Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 60, 61, 62  Naslednja
iOS 11
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1101   Objavljeno 01.02.2018 18:01:08
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam problem v iOS 11.2.5 in sicer ko dobim mail mi na app mail ne pokaže rdeče številke, da imam mail.

Kaj bi bilo lahko narobe?

lp.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.11.2014
Prispevkov: 99
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1102   Objavljeno 01.02.2018 18:16:41
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam, da si preveril vse nastavitve najprej pravlno.

Ker glih omenjaš težavo z mail notifikacijo naj omenim še mojo izkušnjo.
Komplet notification ima težave v ios11. Sem brskal po netu, ker sam imam težave z komplet notofikacijo. Nekateri omenjajo, da jim spremeni delovanje če imajo prižgan ali ugasnjen bluetooth....
Je res velik bug in upam na update, ki bo kaj rešil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1103   Objavljeno 20.02.2018 08:09:36
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj prišel 11.2.6 update, ki je odpravil bug z indijskim simbolom, ki ti je lahko krešnu telefon.

Sramota, koliko bugov si je letos Apple že privoščil...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1104   Objavljeno 20.02.2018 08:24:49
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem zakaj bi bila to sramota Confused ... Bolj kompleksen, kot je sistem, vec moznosti je za hrosce... Noben izdelek ni popolnoma brez hroscev ...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1105   Objavljeno 20.02.2018 09:40:13
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma zato, ker si pri vseh teh milijardah proračuna in milijonih beta testerjev še vseeno privoščijo take probleme (pa ne samo iOS, tudi macOS je imel polno nekih kiksov v zadnjih mesecih - najnovejši je tale APFS bug, ki lahko povzroči izgubo podatkov.).

Občutek imam, da se preveč osredotočajo na mainstreamovske debilnosti (animoji in podobno), nadzor kvalitete pa peša - predvsem v zadnjem letu, dveh. Odkar imam iPhone (2010) ne pomnim, da bi se pojavilo toliko enih problemov s hrošči, kot se jih je v zadnje pol leta. Seveda se ne pričakuje, da bo sistem brez hroščev, ti se pač vedno pojavijo, ampak v iOS 11 je bilo pač nekaj kar precej resnih, kar ne meče ravno dobre luči na Apple.

No saj so sedaj tudi napovedali, da naj bi se iOS 12 osredotočal bolj na izboljšavo sistema, kot pa novosti - in bo žal kar potrebno, čeprav bi si želel, da bi npr končno omogočili poljubno razporeditev ikon po home screenu, kar pa naj bi menda šele v 13ki prišlo.


Nazadnje urejal/a real001 Tor 20. Feb 2018 10:34; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1106   Objavljeno 20.02.2018 10:24:47
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zal smo tudi sami krivi za to... Ko izide nova verzija... ali pa nov model... vsi jamrajo, da ni nic novega ali je premalo novega (kar seveda ni cisto res) ... po drugi strani drugi jamrajo, ce se kaksna zadeva spremeni ... pa zakaj tako dolgo traja, da pride kaj novega ... In tukaj niti ni tako pomembno, kaksen je proracun oz. koliko se zapravi za kaj ...

Res je pa tudi, da vecina sploh ne opazi vecine teh hroscev ... a se jih vseeno pofixa ...

Pa moj namen ni zagovarjanje... ampak bolj to, da so vsi enaki pri tem... Izdelka, ki bi bil povsem brez napak in hroscev enostavno ni ... eni jih bolj skrivajo, drugi bolj javno govorijo o njih ( res je, da vecinoma tudi zato, ker so v to prisiljeni Smile ).

Imam moznost uproabljati vec razlicnih "igrac"... pa lahko recem, da so pri tem vsi vec ali manj enako "slampasti"... vendar pa ce se le malo razmisli... drugace niti ne gre... Mobilne naprave so postali multipraktiki... in faktorjev, ki lahko vplivajo na to, da se prikradejo hrosci... je ogromno...

To je moje osebno mnenje...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1107   Objavljeno 20.02.2018 11:09:18
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem ima dva krivca.

1. Vsekakor kot najvecji krivec je Apple. Ob vsem svojem budgetu in na dejstvu da je vec kot 50% njihovega dobicka od iOS naprav imajo malo ekipo za development. To pove ze dejstvo da prestavljajo ljudi iz iOS ekipe na Mac OS in obratno ...

Imajo zelo slabo quality kontroloin prevec energije namenjajo Animoji, Emoji in slikanju miljon slik rib, ki jih uporabijo nato za ozadja.

2. Drugi krivec so uporabniki, ki ne razumejo dev in beta verzij. Vsi si jih namestijo, jamrajo po forumih ne javijo pa napake applu.


Vsekakor pa bi si iOS zasluzil vecji korak kot ta, ki ga pocne apple. Poglejmo le naslednje:
- lociti aplikacije od iOS in jih updejtati sproti in ne le ob updejtu OS
- moznost dolociti primarne aplikacije (mail, web, music, ...)
- home screen (ze 11 let enaki, razen moznosti dolocanja ozadij)
- UI konsistentnost
- ...

Apple ce ne bo zacel res migati in se truditi (ne le prodajati naprave za 1k) bo zacel izgubljati ljudi. Sam se resno spogledujem z Google Pixel 2 Xl in upam, da me ne premami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1108   Objavljeno 20.02.2018 12:01:01
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo lep primer kako uporabniki tarnajo, če ni nič novega:
Citiram:
- home screen (ze 11 let enaki, razen moznosti dolocanja ozadij)

Ja ne vem kaj tebi manjka temu home screenu oz kakšnega bi ti imel.
Če mene vprašaš mu čist nič ne manjka

Pol pač smo delno tudi tu kjer smo, če non stop tarnamo da ni nič novega.
Popolnoma podpiram Apple da letos ne bo nič novega in da popeglajo stvari kot treba. Na splošno ne vidim razloga da bi sploh moral bit vsako leto nov iOS, kaj šele nov tel. Ampak ja, če že vsi ostali tako delajo, pol je tud Apple v neki vrsti primoran.
Zarad mene bi lahko bil izdan tud na vsake 2-3 leta nov iOS/tel če treba - pač ko so zadeve pripravljene. Vsako leto nekaj novega izdati je zelo malo časa. Vsaka novost pa terja svoj čas da se jo dovolj stestira, da je stabilna, itd.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1109   Objavljeno 20.02.2018 12:48:43
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kkemikk je napisal/a:
Evo lep primer kako uporabniki tarnajo, če ni nič novega:
Citiram:
- home screen (ze 11 let enaki, razen moznosti dolocanja ozadij)

Ja ne vem kaj tebi manjka temu home screenu oz kakšnega bi ti imel.
Če mene vprašaš mu čist nič ne manjka


Ja dobro zate.. nekatere (pomoje nas je kar veliko takih) pa moti to, da se ne da po svoje razporedit ikon na ekranu In moras potem zafilat screen z (balastnimi) appi, če hočeš, da boš imel določene appe v spodnjem delu ekrana!!

Skrajno bedasto in ne moreš verjeti, kako da v vseh teh letih niso nič naredili glede tega.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1110   Objavljeno 20.02.2018 13:36:34
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi bilo fajn ja, da se malo posodobijo in spremenijo home screen. Ena rešitev je sicer da vse aplikacije daš v en folder in imaš na HS samo kar želiš ampak to je krneki. Tukaj je Android boljši.

Pa tudi nasplošno Android lepo raste v razvoju medtem, ko se iOS zadnje čase lepo "šlepa".

Nisem še imel Android telefona vendar me vedno bolj mika tisti svet.

Težava je samo, da sem navajen apple ecosystema in se je težko ločit.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1111   Objavljeno 20.02.2018 14:33:59
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje mnenje je, da probaj Android ... in potem jamraj... upraviceno ali neupraviceno Smile Very Happy Rolling Eyes ...

Ampak moras ga uporabljati vsaj kaksen mesec ali dva ... ne samo po rokah povaljat... in potem napisati "to je pa veliko boljse, kot pri mojem telefonu" Smile ... Wink

Jaz sem ze veckrat probal... in vedno pristal nazaj na iPhonu ... ceprav ni vse tako, kot bi zelel... ampak sem prilagodljiv ... Embarassed

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1112   Objavljeno 20.02.2018 14:49:55
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, na koncu se ponavadi še vedno vrnemo na iPhone.. v sluzbi recimo imamo S7ke, ki so sicer same po sebi čisto ok, ampak so potem razne malenkosti, ki jih imam raje na ios, pa tudi sam sistem na koncu mi še vedno vse skupaj bolje deluje na ios — tako da za osebni telefon pa imam vedno iPhone.

Kar se mene tiče, bi si želel od iOSa sledeče 3 funkcije (ko dodajo še to, si z moje strani zasluzi iOS oceno 5/5):

1. Možnost poljubne razporeditve ikon po zaslonu (recimo eno vrsto zgoraj, eno pa cisto spodaj).

2. Pravi multitasking (deljen zaslon, kjer polovico zaslona zasede en app, na drugi polovici pa je drugi app).

3. Always-on display. Veliko bolj priročno, kot da moraš vedno dvigovati telefon, da se osvetli zaslon.

Še to dodajo, pa bo res top, kar se mene tiče.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1113   Objavljeno 20.02.2018 14:54:33
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deljen zaslon IOS ima. Ampak samo na Ipadu. Si ne predstavljam na iphonu .... bi mogu pod mikroskopom gledat Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1114   Objavljeno 20.02.2018 15:11:13
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Deljen zaslon IOS ima. Ampak samo na Ipadu. Si ne predstavljam na iphonu .... bi mogu pod mikroskopom gledat Smile


No ja, na kolegovem Samsungu in Pixlu izgleda cisto ok.. lahko imas odprt Youtube in še nek drug app brez problema...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1115   Objavljeno 20.02.2018 15:30:51
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Deljen zaslon IOS ima. Ampak samo na Ipadu. Si ne predstavljam na iphonu .... bi mogu pod mikroskopom gledat Smile


Sedaj si lahko predstavlaš =)



https://www.youtube.com/watch?v=IxUk-bay5Rk
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1116   Objavljeno 20.02.2018 15:37:22
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Deljen zaslon IOS ima. Ampak samo na Ipadu. Si ne predstavljam na iphonu .... bi mogu pod mikroskopom gledat Smile


In na iPadu sem jaz to samo ene dvakrat probal... pa nevem, za kaj bi uporabljal na tak nacin... Wink

Glede “always on” zaslona pa nevem... baterija gotovo trpi pri tem... Pri X se itak samo zaslona dotaknes in se prizge...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1117   Objavljeno 20.02.2018 16:07:20
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Sedaj si lahko predstavlaš =)



https://www.youtube.com/watch?v=IxUk-bay5Rk

Kaj naj bi se pa po tvojem zgodilo, ko se telefon med uporabo split screena zarotira v portrait? Bi preprečil rotacijo v tem primeru? Bi zaprl desno aplikacijo? Bi layout spremenil v up/down kot to počne samsung?

PS: Nobena aplikacija za iOS ni narejena za širino ožjo od 320px.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1118   Objavljeno 20.02.2018 17:50:24
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
In na iPadu sem jaz to samo ene dvakrat probal... pa nevem, za kaj bi uporabljal na tak nacin... Wink

Glede “always on” zaslona pa nevem... baterija gotovo trpi pri tem... Pri X se itak samo zaslona dotaknes in se prizge...


Jest split tud redko uporabim, precej večkrat tale “slide”


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1119   Objavljeno 20.02.2018 18:20:39
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kaj naj bi se pa po tvojem zgodilo, ko se telefon med uporabo split screena zarotira v portrait? Bi preprečil rotacijo v tem primeru? Bi zaprl desno aplikacijo? Bi layout spremenil v up/down kot to počne samsung?

PS: Nobena aplikacija za iOS ni narejena za širino ožjo od 320px.


Nisem probaval še nobenega split tweaka kot tudi ne splita na androidu da bi vedu kok se kej dobr te zadeve obnesejo glede na android kjer je to že fabrško vključen.

Ko greš v portrait 50/50 split itak ni uporaben mogoče je :
- up/down pa še to bi verjetn čudn zgledal pr nekaterih appih ki majo "navigatigation-bar" ozorima podobne UI elementi da bi se ti takrat zožal po višini, pa tud če app ni prirejen za to polovično visino bohvet kok bi bil uporaben ker če ti en app zriše graf k je vecji od polovice višine je neuporabno.

-bol uporaben v portrait je da imas full screen en app, drugi app maš pa nad njemu kjer je ta čez celotno višino ekrana medtem širine je pa okoli 80% . Na ostalih 20% vidis drugi app in ob kliku nanj ti ju samo zamenja, to bi blo še kokr tok uporabno, ubistvu ne vem če se temu sploh se rece split view =) V tem primeru lahko tudi refresas ko gres iz portrait v landscape in obratno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 162
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1120   Objavljeno 20.02.2018 22:41:30
Re: iOS 11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A gre še komu na živce ta nova politika oziroma napizdancija razvijalcev aplikacij, ki ti ponudijo neko sranje od aplikacije zastonj potem v drobnem tisku pa piše, da je par dni trial pol ti pa kasirajo članarino, ki je ponavadi neka nora cena...
in seveda je moja mati nasedla in so jo zdaj bremenili za 50 eur za neko aplikacijo z odzadji... imam kako realno možnost z pritožbo?
Vprašanje koliko ljudi nasede na to foro. Sem zagovornik appla ampak tole podlo zadevo bi pa lahko skenslali..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani