Jabuk
Pošiljanje paketa iz Avstralije
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.05.2017 13:21:07
Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej v Slovenijo bi rad spravil paket velikosti 150cm/20cm/20cm in teža max 10kg.
Vrednost paketa je 100aud, kar je nekje 70€. Prodajalec mi je okvirno izračunal poštnino pri njihovi kurirski službi cca 200aud, kar je cca 135€.

Ima kdo kaj izkušenj kako ceneje spravit tak paket iz Avstralije. Aja pa še to, na to ceno bom plačal še davek?
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.05.2017 14:09:35
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cheff je napisal/a:
Torej v Slovenijo bi rad spravil paket velikosti 150cm/20cm/20cm in teža max 10kg.
Vrednost paketa je 100aud, kar je nekje 70€. Prodajalec mi je okvirno izračunal poštnino pri njihovi kurirski službi cca 200aud, kar je cca 135€.

Ima kdo kaj izkušenj kako ceneje spravit tak paket iz Avstralije. Aja pa še to, na to ceno bom plačal še davek?


Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Pri uvozu alkoholnih in tobačnih izdelkov ter parfumov in toaletnih vod navedene oprostitve ne veljajo.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.05.2017 15:49:23
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cheff je napisal/a:
Torej v Slovenijo bi rad spravil paket velikosti 150cm/20cm/20cm in teža max 10kg.
Vrednost paketa je 100aud, kar je nekje 70€. Prodajalec mi je okvirno izračunal poštnino pri njihovi kurirski službi cca 200aud, kar je cca 135€.

Ima kdo kaj izkušenj kako ceneje spravit tak paket iz Avstralije. Aja pa še to, na to ceno bom plačal še davek?


Preveri pri kaki naši kurirski službi, če lahko naročiš od tu prevzem pošiljke. Včasih se da, včasih pa delajo to samo za pogodbene partnerje.

Lani mi je kolegica pislala iz Melborna en paket. Se mi zdi, da je bla kar njihova pošta. Lahko preverim zvečer, ker je nalepka še na škatli. Prišlo je pa v Slovenijo v treh dneh.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.05.2017 14:00:59
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Preveri pri kaki naši kurirski službi, če lahko naročiš od tu prevzem pošiljke. Včasih se da, včasih pa delajo to samo za pogodbene partnerje.

Lani mi je kolegica pislala iz Melborna en paket. Se mi zdi, da je bla kar njihova pošta. Lahko preverim zvečer, ker je nalepka še na škatli. Prišlo je pa v Slovenijo v treh dneh.


Sem preveril in je možno naročit pošiljko od tukaj ampak pod 250€ nisem prišel pri nobeni kurirski službi.
Zgleda ne bo nič s tega, ker ne najdem cenejše opcije. Edino, če bi poznal koga ki gre v avstralijo ampak je potem verjetno velikost problem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.05.2017 10:59:02
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, sem ti pozabu napisat.

Paket je poslal z EMS EXPRESS COURIET INTERNATIOANAL, pri nas je pa dostavila pošta slovenije. 0,495 kg. Na paketu je tud neka cena 56,12$, sam ne vem, a je to pstnina, al vrednost.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.05.2017 06:50:51
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so nazandje iz avstralije poslali 4 kg paket normalo z njihovo pošto in je bla poštnina okol 100-150 AUD (ne spomnim se več točno). Pri nas pač plačaš normalno davek, carino,... pač odvisno kaj kupuješ

Lahko pa podrobno preverim če te zanima.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 618
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.05.2017 15:29:36
Re: Pošiljanje paketa iz Avstralije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sma zaj s prodajalcem šla vse skozi in pod 200AUD ni šans, neugodne mere in teža...

Škoda. Upam, da se kdaj zadeva najde v evropi...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani