Jabuk
Android TV
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.01.2018
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.01.2018 16:34:17
Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Sem si posnel aplikacijo Kodi na Sony Bravia TV, vendar nikakor ne uspem nastaviti, da bi lahko gledal kake TV kanale... sem tudi že brskal po spletu, ma kar sem našel, mi ne dela sploh Sad vsaka pomoč dobrodošla Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.12.2018 18:39:46
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme, tale bo kar primerna...

Par vprašanj imam ker prvič imam pametno televizijo, in sicer Sony Bravia https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/kd65xf8505baep-sony-609210

Z prijateljem ki ima isto sva marsikaj ugotovila in rešila probleme.

T2 aplikacija v redu dela. Imam še IPTV SMARTERS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nst.iptvsmarters&hl=sl aplikacijo in ponudnika Live TV, filmov, serij ...in podobno.

Ker je kar nekaj teh nastavitev sva komaj nekako našla rešitev za K4 predvajanje. Na računalniku, tablici, iPhoneu je delalo, na TVju pa ne.
To sva nekako rešila, ampak ni bilo podnapisov.
Na koncu sva VLC player instalirala in je bilo v redu.

Hitrost interneta imam 500 ⁄ 100 in ugotovaljam da TV itak ne prenese več kot 100 ⁄ 100 z žično povezavo.

Vprašanje je glede zatikanja pri predvajanju. Podobno se dogaja tudi pri HD filmih.

V VLCju vidim postavko "hitrost predvajanja" in sem se igral s tem. Vidim da vpliva na to zatikanje, ni mi pa uspelo odpravit težave.

Ali obstaja kakšen recept za to?
Na sploh katere nastavitve je treba gledat ....nimam pojma.

Drugo vprašanje je tipkovnica...

Imam doma Logitech K811 https://www.logitech.com/en-us/product/illuminated-keyboard-for-mac-ipad-iphone in mi je uspelo spojiti z TVjem.

Zataknilo se je pa pri afni @ ....ko to naredim se odprta aplikacija sesuje (zapre)
Na sploh nič ne dela če pritisnem shift-alt...ostalo pa vse.

Ali je kakšna rešitev za to?

Ne bi kupoval še eno tipkovnico za občasno uporabo na TVju, če ni nujno.
Potem sem priklopil eno staro USB windows tipkovnico pa je še afna delala. Smile

Miška pa tudi dela brez problemov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.12.2018 23:14:42
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če gledaš filme itd na TV je za to Samsung ali LG. Sony itd je bolje zunanji player. LP
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.12.2018 08:51:40
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te časi so long gone. Naloži si Kodi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.03.2021 19:55:13
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme, tale bo kar primerna...

T2 aplikacija v redu dela. Imam še IPTV SMARTERS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nst.iptvsmarters&hl=sl aplikacijo in ponudnika Live TV, filmov, serij ...in podobno.



Ima kdo morda kaksno “priporocilo” za kaksnega IpTv providerja?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.03.2021 10:10:11
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam imam TV Sony Bravia. Pred cca pol leta sem dal raje malo več denarja, da bo tako kot treba, pa mi je zelo žal.

Zatikanje TV-ja je katastrofalno. Načeloma je na začetku prve dva meseca še delal ok, potem pa je prišel update in zafrknil vse.

Factory restore in podobno ne pomaga. 4k filmi zatikajo. Kaj mi pomaga, da podpira 4K, če zatika? 4k filmi so zares negledljivi.

Prenos iz diska USB 3.0 na USB 3.0 naj bi tudi bil dovolj hiter. Marsikaj sem prebral in poskusil, pa ne dela. Ima pa to težavo ogromno ljudi po svetu prav s Bravia televizorji.

Kodi-ja res še nisem poskusil... Ampak dvomim, da bi bilo to odvisno od media player-ja.

V glavnem.. jaz osebno ne priporočam Sony Bravie nikomur.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.03.2021 10:31:20
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kater model? Zelo veliko je odvisno od media playerja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.03.2021 11:51:40
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sony Bravia KD-55XF9005

Pred pol leta so mi jo bolj ko ne vsi prodajalci priporočili.

Bom poskusil danes zvečer 4K film s Kodijem in zares upam, da bo to rešilo težavo.

Kaj pa samo zatikanje operacijskega sistema?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.03.2021 12:06:26
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rok.Si je napisal/a:
Sony Bravia KD-55XF9005

Pred pol leta so mi jo bolj ko ne vsi prodajalci priporočili.

Bom poskusil danes zvečer 4K film s Kodijem in zares upam, da bo to rešilo težavo.

Kaj pa samo zatikanje operacijskega sistema?


Jaz imam Sony Bravia KD-55xf86 (en model pred tabo) in mi delujejo 4K posnetki iz zunanjega ssd diska brez problema (direktno preko njihovega (integriranega) playerja. Pred tem sem gledal preko KODI - je to pred 1 mesecem delalo vse BP - pol pa je nekaj zaštrikal in ne vem kaj - skratka, začelo se je zatikanje.

Prav tako sistem nič ne šteka...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.03.2021 12:07:29
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam še XD... ta je šele počasen (prva generacija strojne opreme). XF (to je dejansko letnik 2018... tako da, če si kupil lani, si kupil 2 leti star HW) ima drugo generacijo, ki ni idealna, je pa že boljša... ne vem, kako velike 4K filme poskušaš gledat... ampak prevelik bitrate zna biti že problematičen. Trenutna generacija Sonyjev (tretja revizija hardwarea) naj bi bila pa že popolnoma tekoča (še nisem videl v živo).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.03.2021 12:13:29
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Jaz imam še XD... ta je šele počasen (prva generacija strojne opreme). XF (to je dejansko letnik 2018... tako da, če si kupil lani, si kupil 2 leti star HW) ima drugo generacijo, ki ni idealna, je pa že boljša... ne vem, kako velike 4K filme poskušaš gledat... ampak prevelik bitrate zna biti že problematičen. Trenutna generacija Sonyjev (tretja revizija hardwarea) naj bi bila pa že popolnoma tekoča (še nisem videl v živo).


XF ima X1 procesor, a ne? Jaz lahko zase povem, da brez problema prežveči tudi 55GB 4K film.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.03.2021 13:53:53
Re: Android TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
XF ima X1 procesor, a ne? Jaz lahko zase povem, da brez problema prežveči tudi 55GB 4K film.

X1 je njihov čip za obdelavo slike... nima veze s hitrostjo TV-ja, temveč samo s kvaliteto slike.

XF uporablja ATV2 platformo (MediaTek MT5891) https://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx50&D=Sony+Bravia+4K+GB&testgroup=info

Obstajajo tudi filmi, ki so večjo od 55Gb... enkrat bi prišel do limita TV-ja. Največji problem teh TV-jev je pa počasna mrežna (samo 100Mbit/s žično in ne veliko več brezžično).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani