Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #161   Objavljeno 25.08.2016 11:12:42
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Meni po updejtat samo napiše da top up ni uspel - Visa elektron debetna.


Včeraj sem ene 3x probal in vedno dobil obvestilo, da ni uspelo, danes odprem in vidim, da je eno nakazilo šlo čez.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #162   Objavljeno 25.08.2016 13:27:13
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iii je napisal/a:
Včeraj sem prvič doživel zavrnitev Revolut kartice... na Petrolmatu (torej Petrol in nj.avtomat za hitro plačilo).
Sredsttva so bila na kartici, tudi PIN je bil pravilen, samo plačilo je bilo zavrnjeno. Potem je šlo z Mastertcardom (Sparkasse) normalno skozi.

Je že kdo imel kaj podobnega?
Znesek je bil 5€.

Kot mi je znano, je to zaradi "rezervacij", ki se zgodijo na določenih prodajnih mestih, med katerimi navajajo prav tovrstne avtomatske pumpe ter plačilo hotelskih storitev ipd.: POS naredi avtorizacijo za en znesek, ki je lahko precej višji od razpoložljivega na kartici (in šele kasneje pobota z dejansko vrednostjo), zato je transakcija lahko zavrnjena. Pri kreditnih karticah, kjer so limiti načeloma višji, pa teh težav ni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 242
Kraj: CE - MB
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #163   Objavljeno 25.08.2016 15:02:37
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobil odgovor supporta: "We are currently dealing with a huge demand on support. Thank you for your understanding !"

In malo kasneje še:

"As your Revolut card is prepaid, when you pay with it the merchant has to authorise that you have sufficient funds on your card to make the payment.

As some automatic petrol pumps and toll booths do not have online connectivity, you may find that you are unable to use your Revolut card at automatic petrol stations."

--kot je že bilo omenjeno

_________________
Dropbox, syncing documents, music, photos, and video across multiple PCs or MACs has never been so simple!

MacBook (13-inch, Late 2008)
iPhone 5S 64GB
iPad Pro 9,7 128GB
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 26.08.2016
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #164   Objavljeno 26.08.2016 12:22:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iii je napisal/a:
Včeraj sem prvič doživel zavrnitev Revolut kartice... na Petrolmatu (torej Petrol in nj.avtomat za hitro plačilo).
Sredsttva so bila na kartici, tudi PIN je bil pravilen, samo plačilo je bilo zavrnjeno. Potem je šlo z Mastertcardom (Sparkasse) normalno skozi.

Je že kdo imel kaj podobnega?
Znesek je bil 5€.

(Do koliko vam "potegne" Revolut brezstično?)


Spoštovani,

na Petrolu sprejemamo Mastercard kartice, ne glede na to katera poslovna banka jo je izdala. Zato predlagamo, da se za rešitev težave obrnete na vašega ponudnika.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo na www.petrol.si/povej.

Lep pozdrav,

Urška Ojsteršek
Korporativno komuniciranje
Petrol d.d., Ljubljana
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 242
Kraj: CE - MB
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #165   Objavljeno 26.08.2016 12:25:41
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj sem dobil že zgoraj odgovor

@azrael:
" Kot mi je znano, je to zaradi "rezervacij", ki se zgodijo na določenih prodajnih mestih, med katerimi navajajo prav tovrstne avtomatske pumpe ter plačilo hotelskih storitev ipd.: POS naredi avtorizacijo za en znesek, ki je lahko precej višji od razpoložljivega na kartici (in šele kasneje pobota z dejansko vrednostjo), zato je transakcija lahko zavrnjena. Pri kreditnih karticah, kjer so limiti načeloma višji, pa teh težav ni."

Petrol je napisal/a:
Spoštovani,

na Petrolu sprejemamo Mastercard kartice, ne glede na to katera poslovna banka jo je izdala. Zato predlagamo, da se za rešitev težave obrnete na vašega ponudnika.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo na www.petrol.si/povej.

Lep pozdrav,

Urška Ojsteršek
Korporativno komuniciranje
Petrol d.d., Ljubljana


_________________
Dropbox, syncing documents, music, photos, and video across multiple PCs or MACs has never been so simple!

MacBook (13-inch, Late 2008)
iPhone 5S 64GB
iPad Pro 9,7 128GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #166   Objavljeno 26.08.2016 12:52:39
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iii je napisal/a:
Saj sem dobil že zgoraj odgovor

@azrael:
" Kot mi je znano, je to zaradi "rezervacij", ki se zgodijo na določenih prodajnih mestih, med katerimi navajajo prav tovrstne avtomatske pumpe ter plačilo hotelskih storitev ipd.: POS naredi avtorizacijo za en znesek, ki je lahko precej višji od razpoložljivega na kartici (in šele kasneje pobota z dejansko vrednostjo), zato je transakcija lahko zavrnjena. Pri kreditnih karticah, kjer so limiti načeloma višji, pa teh težav ni."



Pa kaj še zmeraj zavrača?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1624
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #167   Objavljeno 26.08.2016 17:30:38
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz kartico dobil danes pred pol ure brez problema plačal na petrolu

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #168   Objavljeno 26.08.2016 18:52:22
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ni fora da ne moreš plačati na Petrolu. iii je pisal, da ni mogel plačati na Petrolmatu...tj. direkt na točilnem agregatu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #169   Objavljeno 26.08.2016 23:14:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor vem, te pumpe res naredijo rezervacijo sredstev, jaz vedno dobim 100 al pa 125 evrov SMS, in potem je to stornirano in kasneje odtegnjen pravi znesek. Se mi je pa zdaj zgodilo, da so mi v Franciji kar dvakrat odtegnili znesek goriva. Mogoče, če je stanje na Revolut kartici nižje kot znesek, ki ga pumpa rezervira, bi lahko bilo zavrnjeno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 570
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #170   Objavljeno 29.08.2016 18:17:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ali še komu ni šlo plačilo čez na amazon.de? sredstev je bilo dovolj na računu..

_________________
LP Filip

Macbook alu 2.0GHz
iPad 16gb wifi
iMac 21", 3.06 ghz, 4gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #171   Objavljeno 29.08.2016 18:39:37
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lipe je napisal/a:
ali še komu ni šlo plačilo čez na amazon.de? sredstev je bilo dovolj na računu..


Bah, vse več nekih težav....si jih kontaktiral?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #172   Objavljeno 29.08.2016 18:53:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lipe je napisal/a:
ali še komu ni šlo plačilo čez na amazon.de? sredstev je bilo dovolj na računu..


Saj ima apliakcija moznost online chata... In vprasas njih, zakaj ni slo skozi... Ce je zahtevana recimo 3D secure avtentikacija, potem ni mozno placevati z Revolut kartico... Nevem kaksne zahteve ima Amazon.de ...

Verjetno je kaj napisalo... Ali?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #173   Objavljeno 29.08.2016 19:45:44
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Bah, vse več nekih težav....si jih kontaktiral?


In kaj so to zaene tezave?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #174   Objavljeno 29.08.2016 19:52:01
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
In kaj so to zaene tezave?


Če spremljaš sproti to temo, verjetno tudi sproti opaziš, da se kopiči vse več nekih težav s samim plačevanjem, polnjenjem, itd. Sicer pa za podrobno svetujem, da malce prebereš nazaj. Zame osebno je vsaka na novo odkrita nedelujoča zadeva, pač še ena težava več. Glede na tvoje vprašanje pa domnevam, da zate nič takšnega....sto ludo, sto čudo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #175   Objavljeno 29.08.2016 19:56:00
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Če spremljaš sproti to temo, verjetno tudi sproti opaziš, da se kopiči vse več nekih težav s samim plačevanjem, polnjenjem, itd. Sicer pa za podrobno svetujem, da malce prebereš nazaj. Zame osebno je vsaka na novo odkrita nedelujoča zadeva, pač še ena težava več. Glede na tvoje vprašanje pa domnevam, da zate nič takšnega....sto ludo, sto čudo.


Vec ali manj so to take tezave, ki se dogajajo z vsemi karticami ... Predvsem kaksne avtorizacije in prenizko stanje ... konec koncev gre za predplacnisko kartico, kjer je ponavadi vec moznosti za tezave kot pri taki, ki je vzana na osebni racun (kreditna ali debetna) ...

Je pa tako, da nekateri zeli hitro zazenejo "paniko", ce placilo enkrat ne gre skozi ... Smile Moje mnenje je, da zadeva deluje cisto zadovoljivo ... in ni tezav prav nic vec kot z drugimi karticami ...

Boon. je recimo pogorel na celo crti zaradi tega, ker ne omogocajo vec polnitve od koderkoli... Revolut pa zaenkrat deluje cisto OK... sploh glede na to, da je zadeva vec ali manj brezplacna ... Edino kar se cakamo je podpora za Apple Pay ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #176   Objavljeno 29.08.2016 19:59:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Vec ali manj so to take tezave, ki se dogajajo z vsemi karticami ... Predvsem kaksne avtorizacije in prenizko stanje ... konec koncev gre za predplacnisko kartico, kjer je ponavadi vec moznosti za tezave kot pri taki, ki je vzana na osebni racun (kreditna ali debetna) ...

Je pa tako, da nekateri zeli hitro zazenejo "paniko", ce placilo enkrat ne gre skozi ... Smile Moje mnenje je, da zadeva deluje cisto zadovoljivo ... in ni tezav prav nic vec kot z drugimi karticami ...

Boon. je recimo pogorel na celo crti zaradi tega, ker ne omogocajo vec polnitve od koderkoli... Revolut pa zaenkrat deluje cisto OK... sploh glede na to, da je zadeva vec ali manj brezplacna ... Edino kar se cakamo je podpora za Apple Pay ... Smile


Nekako se strinjam, je pa dejstvo, da so resni in se trudijo. Zato bi si osebno res najraje želel, da problemov sploh ne bi bilo, zato sem nejevoljno napisal, da jih je pač vse več.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #177   Objavljeno 29.08.2016 21:05:42
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst zadnji mesec placujem izkljucno sam s to kartico (online in tudi po stacunah). Vse je delovalo bp, edin enkrat so me pri placilu vprasali (ker je to moznost ponudil pos terminal), ce zelim placati znesek v funtih ali v evrih. Smile

Nakazilo preko sepe je pa do sedaj bilo se vedno isti dan ko sem ga izvedel.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #178   Objavljeno 29.08.2016 21:41:09
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene moti samo to, da je ta brezstičnost precej BV če moram vsakič vtipkat pin.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #179   Objavljeno 29.08.2016 22:06:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
Jst zadnji mesec placujem izkljucno sam s to kartico (online in tudi po stacunah). Vse je delovalo bp, edin enkrat so me pri placilu vprasali (ker je to moznost ponudil pos terminal), ce zelim placati znesek v funtih ali v evrih. Smile

Nakazilo preko sepe je pa do sedaj bilo se vedno isti dan ko sem ga izvedel.


Na kakšen način nakazujete na Revolut. Sam sem dal koda namena: OTHR, v Namen sem dal sklic, Sklic pa NRC. Nakazal 24.08. pa še ni na kartici. Banka je DH.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2016
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #180   Objavljeno 29.08.2016 22:22:59
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ivancek26 je napisal/a:
Na kakšen način nakazujete na Revolut. Sam sem dal koda namena: OTHR, v Namen sem dal sklic, Sklic pa NRC. Nakazal 24.08. pa še ni na kartici. Banka je DH.


Jaz nakazujem takole. Vedno pride isti dan okoli 8. ure zvečer. Referenco pišem v obe polji.



Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani