Jabuk
PLK krmilniki
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.01.2017 13:38:39
PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo kakšne izkušnje s PLK (logo) krmilniki - recimo najbolj zaželjeno Siemens LOGO? ali recimo Mitsubishi alpha, Schneider zelio soft logo?

Potreboval bi nekaj osnovnih nasvetov, če je kdo vsaj malo domač v tem področju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.01.2017 16:06:57
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če rabiš to vedet na litostroju za trdana, potem ne rabiš nič vedet.

čene pa kuker se spomnem 15 let nazaj, ni pa nič takega, samo krmilne enote postavljaš tako, da proces poteka, tako kot si si zamislu oz. je potreba.

povej mal več kaj te zanima.. sej ne da bi jaz kej dost vedu, ampak mogoče bo pa kdo drug.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.01.2017 16:55:41
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A trdonja še kar uči al kaj?
Mi smo enkrat pisal kontrolko, je pr nas rezdelu teste na pol, in ena polovica je nardila z 2, druga polovica so vsi dobil šus, ker se mu ni dal poprabljat... Very Happy

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.03.2009
Prispevkov: 38
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.01.2017 17:02:13
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To kar si omenil so bolj "igračke" na PLC področju oz. lahko bi rekel pametni releji. Wink

Kakšne info bi pa rabil? Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.01.2017 17:26:07
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nummy veš da sem ga vidu ne dolg nazaj hodit tukaj pri progi pri sintalu, tko da možno ja Very Happy
jaz sem čene 15 let od trdija.. ampak je valda bilo podobno, pogledu te je, pa če si mel vsaj neki napisan na listu, karkol, nima veze s snovjo, si dobu 2. Very Happy
pa med poukom pisanje akrostihiov ženskam. ni blo dneva, da nebi nekje vmes reku, in akrostih ti podarjam.. haha fino je blo v srednji šoli..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.01.2017 22:38:18
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v bistvu kaj bi sploh rad... rabi bi izdelal za izdelek (na fax-u) avtomatizirano hišo, v tem smislu:
-vklop/izklop luči ročno preko display-a ali stikal
-vklop/izklop luči avtomatsko glede na zunanjo svetlobo (lux-matic.. oz senzor lux-ov)
-ogrevanje (avtomatska regulacija temperature)
-spust/dvig žaluzij
-več načinov delovanja (npr. dopust -> se zvečer ob neki uri avtomatsko vklopijo luči..)

Pač neke osnovne funkcionalnosti s logo-jem, vendar na šoli ni konkretnega predavatelja, kateri bi lahko kaj več o tem povedal (pa ne bomo sedaj o tem.. pač je kot je).

Nekako sem prišel do tega, da bi uporabil in nabavil starterkit komplet (LOGO! 8 12/24RCE KTP400 Basic Starter Kit), ki vsebuje:
-krmilnik logo! 8 12/24 RCE
-logo napajalnik
-zaslon touch Simatic HMI KTP400 basic
-Logo sonft Comfort v8
-winCC basic (TIA portal)

Vsakršna informacija dobrodošla, karkoli. Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.03.2009
Prispevkov: 38
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.01.2017 17:00:59
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha, ja to boš lahko komot naredil z logotom..
Vrjetno si že kaj programiral, kakšne mikrokrmilnike, vzemi plc s katerim boš imel dovol vhodov/izhodov, kateri podpira uro (glede na to da si napisal da bi rad imel ob določeni uri samodejni vklop). Drugega pa nekako ni.

Upam da si pogledal cene, ker so le-te pri PLCjih, ker so v uporabi predvsem za industrijske zadeve precej dragi. Smile

Kar se ostalega tiče, se povečini programira v lestvični logiki, ali s funkcijskimi bloki.. vsaj ti osnovni "plc"ji..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.01.2017 18:55:18
Re: PLK krmilniki
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simko12 je napisal/a:
Aha, ja to boš lahko komot naredil z logotom..
Vrjetno si že kaj programiral, kakšne mikrokrmilnike, vzemi plc s katerim boš imel dovol vhodov/izhodov, kateri podpira uro (glede na to da si napisal da bi rad imel ob določeni uri samodejni vklop). Drugega pa nekako ni.

Upam da si pogledal cene, ker so le-te pri PLCjih, ker so v uporabi predvsem za industrijske zadeve precej dragi. Smile

Kar se ostalega tiče, se povečini programira v lestvični logiki, ali s funkcijskimi bloki.. vsaj ti osnovni "plc"ji..


nisem preveril, ali res ima ta logo! 12/24 RCE krmilnik uro, mislim pa da ima. naj bi inel se mrezno povezavo ce sem prav seznanjen(?)
cene sem preveril, okrog 400e brez davka.. kar konkretno ja, ampak kaj moras, ko ke trebaje treba..

programiral bi v FBD nacinu - s funkcijskimi bloki ja, ker mi je nekako najbolj domace Smile

btw: v katerem nacinu se pa programiraju industrijski krmilniki (npr siemens simatic)?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani