Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2011
Prispevkov: 170
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #961   Objavljeno 31.05.2019 13:50:42
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men tud odstranl kartico dans dop

_________________
Ipod nano 3g black
Ipod nano 3g silver
🎧 apple airpods 1
Iphone7 plus 128gb ⌚Apple watch 4 44mm black
Macbook pro 15 mid 2013
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #962   Objavljeno 31.05.2019 15:42:08
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preseneča me kako so ažurni na FURS-u.

Danes dopoldan sem vnesel podatke o Revolut kartici in popoldan je račun že viden zraven računa, ki ga imam v SLO.

Delajo 100 na uro Smile

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1655
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #963   Objavljeno 01.06.2019 14:56:06
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo naslov od Revolut supporta? support@revolut.com ne deluje vec, chata ne morem uporabljati, ker sem zaprl racun, ampak nekaj mi se morajo poslati, pa link ne deluje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.06.2016
Prispevkov: 146
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #964   Objavljeno 01.06.2019 15:43:16
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ima kdo naslov od Revolut supporta? support@revolut.com ne deluje vec, chata ne morem uporabljati, ker sem zaprl racun, ampak nekaj mi se morajo poslati, pa link ne deluje.


Samo prek messengerja jih lahko dobiš če nimaš več aplikacije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1655
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #965   Objavljeno 02.06.2019 09:57:14
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na FB Messengerju model utihne, cim ugotovi, da je zadeva bolj komplicirana (ceprav ne bi smela bit).

Glede na to, da nimajo kontaktov na spletni strani, so potem tudi v prekrsku za GDPR - kam pa naj clovek posreduje request za izpis podatkov (to samo tako omenjam, sicer trenutno rabim en drug dokument). Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #966   Objavljeno 02.06.2019 10:07:53
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Glede na to, da nimajo kontaktov na spletni strani, so potem tudi v prekrsku za GDPR - kam pa naj clovek posreduje request za izpis podatkov (to samo tako omenjam, sicer trenutno rabim en drug dokument). Rolling Eyes

Confused Če nimajo navedenega direktnega kontakta za podporo strankam, še ne pomeni, da nimajo navedenih kontaktnih podatkov za ostale zadeve.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #967   Objavljeno 02.06.2019 10:39:18
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Revolutova podpora je nažalost velika groza. Sposobni so naredit tistih par stvari, katere imajo opisane v priročniku, ostalo je pa izven dosega. Problem je, ker je skoraj nemogoče dobit nekoga “zgoraj”, ki mu je problem jasen in ne teži z nekimi prednapisanimi odgovori, ki niso v popolnoma nobeno pomoč, če je problem malo izven njihovih smernic, dokler ne zagroziš z pravno službo.
Meni so se hudo zamerili ravno zaradi tega, vse je ok, dokler se ne gre za kaj resnega. Če nimaš facebooka jih nažalost res lahko samo kontaktiraš pisno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1655
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #968   Objavljeno 02.06.2019 11:02:41
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
nekoga “zgoraj”, ki mu je problem jasen in ne teži z nekimi prednapisanimi odgovori, ki niso v popolnoma nobeno pomoč, če je problem malo izven njihovih smernic

Točno to. In po možnosti na naslednjem nivoju spet vse na novo, pa prevezovanje sem ter tja. Enako pri slovenskih call centrih (včasih je bilo boljše - sedaj namenoma vedno vprašam po prevezavi "ali so vam že vse razložili ali moram vse še enkrat" Idea ).
Lesson learned je pa ta, da ne posluj več z nikomer, ki ima edino poslovalnico v obliki appa na telefonu in ki ni sposoben za ta namen narediti niti osnovnega web vmesnika.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #969   Objavljeno 02.06.2019 11:16:19
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kakšen dokument rabiš po zaprtju revolut računa?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #970   Objavljeno 02.06.2019 12:27:11
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Recimo za furs rabiš potrdilo o zaprtju računa, da ti račun izbrišejo iz evidence odprtih računov v tujini. Jaz sem le tega zahteval pred zaprtjem računa in so mi obljubili, da mi ga bodo izdali. Račun so mi zaprli (dostopa do supporta v aplikaciji nimaš več), potrdila na mailu ni bilo še nekaj časa in sem jih kontaktiral na facebook, kjer so mi zatrdili, da so mi potrdilo poslali v chatu na supportu (po tem ko so mi zaprli račun), da do le tega ne morem dostopati, ker imam račun zaprt jim ni blo jasno. So mi na facebooku potem končno po prepiranju poslali ta dokument (brez kakšne verifikacije, da sem to res jaz). No, moji prijateljici se je zgodilo isto, vendar nima facebooka in jih ni mogla kontaktirati, zato sem jih jaz, kjer pa mi potrdila niso hoteli poslat ker moje ime na facebooku ni njeno ime. Ker je očitno ime na facebooku dovolj, da se verificiraš, da ti dostavijo dokument.

Poleg tega, se lahko zgodi tudi, da potrebuješ kakšen star izpisek, potridilo o izvršeni transakciji, itd. za kar bi bilo fer, da imajo kakšen uraden kontakt razen polžje pošte.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #971   Objavljeno 02.06.2019 13:03:27
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa kaj ni dost za FURS da v e-davkih das kljukico zapiranje računa in vpišeš datum zapiranja kot to zahteva e-dokument.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #972   Objavljeno 02.06.2019 13:27:54
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah... če je za prijavo računa na furs dovolj screenshot iz aplikacije, kjer se vidi IBAN. Je za odjavo računa dovolj tudi screenshot, kjer zahtevaš zaprtje računa. Brezveze komplicirat z nekimi uradnimi potrdili. Če jim pa to ni dovolj, naj ga pa vodijo v evidenci. Briga me.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #973   Objavljeno 02.06.2019 13:50:44
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
Pa kaj ni dost za FURS da v e-davkih das kljukico zapiranje računa in vpišeš datum zapiranja kot to zahteva e-dokument.

Piše tako, ampak 2 meseca nazaj ta gumb ni deloval, furs pa mi je odgovoril, da ta funkcionalnost ne dela in da je potrebno poslati preko tistega standardnega obrazca. Sem jim tudi sporočil kaj je navedeno v tem dokumentu ampak jih zgleda malo briga.

Mikrohard, nikoli ne veš kdaj se bo kdo v kaj specifičnega zapičil, zato hočem, da je lepo vse uradno na “papirju”. Zaprtju računa pa moreš priložit potrdilo o zaprtju. Če je dovolj samo screenshot, da želiš zaprtje računa ne vem. Poanta vsega je, da jim je podpora enostavno podn od podna.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #974   Objavljeno 02.06.2019 14:21:25
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Mah... če je za prijavo računa na furs dovolj screenshot iz aplikacije, kjer se vidi IBAN. Je za odjavo računa dovolj tudi screenshot, kjer zahtevaš zaprtje računa. Brezveze komplicirat z nekimi uradnimi potrdili. Če jim pa to ni dovolj, naj ga pa vodijo v evidenci. Briga me.


Lepo si napisal in se ti pridružujem.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #975   Objavljeno 02.06.2019 14:55:56
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
V skladu z določbami Zakona o finančni upravi mora namreč vsaka oseba, ki je subjekt vpisa v davčni register, v osmih dneh po nastanku spremembe sporočiti finančnemu uradu vse spremembe podatkov, ki jih vsebuje davčni register in jih finančni urad ne pridobi po uradni dolžnosti (med temi podatki so tudi podatki o računih, odprtih izven Republike Slovenije).

Prijavi morajo biti priložene listine, na katerih temeljijo podatki, ki jih zavezanec prijavlja (npr. scan pogodbe o odprtju bančnega računa, bančne kartice, ipd.). V kolikor bodo za vpis v davčni register potrebne dodatne informacije (o podatkih, navedenih na obrazcu DR-Račun), bo finančni urad pozval zavezanca, da predloži dodatna dokazila (ne glede na status obrazca DR-Račun – Obdelan (uspešno)).

Se pravi je potrebno v 8 dneh podati prijavo o spremembi podatkov (kar je zaprtje računa), ter priložiti listine na katerih ti podatki temeljijo. Izražena želja za zaprtje računa v chatu za moje pojme ni ravno listnina, ki bi kazala na zaprtje računa, saj ni nujno, da to zahtevo tudi odobrijo (in jo ne če je kaka transakcija še nezaključena). Ko pa je zahteva odobrena, pa tudi dostopa do ničesar več nimaš.
Jaz sem pač mnenja, da bi dokument, ki izkazuje neko poslovanje, ki je vezano na pravne posledice moral imet vsak, kompliciranje gor ali dol. “Briga me” tu lahko vodi do denarne kazni.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #976   Objavljeno 02.06.2019 16:02:32
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Screenshot aplikacije, kjer se vidi IBAN tudi ni uradna listina... pa je vseeno dovolj za prijavo računa. Zakoni so pisani za stare čase, kjer ni bilo možno zapreti/odpreti računa brez papirnate pogodbe. Časi se spreminjajo, furs se pa prilagaja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.04.2019
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #977   Objavljeno 02.06.2019 17:00:29
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Screenshot aplikacije, kjer se vidi IBAN tudi ni uradna listina... pa je vseeno dovolj za prijavo računa. Zakoni so pisani za stare čase, kjer ni bilo možno zapreti/odpreti računa brez papirnate pogodbe. Časi se spreminjajo, furs se pa prilagaja.


Se strinjam Saj tudi ob odprtju računa nismo, vsaj jaz nisem, dobil prav nobenega dokumenta o odprtju računa. Zato res ne vidim razloga, da za zaprtje tudi ne bi bil dovolj screenshot.
Mimogrede, ali je že kdo zapiral račun? Kako se sploh "vidi", da si zaprl račun?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2011
Prispevkov: 170
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #978   Objavljeno 02.06.2019 17:02:53
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam odprt revolut in pa n26 a treba res to prijavit na furs ker do sedaj nisem pa imam revolut že več kot 2 leti

_________________
Ipod nano 3g black
Ipod nano 3g silver
🎧 apple airpods 1
Iphone7 plus 128gb ⌚Apple watch 4 44mm black
Macbook pro 15 mid 2013
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #979   Objavljeno 02.06.2019 17:06:24
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... res je treba. Revolu 2 leti nazaj še ni imel osebnega IBAN računa. Dodeljevati so jih začeli šele enkrat lani. Države si sedaj izmenjujejo podatke... tako da bo FURS prej ali slej dobil informacijo o tem, da imaš odprt račun v tujini. Takrat te bodo najprej opozorili. Če potem še vedno ne boš prijavil, sledi kazen.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2011
Prispevkov: 170
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #980   Objavljeno 02.06.2019 17:08:17
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa n26 tud potrebno prijavit

_________________
Ipod nano 3g black
Ipod nano 3g silver
🎧 apple airpods 1
Iphone7 plus 128gb ⌚Apple watch 4 44mm black
Macbook pro 15 mid 2013
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 152, 153, 154  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani