Jabuk
Vračanje k jabolki?


Ni navedeno

Prispevek: #1   Objavljeno 08.08.2017 11:08:29
Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
Pozdravljeni.

Sem star uporabnik še iz časa, ko sem uporabljal iPhone 2G in 3G in spet se želim vrniti v družino jabolke. Resno se odločam za nakup Macbook-a Smile

Imam pa recimo temu dve resni vprašanji na kateri boste poznavalci verjetno vedeli malo več in lažje odgovori, kljub temu, da sem prebral ogromno gradiva in mnenj.

Najbolj bi uporabljal računalnik za:
- Microsoft PowerPoint (macOS Sierra)
- Internet Explorer, Microsoft Word, Microsoft Excel (Osnovno delo, parallels-i Windows 7)
- Visual Studio 2017 (parallels-i Windows 10)

Cilj je, da je življenjska dobe baterije čim daljša in hkrati je tudi cilj, da mi računalnik omogoča tekoče delo.

Vem, da bo nekdo rekel, da so to brez vezne "predpostavke" za kar bom uporabljal računalnik, trenutno je to, morda se še kakšna stvar doda, saj ga ne bom gledal.

Trenutno se odločam med:
Apple MacBook Air 13 in/ali Apple MacBook Pro 13" Retina

V primeru, da se odločim za Apple MacBook-a je potem tudi potrebno kupiti adapter, ki mi bo omogočal priklop projektorjev preko priklopa VGA. Ali je tukaj najboljše izbrati originalne adapterje, ali lahko uporabiš tudi kakšno alternativo?

Vesel bom vsakršnega vašega mnenja! Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.08.2017 11:14:08
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bl4cky je napisal/a:
Pozdravljeni.

Sem star uporabnik še iz časa, ko sem uporabljal iPhone 2G in 3G in spet se želim vrniti v družino jabolke. Resno se odločam za nakup Macbook-a Smile

Imam pa recimo temu dve resni vprašanji na kateri boste poznavalci verjetno vedeli malo več in lažje odgovori, kljub temu, da sem prebral ogromno gradiva in mnenj.

Najbolj bi uporabljal računalnik za:
- Microsoft PowerPoint (macOS Sierra)
- Internet Explorer, Microsoft Word, Microsoft Excel (Osnovno delo, parallels-i Windows 7)
- Visual Studio 2017 (parallels-i Windows 10)


Cilj je, da je življenjska dobe baterije čim daljša in hkrati je tudi cilj, da mi računalnik omogoča tekoče delo.

Vem, da bo nekdo rekel, da so to brez vezne "predpostavke" za kar bom uporabljal računalnik, trenutno je to, morda se še kakšna stvar doda, saj ga ne bom gledal.

Trenutno se odločam med:
Apple MacBook Air 13 in/ali Apple MacBook Pro 13" Retina

V primeru, da se odločim za Apple MacBook-a je potem tudi potrebno kupiti adapter, ki mi bo omogočal priklop projektorjev preko priklopa VGA. Ali je tukaj najboljše izbrati originalne adapterje, ali lahko uporabiš tudi kakšno alternativo?

Vesel bom vsakršnega vašega mnenja! Wink


definitivno macbook air 2017 Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.08.2017 11:33:55
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, jaz najrbž ne bi kupoval MAC računalnika glede na to, kaj si zapisal da boš delal - vse ti bo potekalo na Windows okolju - zgolj PowerPoint bi uporabljal na MAC OS ...

Sam moje mnenje...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.08.2017 11:36:07
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
No, jaz najrbž ne bi kupoval MAC računalnika glede na to, kaj si zapisal da boš delal - vse ti bo potekalo na Windows okolju - zgolj PowerPoint bi uporabljal na MAC OS ...

Sam moje mnenje...


Dobr to imas prav , realno dati 1000± za to da uporabljas office , je dokaj prevec , to lahko tudi delas na asus za 200e Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.08.2017 11:37:08
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se tudi sam pridružujem predhodniku. Glede na napisano mogoče res ni najbolj pametna odločitev nabavit maca. Ker očitno boš večinoma stavari laufal na windowsih.

EDIT: je pa res da imaš sedaj Visual Studio tudi za Maca Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.08.2017 11:38:10
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Dobr to imas prav , realno dati 1000± za to da uporabljas office , je dokaj prevec , to lahko tudi delas na asus za 200e Smile


Nisem favš nobenemu in zame ne bo noben bedak, ker se bo odločil kakor se bo Smile

Se mi pa je zdelo prav, da se mu "ponudi" tud ta opcija... Ne bi rekel, da bi bila želja uporabljati internet, mail, office etc. na MAC OS - on pa eksplicitno govori o uporabi na WIndows OS


Ni navedeno

Prispevek: #7   Objavljeno 08.08.2017 11:38:16
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
TilenH je napisal/a:
No, jaz najrbž ne bi kupoval MAC računalnika glede na to, kaj si zapisal da boš delal - vse ti bo potekalo na Windows okolju - zgolj PowerPoint bi uporabljal na MAC OS ...

Sam moje mnenje...


Pozdravljen! Sem zapisal, da sem vesel vsakršnega mnenja in definitivno tudi tukaj se pojavi ključna težavica.. Vendar prenosljivost, vzdržljivost baterije je d'best. To je izhodiščna situacija, verjetno pa kot se to vselej zgodi se s časom pojavi več stvari, ki jih potem upravljaš na računalniku. Smile Malo manj me skrbi to, da bom verjetno kupil MacBooka, kot me skrbi to, ali bo "Air" vzdržal vse to Smile Ter hkrati tudi, kakšen je zaslon, saj ni "Retina". Wink


Ni navedeno

Prispevek: #8   Objavljeno 08.08.2017 11:41:53
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
TilenH je napisal/a:
Nisem favš nobenemu in zame ne bo noben bedak, ker se bo odločil kakor se bo Smile

Se mi pa je zdelo prav, da se mu "ponudi" tud ta opcija... Ne bi rekel, da bi bila želja uporabljati internet, mail, office etc. na MAC OS - on pa eksplicitno govori o uporabi na WIndows OS


V določenih primerih, ko je to nujno (govorimo službeno, sem primoran uporabljati Windows 7 in IE, Office, saj je vse povezano na projektor, ter tako lažje udeleženci sledijo vsebini..). V primeru, ko si potrebuješ narediti kaj za sebe, seveda v tem primeru bo uporaba kar Mac OS. In res sem hvaležen za vsa mnenja, ki jih bom prejel, saj se človek veliko lažje odloča potem. Smile

Najbolj pa težim k MacBook-u, zaradi fantastične baterije. Ker sem veliko prebral, pa je tukaj v testih nekako še daleč najboljše. Alternativa bi bila recimo ZenBook, vendar jih veliko piše, da so težave s pregrevanji, ventilatorji, ipd.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.08.2017 11:42:28
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem...

Glede baterije in zaslona pa ti jaz kaj dosti ne morem pomagat - zaslon je najbrž vseeno dober.

Baterija pa vem ali bo imela še vedno tak "performance" ko se bodo zraven virtualno laufali še parallellsi... se mi zdi kr velik porabe energije, saj ti tečeta 2 sistema istočasno - MAC in virtualka...

Če že takšna kombinacija, je mogoče bolje razmisliti o BootCamp-u - saj tukaj pa se bojim, da boš potem res še samo WINDOWS OS zaganjal Smile Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.08.2017 11:44:10
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozabi air. Za ta denar, kot ga imajo na mimovrste dobiš pro-ja

Visual studio je res na voljo za macOS, samo to ni isto kot windows verzija. Vse ostalo pa imaš na macu. Internet explorerja pa itak ne bi smel uporabljati Devil še vedno pa lahko narediš dual boot z windowsi.


Ni navedeno

Prispevek: #11   Objavljeno 08.08.2017 11:46:23
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
doto je napisal/a:
Pozabi air. Za ta denar, kot ga imajo na mimovrste dobiš pro-ja

Visual studio je res na voljo za macOS, samo to ni isto kot windows verzija. Vse ostalo pa imaš na macu. Internet explorerja pa itak ne bi smel uporabljati Devil še vedno pa lahko narediš dual boot z windowsi.


Pozdravljen! Vem vem vem, vendar zaradi službenih obveznosti, potrebujem IE. Žal čudno se sliši ampak tako je. Razumem, da dobiš PROja, vendar je nato samo 128 GB SSDja.


Ni navedeno

Prispevek: #12   Objavljeno 08.08.2017 11:47:28
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
TilenH je napisal/a:
Razumem...

Glede baterije in zaslona pa ti jaz kaj dosti ne morem pomagat - zaslon je najbrž vseeno dober.

Baterija pa vem ali bo imela še vedno tak "performance" ko se bodo zraven virtualno laufali še parallellsi... se mi zdi kr velik porabe energije, saj ti tečeta 2 sistema istočasno - MAC in virtualka...

Če že takšna kombinacija, je mogoče bolje razmisliti o BootCamp-u - saj tukaj pa se bojim, da boš potem res še samo WINDOWS OS zaganjal Smile Smile


Windows 10 - v parallelsih, bom mogoče uporabljal na teden 4 ure. Windows 7 - v parallelsih, bom mogoča na teden uporabljal 20 ur. Vse ostalo uporabljam macOS Smile Sem pa vesel, da vsak pove svoje mnenje, ker več glav več ve, tako da sem vesel, da poveš tako, kot misliš in vidiš stvari Smile Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.08.2017 11:49:31
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem par tednov nazaj kupil Macbook air 2017 , in ti povem da je dobaer , tudi sam sem bil skepticen okoli zaslona , ni retina , samo vseno pa predvaja sevedno zelo dobro kvaliteto , ne bo 4K , kar dvomim da bos tudi potreboval , ampak je pa ogromna razlika med računalniki, air ma bolšo baterijo od retine , retina ma bolsi zaslon , da pa zelis vse v enem , se pa mores pripraviti na 2000± . Nevem, jaz mislim da je Air sevedno top odlocitev Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs


Ni navedeno

Prispevek: #14   Objavljeno 08.08.2017 11:51:57
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
Krco17 je napisal/a:
Jaz sem par tednov nazaj kupil Macbook air 2017 , in ti povem da je dobaer , tudi sam sem bil skepticen okoli zaslona , ni retina , samo vseno pa predvaja sevedno zelo dobro kvaliteto , ne bo 4K , kar dvomim da bos tudi potreboval , ampak je pa ogromna razlika med računalniki, air ma bolšo baterijo od retine , retina ma bolsi zaslon , da pa zelis vse v enem , se pa mores pripraviti na 2000± . Nevem, jaz mislim da je Air sevedno top odlocitev Smile


No super, to je lepo slišat Smile Se pravi, si kupil nekaj podobnega, kot sem jaz objavil v prvem postu? Takšnega Aira? Ali je Air sposoben laufat parallelse, da ti omogočajo prijetno in tekoče delo? Smile Da mi ne bo potem preveč "štekalo" Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.08.2017 11:58:04
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bl4cky je napisal/a:
No super, to je lepo slišat Smile Se pravi, si kupil nekaj podobnega, kot sem jaz objavil v prvem postu? Takšnega Aira? Ali je Air sposoben laufat parallelse, da ti omogočajo prijetno in tekoče delo? Smile Da mi ne bo potem preveč "štekalo" Very Happy


Men šiba kot raketa , najbol me je presenetila baterija od vsega , gladko 12 ur zdrzi:) Filme gledam , preberem kaj , tanek za nosenje ± oblika je sevedno meni najlepša Smile cena je okoli 1200e. Sploh pa roko na srce nej me kdo popravi , ampak med navadni macbbokom za 1600e in pa z airom 1200e, nobene ni rezlike razn retina ... Specifikacije naj bi bile cisto enake , seveda govorim o modelu 2017. ZJ pa sam preracuni ce se ti splaca dat 400e vec samo za to da je ekan malo bolsi Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs


Ni navedeno

Prispevek: #16   Objavljeno 08.08.2017 12:02:17
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
Krco17 je napisal/a:
Men šiba kot raketa , najbol me je presenetila baterija od vsega , gladko 12 ur zdrzi:) Filme gledam , preberem kaj , tanek za nosenje ± oblika je sevedno meni najlepša Smile cena je okoli 1200e. Sploh pa roko na srce nej me kdo popravi , ampak med navadni macbbokom za 1600e in pa z airom 1200e, nobene ni rezlike razn retina ... Specifikacije naj bi bile cisto enake , seveda govorim o modelu 2017. ZJ pa sam preracuni ce se ti splaca dat 400e vec samo za to da je ekan malo bolsi Smile


To je lepo slišat Smile To glede baterije in prenosljivosti je d'best ja, prav zato me mika najbolj! Very Happy Me pa zanima, ali si nekako "izpustil" odgovor ali pa sem spregledal.. Mogoče ti poganjaš tudi parallelse ter ali je Air sposoben, da ti omogoča prijetno in tekoče delo v parallelsih? Very Happy Za ziher preverjam Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.08.2017 12:08:12
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bl4cky je napisal/a:
To je lepo slišat Smile To glede baterije in prenosljivosti je d'best ja, prav zato me mika najbolj! Very Happy Me pa zanima, ali si nekako "izpustil" odgovor ali pa sem spregledal.. Mogoče ti poganjaš tudi parallelse ter ali je Air sposoben, da ti omogoča prijetno in tekoče delo v parallelsih? Very Happy Za ziher preverjam Very Happy


Meni deluje word in ostalno normalno , nic se ne zatika , saj je bil air namenjen zgolj študentom , ki pripravljajo diplome in seminarse , imas o temu ogromno na internetu Smile Razlicno gledamo na stvari , nevem za moje potrebe je zelo dober , jaz ne convertam posnetke , in ne igram iger , tak da za moje potrebe kot so safari,youtube, mail, office ,filme,glazba , je več kot odličen , odlocitev je pa tvoja Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs


Ni navedeno

Prispevek: #18   Objavljeno 08.08.2017 18:49:04
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom
Še eno dodatno vprašanje: ima kdo mogoče izkušnje kako je, če je računalnik še v garanciji in ga neseš na istyle, da mu dogradijo npr. rame ali večji SSD? Kakšne so kaj cene v tem primeru? Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.08.2017 19:42:21
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bl4cky je napisal/a:
Še eno dodatno vprašanje: ima kdo mogoče izkušnje kako je, če je računalnik še v garanciji in ga neseš na istyle, da mu dogradijo npr. rame ali večji SSD? Kakšne so kaj cene v tem primeru? Wink


Je bolš nov računalnik kupit. Zombie
Če se sploh da nadgradit.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.08.2017 19:47:02
Re: Vračanje k jabolki?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bl4cky je napisal/a:
Še eno dodatno vprašanje: ima kdo mogoče izkušnje kako je, če je računalnik še v garanciji in ga neseš na istyle, da mu dogradijo npr. rame ali večji SSD? Kakšne so kaj cene v tem primeru? Wink


Mislm da se ne da, saj tko so meni rekli... Lahko pa kupis disk pri njih , ki pa je mene mal sokirala cena ( 1TB - 700e) Jaz imam klasicen model 128gb in je meni dovolj Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani