Jabuk
Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2010
Prispevkov: 186
Kraj: ???
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.05.2017 20:31:03
Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Obračam se na vas ker imam velik problem...
Po nadgradnji na Sierro sem so se mi vsa sporočila vseh vpisanih gmail naslovov kar naenkrat izbrisali. Crying or Very sad Sporočila ne moram najti nikjer, prav tako je uporabljen storage v gmailih 0gb Crying or Very sad Če uporabljam search opcijo se mi nekatera sporočila pokažejo. Poskusil sem kakor v mac os-u tako na pc ju gmailov spletno stran..

Ali je imel kdo že enako težavo???? in rešil??
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.05.2017 21:09:48
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si jih nekako izbrisal iz Gmail streznika?

Gmail ima nek arhiv... samo jih moras kontaktirati >> https://productforums.google.com/forum/#!topic/gmail/89ymqtBJ-kk

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.05.2017 09:11:58
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to, da ni mailov sklepaš na podlagi tega kar vidiš v email odjemalcu; recimo Apple Mail? Ali si se v gmail logiral tudi preko Web vmesnika in jih tudi tam ni?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.05.2017 21:10:41
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dejanb je napisal/a:
A to, da ni mailov sklepaš na podlagi tega kar vidiš v email odjemalcu; recimo Apple Mail? Ali si se v gmail logiral tudi preko Web vmesnika in jih tudi tam ni?


Pozorno preberi kaj je napsisal!

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.05.2017 21:23:40
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, sedaj vidim! Zadnji stavek je bil slovnično skropucalo, zato sem v prvo spregledal. Ja, očitno je res pobrisalo vse maile, če tako kaže tudi v web aplikaciji.

Aja, kaj pa si pogledal, če so emaili morda še v Trash folderju? Poglej preko web aplikacije.

Skoraj ne morem si predstavljati, da bi Mail client na Macu nekako sam izbrisal maile in nato dal še empty Trash. Samo brisanje jih namreč ne bi odstranilo še iz Trash direktorija.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.05.2017 21:39:54
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar pa meni ni jasno je to, kaj ima Gmail veze z MacOS? Kako se lahko zaradi nadgradnje OS-a zbrišejo maili v Gmailu, ki je posebej aplikacija? Kar želim povedati je, da resno dvomim, da je to povezano z MacOS oz. nadgradnjo na Sierro. Lahko, da zadeva sovpada, ne vidim pa povezave. Exclamation

Jaz sem npr. tudi enkrat izgubil vse maile, ampak je bila to posledica VDORA v moj Gmail predal in je heker(ček) pač zbrisal vse maile, ki sem jih imel, kar pa se tiče arhiva, ki ga hrani Gmail je skoraj nemogoče priti do njega oz. ga obnoviti, ker Google to hrani za svoje namene in mi niso povrnili mailov. V bistvu je bilo tako, da naj URADNO Google sploh ne bi hranil kopij sporočil. To je moja izkušnja. Sad Pa še to: kako hudiča je lahko prišlo do vdora v Gmail račun? Preko gesla, ki je bil tako slab, pa še v določenih delih povezan z vzdevki na forumih, da je pač nekemu mulčku, ki je itak že imel tovrstno kartoteko na policiji, uspelo priti noter in pobrisati vso vsebino. To je bila zame ena največjih šol v življenju in od takrat naprej sem začel uporabljati servis 1Password, gesla pa so za vsako stran drugačna in to zgenerirana s strani programa. Pa še to se zavedam, da ni 100% zaščita, da se ne more kaj takšnega še kdaj ponoviti. On no

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.05.2017 06:09:05
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoce je imel v klentu nastavljen pop account in je iz gmaila pošto pobiral na mašino. V trm primeru je imel maile samo na racunalniku.

Pri upgrade-u osx-a je sicer čudno da bi se kar zbrisal maili a nikol ne veš. Je pa vprašanje iz katere verzije se je posodabljalo.

Za v naprej bi blo smiselno narest backup pred izvedbo upgrade osxa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.07.2011
Prispevkov: 141
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.06.2017 17:10:51
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se spomnim svoje izkušnje izpred let ko sem prodajal mac booka tistega ta lepega še bele barve Smile sem hoto izpast vredu pa sem še dal gor nov sistem preden gre od hiše in se spomnim da me je vprašal med instalacijo če mi prenese maile iz gmaila in sem seveda kliknil NO, saj sem hotel da bo gor čist sistem brez vsakršnih mojih podatkov, v glavnem zadevo lepo zaključim in grem na svoj mac in hočem preverit maile in me je kar kap zadela, niti enega maila za 10 let nazaj ni bilo več, niti v košu, niti prek weba, nikjer.
Še do danes nisem dobil niti enega maila nazaj. Zdaj ko berem ta forum sem se spomnil da je pa bila zadeva mogoče kako povezana z tem ker imam user name za apple id kar gmail naslov, vrag si ga vedi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.06.2017 17:51:42
Re: Po nadgradnji na Sierro vsi maili zbrisani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
index je napisal/a:
Se spomnim svoje izkušnje izpred let ko sem prodajal mac booka tistega ta lepega še bele barve Smile sem hoto izpast vredu pa sem še dal gor nov sistem preden gre od hiše in se spomnim da me je vprašal med instalacijo če mi prenese maile iz gmaila in sem seveda kliknil NO, saj sem hotel da bo gor čist sistem brez vsakršnih mojih podatkov, v glavnem zadevo lepo zaključim in grem na svoj mac in hočem preverit maile in me je kar kap zadela, niti enega maila za 10 let nazaj ni bilo več, niti v košu, niti prek weba, nikjer.
Še do danes nisem dobil niti enega maila nazaj. Zdaj ko berem ta forum sem se spomnil da je pa bila zadeva mogoče kako povezana z tem ker imam user name za apple id kar gmail naslov, vrag si ga vedi.


Zanimivo. Samo pred 10leti se še nisi prijavljal na maca z apple id-jem. Kolikor vem takrat ni bil user na macos-u nic vezan na appleid. Lahko sicer da se motim.

Je pa situacija res malo nenavadna v vajinih primerih.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani