Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Operaterji in problemi ...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.06.2017 10:41:22
Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
HoT ze dela v tej smeri, da uredijo MMS... ampak vem, kako je Apple lahko muhast glede takih zadev .. To ponavadi kar traja ... da se uredi ...


Nazadnje urejal/a Jest Ned 11. Jun 2017 20:01; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.06.2017 11:43:04
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry... ampak tukaj Apple ni nič kriv... in tudi nima biti kaj muhast. To je stvar omrežja A1 in njihove lastne odločitve, da je dostop do MMS nastavitev na iPhonu onemogočen. In tukaj je spet žogica pri A1, da zadeve uredi (bodisi pri sebi na omrežju z obstoječimi nastavitvami, bodisi v sodelovanju z Applom).

Če bi bil Apple res "muhast" glede teh stvari, potem ne vem, kako je lahko Telekom že usposobil VoLTE.

Sem tudi že slišal pritožbe, da MMS-i na bobu ne delujejo na LTE omrežju, delujejo pa na 3G omrežju. Je to spet krivda Appla? Ne... to je šlamparija A1.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.06.2017 12:17:25
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Sorry... ampak tukaj Apple ni nič kriv... in tudi nima biti kaj muhast. To je stvar omrežja A1 in njihove lastne odločitve, da je dostop do MMS nastavitev na iPhonu onemogočen. In tukaj je spet žogica pri A1, da zadeve uredi (bodisi pri sebi na omrežju z obstoječimi nastavitvami, bodisi v sodelovanju z Applom).

Če bi bil Apple res "muhast" glede teh stvari, potem ne vem, kako je lahko Telekom že usposobil VoLTE.

Sem tudi že slišal pritožbe, da MMS-i na bobu ne delujejo na LTE omrežju, delujejo pa na 3G omrežju. Je to spet krivda Appla? Ne... to je šlamparija A1.


Zadeve pri Applu gredo pocasi... to je dejstvo... in zadeve gredo tako, kot si jih Apple zamisli...

in to vemo ze ko so imeli operaterji probleme z aktivacijo iMessage/Facetime... in morajo operaterji zato kvackat malo po svoje, da se zadeve resijo.... Podono jempri nastavitvah za MMS... Te so zaradi nevemkaksnega razloga zaklenjene za urejanje... in to je problem...

Tudi ori Telekomumje trajalo kar nekaj casa, ko niso delovale zadeve... tako da pri VoLTE so ocitno imeli sreco, da so prisli prej na vrsto...

Sam imam trenutno tudi en problem odprt pri Applu... in se ni resen... vsake toliko casa me sicer poklice gospodicna iz nemcije... in pove, da se zadeve se resujejo... je pa problem v tem, da imam backup v iCloudu, ki ga ne morem uporabiti... medtem sem sicer obupal in vse ze sam restavriral nazaj... edini problem so se sporocila, ki jih nikakor ne morem dobiti ... ampak s tem se ze sprijaznil... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.06.2017 12:53:45
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest,
Si ze probal kak software za maca ki ti omogoca delo z icloud backupi? Se pravi vidis celotno stanje/history backupov , posameznega pa lahko tudi "odpres" in vidis kaj se v njem nahaja.

Drugace pa za vse tele napake ki se dogajajo so vecinoma krivi mobilni operaterji razen ce gre za kako napako ki ni ne v njihovi ne v applovi domeni .. se pravi vse kar je vmes... ne recem da ko apple naredi novo storitev da zadeva lahko nazacetku malo šepa dokler to ne zalaufa =)

Drgac pa ja, Mal dnarja mal muske =)
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.06.2017 13:56:18
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To, da gredo zadeve počasi, še ne pomeni, da so pri Applu "muhasti". Pač zahteva vsaka taka sprememba nek postopek, ki traja.

To, da so pa nastavitve pri A1 zaklenjene, je pa posledica izrecne želje A1. Operater ima nastavitve lahko brez težav dostopne uporabnikom (kot npr Telekom... tukaj Apple nič nima zraven).

Facetime/iMessage aktivacija je nekaj čisto ločenega od MMS. Eno je Applova storitev, drugo pa operaterjeva. Če prva stvar ne deluje, je res kriv Apple (čeprav je lahko vzrok pri operaterju). Če pa druga stvar ne deluje, je pa kriv operater (pa čeprav je lahko vzrok pri Applu... ampak v tem primeru ni).

iCloud storitev pa spet nima nobene veze s tem... tvoj problem očitno ni enostavno rešljiv (mogoče sploh ni rešljiv). To spet ne pomeni, da so "muhasti".
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.06.2017 18:35:31
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Jest,
Si ze probal kak software za maca ki ti omogoca delo z icloud backupi? Se pravi vidis celotno stanje/history backupov , posameznega pa lahko tudi "odpres" in vidis kaj se v njem nahaja.


Sem probal ene par trial verzij... Pa en recimo sploh ne konca branja iz iClouda (sem pustil enkrat cez noc in naslednji dan se vedno ni bilo koncano) ... drugi pa je prebral, vendar ne omogoca pisanja nazaj v drug iPhone ampak menda samo na tistega, na katerem je bil narejen backup ... Dlje se potem vec s tem nisem ubadal ... Bil sem pripravljen celo placati licencno, ce bi kateri od teh programov deloval ...

Ampak smo malo izven teme...


mikrohard je napisal/a:

To, da so pa nastavitve pri A1 zaklenjene, je pa posledica izrecne želje A1. Operater ima nastavitve lahko brez težav dostopne uporabnikom (kot npr Telekom... tukaj Apple nič nima zraven).


No... tukaj imam jaz drugacne informacije ... da mogoce je na zacetku bilo ze tako... vendar so kasneje ravno zaradi problemov z bob-om to hoteli spremeniti... in da ta problem resujejo ze precej dolgo ...


mikrohard je napisal/a:
Facetime/iMessage aktivacija je nekaj čisto ločenega od MMS. Eno je Applova storitev, drugo pa operaterjeva. Če prva stvar ne deluje, je res kriv Apple (čeprav je lahko vzrok pri operaterju). Če pa druga stvar ne deluje, je pa kriv operater (pa čeprav je lahko vzrok pri Applu... ampak v tem primeru ni).

V bistvu je... ker je Apple tisti, ki ureja in dovoli nastavitve ...


mikrohard je napisal/a:

iCloud storitev pa spet nima nobene veze s tem... tvoj problem očitno ni enostavno rešljiv (mogoče sploh ni rešljiv). To spet ne pomeni, da so "muhasti".


V bistvu so... ker obljubljajo, da me bodo kontkatirali takrat in takrat... in se to ne zgodi ... ampak me potem poklicejo en teden kasneje ... Vmes sem moral dovoliti dostop do vseh svojih podatkov, da lahko "inzenirji" preverijo zadeve ... In to se vlece odkar sem zamenjal telefon (nekje v zacetku maja) ... Ampak to ni stvar teme ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.06.2017 18:52:02
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo močno dvomim, da Apple pri teh nastavitvah tako močno komplicira. Konec komncev jih lahko tudi OTA posodobi. Sprememba nastavitev pa mogoče z vsem testiranjem vzame en človek dan. Verjamem pa, da je lahko problem, če je komunikacija med operaterjem in Applom na slabem nivoju. Ampak tukaj dvomim, da je krivda zgolj pri Applu.

Dokler vidim, da pri Telekomu ni nobenih problemov (odprte nastavitve, VoLTE, itd.), me nihče ne bo prepričal, da je problem pri Applu. Pa lahko A1 reče, kar hoče. V skrajnem primeru naj nekoga pošlejo osebno v Ameriko... osebno se stvari hitreje premaknejo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.06.2017 19:09:37
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se spomnis, koliko casa je trajalo, da so pri Telekomu dosegli to, da so bile na voljo urabne OTA nastavitve? ...

Sicer pa nima smisla ... Vemo, da so salabajzerji pri vseh... tako pri A1, kot pri Telekomu in konec koncev tudi pri Applu... Razlika je le ta, da si Apple lahko privosci tak nacin dela... in jim je cisto vseeno za nekega mikrooperaterja v neki zabaceni zepni drzavici za katero marsikdo sploh ne ve, kje je Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.06.2017 19:20:40
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uradne nastavitve so dobili takoj, ko so postali uradni distributer. Slednje je pa res trajalo. Pri A1 je pomoje problem, da nimajo sami direktno pogodbe z Applom, temveč imajo to urejeno preko Avstrijcev. Pa tudi to, da so vmes izgubili status uradnega distributerja, verjetno ni pripomoglo k dobremu odnosu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.06.2017 19:59:12
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Uradne nastavitve so dobili takoj, ko so postali uradni distributer. Slednje je pa res trajalo.


Hmmm... imam v spominu, da ni bilo ravno tako ... Vsaj za podporo LTE je trajalo skoraj pol leta, da se je pojavil... zato, ker so bili problemi z omrezjem IPKO, kateri so imeli takrat enako klicno stevilko kot Slovenija (+386) ...

Malo smo "offtopic" Smile ... samo nevem, kako naj temo razdelim... zato bo najbolje, da nehamo smetit Smile ...

EDIT: Sem nekako razdelil, da ne smetimo v temi o HoT-u Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.06.2017 21:09:20
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osnovne nastavitve (APN, MMS, tethering) so bile takoj. LTE je bil takrat pri Applu še "v povojih" in so zahtevali obsežnejše testiranje, kar je stvar podaljšalo. To, da ima pa en operater v tretji državi slovensko klicno številko, je pa šalabajzerstvo, za katerega verjamem, da je Applu dol viselo.

Še vedno dvomim, da pri Applu komplicirajo za spremembo ene boolean nastavitve v carrier settingih (to, ali so nastavitve uporabniku dostopne ali je je navaden true/false). Razen, če sta z operaterjem v tako slabih odnosih, da jim namerno nagajajo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.06.2017 21:34:55
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakorkoli... ce pravis, da je potreben samo en navaden true/false... potem nekako ne vidim, zakaj bi pri A1 jezili uporabnike cisto brezveze... Applu za tako majhen trg dol visi... to se vidi ze po tem, da se vedno nismo dobili slovenskega jezika.. ceprav sem preprican, da so ga dobili serviranega na pladnju ze iz vecih virov...

Pac zadeve so ocitno enostavne... kaj je pa dejanska ovira, pa verjetno ne bomo izvedeli nikoli... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.06.2017 22:17:40
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobili serviran jezik iz večih virov? Misliš, da bi firma kot je Apple res pobrala neuraden prevod od kogarkoli? Če se odločijo za prevod, bodo to storili sami po svojih postopkih. Sicer mi pa res ni jasno, zakaj tega še sedaj ni... za Apple je to finančno gledano drobiž. Dvomim, da tukaj velikost trga igra vlogo... konec koncev je hrvatov samo 2x več od nas, imajo nižjo kupno moč... torej je trg minimalno večji kot pri nas pa so prevod dobili TAKOJ. Tako da jaz pravim, da je krivda pri naših distributerjih, ki premalo pritiskajo na Apple v tej smeri.

Vedno je najlažje dvigniti roke v luft in reči, da je kriv nekdo drug, ker nečesa noče narest brezplačno, na hitro, tako kot mi želimo... ampak verjamem, da se da vse zmeniti... verjetno je pa treba nekaj plačat, sodelovat, pritiskat, iti na oseben sestanek, koga povabit na obisk in peljat na večerjo, itd itd.

Enostavno zaključimo s tem, da je Apple vsega kriv, ker je tako velik, da nas preprosto ignorira. Jaz pa mislim, da je vsaj en del krivde (po mojem mnenju večji del) pri naših operaterjih in distributerjih, ki pač poslujejo po "balkansko" in pričakujejo, da se jim bo Apple prilagodil. Še enkrat... dokler vidim, da pri drugih stvari delujejo (npr. nastavitve pri telekomu, jezik pri hrvatih, itd) me nihče ne bo prepričal, da je krivda na Applovi strani. Je pa res, da Apple ni enostaven partner za sodelovanje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.06.2017 22:41:48
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A pa sploh kdo iz SLO direktno komunicira z Applom glede tega, al gre (še vedno) vse preko Hrvaške in Madžarske. Ker v tem primeru je dost bolj jasno, zakaj jih boli za neke gorske Hrvate. Devil

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.11.2017
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.11.2017 18:42:48
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. Mogoče mi kdo od vas lahko pomaga. Pred časom mi je udar strele poškodoval telefon in ta ne more bit več delujoč. Popravit se ga ne da. Kupil sem si 8. In sedaj imam problem ker se ne morem vpisati v icloud ali app store za kar potrebuješ apple id in jaz geslo in uporabniško ime imam je pa težava da mi ne pošlje verifikacijske kode. Ponudnik je Bob prej pa sem telefonsko prenesel od drugega operaterja. Ne vem kaj naj saj je tako telefon dokaj neuporaben. prosim za pomoč Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.11.2017 18:44:55
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc s. je napisal/a:
Pozdravljeni. Mogoče mi kdo od vas lahko pomaga. Pred časom mi je udar strele poškodoval telefon in ta ne more bit več delujoč. Popravit se ga ne da. Kupil sem si 8. In sedaj imam problem ker se ne morem vpisati v icloud ali app store za kar potrebuješ apple id in jaz geslo in uporabniško ime imam je pa težava da mi ne pošlje verifikacijske kode. Ponudnik je Bob prej pa sem telefonsko prenesel od drugega operaterja. Ne vem kaj naj saj je tako telefon dokaj neuporaben. prosim za pomoč Sad


A ni ena opcija da dobiš klic od apple-a v zvezi z verifikacijo?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.11.2017
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.11.2017 19:00:14
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nobena izmed opcij mi ne da željenega. Klic kateri naj bi bil pa ga ne dobim, sms prav tako tudi tist reset računa ne deluje. Res mi ni jasno kaj je problem oz kje tiči problem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.11.2017 20:51:02
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vredno poskusa:
1. http://iforgot.apple.com/

2. Call Apple Support
0800 80321
09:00 to 16:00 (Monday through Friday)
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.11.2017
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.11.2017 21:34:34
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. Naredil sem sledeče. Ustvaril sem nov račun in je telefon vsaj funkcionalen. Sedaj pa me zanima ali je mogoče kje dodati novo napravo za stari icloud in ostalo pa da bi nekako prišel v stari račun in prenesel telefonske številke? Res sem malce zakompliciral ampak verjetno veste kje imam težavo. Hvala za vsakakršen napotek.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.11.2017 21:38:37
Re: Operaterji in problemi ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vpišeš se na katerikoli napravi s starim iCloud računom.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani