Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #561   Objavljeno 05.09.2017 15:29:22
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res se je zakompliciralo vse skupaj. Je kakšna pot nazaj na Revolutu? Da deaktiviram ta EUR IBAN račun? .. in uporabljam Revolut tako kot ga v bistvu dejansko uporabljam, le z lastnim polnjenjem iz SLO kartice? V tem primeru potem ne bi rabil prijaviti, kolikor razumem.

_________________
 Macbook Pro 13'' M1 2020 8GB RAM 256GB SSD 
 iMac 21.5 Late 2013 
 Apple Watch SE 44mm 
 iPhone 13 PRO Max 256GB 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #562   Objavljeno 05.09.2017 15:34:48
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gianni88 je napisal/a:
Res se je zakompliciralo vse skupaj. Je kakšna pot nazaj na Revolutu? Da deaktiviram ta EUR IBAN račun? .. in uporabljam Revolut tako kot ga v bistvu dejansko uporabljam, le z lastnim polnjenjem iz SLO kartice? V tem primeru potem ne bi rabil prijaviti, kolikor razumem.


Poti nazaj ni, edino če probaš, da daš zahtevek, da ti zaprejo račun in potem kasneje poskusiš na novo. Ni pa nič gotovega, da tudi tega ni potrebno prijaviti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #563   Objavljeno 05.09.2017 16:38:49
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako naj pa tega prijaviš, če imaš z uno referenco samo “oddelek” skupnega računa?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #564   Objavljeno 05.09.2017 17:22:20
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Kako naj pa tega prijaviš, če imaš z uno referenco samo “oddelek” skupnega računa?


Vprašanja za FURS, to bi morali oni povedati, če zahtevajo prijave.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #565   Objavljeno 05.09.2017 17:38:17
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem jim jaz že pisal glede te zadeve. Po nekaj izmenjanih sporočilih so ugotovili, da sploh niso vedeli, da so objavili posodobljeno izdajo vprašanj in odgovorov (https://goo.gl/GXjy2S). Very Happy Posodobili pa so ravno vprašanje o Revolutu. Zatrjeval sem jim, da kljub updejtu aplikacije sploh ni nujno, da imajo uporabniki lasten IBAN, saj ga imajo šele takrat, ko si ga aktivirajo. Ker niso znali odgovoriti na moje vprašanje, če je račun v takem primeru še vedno treba prijaviti, so se znašli in moje vprašanje posredovali pristojnim. Na odgovor seveda čakam že več kot en mesec. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #566   Objavljeno 05.09.2017 17:54:31
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Med odgovori FURSA:

Ali je potrebno prijaviti račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese ...?

"Takih spletnih storitev zaenkrat ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)"


Meni se zdi torej stvar precej jasna, če imaš aktiven EU račun je potrebno le tega prijaviti.

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #567   Objavljeno 05.09.2017 18:04:52
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Fursu so pač butci. Čist simpl bi lahko napisali: poterbno je prijaviti vsak račun na katerega lahko nakazujejo tretje osebe. Zakaj bi prijavljal račun na katerega lahko nakazujem samo jaz s svojega (prijavljenega) računa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #568   Objavljeno 05.09.2017 18:20:50
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na ta UK račun, pri katerem nimaš svoj IBAN, imaš samo svojo lastno referenco in sort code, lahko vseeno prejemaš nakazila drugih oseb (tudi plačo iz UK).
Problem je ker ni jasno kako bi tak račun sploh lahko prijavil, ker se račun nanaša na referenco oziroma ta sort code in ne na IBAN.
Citiram:
...računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN)
Tu je vprašanje če je lastna referenca oziroma sort code tudi “personalizirana številka”.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #569   Objavljeno 05.09.2017 18:51:17
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Na ta UK račun, pri katerem nimaš svoj IBAN, imaš samo svojo lastno referenco in sort code, lahko vseeno prejemaš nakazila drugih oseb (tudi plačo iz UK).
Problem je ker ni jasno kako bi tak račun sploh lahko prijavil, ker se račun nanaša na referenco oziroma ta sort code in ne na IBAN.
Citiram:
...računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN)
Tu je vprašanje če je lastna referenca oziroma sort code tudi “personalizirana številka”.



Ti niso odgovorili nič na to?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #570   Objavljeno 05.09.2017 20:02:59
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne še. Verjetno traja par dni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #571   Objavljeno 05.09.2017 20:22:32
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Na ta UK račun, pri katerem nimaš svoj IBAN, imaš samo svojo lastno referenco in sort code, lahko vseeno prejemaš nakazila drugih oseb (tudi plačo iz UK).
Problem je ker ni jasno kako bi tak račun sploh lahko prijavil, ker se račun nanaša na referenco oziroma ta sort code in ne na IBAN.
Citiram:
...računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN)
Tu je vprašanje če je lastna referenca oziroma sort code tudi “personalizirana številka”.


A si prepričan, da lho prejemaš od tretjih? Kolega je šel na pošto in plačal kao prek virmana. Nakazatelj je bil on, denarja pa ni dobil. Potem je pisal na support in so mu čez dober teden nakazali na njegovo kartico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #572   Objavljeno 05.09.2017 20:24:30
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
A si prepričan, da lho prejemaš od tretjih? Kolega je šel na pošto in plačal kao prek virmana. Nakazatelj je bil on, denarja pa ni dobil. Potem je pisal na support in so mu čez dober teden nakazali na njegovo kartico.


Tudi jaz močno dvomim, da lahko nekdo tretji nakaže na ta "skupen" račun. Lahko pa se proba, če kdo upa razkirati Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #573   Objavljeno 05.09.2017 20:51:31
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tisti IBAN nisem siguren, za UK local račun, kjer imaš sort code pa lepo piše:


Citiram:
Thanks for getting in touch. You do not need to register your personal accounts as we are not a bank. From what I can see you have not activated your personal EUR account so there is not need to register it.

Tako pravi Revolut na supportu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #574   Objavljeno 07.09.2017 12:18:41
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem imel aktiviran EUR IBAN, tako da sem pisal na support v applikaciji in razložil za kaj se gre pri nas, ter da prosim da mi deaktivirajo oz. ponastavijo na prejšnje stanje preden sem aktiviral. To so naredili brez problemov Wink

Potem takem je sedaj to spet kot e-wallet in tega ni potrebno prijaviti ne?

_________________
 Macbook Pro 13'' M1 2020 8GB RAM 256GB SSD 
 iMac 21.5 Late 2013 
 Apple Watch SE 44mm 
 iPhone 13 PRO Max 256GB 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #575   Objavljeno 07.09.2017 12:31:45
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem dobil odgovor FURSa, oni pravijo, da je taki račun na katerega lahko prejmeš prihodke potrebno prijavit (čeprav ne pojasnijo kako, če je IBAN skupen, account number pa ni IBAN). Revolut support pa pravi, da sta local in IBAN GB računa zgolj e-wallet, ki ga ni potrebno prijavit.
Zdaj pa vedi 🙄😂
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #576   Objavljeno 07.09.2017 12:33:24
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa joj kompliciraš. Na local GB račun ne moreš prejemati prihodkov iz Slovenije. Na skupen GB račun ne moreš prejemati prihodkov iz Slovenije. Kje je še problem?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #577   Objavljeno 07.09.2017 13:13:25
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko pa nakazila prijemaš iz Anglije. Zakaj potem FURS trobi svoje.
Kompliciram, ker hočem točno vedet kaj in kako in mislim, da kot državljan RS imam to pravico. Naši upravi pač ne zaupam, da bo “gledala skozi prste”, če zdaj trdijo, da je treba prijavit (klju temu da vedo, da to ni oseben IBAN račun).
Dejstvo je, da očitno ali Revolut ali FURS ne navajata pravilnih podatkov, kar se tiče prijave računa. Meni to pač ni sprejemljivo.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #578   Objavljeno 07.09.2017 13:38:36
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aktiviraj personal IBAN v Revolut aplikaciji in ga prijavi na FURS. To je edina 100% varianta trenutno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #579   Objavljeno 07.09.2017 16:19:01
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mi zna kdo povedat, če bi s tem Mastercardom imel možnost nabaviti Spotify? Namreč Spotify čekira v kateri državi je bila kartica izdana in če je to bilo v državi, kjer Spotify ni mogoč, potem transakcija ne gre skozi.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #580   Objavljeno 07.09.2017 16:52:00
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preverjeno lahko s to kartico plačaš Spotify UK.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 152, 153, 154  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani