Jabuk
Alarm, geofencing (app)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.06.2017 16:37:34
Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iščem app, podobno Find iPhone in Find Friends, ki bi
- iOS napravo s SIM kartico bi skril v avto (npr star telefon)
- iOS naprave bi se videle med seboj (kot v Find iPhone)
- nastaviš geofencing (radij od trenutne točke kjer alarm aktiviraš) ali pa na premik
- dobiš klic, alarm, sms če se začne premikat, in na telefonu pri sebi lahko spremljaš položaj (če ni motilca signala zraven)

verjetno že obstajajo tudi kakšne namenske naprave s pripadajočo app

Lp,
Peter
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.06.2017 16:55:03
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za to sicer lahko uproabis apliakcijo Find my Friends ... in nastavis dogodke (when arrive location, when leave location,...), kdaj dobis notification... Amak to je vse skupaj precej nezanesljivo in storasto, saj moras vedno znova nastavljati notificatione na dolcoeno lokacijo... in je bolj kot ne za igranje kot pa za kaksno resno uporabo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.06.2017 17:25:05
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem toliko raziskoval, ampak se mi zdi da pri Find Friends dodaš druge uporabnike/accounte, jaz bi pa rad imel svoje gadgete, tako kot vidim v Find iPhone vse svoje Applove gadgete...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.06.2017 17:40:01
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja saj to je to... Tisti iOS napravi, katero zelis slediti, dodas drug iCLoud racun in jo pri sebi dodas kot prijatelja... in potem lahko pri sebi nastavljas, da dobis obvestilo, ko "prijateljeva" naprava pride na neko lokcaijo ali ko oddide iz neke lokacije ...

Jaz razumem, da ti zelis nek star iPhone skriti nekje v avtu... zato, da vidis, kje se avto nahaja... oz. kdaj se bo premaknil iz neke lokacije ... Ali sem kaj narobe razumel?

Za sledenje svojim napravam pa uproabis funkcijo "Find my iPhone" ... Samo tu ne mores dodajati notificationov, kdaj se bo naprava premkanila ... le vidis lahko kje se nahaja ... in lahko jo na daljavo zaklenes ali spustis alarm ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.06.2017 20:37:29
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz razumem, da ti zelis nek star iPhone skriti nekje v avtu... zato, da vidis, kje se avto nahaja... oz. kdaj se bo premaknil iz neke lokacije ... Ali sem kaj narobe razumel?


V bistvu iščem alarm za motor z zgoraj navedenimi lastnostmi, in star iPhone + Find iPhone za sledenje, in domnevam da obstaja app ki bi imela še geofencing z obveščanjem.

Sicer se nebi branil tudi namenskega alarma z opisanimi lastnostmi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.06.2017 20:48:03
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej mogoče app life360
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.06.2017 20:50:53
Re: Alarm, geofencing (app)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mislim da so vse take stvari vec ali manj slab alarm... tudi tiste namenske alarmne naprave.

Poznam vec primerov, ko to zeliko ukrasti motor ti ga bodo... za doma sem pri sebi namestil kamere ki snemajo pokolico hise in dolocene pristore v njej, v tujini oz recimo dopust in potovanja pa pac riziko - probam vnaprej dogovorit za vsaj kaksno ograjeno mesto pri apartmaju in podobno. Tomi deluje se nekako najbolj zanesljivo.

Primer ko je znanex imel na motorju alarm na disku ob premikanju, pa so ga nekako brez premikanja kolesa nalozili oz odpelali. kako? verjetno rocno nalozili v kombi..

sam sem si se ddino kupil neko mocnejso kljucavnico z verigo in ga lahko priprem na nek fiksno del - steber ipd.

ce pa najdes kako dobro alternativo pa se priporocam Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani