškom. Pač happens, ampak tovrstni odnos priča o tem, da smo še vedno globoko, globoko na Balkanu.

Kjerkoli drugje bi zdajle v roki držal novo 8-ko ali pa 7-ko in ti niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi ustvaril 3 strani dolgo temo na forumu.


Glede Apple helpdeska se strinjam. Tudi z zadnjim odstavkom. 3 strani dolga tema je pac rezultat procesa, ki si ga nisem zelel. Se mi pa zdi, da je to koristno za skupnost.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 03.03.2018 08:45:56
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Kaj pa ce je telekom izgubil telefon ali unicil? Zakaj vsi pomislite da je epl krivec Smile


Tudi ta scenarij sem predelal. Sodec po servisnem zapisniku, je telefon ob prevzemu na EPL in testu delal ok, razen seveda speaker. Nazaj sem dobil telefon z nedelujoco Home tipko in neoriginalnim zaslonom.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 03.03.2018 08:49:52
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Kaj pa ce je telekom izgubil telefon ali unicil? Zakaj vsi pomislite da je epl krivec Smile

Saj ima telefon serijsko številko, če telefon ni isti se ne bi ujemala.
Telekom tukaj nima kaj dosti zraven, oni pošljejo telefon na uraden servis in ga predaju uporabniku ko ga dobijo nazaj. Vsak lahko telefon prosto odnese sam na servis ali pa celo v Apple Store (če si blizu je to daleč najboljša rešitev, ker je uporabniška izkušnja ponavadi dosti boljša kot na naših servisih).
Najboljše res da se tukaj vključi Apple support, če je takih primerov res več bojo verjetno res morali kaj naredit.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1427
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 03.03.2018 10:08:49
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Whatson, bom odebelil text da mogoce odgovoris, ker ocitno tudi ne preberes vrasanj ki se ti jih postavi...

Povsod(jabuk,slotech) pises da imas oziroma si imel 7plus ! Na slikah je ekran od 8 plusa! Povsod pises da je telefon ko si ga sprejel na telekomu imel neoriginalen zaslon/ in nedelujoca home tipka... Nikjer nisem zasledil da bi napisal da telefon ki si ga sprejel sploh ni bil tvoj! Nikjer nisem zasledil da bi napisal da si nazaj dubil iPhone 8 plus , sam si pa imel 7 plus.Nikjer nisem zasledil da bi napisal da sta s telekomovcem ugotovila da si nazaj od Eplja dubu 8 plus.... in se resno sprasujes ali trolas ali pa ne poznas svojega iphona! Ker napisal si da si jih lastis od leta 2007 tko da vrjamem da dobr poznas iphone!!

Ker glede na to kar si napisal bi ti mogel nazaj dubiti telefon z zadkom iphone 7plus,fake lcdjem od 8plus, in ta telefon s temi deli naj bi bil skup spravlen, kot tudi naj bi delal, si sam napisal da HOME tipka ni delala ko si ga sprejel!

Tudi nikjer nisem videl tvojega popravka da bi se popravil in rekel, imel sem 8 plusa!!

Vrjamem da si to cudo od telefona ko si ga sprejel na telekomu tudi kaj slikal pa nam poseraj par slikic. Ce ga nisi jih pa dobi od telekomovca ,saj si napisal da je bil dokumentiran/slikan pred in po tem ko je prisel z Eplja.

Obrazlozi!
Drugace to temo lahko samo brisemo!

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 03.03.2018 10:47:31
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fotografije so poslali iz EPLja. Telefon je 7plus. Kaj je na slikah ne vem. Ce so poslali slike mojega telefona, ne morem vedeti. Ce so mi poslali iz EPLja fotke od 8 plus, ne vem.

Telefon, ki sem ga poslal in prejel nazaj ima iste serijske, iPhone 7 plus. In drug ekran, kot je bil poslan tja. In po novem nedelujoc home button.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 03.03.2018 10:51:30
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fotka, ki jo je naredil Telekomov poobl. prodajalec ob pred pošiljanjem



Fotka, ki smo jo naredili po prevzemu iz servisa.





Vse jasno? Bodi pozoren na vdolbinico v zvocniku in strukturo membrane. Imamo tudi unboxing dokumentiRan.


Nazadnje urejal/a whatson Sob 03. Mar 2018 10:54; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 03.03.2018 10:52:49
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej imaš telefon fizično nazaj in serijske se ujemajo? Kaj pa je ta zadeva z zaslonom, ki naj bi štrlel ven (lahko še kake slike)?

Popravilo si plačal?

Ali so ti pač poslali telefon z evidentno drugačnim zaslonom nazaj (slike Telekoma, slike sedaj) in trdijo, da niso nič popravljali?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 03.03.2018 10:57:54
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Torej imaš telefon fizično nazaj in serijske se ujemajo? Kaj pa je ta zadeva z zaslonom, ki naj bi štrlel ven (lahko še kake slike)?

Popravilo si plačal?

Ali so ti pač poslali telefon z evidentno drugačnim zaslonom nazaj (slike Telekoma, slike sedaj) in trdijo, da niso nič popravljali?


Serijske se ujemajo. Telefon je nazaj. Placal nisem nic, saj sem poslal v okviru garancije.

Poslali so mi telefon z drugim steklom in nedelujocim home gumbom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 03.03.2018 11:03:30
Re: A je ta ekran original ali ne? Slike priložene!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz teh fotk se nic ne vidi Smile razen miljon prstnih odtisov.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani