Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
HoT mobil
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.12.2011
Prispevkov: 470
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #241   Objavljeno 29.08.2017 11:25:44
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce nisi bebav kot jaz, ko sem pozabil da obracunajo SMS in sem probal z 0EUR na racunu aktivirat, naceloma ni tezav Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #242   Objavljeno 29.08.2017 17:30:12
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se ne spomnim, da bi bil kakrsenkoli generalni problem z aktivacijo Facetime ali iMessage... problemi so bili le z nekaterimi prenesenimi stevilkami...

Saj tja spadam. 070 prenesena vsake par let. Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.10.2014
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #243   Objavljeno 22.09.2017 14:50:10
HOT - HOFER slaba podpora za iMessages in Facetime?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

pred kratkim sem prešaltal na novega slovenskega operaterja - HOT (Hofer) in od takrat dnevno prejmem nekaj sporočil v obliki:
REG-RESP? v=3;r=1830417090;n=+386XXXXXXXX;s=0259C50431FFFFFFFF38704949E504F32EF648A332CAC067BDB978A911

Tam kjer je XXXXXXXX je moja telefonska sicer.. in zadevo sem guglal z frazo REG-RESP? in tudi z frazo imessage naletel sem na sledeče rešitve:
Splošna rešitve (zelo dobre): https://www.igeeksblog.com/fix-imessage-waiting-for-activation/

In tole rešitev ki se nanaša na podoben primer, le da je bila težava pri O2 operaterju.. https://community.o2.co.uk/t5/Apple-iOS-Devices-iPhone-iPad/iMessage-on-iOS-7-not-working/td-p/531514/page/7
Zadevi so prišli do dna nekje na 7 strani..
Vendar catch je v tem, da oni rešijo zadevo tako da od O2 program TUGO izbrisejo in nevem kaj ne in je stvar "rešena", jaz pa na svojem telefonu nimam nikakršne aplikacije od hoferja, (sem jo tudi instaliral češ morda mi bo pomagala ampak ni bilo nobene koristi, zato sem jo zbrisal)

Kličem na operaterja javijo da ni njihova težava? In da tu pa tam kdo pokliče v zvezi z isto težavo, aja pa najprej me je vprašala če uporabljam iPhone? What the fuck?
Pomojem da vejo da je težava pri njih, vendar trdijo naj se obrnem na apple oni so mi pa pojasnili da so smsi ki jih prejemam verifikacijski, vendar z strani operaterja nesprejeti..

Tole je odgovor ki sem ga našel na spletu in sovpada s tem kar sem slišal z strani apple suporta:

"Just had this from Apple's engineers for all those receiving random text messages from random numbers... they are Apple and this is the issue:

The message the customer is receiving is the iMessage/FaceTime activation acknowledgement, sent from Apple.
When activating iMessage/FaceTime, 1 silent text message for each service is sent to our activation server. The server then creates a response, which is sent as silent text message, back to the iPhone.
This way, we can trace each step and see where the activation might fail.

In this case, the silent SMS is received as normal SMS, visible to the customer. iOS cannot understand these SMS, as they do not contain a system trigger.


These kind of activation issues are carrier related, as their carrier SMS Broker converts the initial silent SMS response to a visible one.
In order to resolve this, the customer must consult the carrier and have their engineering team investigate the SMS Center.
The carrier must make certain that silent SMS can pass un-altered.
Apple has no control over settings on the carrier SMS Center side or other parts of the carrier infrastructure."

Aja pa naj omenim da vsak tak glup sms ko ga prejme me stane 0,10€ in na dan mi gre za to bedarijo skoraj 1€..

Ima kdo iste težave oz. podobne pri operaterju HOT? Je kdo kaj rešil
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.10.2014
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #244   Objavljeno 22.09.2017 15:20:42
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala moderatorjem, da so mojo temo, ki sem jo napisal pred urco ke premestili, zdaj vidim da je težava to da je cifra prenesena z 070 ke na hota...

Lahko še kaj storim?
Lihkar sem klical ponovno na hot in dal blokirat vsa zaračunljiva sporočila.. delavka je rekla, da so ji z tehniške podpore predlagali da izklopim iMessege in Facetime za nekaj dni (3-4) in da bo potem samodejno se to uštimalo.. aja pa vrnili mi bojo denar ki ga je ta "storitev" - preverjanje avtentikacije pojedla Smile

Upam da uštimajo to glupost.. sicer naj dopisem se svojo izkusnjo z njimi, so kar uredu, edino to me moti, da pač moraš vsak začetek meseca oz. po preteku 30 dni polniti to in o tem voditi evidenco, tisto samodejno polnjenje pa moraš imet skoz neki € na kartici da je izvedljivo, medtem ko pri ostalih operaterjih ni te skrbi.

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #245   Objavljeno 22.09.2017 15:52:22
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo ve, ce se tole stalno promptanje glede aktivacije iMsg/FT da nekako skenslati? Po vsakem priklopu na omrezje, izklopu airplane ipd. se prikaze tisto pogovorno okno glede tega, da bo aktivacija zaracunana.
Pri drugih operaterjih/ponudnikih tega ni bilo - prvic si dal Cancel, ce nisi rabil, in je dal mir.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #246   Objavljeno 22.09.2017 17:22:15
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Energon je napisal/a:
Hvala moderatorjem, da so mojo temo, ki sem jo napisal pred urco ke premestili, zdaj vidim da je težava to da je cifra prenesena z 070 ke na hota...

Lahko še kaj storim?
Lihkar sem klical ponovno na hot in dal blokirat vsa zaračunljiva sporočila.. delavka je rekla, da so ji z tehniške podpore predlagali da izklopim iMessege in Facetime za nekaj dni (3-4) in da bo potem samodejno se to uštimalo.. aja pa vrnili mi bojo denar ki ga je ta "storitev" - preverjanje avtentikacije pojedla Smile

Upam da uštimajo to glupost.. sicer naj dopisem se svojo izkusnjo z njimi, so kar uredu, edino to me moti, da pač moraš vsak začetek meseca oz. po preteku 30 dni polniti to in o tem voditi evidenco, tisto samodejno polnjenje pa moraš imet skoz neki € na kartici da je izvedljivo, medtem ko pri ostalih operaterjih ni te skrbi.

Lp


Pri meni je bila identična situacija. Telefonska v originalu 070, bila vmes na Simobilu, potem in Telekomu in na koncu Hot. Enako sem dobival ta verifikacijska sporočila, isti odgovori, isto vrnili denar.

Zadevo sem na koncu rešil tako, da sem kupil drugo SIM z original Hot številko 069 in jo obdržal. Od takrat dalje dela vse normalno, tako, da definitivno je izvor problema nekje v prenašanju številk. No MMS-a z iPhona še vedno ne morem poslat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #247   Objavljeno 28.09.2017 00:37:23
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj mi ni jasno glede tega roaminga.

https://www.hot.si/tujina.html

Gledam "Storitve iz Slovenije v tujino" in vidim, da v tem primeru ne veljajo vključene enote, ampak je potrebno plačati.

Se pravi, če sem na SLO omrežju moram plačati za klice v EU, če pa v kateremkoli drugem EU omrežju pa lahko kličem kamorkoli v EU z vključenimi enotami?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #248   Objavljeno 28.09.2017 05:42:41
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se ne motim:
Vključeni so samo klici v slovenska omrežja bodisi iz omrežja HoT boditi iz omrežja tujega operaterja. Vse ostale storitve plačaš. Če rabiš klice v tujino poglej simobilov eu paket, ki ima tudi nekaj enot za take reči vključenih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #249   Objavljeno 28.09.2017 12:36:09
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poleti, ko sem bil v tujem omrežju (roaming) sem večkrat klical na številke iz drugih EU držav in nisem nič plačal, zato se mi čudno zdi, da bi pa moral za isto stvar plačati, če sem doma.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #250   Objavljeno 20.10.2017 14:53:57
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spet na temo kvalitete zvoka pri klasicnih pogovorih... pocasi postaja nadlezno, da moram vsakemu drugemu stvari dvakrat razlagati, ker me menda slabo slisijo (oddaljen zvok, potiho, kot v rovu ipd. ...). Ce pa klicem na kaksen klicni center, pa je to skoraj vedno, da me oseba na drugi strani slabo slisi. :/

Je to zdaj stvar/problem HoT omrezja (oz. kar imajo izposlovano, ce je slabse od A1 direktne ponudbe), iPhone nasploh, iPhone v kombinaciji z A1 omrezjem, ali samo moj iphone? V eni drugi temi je bilo receno, kot se spomnim, da ima iPhone tezave s kvaliteto, ce je signal svoh - vsaj pri meni v teh primerih je signal v redu, na drugi strani pa ne vem (iphoni pa tam niso bili).

Jaz druge v glavnem slisim bolj ali manj OK, je pa dejstvo, da se vecino slisi tako, kot bi govorili skozi plasticen loncek (definitivno korak nazaj glede na obdobje ~2000-2011). Obcasno se najde kaksna izjema, kjer je zvok res kristalno cist. Zal izjema.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #251   Objavljeno 21.10.2017 15:52:11
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi rekel, da je A1. Sem sam imel iste probleme. Kakor preklopi na 3G ali E je katastrofa. Kot da je padel sogovornik v vodo, ne sliši, prekinja kak se premikaš, klic pade, ali pa se ne moreš niti javiti.

Sem probal na neki stari Nokii, pa je bilo isto. Niso bili sposobni porihtat signala pri meni doma 2 leti, sem raje šel vstran.

Sedaj na Telekomu in VoLTE lavfa, da piko na i. Zdaj dela v nulo. Nič več problemov (ja, razen če se pogovarjam s kom iz familije, ki je še na A1 in je doma, potem ga ne slišim, ker njemu ne dela).

Mi je žal, da nisem tega naredo že prej, gre veliko manj živcov, kot da se jeziš, ko moreš 2x ponovit, al pa klicat.

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #252   Objavljeno 21.10.2017 16:13:45
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A obstaja pri HoT mobilu kakšna opcija za zakup prenosa podatkov izven EU?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #253   Objavljeno 24.10.2017 21:44:02
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo info, če bo kaj kmalu mogoče pošiljati MMSe na iPhone?
V začetku avgusta so mi napisali, da sodelujejo z Apple, da se ta zadeva omogoči.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #254   Objavljeno 25.10.2017 19:54:34
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Ima kdo info, če bo kaj kmalu mogoče pošiljati MMSe na iPhone?
V začetku avgusta so mi napisali, da sodelujejo z Apple, da se ta zadeva omogoči.


nič ni novega na to temo. Jaz sem jim pisal avgusta in prejšnji teden. Obakrat sem dobil isti v naprej pripravljen odgovor. In da bodo obvestili, ko bo storitev na voljo. Sicer zelo redko rabim mms, pa vseeno, bi mi bilo ok, če bi bila storitev na voljo. Mogoče bolj kot bomo “težili”, prej bo urejeno. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #255   Objavljeno 04.11.2017 15:18:31
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni bilo receno, da HoT podpira 20/5 megabit hitrost? Parkrat sem probal speedtest ob razlicnih urah na razlicnih lokacijah, ker je slo nekam pocasi, pa mi je pokazal priblizno 8/2.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #256   Objavljeno 29.11.2017 20:47:09
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo eno vprašanje. A na HOT-u se zdej da pošiljat MMS iz iphone-a?
Moja jamra da prejme ga...ne more ga pa poslat komu ki seveda nima iNaprave in s tem imessage.

Torej zanima pošiljanje mms-ja.

Vidim da sploh ni možnosi vpisa podatkov za mms. Ima moznost vpisa samo mobile data, kar je se vpisan pravi APN in tudi mobilni internet deluje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #257   Objavljeno 29.11.2017 21:28:31
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pošiljanje mms-ov za iNaprave (še) ne deluje. vprašanje če kdaj sploh bo, glede na to da niso uredili v pol leta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #258   Objavljeno 29.11.2017 21:31:50
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
pošiljanje mms-ov za iNaprave (še) ne deluje. vprašanje če kdaj sploh bo, glede na to da niso uredili v pol leta.


A ok, hvala za info...da ne odkrivam naprej tople vode.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #259   Objavljeno 29.11.2017 21:59:17
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato pa sem šel na T-2, ker jim to očitno ni v interesu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.06.2011
Prispevkov: 155
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #260   Objavljeno 30.11.2017 00:30:47
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta debata o MMSih in da to vpliva na izbor operatetja, mislm svasta leto 2017 z destinami razlicnih aplikacij Viber, Messenger, WhatsApp, iMessages, Hangout...

Res nikakor ne morm stekat?
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani