Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #681   Objavljeno 31.12.2017 10:55:53
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Npr pri sparkasse ni nobene provizije izven euroobmočja pri plačilu s kartico. Pri dvigih pa je 1% od zneska, oz. min 2.5 EUR. Ampak nisem nikoli dvigoval denarja v HRK na bankomatu. Saj, če nisem imel dovolj gotovine, je bila vedno opcija plačila s kartico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #682   Objavljeno 31.12.2017 12:11:39
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z Revolutom lahko na mesec na bankomatih dvignes brez provozije 200€. Nad 200€ imas pa 2% provizije. Pri placilu na POS terminalih nimas drugega stroska.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #683   Objavljeno 17.01.2018 14:55:03
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me katero kartico imate za nalagat denar na Revolut in ali lahko z Revolut računa nakažeš nazaj na to kartico z katero polniš račun,ker pri meni to ne gre.

Imam NLB mastercard in brez problema naložim denar na revolut,to kartico sem dal tudi kot beneficiary in sem poskusno nakazal 4€ denarja ni bilo,seveda sem prvič pozabil vnest sklic,drugič vnesem sklic in nakažem 2€ in spet nič.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #684   Objavljeno 17.01.2018 15:47:01
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer ne vem kakšen mastercard imaš, ampak če je kreditna kartica ni možno nalaganje nazaj na kartico, edino pri reklamacijah(?)... če pa je predplačniška pa ne vem zakaj ne bi šlo???...jst si prenakazujem z revolut na N26, na boon....in nakazoval sem že tudi na druge račune...
...jst nalagam revolut z NLB maestro in seveda gre tudi nazaj, saj je to osebni račun...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #685   Objavljeno 17.01.2018 16:00:23
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predplačniška NLB mastercad je ampak ne vem zakaj ne gre?V kakšnem času pa je nakazilo vidno?
In kakšna je referenčna številka če bi si hotel nakazat na NLB maestro kartico?

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 404
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #686   Objavljeno 18.01.2018 07:09:07
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz Mastercarda si nakazem na Revolut in placam Paypal in podobno, da ne izpostavljam Mastercarda, ob nakazilu iz Mastercarda na Revolut izgubim 1% provizije.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #687   Objavljeno 18.01.2018 08:02:31
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Predplačniška NLB mastercad je ampak ne vem zakaj ne gre?V kakšnem času pa je nakazilo vidno?
In kakšna je referenčna številka če bi si hotel nakazat na NLB maestro kartico?


Nakazilo je vidno takoj, ce nakazes preko kartice (na levi sliki oznaceno z rdeco) ... drugace javi kaksno napako ... Ce pa nakazes preko nakazila (SWIFT z referenco), pa lahko traja nekaj dni kar ti tudi napise (desna slika)...



To velja za polnjenje Revolut racuna ... Kako pa je s polnjenjem NLB predplacnikse kartice pa ne vem ... Na NLBjevei strani je gotovo napisano >> https://www.nlb.si/predplacniska-kartica

Ce imas tako brez identifikacije pise, da lahko polnis samo enkratno ob nakupu do najvec 250€ ... Ce imas tako s popolno identifikacijo, pa jo ahko polnis poljubnokrat do najvec 15.000€ letno ...

V navodilih potem pise, da ce si opravil le enostavno identifikacijo, lahko polnis le preko NLB Klika ali v poslovalnicah NLB ... Ostali nacini polnjenja pa so tudi dokaj omejeni ...

Navodila so tukaj >> https://www.nlb.si/predplacniska_prirocnik_za_imetnike_kartice.pdf

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 154
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #688   Objavljeno 18.01.2018 13:51:47
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali uporablja kdo Revolut račun za prejemanje prihodkov iz računa s.p. ja? Ali je to sploh mogoče?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #689   Objavljeno 18.01.2018 15:20:46
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Nakazilo je vidno takoj, ce nakazes preko kartice (na levi sliki oznaceno z rdeco) ... drugace javi kaksno napako ... Ce pa nakazes preko nakazila (SWIFT z referenco), pa lahko traja nekaj dni kar ti tudi napise (desna slika)...



To velja za polnjenje Revolut racuna ... Kako pa je s polnjenjem NLB predplacnikse kartice pa ne vem ... Na NLBjevei strani je gotovo napisano >> https://www.nlb.si/predplacniska-kartica

Ce imas tako brez identifikacije pise, da lahko polnis samo enkratno ob nakupu do najvec 250€ ... Ce imas tako s popolno identifikacijo, pa jo ahko polnis poljubnokrat do najvec 15.000€ letno ...

V navodilih potem pise, da ce si opravil le enostavno identifikacijo, lahko polnis le preko NLB Klika ali v poslovalnicah NLB ... Ostali nacini polnjenja pa so tudi dokaj omejeni ...

Navodila so tukaj >> https://www.nlb.si/predplacniska_prirocnik_za_imetnike_kartice.pdf

Nismo se dobro zastopli,jaz lahko brez problema napolnim Revolut račun z NLB predpačniško mastercard in nakazilo je vidno takoj,tudi NLB predplačniško lahko napolnim z svojim maestro računom in je prav tako napolnjeno takoj,le strošek polnjenja je 75 centov.

Mene zanima,kako lahko nakažem denar z Revolut kartice na predplačniško NLB ali maestro NLB.

Če grem v aplikaciji Revolut pod Paymets-Bank transfer-Add new beneficiary in vpišem recimo podatke o predplačniški NLB ali maestro lahko ves denar ki ga imaš na Revolut računu prenakažeš na določen račun tukaj se pa zalomi,ker denar ne pride na cilj.Prve 4€ mi je banka vrnila.Potem sem poskusno nakazal še dvakrat po 2€ z referenčno številko, ampak tudi to ni prišlo.

Zato me zanima če si je kdo nakazal na maestro kartico,kaj je vpisal pod referenco?

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #690   Objavljeno 18.01.2018 15:29:12
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Nismo se dobro zastopli,jaz lahko brez problema napolnim Revolut račun z NLB predpačniško mastercard in nakazilo je vidno takoj,tudi NLB predplačniško lahko napolnim z svojim maestro računom in je prav tako napolnjeno takoj,le strošek polnjenja je 75 centov.

Mene zanima,kako lahko nakažem denar z Revolut kartice na predplačniško NLB ali maestro NLB.

Če grem v aplikaciji Revolut pod Paymets-Bank transfer-Add new beneficiary in vpišem recimo podatke o predplačniški NLB ali maestro lahko ves denar ki ga imaš na Revolut računu prenakažeš na določen račun tukaj se pa zalomi,ker denar ne pride na cilj.Prve 4€ mi je banka vrnila.Potem sem poskusno nakazal še dvakrat po 2€ z referenčno številko, ampak tudi to ni prišlo.

Zato me zanima če si je kdo nakazal na maestro kartico,kaj je vpisal pod referenco?


Saj sem tudi za ta primer napisal... odvisno je, kaksno kartico imas... tisto brez identifikacije ali s polno identifikacijo.... pa link do navodil je tudi zraven... Kartico, s katero zelis polnit, moras prej prijaviti... vsaj tako pise v navodilih...


sicer pa ne vidim nekega pravega smisla, prenakazovanje iz ene predplacniske kartice na drugo... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 154
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #691   Objavljeno 19.01.2018 13:17:03
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobil sem mešane informacije glede prijave Revolut računa FURSU. Ali je ga je zdaj potrebno prijaviti ali ne? Uporabljam pa ga za topup iz bančnega računa/kartice in plačilo preko interneta.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2010
Prispevkov: 179
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #692   Objavljeno 19.01.2018 14:34:32
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nimaš aktiviranega osebnega IBANa (torej lahko samo ti nakaziješ gor), ni treba.

_________________
iBook G4 12"
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #693   Objavljeno 20.01.2018 07:15:52
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Saj sem tudi za ta primer napisal... odvisno je, kaksno kartico imas... tisto brez identifikacije ali s polno identifikacijo.... pa link do navodil je tudi zraven... Kartico, s katero zelis polnit, moras prej prijaviti... vsaj tako pise v navodilih...


sicer pa ne vidim nekega pravega smisla, prenakazovanje iz ene predplacniske kartice na drugo... Wink

Nikoli ne veš ampak zadevi sem prišel do dna tako,da sedaj dela povratno nakazilo na NLB maestro kartico pod referenco sem vpisal SI 99 in poskusno nakazilo 2€ je bilo vidno še isti dan,ko so ga oni odposlali.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2018
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #694   Objavljeno 22.01.2018 08:17:13
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Imam Revolut kartico z njo sem že naredil polog SEPA. Plačal gorivo na LOGO črpalki. Do sedaj vse OK.
Zanima pa me naslednje. Zaenkrat še nisem zasledil razlage kaj je razlika pri bančnem top upu med "Local" zavihkom in "SWIFT" zavihkom. Prvo in edino nakazilo do sedaj sem naredil preko SWIFT. Jaz sem razumel, da je ta namenjen za prvo nakazilo, kasneje pa si lahko nakazujem denar ( iz Slovenije) preko "Local".
Na FURS dem ob prijavi računa posredoval podatke iz "Local" ker je tam moje ime in račun (tako razumem). SWIFT je REVOLUT-ov račun s katerega preko meni dodeljene reference nakažejo na moj račun. Sedaj sem v zadregi ker na forumu vidim, da vsi razlagajo kako se denar nakazuje samo preko "SWIFT". Ali sem napačno razišljal in si lahko nakazujem samo preko SWIFT , na FURS pa poslal napačne podatke.

Hvala za pojasnilo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2010
Prispevkov: 179
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #695   Objavljeno 22.01.2018 11:27:28
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če greš na Account info, EUR imaš pod Local ali svoj personaliziran IBAN, kamor ti lahko nakaže kdorkoli, ampak samo v EUR, ali pa ti piše aktiviraj. Pod SWIFT imaš podatke o Revolutovem računu, kamor lahko nakazuješ samo ti, moraš pa pazit, da vedno navedeš pravo referenco.
FURSu moraš prijaviti samo, če imaš aktiviran personaliziran IBAN, drugače ne.

_________________
iBook G4 12"
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2018
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #696   Objavljeno 22.01.2018 14:36:22
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem mislil, da je to samo za UK rezidente. Sedaj mi je jasno.

Hvala za odgovor.

Imam še eno vprašanje. Ali je možno npr. na Bitstamp naresti nakup kriptovalute in plačati s kartico od Revoluta?
Iz Revolutovega IBAN računa se sredstev ne da nakazati, menda se da iz personaliziranega IBAN računa. Ali to drži ? Če drži, potem ni treba imeti premium kartice

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #697   Objavljeno 22.01.2018 20:50:39
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede tega ti lahko odgovorim samo na prvi del...iz Revoluta se da nakazat na bitstamp...moraš obvezno napisati kodo, ki ti jo da Bitstamp v Revolut "reference"...čisto navadni bank transfer je...Wink
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2018
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #698   Objavljeno 24.01.2018 19:09:29
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem poskušal pa se zataknilo pri referenci. V Revolutovi aplikaciji izbereš beneficiary Bitstamp in potem ko hočeš poslati denar obvesti, da je potrebna referenca. To pa nimaš kam vpisati, čeprav je opcija prikazana, vendar je siva in ne "prime". Na pomoči tudi niso našli rešitve ??? Razen če niso hoteli, ker bi bilo boljše za njih, da postanem premium uporabnik.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.02.2011
Prispevkov: 74
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #699   Objavljeno 25.01.2018 15:54:01
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš personaliziran IBAN se da nakazati kot SEPA plačilo. Jaz sem nakazal na Coinbase brez problema z referenco, mislim da na bitstamp bi moralo iti enako. Imam enako sivo obarvan del za referenco ampak ko se tam dotaknem s prstom mi da možnost vpisa številke. Minimalen znesek nakazila je 2 EUR, če daš 1 EUR tudi men ni dovolil vpis reference.

Lp,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #700   Objavljeno 25.01.2018 16:29:50
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tega Local računa nisem aktiviral še par dni nazaj je pisalo activate,sedaj pa gledam in je aktiviran,koko je to mogoče,kako zdaj to prijavit na furs,pa glih danes sem prejel odgovor z fursa če račun ni personaliziran ga ni potrebno prijavit.
Zgleda,da se je avtomatsko activiral.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 152, 153, 154  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani