Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.04.2017 10:27:39
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
al3n je napisal/a:
Kakšne pravljice ? Ti si misliš kar češ, jaz samo povem moje izkušnje. Thats it

tudi moje.

kupim, pa od tebe al pa od kogarkoli en tak kitajski kabel s tekstilnim ovojom, pa še 100% maržo plačam, pa da vidim a sem osel, ki je šel spet na led, ali vam je za verjeti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.04.2017 15:26:12
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
... Upam da bo naslednji telefon imel wireless charging. ...


Karkoli narediš, ti elektronika zmeri pije kri. Boš vse prodal in šel v hribe ovce past. Pa si boš na koncu kupil električnega pastirja, te bo pa ta zajebaval. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 29.04.2017 00:20:59
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Na aliexpress se dobi top kable samo jih ne prcakuj za 1$, ampak so med 5-15$ ce znas mal pobrskat.Sam sm v preteklosti tud ze dubu original kable po 10eur. Mors ksn kabl tud odpret pa primerjat pa pol hitr vids kva je original , pa ker kabl je bl potrosniski. Applov kabl je ze v startu narejen da se cimprej zjeba. MFi zascito so ze zdavnej pohekal, ni nobena znanost tko da dons je lahko za vsak oglasuje MFi. Najvecje buce so zame belkin kabli v bigbangu po 30eur, brat ga je ze 2x pod garancijo vrnu, medtem k sm podobne kable dubu z aliexpress po 4$. Aliexpress ma dobre kot slabe prodajalce, zdj ce dobrih proizvajalcev/prodajalcev ne najdes je pa cist od samga cloveka odvisn kok casa si uzames da dobis to kar ces. Isto bi lahko rekel kot za kolesarske drese, najdi pravega, pa se bos potem uprasal ali bos se kdaj v SLO dal 150eur za komplet.


Wait... what?! Why on earth bi kupil kabl za 15€ na aliexpressu? Laughing

Za 7€ (!) dobim real deal (preverjeno) na amazonu. Zakaj za vraga bi potemtakem naročeval kitajsko sranje iz hong konga brez posrednika in nanj čakal 4328 dni? Surprised Zombie

Strange... really strange Zip it
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 29.04.2017 11:26:03
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje mata oba prav. Ni pa vse tolk črno/belo.

Ta Amazonov kabel je dokaj OK, a ravno tako ima probleme z lupljenjem, pokanjem plastike, itd. (poglej reviewje pod tvojim linkom) Sam za to ceno in Amazonovo garancijo kul izbira.

Kitajski kabli pa tudi niso vsi zanič. Če plačaš neko srednjo ceno, verjetno ne moreš falit. Glede MFi je Apple objavil, da je 80% kablov fejk in nimajo Applovega MFi potrdila.

Si pa lahko siguren, da kabli za 1$ ne zdržijo prav dolgo. Če že v štartu sploh delajo. Jaz sem par let nazaj naročil par različnih kablov in adapterjev. Eni že v štartu niso delal, par jih je crknilo v enem mesecu, več kot eno leto pa ni zdržal nobeden. S tem, da se je pri enem naredil v konektorju konkreten kratek stik pri polnjenju v avtu.

Sam tko kot rečeno; kabli nad 5$ z MFi so večinoma OK. Ob normalni uporabi seveda. Če pa (tko kot moja hčera) se valaš po postli in maš telefon na plnilcu in se kabel navije ko špaget, pa težko pričakuješ, da se ne bo olupil. Še posebej, če se potem še parkrat zapelješ s stolom čez konektor. pri njej edin Ericssonovi kabli zdržijo eno leto.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1427
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 29.04.2017 11:57:59
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Wait... what?! Why on earth bi kupil kabl za 15€ na aliexpressu? Laughing

Za 7€ (!) dobim real deal (preverjeno) na amazonu. Zakaj za vraga bi potemtakem naročeval kitajsko sranje iz hong konga brez posrednika in nanj čakal 4328 dni? Surprised Zombie

Strange... really strange Zip it


15 dolarju =) sej lahko bi napisal tudi 5-20 ker gor dobis tudi original belkin kable z (L) konektorjem itd.. nazadne sm naroci od PZOZ kable za 2.8$ pa lahk recm za ta denar jst bols kabla ne rabm =), pa se konektor je mjhn da nimas nbenih tezav ce mas ksn bumber. Kar se tice dostave so pa zdej kitajcki tok spimpal glede na prejsna leta, da roba prjaja 3tji tedn. No seveda ce kupujes pr prodajalcih k majo velik nakupov, feedbackov k ti v roku 1nga dne sprocesira pa poslje nakup.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1265
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 29.04.2017 17:52:03
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupiš na alibabi kabl za 3 usd in to tisti, ki ima dosti feedbackov. Ali dela ali ne dela, pomoje ni neke vmesne variante. Kabl je kabl. V istore ga majo za 40, ti pa pač kupiš za 3 in si misliš Apple orly, kdo je tu idiot?

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 09.05.2017 19:06:47
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Men se je podobno dogajalo. Sem imel v konektorju polno svinarije in kabel ni šel do konca v vtičnico. Ko sem spucal, je blo spet vse ok.


Po par tednih problemov z original kablom, sem se odločil da tudi sam spucam vso svinjarijo ven iz vtičnice. Najprej sem se mučil z nekim klasičnim robčkom, po ene 10minutah sem reku, ma kaka svinjarija, sej je ni u tem konektorju nobene svinjarije Very Happy Pač nisem tel sprva z nekimi palčkami al kukrkoli pucat konektorja Rolling Eyes

Pol probam dal polnit telefon, pa itak nisem nič pametnega naredu in sem imel ful probleme s tem, da je sploh začel telefon polnit...Itak sem znorel in sem reku, jebemti zakaj ne polni normalno no! Angry

Zaradi jeze, primem zobotrebec v roke, ga dodatno zoožam, da nebi slučajno kej poškodoval konektorja in da bi lahko brez problemov prišel do dna vtičnice...Ko je bil primerno zoožan grem do dna konektorja in kr nisem mogu verjet...to je blo tolk ene svinjarije noter Surprised Surprised Biu sm čist presenečen od kje...pa drgač tud jst FUL pazim telefon, po dveh letih telefon ene praskice nima...ampak vseeno tolk je blo robe noter Sad

Po tem ko sem vso svinjarijo ven pobral, probam uriginal kabel (ki mi ni hotel več normalno polnit ampak sem se vedno en čas zajebaval s tem da je začel polnil) in še en kabel ki je prej polnil...pa mi noben od kablov ni polnil. Biu sem že vsa obupan, da sem uničil konektor, sem že skoraj začel iskat servis v ljubljani da bom jutri šel zamenjat konektor, na kar probam še z resetom telefona...Po resetu telefona pa aaa, TAKOJ je začel polnit original kabel, brez problemov Very Happy Very Happy Ne morem vem opisat kako sem bil srečen Very Happy Very Happy

Sem pa na ebayu naročil že prejšnji teden nov kabel (ker sem mislu da je ta originalen kabel zjeban, ker mi pač ni hotel polnit)...dobim ga baje ta teden, naročil sem pa tegalele: http://www.ebay.com/itm/321823610659?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Poročam kako se bo obnesel, ma verjetno je super Neutral
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 09.05.2017 20:53:42
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, svinjarije se res nabere nenormala količina. Pa misliš, da si že vse spucal, pa potegneš ven še cel kup. Enkrat sem rofkal ven eno nitko, na konc pa potegnu ven cel pero. Pač tak, iz česar so puhovke. Confused

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 09.05.2017 21:52:00
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jap točno to...Pa res ni zgledalo, pač milijonkrat sem pod lučjo pogledal če bi tam kej vidu..pa dejansk šele ko začneš pucat, pride vsa svinjarija ven... Exclamation
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 21.08.2017 15:47:35
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem za foro naročil kabel na Kuponlandia. Danes sem ga dobil. Nisem ga še odprl, škatla pa zgleda takole:


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 21.08.2017 17:45:41
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
....sem odprl škatlo. Kabel sem pregledal in je očitno originalen, z vtisnjeno serijsko številko. Sem glih iPad vštekal in ga normalno polni. Dobavitelj za Kuponlandijo pa je ena firma iz Delaware-a, ZDA....tko vsaj na računu piše.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 21.08.2017 18:27:10
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deep_G je napisal/a:
....sem odprl škatlo. Kabel sem pregledal in je očitno originalen, z vtisnjeno serijsko številko. Sem glih iPad vštekal in ga normalno polni. Dobavitelj za Kuponlandijo pa je ena firma iz Delaware-a, ZDA....tko vsaj na računu piše.

Sliki kabel od blizu, kapco, serijsko, spodaj konektor ...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 21.08.2017 19:46:51
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih








Upam da se dober vid...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.11.2016
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 21.08.2017 20:32:43
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
izgleda original.... Pomojem je to to...

_________________
apple
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 21.08.2017 21:42:14
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
applefan3 je napisal/a:
izgleda original.... Pomojem je to to...


Meni del ki gre v telefon ne deluje ravno vrhunsko narejen kot original zraven ipada, iphonea.

Mogoce je samo slika slaba.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 21.08.2017 22:00:43
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Meni del ki gre v telefon ne deluje ravno vrhunsko narejen kot original zraven ipada, iphonea.

Mogoce je samo slika slaba.


Tist del je v redu (slika je slaba). Drugače pa sem opazil nekaj razlik.

1.) kabel katerega sem dobil zraven telefona je levi. Kvadratni odprtini imata manj zaobljen kot kakor desni iz kuponlandije. Prav tako je kovina pri levem bolj mat.



2.) kuponlandija kabel je občutno krajši. Mislim, da je s to zadnjo sliko vse jasno. Kuponlandia prodaja ponaredke. Me zanima kakšna je potem licenca za Windows 10 Pro za 30€, katerega imajo v ponudbi...




Nazadnje urejal/a Deep_G Pon 21. Avg 2017 22:39; skupaj popravljeno 3 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 21.08.2017 22:29:11
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem ni metrski kot ga prodajajo?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 22.08.2017 04:42:22
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za ta dnar ne more biti org.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.11.2009
Prispevkov: 170
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 22.08.2017 08:06:10
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A si ga izmeril, kolk meri tale iz kuponlandie?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2017
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 22.08.2017 12:03:47
Re: Nakup polnilnega kabla na Kuponlandia
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
miha007 je napisal/a:
A si ga izmeril, kolk meri tale iz kuponlandie?


Kabel je dolg 95cm (izmeril sem, samo kabel, brez konektorjev)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani