Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Nakup Macbooka pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.03.2017 23:10:36
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nekaj je napisal/a:
Direktne povezave do te strani iz njihove strani ne najdem. Manjka pa med drugim matična številka, da bi se lahko preverilo, kdo sploh so. Na naslovu, ki je omenjen je pa neka restavracija...



-> Informacije -> Splošni pogoji uporabe
-> Informacije -> Izjava o varstvu podatkov

Ime: Extreme Digital Zrt.
Lokacija in poštni naslov: Szentendrei út 89-95, 1033 Budimpešta
Telefon: +386 (1) 243 2000
E-pošta: shop@edigital.si
Matična številka upravljavca: naih-57018/2012.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.03.2017 23:18:53
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tele Madžare bi blo za vprašat, če znajo dobavit CRO tipkovnico.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 13.03.2017 11:46:24
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mtkolife je napisal/a:
Sta pa računalnika v bistvu ista a ne? Zanima me samo še, če se kdo spozna na te tipkovnice? Bo kakšna bistvena razlika? En electronic4you ne piše nič kaj ekstra...pri digital pa piše international english keyboard.

Bo pri obeh vse funkcioniralo s temi ž, č pa š kot pri ostalih tipkovnicah?

Mal sem zmeden ker grem prvič na maca in je zame to vse nekaj novega Very Happy


electronic4you ima nemško (sem jim kak mesec nazaj pisal mail). Sam osebno bi vzel ali angleško ali pa slovensko/hrvaško. Za programiranje mi je angleška top za pisanje pa pač raje slovensko/hrvaško.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 13.03.2017 17:58:15
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšna je sploh razlika med nemško/slovensko/hrvaško/angleško?

Vzel sem s to angleško tipkovnico...sej bo ok za neke slovenska besedila u wordu? Pač jst sploh ne rabim gledat tipkovnice, pišem vse na pamet, a bo kaka ful pomembna razlika s to angleško tipkovnico? Silly
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 13.03.2017 20:52:41
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mtkolife je napisal/a:
Kakšna je sploh razlika med nemško/slovensko/hrvaško/angleško?

Vzel sem s to angleško tipkovnico...sej bo ok za neke slovenska besedila u wordu? Pač jst sploh ne rabim gledat tipkovnice, pišem vse na pamet, a bo kaka ful pomembna razlika s to angleško tipkovnico? Silly


Slo tipkovnice ni. Za naš trg prodajajo CR; torej Hrvaško.

Razlika med nemško, angleško, ameriško itd boš pa najbolje videl na googlu.

Če ne drugega, je prednost CR tipkovnice pri prodaji mašine.

Prednost ameriške pa pri tehnični uporabi. Shortcuti so vsi na razpolago, specialni znaki za programerje, itd. Meni ja bil pred leti ful problem, ko se pri mašinah ni dalo dobit več US tipkovnice, ker mi v Illustratorju par bolj uporabnih shortcutav ni več delalo. Pol sem se pa počas navadil, pa Adobe je itak razsul stare učinkovite logike dela in potem tastatura ne igra več neke bistvene vloge.

Nemška tipkovnica pa itak veš, da je od naštetih najslabša izbira.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.03.2017 22:33:11
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mtkolife je napisal/a:
Mal sem zmeden ker grem prvič na maca in je zame to vse nekaj novega Very Happy

in kaj ima mac (operaciski sistem) pri temu? to je zame čist osnovno računalniško znanje. keybord layout.
ti si se spravu iskat cenovne bližnjice in to so zadeve pri vseh laptopih, kjer ne zamnjaš tipkovnice čist najbolj enostavno na izštek-vštek.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.03.2017 00:21:11
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene zanima ena cist simpl stvar, kot sem ze prej napisal...a bom lohk z international english keyboard normalno tipkal dokumente kot da bi mel recimo slovensko tipkovnico? Bodo tisti č, ž, š na svojih mestih? Kaj tocno pise na tipkovnici me ne zanima, vazno da ko pritisnes tisto tipko kjer naj bi ž bil, da je potem res ž ne pa nek drugi znak. Se razumemo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 14.03.2017 06:11:40
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seveda, da bodo znaki na svojih mestih. meni bolj problematični kot čžš, so kakšni drugi znaki , $,&,',(,), ;, <,> oglati oklepaji itd.
tisto kar ne rabiš vsak dan in je na US layoutu na tipkovnici na čist drugih mestih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 26.03.2017 10:30:29
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
kupujem MBP 13 (2015) in me zanima sledeča zadeva. Oboji modeli (2015 in 2016) imajo i5 procesorje, s tem, da starejši tiktakajo na višji frekvenci.
V čem je fora? Je druga generacija procesorjev? Kako se to odraža na zmogljivosti, kaj doprinese?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 26.03.2017 11:09:42
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo frekvenca ne dololoča hitrosti preračunavanja enk in nulk.
za hitrost so pomebni tudi drugi faktorji, količina L1,2,3 predpomnilnika, širine in frekvence vodov, bla bla bla. meni kompleksna zadeva.. nove funkcije kot npr. thunderbolt 3, usb-c itd.

novi procesorji predvsem delajo na izkorisktu, tako, da hitrosti niso pretirano višje, se pa niža poraba. kar se predvsem pri prenosnikih odraža na teži, trajanju baterije itd.
vsaka nova posodobitev ima nove stvari, zdej pa če pretehtajo tvoje potrebe glede na ceno se morš sam odločit.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 26.03.2017 18:01:25
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupuješ 13" model letnik 2015 iz finančnih razlogov ali katerih drugih? Če ni zaradi finančnih razlogov ti priporočam, da še preveriš malo model leta 2016. Lahko brez Touch Bar ali pa z Touch Barom.

Sam sedaj že nekaj dni uporabljam 15" mode letnik 2016 in računalnik je odličen. Touch Bar je zanimiviva zadeva vendar bi osebno bil vesel, če bi bile tudi fizične funkcijske tipke (predvsem sem to opazil ob igranju igre StarCraft 2, v samem macOS jih pa nisem pogrešal).

USB-C je prihodnost. Sam potrebujem 2x USB-C to USB-A in to je zaenkrat vse kar mi občasno "štrli" ven ☺.

Baterija ob uporabi Safari, Mail, Messages in iTunes drži nekje 7 ur kar mi je všeč.

Tipkovnica je tudi dobra, ko se je enkrat navadiš....Upam, da tako tudi ostane v bodoče.

Samo v razmislek...

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.03.2017 18:20:19
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem razmišljal o modelu 2016, a me je odvrnilo sledeče:
1. Cena (Za ceno modela 2016, s kapaciteto prostora 256GB, dobim model 2015, s še enkrat več prostora).
2. Samo USB-C (Nobena od naprav, ki jih imam v uporabi, nima takšnega priklopa. Vem, da se dobijo adapterji, a zakaj bi kupoval dodatno šaro, ko za to ni potrebe? Lahko, da je v tem prihodnost, a sem mnenja, da nekoliko prehitevajo).
3. Se jabolko ne sveti (to sicer ni ključno).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 26.03.2017 18:27:54
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prva točka resnično tisto na podlagi bi se tudi sam odločal.
Glede priklopov je res trenutno, da rabiš konektorje ampak v časoma jih boš tudi potreboval, ker bo vse na usb-c. Glede tega je trenutno res tako čudno stanje a se bo v enem letu sigurno stabiliziralo. To, da se jabolko ne sveti je pa meni bolj plus dasiravno mi je bilo tudi svetleče jabolko všeč vendar tega jabolka itak nisem videl, ker je bilo na zadnji strani Smile

Glede na to, da kupuješ 13" model se ti niti ne gre toliko za zmogljivost in boš tudi z modelom letnik 2015 zelo zadovoljen.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.06.2009
Prispevkov: 58
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 26.03.2017 22:07:58
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam kupujem Macbook pro 13" 2016 model. 512gb verzija. Cakam ze vec kot mesec dni, se vedno ni nikjer na zalogi. V Sloveniji namrec. Dost zalostno, da je po vec kot pol leta od izzida se vedno taka tezava z zalogo. Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 27.03.2017 06:59:14
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede nato, da nanj čakaš v Sloveniji bi še jaz na tvojem mestu preveril ponudbo v Avstriji npr. McShark in ga naročil pri njih. Pa še ceneje te bo prišel kot v Sloveniji.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 27.03.2017 07:00:09
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vzel model 2015 ker ga rabim za glasbo in ni mi zal da se nisem odločil
za nov model, ker tastari imajo več lukenj za vklopit razne zvočne kartice in midi klaviature tako da ne gre vse čez en priklop.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 27.03.2017 22:08:30
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Prva točka resnično tisto na podlagi bi se tudi sam odločal.
Glede priklopov je res trenutno, da rabiš konektorje ampak v časoma jih boš tudi potreboval, ker bo vse na usb-c. Glede tega je trenutno res tako čudno stanje a se bo v enem letu sigurno stabiliziralo. To, da se jabolko ne sveti je pa meni bolj plus dasiravno mi je bilo tudi svetleče jabolko všeč vendar tega jabolka itak nisem videl, ker je bilo na zadnji strani Smile

Glede na to, da kupuješ 13" model se ti niti ne gre toliko za zmogljivost in boš tudi z modelom letnik 2015 zelo zadovoljen.



Ej prej ko bodo vse mašine uporabljale usb-c priklop boš verjetno tud ti tvojega macbooka že zamenjal Very Happy

Sicer je to kar praviš res prihodnost pa realnost, ampak trenutno je absolutno preveč naprav na ''klasičen'' USB priključek in te priključke se bo zgolj postopoma umikalo...Ampak ta postopoma bo potekal 10 let skoraj zagotovo, kateri računalnik pa bo dan danes zdržal 10let? Na govorimo o tem da nebi delal, nasprotno, sem prepričan da bo računalnik delal...problem je ker se vsakodnevno razvijajo novi programi, ki za delovanje potrebujejo večje in večje zahteve Smile Če pogledam sebe, pred nekaj leti si s 512 rama lahko že marsikej naredil, zdej pa je 8giga že tisti minimalno kar rabiš...

Skratka USB-c priključek bo zagotovo super stvar, res je super pogruntavščina...ampak preden bodo umaknili te za sedaj ''standardne'' usb-je bo pa še dolgo trajalo. Apple je vedno nekakšen revolucionar ki prvi naredi take prestope...ampak sedaj bo pa kar nekaj let trajalo preden se bodo vsi priključki zamenjali na USB-c.

Tudi sam sem vzel raje Macbook pro early 2015 model, ga dobiš lahko precej ugodno, ker gre za ''starejši'' model, specifikacije z novejšo generacijo so bolj ko ne iste, samo priklope je apple umaknu, pa dal te USB-c priklope, ki so dan danes kar dost (zaenkrat še) premalo ''komot'' (če me razumete kaj hočem reč) Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 27.03.2017 23:04:40
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edini razlog za nakup 15" modela letnik 2015 je cena. Drugače pa je 2016 odličen prenosnik. Zelo lahek, tih, hladen, zmogljiv. Zaenkrat vedno bolj zadovoljen.

Sicer bi mogoče tudi sam raje vzel 15" letnik 2015 vendar dobiti model s 512gb ssd je skoraj nemogoče. Pa zdi se mi da so tudi vsi z integrirano grafično.

kaj in kako bo glede usb-c bomo videli. Se mi pa vseeno zdi, da bi se znal zgodi dokaj hiter premik (seveda ne pri vseh napravah).

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 28.03.2017 00:03:19
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super da imaš najnovejšega 2016...Noben pa ne bo rekel da tudi 2015 model ni super prenosnik...Oziroma lahko vsak potrdi da nekih gromozanskih razlik med 2015 in 2016 letnikom ni Very Happy

Zelo lahek, zelo tih, hladen in zmogljiv je tudi 2015, v bistvu sta glede na specifikacije tako rekoč enaka Confused

Pri meni so zelo veliko vlogo imeli priključki, bi nabavil 2016, ma sem nekako raje se odločil za 2015 model, da mam še usb priključke, pa hdmi priključek (ki zelo prav pride, vsaj meni osebno) Smile Tako da ni edini razlog za nakup 2015 modela cena Wink

Tudi sam sem vedno bolj zadovoljen z mojim 2015 In Love

Se pa popolnoma strinjam, da je zelo težko dobit model 2015, s 521 SSD diskom, to je pa res Crying or Very sad

Glede usb-c pa kot si rekel, bomo videli...v prav hiter premik tako kot praviš pa ne verjamem, ravno zaradi tega ker je dan danes ogromno naprav ki uporabljajo klasičen USB in bo kar nekaj časa šlo mimo, preden se bo vse te naprave zamenjalo in preden bo klasičen USB že zgodovina Neutral Nekaj pa je zagotovo...večina novejših naprav bo bila opremljena z USB-c in ne klasičnim, da bo šel premik v tehnologiji naprej Smile Bodo pa še vedno izdelovali naprave s klasičnim USB, ker verjetno nekdo, ki takšnega priključka nima, ne bo šel naprave z usb-c kupit oz. bo raje pogledal če dobi neko s klasičnim usb-jem, to je tipično potrošniško razmišljanje Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 28.03.2017 00:09:12
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
... kaj in kako bo glede usb-c bomo videli. Se mi pa vseeno zdi, da bi se znal zgodi dokaj hiter premik (seveda ne pri vseh napravah).


Like

Zadeva je praktična in hitra, edin logiko uporabe bo treba mal zamenjat.
Ekran, prenos podatkov in napajane na istem kablu je top.
Pa če maš v ekranu še par retro USBjev, ni več problema s starimi napravami.

Sam čakam, da Kitajci preplavijo ebay s USB-C polnilci, ki so hkrati še USB hub.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani