Jabuk
prenos podatkov mac to mac
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.01.2017 19:34:21
prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Kupil bi rabljenega iMaca (vsaj 2013 naprej) in
me zanima, ali je pri Migration asistant potrebno, da imata oba Maca isti OSX?

Moj, še vedno super delujoč mid 2007 ima OSX ElCaptain, ker Sierra ne gre več nanj, v novejšem iMacu pa bo verjetno OSX Sierra. Na novejšem bi rad imel "Clone" starega z vsemi appi, nastavitvami ...., pa me zanima če bo delovalo?

Na novem bi najprej naredil clean install, ni mi pa jasno, ali lahko to naredim sam, glede na to, da se mora prodajalec izpisati iz vseh accountov ali mora to prodajalec narediti pred prodajo?
Ne bi ga namreč želel kasneje "gnjaviti" za njegov Apple ID... in ženi razlagati, zakaj zadeva še ne deluje.
Ali je kakšen postopek, ki ga mora prodajalec izvesti pred prodajo, da ne bo težav kasneje z njegovimi User accounti, Keychain, ID ....?
Prosim za kakršenkoli nasvet.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.01.2017 11:43:48
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Migration assistant je mišljen za prehod Win -> Mac Wink

Najbolj clean bo TimeMachine backup starega, na novem pa clean install s fajli iz stare Time machine...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.01.2017 12:04:45
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pred letom ali dvema naredil prenos čez mrežo iz ene mašine na drugo (ne vem kako se temu reče). Sistema nista bila enaka, a je šlo. Dela zlo podobno, kot če bi prenašal iz TM backupa.

Če bi zdaj to delal, bi verjetno uporabil TM. Nekako se mi zdi bolj zanesljiv.
Se pa prenaša s tem precej enga junka.

Lani sem zato eno mašino postavil iz nule. Pač da bo vse clean.
Sam si nisem mislil, da bo tolk ene kolobocije. Najbolj me je zezal Applov Mail.

Ga bi opustil in zacel uporabljat nekaj, kar se da enostavno prenašat med mašinami.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.01.2017 12:11:26
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
Migration assistant je mišljen za prehod Win -> Mac Wink

Najbolj clean bo TimeMachine backup starega, na novem pa clean install s fajli iz stare Time machine...


Ojej. Dezinformacija.

Migration assistant ti čisto lepo skopira vse uporabnike, programe tudi iz starega maca na novega. To sem naredil, ko sem iz Snow Leoparda šel na Mountain Liona.

Migration assistant dela tudi iz diska na disk ali iz Time Machine backupa. Nobenega clean install ni treba pred tem naredit. Je pa dobrodošlo. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.01.2017 12:41:31
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
HVALA za info.

Če hočem na "novega" iMaca skopirat podatke preko MA ali TM, ga moram verjetno sformatirat, da sploh pridem do pojavnega okna, kjer me vpraša kako želim nadaljevati?

Edini resen problem pa vidim v tem, da ne vem, ali bo sprejel podatke iz mojega OSX ElCaptain vkolikor je že imel nameščen OSX Sierro. Moj se je strašno upiral, ko sem hotel narediti downgrade na Yosemite, ker nisem našel driverjev za video mixer.

Kako pa je z Apple ID in User accounti prodajalca? Ali si sistem zapomni vsa ta gesla kljub formatiranju?

Skratka, TM Backup disk svojega imam narejen, zdaj moram samo najti en iMac 27 z velikoooo RAM-a in po možnosti 2Gb grafike.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 23.01.2017 12:34:57
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
racka11 je napisal/a:
Če hočem na "novega" iMaca skopirat podatke preko MA ali TM, ga moram verjetno sformatirat, da sploh pridem do pojavnega okna, kjer me vpraša kako želim nadaljevati?

Ni nujno.
racka11 je napisal/a:
Moj se je strašno upiral, ko sem hotel narediti downgrade na Yosemite, ker nisem našel driverjev za video mixer.

Downgrade je vedno problematičen. Najbolje clean install in nato ročno kopiranje podatkov iz TM backupa.
racka11 je napisal/a:
Kako pa je z Apple ID in User accounti prodajalca? Ali si sistem zapomni vsa ta gesla kljub formatiranju?

Če pravilno formatiraš, si ničesar ne zapomni. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.01.2017 09:51:11
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, tako le.
Oba iMaca (OSX ELCPT in OSX Sierra) sem priklopil (nisem jih pa direktno povezal, ampak gre vse preko routerja) z ethernet kablom in vklopil še wi-fi za vsak slučaj. Na obeh sem izklopil "put HardDisk to sleep" in zagnal Migration Asistant.
Vse odkljukal, povezala sta se in začelo je prenašati z nekje 17mb/s.
Ampak se je vse skupaj ustavilo nekje "Time remaining" 4 ure pred koncem. Pustil celo noč in zjutraj še vedno isto.
Sem prekinil, ponovil vajo in spet isto. Na novega je skopiralo nekaj map, aplikacije pa (še) nobene.
Sedaj razmišljam, ali je morda Little Snitch kriv za ne-prenos applikacij? Saj vem, da jih ne smem imeti, ampak saj so samo za vzorec gor ... in ta onemogoča prenos outgoing deny? Logično ne bi smelo to biti problem, ampak nikoli ne veš? Google pravi, da imajo številni iste težave, da se postopek vmes ustavi in se ne premakne nikamor. Rešitve pa nobene nisem našel. Danes probam še z direktno povezavo med njima.

A ima kdo kakšno drugo idejo?

Backup disk starega imam pripravljen, če še v tretjo ne bo šlo. Če pa še to pade v vodo, potem pač mic po mic in vsak program posebaj gor.

lp

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.01.2017 10:59:26
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi MA da ti prenese informacije iz TM backupa. Tudi to bi moralo delati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.01.2017 09:34:57
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala!
Migration Asistant deluje iz Backup diska. Sem mislil, da mi bo OSX tudi spremenilo, glede na to, da je backup bil narejen na ElCaptain, ampak je na novem ostala Sierra.
Kakorkoli, vsi programi in nastavitve so se prekopirali in zadeva deluje, tako kot mora.

Hvala še enkrat za pomoč.
P.S - FCP sedaj leti kot strela ...

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.01.2017 10:54:48
Re: prenos podatkov mac to mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vedno najhitreje migriral mac-a z Thunderbolt kablom.
Dal obstoječega mac-a v disk mode, drugega nadgradil kolikor se je dalo, priključil prvega mac-a in uporabil assistanta. Deluje zelo hitro in zaenkrat nisem imel problemov.

Navodila tu:
Disk mode - https://support.apple.com/en-us/HT201462
Migration Assistant - https://support.apple.com/en-us/HT204350

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani