Jabuk
nakup Macbook 12
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.08.2017 13:12:08
nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

po slabih dveh letih se vračam na Mac.2 leti sem fural windowse in jih več ne prebavljam za domačo uporabo. Pred tem sem fural macbook pro 13- 15 retina. Naročil sem rabljen Macbook 12, ker sem mnenja, da mi bo prav prišel glede na to kaj večinoma počnem na prenosniku. Safari, mail, word, filmi, slike ipd. Nič resnega. Zavedam se da mi bo za filme ekran premajhen, zato imam plan nabavit zraven apple tv in stremat na tv.
Pro se mi zdi predrag glede nato, da nič resnega ne delam. Zato sem raje kupil velik tv in majhen komp.

Kako ste zadovoljni z macbook 12 tisti, ki ga uporabljate. Je upravičil vaša pričakovanja, dobra zadeva, kakšne slabosti?

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.08.2017 21:57:03
Re: nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Pozdravljeni,

po slabih dveh letih se vračam na Mac.2 leti sem fural windowse in jih več ne prebavljam za domačo uporabo. Pred tem sem fural macbook pro 13- 15 retina. Naročil sem rabljen Macbook 12, ker sem mnenja, da mi bo prav prišel glede na to kaj večinoma počnem na prenosniku. Safari, mail, word, filmi, slike ipd. Nič resnega. Zavedam se da mi bo za filme ekran premajhen, zato imam plan nabavit zraven apple tv in stremat na tv.
Pro se mi zdi predrag glede nato, da nič resnega ne delam. Zato sem raje kupil velik tv in majhen komp.

Kako ste zadovoljni z macbook 12 tisti, ki ga uporabljate. Je upravičil vaša pričakovanja, dobra zadeva, kakšne slabosti?


Oflicna zadeva, dejansko je bolj zmogljiv (dela photoshop bo), in velikost zaslona je top. Odlicen za delo, vsak racunalnik s katerim po tem ko imas tega v lasti je prevelik. Za filme pa enostavno uporabim hdmi. Kar je tudi edina slabost da rabis usb-c multiport. Uzivaj v uporabi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.08.2017 06:34:56
Re: nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lascukovac je napisal/a:
Oflicna zadeva, dejansko je bolj zmogljiv (dela photoshop bo), in velikost zaslona je top. Odlicen za delo, vsak racunalnik s katerim po tem ko imas tega v lasti je prevelik. Za filme pa enostavno uporabim hdmi. Kar je tudi edina slabost da rabis usb-c multiport. Uzivaj v uporabi


No , odlično, kot sem že povedal apple tv in stream bom rešil da ne bom imel nepotrebnih kablov. Danes ga dobim, poročam kako sem zadovoljen. lp

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.08.2017 07:04:18
Re: nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz mislim, da si naredil dobro izbiro. Sam za podobno situacijo razmišljam o MacBook pro 13 z navadno tipkovnico, ker ima en izhod/vhod več in je malo bolj zmogljiv, cena pa praktično enaka.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.08.2017 07:35:51
Re: nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Tudi jaz mislim, da si naredil dobro izbiro. Sam za podobno situacijo razmišljam o MacBook pro 13 z navadno tipkovnico, ker ima en izhod/vhod več in je malo bolj zmogljiv, cena pa praktično enaka.


Sem tudi razmišljal, da bi vzel pro varijanto, vendar mi je nekak macbook priročen, lahek, tanek, majhen pa še nov designe. Bi zagotovo proja vzel, če bi na njem delal kaj resnega. Tko ga pa imam doma za vsakdanje delo in se mi zdi škoda, da ne uporabim potenciala ki ga nudi pro varijanta .

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.08.2017 06:48:48
Re: nakup Macbook 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi občutki. Na ekran sem se takoj navadil, mi ni premajhen, kompakten, sorazmeren, zvočniki dobri, tanek je neverjetno. Se sprašujem kako so vse spravili noter. Na začetku se nisem mogel navadit na tipkovnico, nekam mi je ploska, mi je dajala občutek da ni mehkobe, zdaj sem se navadil. Edino, kar sem opazil je, da se lažje odpira prenonsik, nekako ni trdo kot pri prejšnjih projih, ne vem a je to razrahljano bolj pri meni ali je pač tako. Zmogljiv je odlično za to kar delam, programe sem nalagal ter paralelno delal update , mac os Sierra naložil, se ne greje nič extra, prižge se tudi relativno hitro. Skratka zaenkrat več kot zadovoljen.

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani