Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Mac games
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.03.2017 20:45:32
Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Imam MacBook Pro Retina 13 (Early 2015).
Je mogoče kateri, ki igra tudi igre na njem. Na primer CS GO.
Na Steam-u piše kakšne so minimalne lastnosti, ki jih potrebuje Mac. Moje presegajo te in ko sem v igri je vse OK, ko se pa začnem streljati pa začne "štekati". Ima kdo podobne izkušnje oz. ve kdo kako to odpraviti (če se da...)

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.03.2017 06:27:22
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prvo kar naredi je.. igraj igrice prek bootcamp windowsov..
večino iger v mac okolju so porti iz windowsa in porabijo več resorsov kot igre v windowsih.

če pa že igraš v windowsih lahko probaš updejtat driverje od grafične, ampak pomoje je pa pač samo počasen vram. simptomi ki si jih povedal so tipični za integrirane grafične brez svojega rama.
zamanjšaj grafiko: teksture, sence, reflekšne..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.03.2017 06:41:56
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko FPS imaš med igranjem? Za igranje jih rabiš več kot 30. Za tekoče igranje pa celo od 60 dalje.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.03.2017 07:09:36
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jimy a ma vezo kolk ma fps? itak mu začne dropat ko je preveč partiklov za gpu na ekranu..
jaz sem gta iv obrnu na 20-25 Very Happy pa seveda dropi vmes.

mi je pa bolj pomembna dobra resolucija kot teksture, senčenje in reflekšni, zato probam vedno igrat na moji najviši podprti 1280x800. pri retinah pa gpu verjetno počepne na max resoluciji.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.03.2017 14:13:57
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja seveda je pomembno koliko fps je Smile Več od 60 je pravi užitek napram 30 fps.

Je pa res, da integrirana grafična nikoli ne bo primerna za igre, ker uporablja shared memory.

Ena od rešitev je eGPU ali kako se že to imenuje, da povežeš prenosnik z zunanjo grafično.

No pa macOS/OS X res ni primeren za igre.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.03.2017 16:40:34
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
prvo kar naredi je.. igraj igrice prek bootcamp windowsov..
večino iger v mac okolju so porti iz windowsa in porabijo več resorsov kot igre v windowsih.

če pa že igraš v windowsih lahko probaš updejtat driverje od grafične, ampak pomoje je pa pač samo počasen vram. simptomi ki si jih povedal so tipični za integrirane grafične brez svojega rama.
zamanjšaj grafiko: teksture, sence, reflekšne..


Čist odvisno od igre, nekatere so spisane tudi za OS X. Ena izmed takih je WoW, kjer mi na Metal API-ju dela zadovoljivo tekoče, torej 50-60FPS v večini primerov, redkokdaj pade pod 50 ampak najmanj, kar imam je 40. Resolucija? 4K!

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.03.2017 18:50:52
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Čist odvisno od igre, nekatere so spisane tudi za OS X. Ena izmed takih je WoW, kjer mi na Metal API-ju dela zadovoljivo tekoče, torej 50-60FPS v večini primerov, redkokdaj pade pod 50 ampak najmanj, kar imam je 40. Resolucija? 4K!

je to boljše kot na windowsih? čist tko me zanima.. da vidim, kako so zrihtal tale metal napram directxu..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.03.2017 20:08:13
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
je to boljše kot na windowsih? čist tko me zanima.. da vidim, kako so zrihtal tale metal napram directxu..

Boljše? Mislem da ne, ampak prideže zelo blizu!
Nekje 5-10% slabši performance, sence delajo še največji performance drop, ampak je pa Metal velik boljši, ko rabiš še GPU computing zraven. Zdaj Wow nebi mogl spisat tak, da bi uporabjlal še GPU za computing oz. da bi offloadali nekaj od dela na GPU. Problem je, ker je to en star game engine, ki je dobil samo Metal API driver za rendering. Je pa očitna razlika od začetne verzije, ko je WoW bil še na openGL in seveda prve verzije Metal-a 1.1. Sedaj na 1.2 dela precej dobro!

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.03.2017 18:19:57
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
prvo kar naredi je.. igraj igrice prek bootcamp windowsov..
večino iger v mac okolju so porti iz windowsa in porabijo več resorsov kot igre v windowsih.

če pa že igraš v windowsih lahko probaš updejtat driverje od grafične, ampak pomoje je pa pač samo počasen vram. simptomi ki si jih povedal so tipični za integrirane grafične brez svojega rama.
zamanjšaj grafiko: teksture, sence, reflekšne..


Sem zmanjšal teksture, sence... in je boljše, hvala. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 06.03.2017 18:51:11
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Največja žalost je to, da, ko mi ati radeon ponudi posodobitev v bootcampu za mojo grafiko to ne morem izvest se pravi bi mogel apple posodobit driverje za bootcamp tega pa itak nikoli ne stori podn res Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.03.2017 19:50:07
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Največja žalost je to, da, ko mi ati radeon ponudi posodobitev v bootcampu za mojo grafiko to ne morem izvest se pravi bi mogel apple posodobit driverje za bootcamp tega pa itak nikoli ne stori podn res Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Jz sm dobu že 2x posodoboljen driver, odkar sem kupu tega mac-a. Torej v praksi malo več kot 1 leto traja, da dajo ven novo verzijo Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 06.03.2017 19:54:10
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Jz sm dobu že 2x posodoboljen driver, odkar sem kupu tega mac-a. Torej v praksi malo več kot 1 leto traja, da dajo ven novo verzijo Smile


A si resen al kaj ati radeon izda vsak mesec driverje lol apple rabi eno leto da jih integrira v bootcamp paketek pa to je smrtni greh a sem prov zastopil.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 06.03.2017 20:33:02
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
A si resen al kaj ati radeon izda vsak mesec driverje lol apple rabi eno leto da jih integrira v bootcamp paketek pa to je smrtni greh a sem prov zastopil.

Ne, samo problem je v tem, da večina AMD/ATI driverjev je totaln crap, zato jih Apple ne daje ven, ampak samo tiste verzije, za katere vedo, da bo večina stvari delala. Čeprav se mi dogaja občasno, da mi kak driver zmrzne in se sesuje, ampak windows 10 se znajo postavit nazaj kljub sesutju driverja, samo slika zgine za kako sekundo.
Drgač pa Apple itak nima ne vem kako velikega budgeta namenjenega za podporo in razvoj teh driverjev in jim niti ni v velikem interesu. Kupu si maca, da boš potem na njem fural windowse? Smile Če folk hoče tako hudo špilat igrce, si lahko kup steambox ali kaj podobnega. To imam sam v planu.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.03.2017 06:19:08
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ne, samo problem je v tem, da večina AMD/ATI driverjev je totaln crap, zato jih Apple ne daje ven, ampak samo tiste verzije, za katere vedo, da bo večina stvari delala. Čeprav se mi dogaja občasno, da mi kak driver zmrzne in se sesuje, ampak windows 10 se znajo postavit nazaj kljub sesutju driverja, samo slika zgine za kako sekundo.
Drgač pa Apple itak nima ne vem kako velikega budgeta namenjenega za podporo in razvoj teh driverjev in jim niti ni v velikem interesu. Kupu si maca, da boš potem na njem fural windowse? Smile Če folk hoče tako hudo špilat igrce, si lahko kup steambox ali kaj podobnega. To imam sam v planu.



Pač za vsakodnevno rabo in delo in skoraj vse ostalo uporabljam maca ker mi je res izi in simpl.

Kar se pa tiče iger in podpore vseh gamerskih pripomočkov je pa windows boljši in to je to.

Saj apple bi lahko skrbel za svoj boot camp, če že to omogočajo drugče naj ga ukinejo pa bo mir.

Ne saj sem sinu kupil računalnik prav za ta namen in zdaj igram tam kadar mi dovoli Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.03.2017 07:45:17
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sori dejco, ampak kakšne probleme imaš ti z driverji? da ni to samo, hočem nove driverje, ker bo potem 1,2fps več!

jaz mam sicer integrirano nvidio, pa vem, da edino moj prvi bootcamp driver (3.0) je počasen (- 5 fps), noben drug mi ni delal težav..
če me spomin ne vara so bili apple bootcamp driverji celo hitrejši od nvidie..
in kar jaz vem o driverjih je, da ti ponavadi noben novejši driver ne doda nič. redko, redko, je kakšen novejši drastično boljši od prejšnega.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.03.2017 08:09:49
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za AMD/Ati sedaj že nekaj časa velja, da vsaka posodobitev gonilnikov doprinese k hitrosti in to za vse podprte modele. Lep primer je RX 480 8GB, ki lepo dohitela oz. celo prehitela GeForce GTX 1060 6GB.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.03.2017 17:03:39
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
sori dejco, ampak kakšne probleme imaš ti z driverji? da ni to samo, hočem nove driverje, ker bo potem 1,2fps več!

jaz mam sicer integrirano nvidio, pa vem, da edino moj prvi bootcamp driver (3.0) je počasen (- 5 fps), noben drug mi ni delal težav..
če me spomin ne vara so bili apple bootcamp driverji celo hitrejši od nvidie..
in kar jaz vem o driverjih je, da ti ponavadi noben novejši driver ne doda nič. redko, redko, je kakšen novejši drastično boljši od prejšnega.


Ok lej jaz mam svoje izkušnje na imacu in niti približno niso podobne tvojim Smile

Tako da bi bilo dobrodošlo da bi Apple to dosledno pedenal.

Se pa strinjam z lordjimy sam si lastim točno to grafično no moja je RX480 x8 in je top in res se pozna pri posododobitvi.

Verjamem pa tudi to da lahko kaka posodobitev prinese težave.

Jaz zaenkrat nisem imel teh težav mogoče še bom.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.03.2017 17:51:02
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Pač za vsakodnevno rabo in delo in skoraj vse ostalo uporabljam maca ker mi je res izi in simpl.

Kar se pa tiče iger in podpore vseh gamerskih pripomočkov je pa windows boljši in to je to.

Saj apple bi lahko skrbel za svoj boot camp, če že to omogočajo drugče naj ga ukinejo pa bo mir.

Ne saj sem sinu kupil računalnik prav za ta namen in zdaj igram tam kadar mi dovoli Very Happy


Ja glej, maci so bili do sedaj crap kar se tiče gaminga, sedaj so dobil Metal API in lahko pričakujemo, da se bo stanje izboljšalo, vsaj kar se tiče večjih naslovovo ali pa kakih game engine-ov like Unity, kjer je/bo Metal polno podprt. Smile Jaz sem kar zadovoljen s svojim macom in gamingom gor. Špilam večinoma WoW, pa strategije (največ od Paradoxa), pa Rocksmith gor in mi vse dela super duper, brez pritožb. Edino vsake tolko časa me eres prime kak drug špil, pa razmišljam, da bi mogoče za tiste cajte nabavu kak steam-box, ki si ga bom share-al s punco, ker ona pa rade kake RPG-je nabija, k so windows only. :/

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 07.03.2017 20:50:55
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no sej sem samo želel zvedet kakšne težave imaš z apple driverji.. in vidim, da čist nobenih drugih kot željo po več, ki se seveda pojavlja pri vseh nas.
zakaj tako mislim? ker so v zadnjih 2 letih s posodobitvami amd driverjev pridobil točno 1,4fps.. haha.



pa prejšen odgovor sem pisal napamet, predno sem pogledal test amd drivejev iz tega linka..
http://www.hardocp.com/article/2017/01/30/amd_video_card_driver_performance_review_fine_wine/3
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 07.03.2017 21:29:12
Re: Mac games
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ah sej ni samo dobit kak FPS, pač pa tudi nove funkcije, odprav bugov,... meni recimo amd driver kar pogosto crashira na bootcamp winsih, pa je original od apple-a, ampak pač, sem se navadu, da windblowsi bojo pač windblowsi in se jih čimbolj izogibam.
Še najbolj hec je pa, da recimo kaki stari špili, na novih winsih ne delajo več nikakor, medtem ko pa recimo stvari poženeš v wine-u na OS X, pa stvari čudežno delajo, kottudi dosbox bolje dela Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani