Jabuk
Tezave s telefonom iz z USB C
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2017 17:02:12
Tezave s telefonom iz z USB C
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Samsungov telefon z USB C in cisto nov MB Pro.

Ko sem se vrnila z dopusta, sem iz dveh enakih telefonov zelela prenesti slike, vzela sem kar USB C - USB C kabel od Mac-ovega napajalnika.

Prvo presenecenje: telefon je zacel polniti Mac-a. Zato sem morala s prenosom slik maksimalno pohiteti.

Drugo presenecenje: po prenosu slik se noben od obeh telefonov ni zelel vec polniti na originalnem polnilcu. Pomagalo je sele, ko sem oba telefona ugasnila in ponovno prizgala.

Tretje presenecenje: USB C port na prenosniku, na katerem sem imela povezan telefon, je nehal delati. Bonus tocke za to, da novi Maci ne dajejo vec neposrednega feedbacka, ali se racunalnik polni (ni vec rdece ledice kot na magsafe adapterju). Na zunanji disk sem zacela prenasati nov OS (vec gigabajtov podatkov), nakar se - meni nic, tebi nic - prenosniku stemni. Touchbar crkne, zaslone se ugasne. Nic, nikjer. Najprej sem posumila, da zunanji disk pozre vec moci, kot jo lahko napajalnik doda sistemu. Ceprav sem vedela, da to ni najboljsa opcija, odklopim zunanji disk. Se vedno nic. Cez cas priklopim napajalnik na drugi port. In cez se nekaj casa sem koncno lahko ponovno prizgala prenosnik. Nobenega opozorila, nicesar. Ko sem nadaljnje testirala, se je izkazalo, da je port USB-C mrtev. Poskusala sem ponovno zagnati racunalnik, a ni pomagalo.

Ker so pri prodaji prenosnika "pozabili" namestiti High Sierro, sem jo morala sama. Po ponovni namestitvi operacijskega sistema port ponovno dela. Ampak se vedno si ne upam priklopiti telefona.

Poleg tega mi kar nekaj USB kljuckov ne prime. In imam par USB naprav (kompatibilne so samo z Windowsi), ki sem jih zelela uporabljati preko VMWare-a, vendar jih sistem ocitno ne vidi, tako da naprave sploh ne morem uporabljati (rada bi jih prevezala na virtualko, pa ne pridejo do virtualke).

Ideje?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani