Jabuk
Obračunavanje aktivacija Facetime in imessage
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.12.2019
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenske Konjice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.08.2023 08:30:09
Obračunavanje aktivacija Facetime in imessage
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

Imam sledeči problem mogoče vi poznate bolje zadevo uporabljam na novo Apple Iphone 12
v telefon sem vstavil simko od Telemacha za prvo mi vedno zahteva aktivacijo storitve Facetime in imessage obračuna mi 7 centov poslani SMS !
Kako je možno, da mi obračuna pri ostalih dveh operaterjih pa mi tega ne obračuna A1 in Telekom Slovenije?
Drugi problem pa je, ko mi priklopi iz Telemacha v Telekom gostovanje ponovno želi iPhone aktivacijo teh dveh storitev in potrebno ponovno plačati kaj se, da urediti, da tega ne bi bilo zakaj Telemach obračunava ostala dva pa ne.

Je še kdo imel tak primer naj napiše in svetuje kaj narediti lahko hitro imaš en evrov zaradi tega.

Hvala LP
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.08.2023 09:45:55
Re: Obračunavanje aktivacija Facetime in imessage
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še nisem videl, da bi se iMessage in Facetime hotela ponovno aktivirati, če greš v gostovanje ali nazaj v domače omrežje. Ponavadi se to zgodi le ob menjavi SIM kartice, ali pa ob nakupu nove naprave. Sicer pa... Apple pri aktivaciji pošlje SMS v tujino. Operaterji SMS-e v tujino večinoma zaračunavajo. Nekoč vem, da mi je tudi pri bobu zaračunavalo. Ampak sta A1 in Telekom za te številke, ki jih uporabla Apple očitno naredila izjemo, da se ne zaračunava več. Zakaj pa Telemach to zaračunava, ti lahko odgovorijo pa samo oni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.08.2023 09:53:13
Re: Obračunavanje aktivacija Facetime in imessage
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je nekaj pri tebi narobe. Lahko na telefonu, lahko v povezavi s tvojo telefonsko stevilko (nekaj narobe pri prenosu stevilke).

Sem imel dolgo casa Telemach, dosti sorodnikov se vedno ima in nobenih podobnih tezav.

A slucajno kaj spreminjas nastavitve, izklapljas in vklapljas iMessage? Kak dualSIM ali kaj podobnega, probi izklopiti roaming za nekaj casa...

Sicer poklici na Telemach in naj preverijo. Applovi telefoni niso vec taka eksotika kot vcasih, sploh med mladimi.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani