Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Zakaj tako malo Mac-v v SLO
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.02.2004 09:43:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večina nas Mac uporabnikov sklepa na nevednost PC uporabnikov in dejstva da v podjetjih večinoma uporabljajo Win mašine. Ampak a je kdo opazu kdaj kje kakšno reklamo za Mac računalnike. NIKOLI NIKJER. Zadnjo reklamo sm vidu pred mnogimi leti za prvi iMac ( v času Jabolka d.o.o. ). Konec koncev veliko ljudi sodi Mac-e po govoricah ,ki krožijo, kljub temu ,da večina teh ljudi Mac-a ni videla niti od daleč kaj šele od blizu in niti ne vedo kam se obrniti, da bi si stvar lahko ogledali. ( če se ne motim je zadnjič nekdo spraševal kje se kupi iPod...podobne situacije za PC hardware nism še opazu, razen v smislu kje najti najugodnejšega ponudnika) ) Mislim ,da bi se lahko slovenski uvozniki malo bolj posvetili predstavitvam Mac-ov tudi ljudem ,ki še niso imeli nikakršnih izkušenj z njimi kot pa samo podpiranju že obstoječih strank! že res ,da se dobro samo hvali...a očitno prepočasi!!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.02.2004 11:43:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam. Jaz sem svojega prvega iMac-a kupil prav zaradi reklame (Jabolko), ki sem jo videl v Monitorju.

Hocemo vec reklame. Saj na ta nacin se stvari prodajajo, kaj ne?

t!

_________________
You'll see!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.02.2004 15:08:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z veliko sreče vsakih 12 mesecev v kakšni reviji najdeš stavek ali dva.

Sploh pa za reklamo skrbi the_man. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.02.2004 15:17:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je uvozniki premalo oglašujejo. EPL se je nekaj časa nazaj hvalil z neko procentažo dohodka, ki ga namenijo reklamam, vendar očitno ne preveč efektivno, saj le redko zasledim kaj kje o Macih v slovenskih medijih (predvsem kakšen test v revijah), uradnega oglasa uvoznika pa sploh še nisem opazil. Pri EPL imajo na srečo vsaj urejeno spletno stran kjer lahko najdeš tudi cenik. Medtem, ko Aris na svoji strani še zmerom oglašuje Cube in G3 PowerBooke, po mojih ocenah stran ni bila osvežena 4 leta. Tretji uvoznik Mac&PC spletne strani po mojih informacijah sploh nima. Opažam tudi premalo predanosti, Aris in Mac&PC poleg Macov prodajata tudi PCje. Brez večjih vložkov se tudi njihova prodaja ne bo zvišala.

Seveda pa lahko tudi Mac navdušenci (tudi fanatiki) pomagamo s širjenjem dobre besede o Applovih računalnikih. Very Happy

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.02.2004 16:51:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men se itak zdi da EPL živi samo zara tega ker je edini VEČJI uvozni Apple opreme tako ,da se moraš konec koncev itak na njih obrnit. Mac&PC mora pa itak zraven dilat in popravlat še PC-je...enako velja za Aris. Skratka od nobenga od njih ne vidm pravega tržnega obnašanja!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.02.2004 21:28:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_The_Man_ je napisal/a:
Tretji uvoznik Mac&PC spletne strani po mojih informacijah sploh nima. Very Happy


http://www.macpc.net/

Saj ne, da bi bila vredna ogleda... Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.02.2004 23:26:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se opravičujem za napako. Embarassed

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.03.2004 10:03:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem v koreninjenju Mac-a v Sloveniji je predvsemv tem, da ga vecina uporablja v graficne namene oz. ga uporablja stroka in ne lammer userji, kot naprimer v ameriki. Mac je v osnovi preprost in butast racunalnik (brez zamere, primerjajte koliko se kaj dela na PC-ju), ki pa se je prijel v DTP industriji.

V sloveniji, sem preprican, se MAC ne bo prijel med userji kot dober racunalnik ampak prej kot Tabu in nekaj eksoticnega, cesar se vsak spodoben PC user izogiba. :crazy:

_________________
... nobody will ever know bout' my intentions!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.03.2004 13:08:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj bi bil butast računalnik? To, da je preprost, da ga lahko uporabljajo butasti uporabniki je res. Ampak obenem lahko na njem delaš tudi hudo zahtevne profesionalne stvari. To, da se je bolj prijel PC pa so zgodovinske okoliščine.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.03.2004 17:37:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grrrr kje smo pa tonci tonci tud uporabljamo maca Very Happy zahtevam povracilo. jutri spred preserca dvoboj z rapirji Very Happy

ok hotu samo to opozort da se maci uporabljajo v stroki se za marsikaj drugega kot za grafiko. tu so se audio montaze, video montaze.

lp Avi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.03.2004 19:02:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je v evropi predrag, se vedno, pa se lahko se ne vem kako petelinijo, kako je poceni in izenacen z ostalim svetom, lokalizacija softwara je, za nase podrocje, cista katastrofa. Niti openOffica ne dobis v slovenscini za Macintosha. Da problemov s sumniki (internet) sploh ne omenjam. O lokalizaciji OS Xa pa lahko sanjamo.
Piratska kultura po mojem mnenju ni problem, ker ne vidim razloga, zakaj se Mac software ne bi piratiziral?

_________________
www.3delavnica.com
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.03.2004 13:09:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;byla je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Mac je v evropi predrag, se vedno, pa se lahko se ne vem kako petelinijo, kako je poceni in izenacen z ostalim svetom, lokalizacija softwara je, za nase podrocje, cista katastrofa. Niti openOffica ne dobis v slovenscini za Macintosha. Da problemov s sumniki (internet) sploh ne omenjam. O lokalizaciji OS Xa pa lahko sanjamo.
Piratska kultura po mojem mnenju ni problem, ker ne vidim razloga, zakaj se Mac software ne bi piratiziral?</dd&rt;</dl&rt;

-vprasanje ali so maci predragi je relativno. en pregovor pravi... "nimam dovolj denarja, da bi kupoval poceni"... no jaz menim, da se je 'razlika' v ceni med maci in pcji odlocno zmanjsala

- a je lokaliziran software res to kar te omejuje pri uporabi mac-a?

- kaksne tezave s sumniki? mislim na aroganco razvijalcev, ki svoje spletne strani nastavljajo na win-1250 kodno panelo namesto na strandardni iso latin II? kaj drugega namrec ne mores imet v mislih, zakajti vecina pogramov, vljucno z officom si filetke med macom in pcom izmenjava brez tazav...

- dela o priatiziranju ne razumem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.03.2004 23:05:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
- glede cene, imas prav. Razlik ni vec taksnih, kot so bile vcasih. Ceprav, za 200k dobis soliden PC, na katerem lahko laufas prav vse graficne programe, od 3dja dalje, do DTPja, pri Macu pa za ta denar ne dobis, za te namene, prav nic uporabnega. Zivimo pa na ozemlju, kjer je cena se vedno najpomembnejsi faktor. In ja, Maci so predragi. Ce bi stali toliko kot v USA, potem bi bil problem resen. Torej enako kot branded PCji, ala Dell, Siemens.. tako pa.. so pri nas dalec od teh cen.

-mene lokalizacija ne omejuje. Omejuje pa moje starse, naprimer. In 70 % slovencev, predvidevam.

-s sumniki so in bodo tezave. Res, v OS X teh tezav skorej ni (vsaj jest mislim da se nisem naletel na njih), o OS 9 rajsi ne bom govoril, ker ti je pomojem znano, kje so bili problemi.

-prav piratski programi in igre so po mojem mnenju tisti, ki so spravili cenene PCje v high end industrijo. Postopoma. In hkrati gonili napredek hardwara. In veliko ljudi je prepricanih, da Maci niso popularni ravno zato, ker ni toliko piratiziranega softwara za njih, kar sem hotel demantirat v svojem komentarju. To torej ni razlog za nepopularnost, ker piratskega softwara je tudi za Mace povsem dovolj.



_________________
www.3delavnica.com
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.03.2004 11:21:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slisal sem, da je bilo treba vcasih, ce si zelel dobit kaksen piratski program ali igrico za maca poznat prave ljudi. v casih interneta, p2p aplikacij temu ni vec tako, vsaj tako pravijo obvesceni

se pa strinjam, da sta razsirjenost programov in iger za windows platformo (le ti so na voljo pri skoraj vsake sosedu za vrednost enega ploscka/tlacenke/cd-ja) in v preteklosti veiko drazje mac masine na slovenskem podrocju pustila pecat, ki ga je zal mozno opaziti se danes.

pri sistemih pred os X so bile 'tezave' z sumniki predvsem pri prenosu datotek med platformami, zadnje verzije tam on nekje 9 in naprej pa je ze spremljal office 2001, ki je omogocal prenos wordovih filetkov brez tezav.

mozna podrocja za tezave s sumniki so povezana z programcki, ki svoje reci zapisujejo v 'starejsih' kodnih panelah, to so predvsem starejsi programi.

ko bodo nekoc *gasp* windowsi imeli vse programcke z podporo unicode pisavam in bomo na macih takisto imeli programcke (za zdaj se niso vsi), ki bodo vsi podpirali unicode potem tezav ne bo vec, sploh Smile

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.03.2004 11:28:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce se narahlo dotaknem se reklam...

reklame so drage, razen ce se ne uporabi 'gverilskega' marketinga. po moji oceni, se pri nas nobeno podjetje, ki se ukvarja s prodajo macov, ne more privosciti tisoce in tisoce evrov za reklamo, da bi nam sopali mace na reklamah...

*daydream*

predstavljajte si, da butaste reklame z raznimi pervoli, vanishi in jasno vlozki na-101-nacin reklame zamenjajo reklame kjer nam kazejo mace. sej bi se ljudem strenalo.

no dejstvo pa je, da bi se lahko slovenske firme zbrale in ogranizirale podobne evente kot je bil recimo nedavni apple (marketisnki) event na dunaju. s tem imam v mislih predvsem predstavitve ala stara jabolcna 'mac os x' zadevscina, ki je pritegnila veliko mnogo ljudekov v moderno galerijo.

takih dogodkov, bi moralo bit vec... potem bi se mogoce s casoma celo kaksen novinar navadil povedat kaj mac sploh je (jasno je par novinarjev, ki to vedo ze sedaj).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.03.2004 14:22:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, Maci so v Sloveniji, kot povsod drugod po svetu dragi v primerjavi z ZDA. Vendar cene, ki jih vidite na apple.com niso končne, saj v njih ni vštet davek. Po vstopu v EU, se bodo cene Macov tudi v Sloveniji znižale za 4%, ni veliko, nekaj pa je. Obenem bi Apple moral bolj redno usklajevati cene opreme glede na gibanje valut.

Glede reklame slovenskih uvoznikov je bilo že nešteto debat in preprosto nimajo dovolj sredstev, pogosto pa tudi taktike niso prave.

Ta ideja s predstvaitvijo mi je všeč, treba bo k tem spodbuditi uvoznike, predvsem pa jim dokazati, da se zadeva izplača. Morda bi tudi Jabuk.net lahko organiziral kaj podobnega v prihodnosti? Finančnih sredstev sicer nimamo za najem prostorv, morda pa bi v Kiberpipi bili za kakšno sodelovanje? Kaj mislite?

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.03.2004 14:33:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj, da bi delal biznis raznim EPLjem? The Man, to nima smisla, razen ce bos ti kej od tega dobil....

_________________
www.3delavnica.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.03.2004 08:57:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm, ne vidim razloga, zakaj bi se spravil predstavljat maca sirsi publiki. To je delo prodajalcev. Kar tako iz mira prepricevati pecejase, da je mac tudi racunalnik, pa tudi nima smisla. Bolj smiselno (s strani Jabukneta) bi bilo organiziranje kaksnega dogodka za mac-userje - saj tako tudi sirse populariziras maca.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.04.2004 21:39:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer mi je ideja všeč in sem tudi sam že mislil na to vendar se bojim, da je število uporabnikov Jabuk.neta še nekoliko premahjno za kaj takega. Koliko od vas bi dejansko prišlo na kakšen tak dogodek?

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.04.2004 09:49:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če naredimo anketo? Smile

_________________
it looks like jellyfish!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani