Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 90, 91, 92  Naslednja
Mastercard kartica N26
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #701   Objavljeno 31.05.2019 15:02:33
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore, loler.

Glede čistega prehoda na N26 MC namesto NLB MC imam še zmeraj nekatere pomisleke.

Na primer:

- ali mi bodo povsod po svetu priznali N26? Malo sem bral po forumih, da je kao priporočljivo imeti kakšno alternativo, če ti kje ne bi prijela N26. Kako je s tem?

- ali je treba kartico v vsakem primeru prijaviti na FURS? Tudi, če jo uporabljaš izključno za nakupe preko interneta oz. splošne nakupe (garancija v hotelu, nakup v fizični trgovini itd.)?

- kakšni so potem sploh dejanski stroški za N26 v enem letu? Je potem edini strošek samo kartica kot taka (da ti jo izdelajo in pošljejo), vse ostalo pa je brezplačno?

- Recimo SMS alarmi ob vsakem dvigu/plačilu: to je brezplačno?

- Dvigi na bankomatu: nobenih provizij do 5 dvigov EUR na bankomatih v Sloveniji?

- kaj pa dvig lokalnih valut po svetu? Npr. Dolarjev v ZDA, Juanov na Kitajskem itd? Ali so tu kakšne provizije, in koliko?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 555
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #702   Objavljeno 31.05.2019 15:55:45
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da. N26 je Nemška banka in je kot taka po svetu kvečemu še bolj spoštovana. Nemške vs. Slovenske banke. Jaz do sedaj nisem imel nikjer problemov in ne vidim zakaj je nebi priznali. Problem lahko pride samo pri tem ker je mastercard in bi se znalo zgoditi, da imajo kje npr. samo viso. Osebno sem do sedaj še povsod videl mastercard opcijo plačila. Tudi v najbolj nerazvitih državah Smile.


- ali je treba kartico v vsakem primeru prijaviti na FURS? Tudi, če jo uporabljaš izključno za nakupe preko interneta oz. splošne nakupe (garancija v hotelu, nakup v fizični trgovini itd.)?

Da. Jaz svoje dejansko še nisem ker na njo ne dobivam rednih prilivov. Ampak ne glede na to bi jo moral prijaviti v vsakem primeru. Me pa sicer ni še noben do sedaj preganjal v dveh letih.

- kakšni so potem sploh dejanski stroški za N26 v enem letu? Je potem edini strošek samo kartica kot taka (da ti jo izdelajo in pošljejo), vse ostalo pa je brezplačno? - Recimo SMS alarmi ob vsakem dvigu/plačilu: to je brezplačno?

Dejansko ni stroškov. Ob dvigih in plačilih dobivaš notificatione preko N26 aplikacije. Pošiljanje kartice in stvaritev računa sta prav tako zastonj. Če zgubiš kartico in naročiš novo je cena 5 eur. Ponujajo pa znotraj aplikacije še dodatne funkcije kot so savings računi in imajo še nekaj svojih kartic, ki imajo raznorazne dodatne ugodnosti - piše vse na njihovi spletni strani. Če želiš imeti samo osnovo ne plačuješ niti centa.

- Dvigi na bankomatu: nobenih provizij do 5 dvigov EUR na bankomatih v Sloveniji?

Tako je. In povsod po Evropi velja enako ne samo Slovenija.

- kaj pa dvig lokalnih valut po svetu? Npr. Dolarjev v ZDA, Juanov na Kitajskem itd? Ali so tu kakšne provizije, in koliko?

Provizija izven Evro območja je 1,7% na dvig. Več o provizijah v tujini ti piše tule:
https://n26.com/en-eu/using-debit-card-abroad

_________________
Kje vse se potepava jaz in moj iPhone?
https://www.instagram.com/roadreflection/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #703   Objavljeno 31.05.2019 16:05:34
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@loler

Lepo svetuješ ostalim kar je pohvalno, ni pa pohvalno, da si sam že 2 leti v prekršku ker nisi FURS-u prijavil svoje N26 kartice pa bi to moral storiti.

Kolikor vem, nikjer ni zapisano, da se N26 ne prijavi FURS-u če na njo ne prejemaš rednih prilivov al sem pa v zmoti, pa upam da ne.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 555
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #704   Objavljeno 31.05.2019 17:33:19
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
@loler

Lepo svetuješ ostalim kar je pohvalno, ni pa pohvalno, da si sam že 2 leti v prekršku ker nisi FURS-u prijavil svoje N26 kartice pa bi to moral storiti.

Kolikor vem, nikjer ni zapisano, da se N26 ne prijavi FURS-u če na njo ne prejemaš rednih prilivov al sem pa v zmoti, pa upam da ne.


Se strinjam @luky53. Za to zadevo sem izvedel pred kratkim in bom tudi čim prej uredil. In ja tudi če ne dobivaš rednih prilivov je kartico treba prijavit v vsakem primeru. To sem omenil tud zgoraj pri odgovorih na vprašanja.

_________________
Kje vse se potepava jaz in moj iPhone?
https://www.instagram.com/roadreflection/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #705   Objavljeno 31.05.2019 18:09:17
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
loler je napisal/a:
Se strinjam @luky53. Za to zadevo sem izvedel pred kratkim in bom tudi čim prej uredil. In ja tudi če ne dobivaš rednih prilivov je kartico treba prijavit v vsakem primeru. To sem omenil tud zgoraj pri odgovorih na vprašanja.


Ja lepo, da si zadeva urediš pa imaš mir pred FURS-om.

lp.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #706   Objavljeno 31.05.2019 19:53:55
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot so povedali ostali, ni problemov z banko in kartcio. Kjer se spremjeme mastercard se naceloma tudi njihovega..

Zaenkrat kar je znanega, mastercard on N26 ne dela na Kubi. Sem moral uporabiti Viso. In pa pri kakih rent a carih imas lahko probleme, saj je kartica debit, in ne credit. To se vcasih da resiti z dovolj visokim stanje na kartici ni pa nujno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #707   Objavljeno 31.05.2019 20:26:52
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
loler je napisal/a:
Se strinjam @luky53. Za to zadevo sem izvedel pred kratkim in bom tudi čim prej uredil. In ja tudi če ne dobivaš rednih prilivov je kartico treba prijavit v vsakem primeru. To sem omenil tud zgoraj pri odgovorih na vprašanja.

Prijaviti moraš IBAN račun, ne mastercard kartice, da ne bo pomote.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.06.2017
Prispevkov: 138
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #708   Objavljeno 01.06.2019 10:57:19
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
@loler

Lepo svetuješ ostalim kar je pohvalno, ni pa pohvalno, da si sam že 2 leti v prekršku ker nisi FURS-u prijavil svoje N26 kartice pa bi to moral storiti.

Kolikor vem, nikjer ni zapisano, da se N26 ne prijavi FURS-u če na njo ne prejemaš rednih prilivov al sem pa v zmoti, pa upam da ne.


Priporočam vsem "kvazi svetovalcem", naj pred svetovanjem preberejo dokument Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo Link - klikni! Tu boste našli vse o poslovanju z računom in plačevanju s kartico N26 za Slovenijo. Smile Dokument je bil "odobren" tudi s strani kontrolorjev Ambasadorjev.

Vsebina dokumenta:
- Kje dobim Ambasador kodo za pridobitev 10 EUR dobrodošlice k pristopu N26?
- Kako poteka identifikacija?
- Ali sem dolžan prijaviti račun na FURS? Kako to naredim najenostavneje?
- Kako plačam UPN nalog z aplikacijo N26 in preko spleta? Ali je res vse brezplačno?
- Ali mi izvedejo vračila cestnine in otroške dodatke na moj račun pri N26?
- Ali lahko plačujem položnice (elektrika, plin, RTV prispevek...) preko SEPA direktne obremenitve? Prosim za zakonske določbe in obrazec.
- Ali je Mastercad kartica brezplačna in kako plačam z njo? Jo lahko uporabim tudi za plačevanje na Paypal, Aliexpres, Kuponko, 1nadan?
- Ali lahko zahtevam vračilo preveč plačane dohodnine na račun N26 in kako? Je kje kak obrazec?

V dokumentu najdeš tudi email, iz katerega dobiš povratni email z Ambasador kodo za pridobitev 10 EUR dobroimetja - dobrodošlice takorekoč v trenutku, non stop, tudi ponoči. Smile
Tam najdeš tudi vsa navodila tako o prijavi kot o nadaljnjem poslovanju z računom in Mastercard kartico, tudi video o poteku identifikacije.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #709   Objavljeno 01.06.2019 11:22:14
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Mare2

A mi kahko poveš kaj sem jaz tu narobe napisal, da me imaš za “kvazi svetovalca”?

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.06.2017
Prispevkov: 138
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #710   Objavljeno 01.06.2019 12:30:49
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
@Mare2

A mi kahko poveš kaj sem jaz tu narobe napisal, da me imaš za “kvazi svetovalca”?

Luky53, citiral sem oba sporočila, tudi loler-jevo. Tvoje pravilno pojasnilo mi je pomagalo, da nisem še jaz rabil 2 strani pisat, kaj je loler pisal narobe. Tvoje pisanje je bilo brezhibno. Smile

Na forumih poteka debata tako. Nekdo (npr. loler) napiše cel kup navodil, napačnih, ki izgledajo na prvi pogled kot pravilna. S tem zavede množico uporabnikov, da ne prijavijo računa na FURS, ker lolerja pač še niso kaznovali. In potem moramo mi ostali prepričevat "kvazi svetovaca" kako je pravilno.

Ravno zato sem sestavil navodila na zgornjem linku.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #711   Objavljeno 01.06.2019 12:35:05
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mare2 je napisal/a:
Luky53, citiral sem oba sporočila, tudi loler-jevo. Tvoje pravilno pojasnilo mi je pomagalo, da nisem še jaz rabil 2 strani pisat, kaj je loler pisal narobe. Tvoje pisanje je bilo brezhibno. Smile

Na forumih poteka debata tako. Nekdo (npr. loler) napiše cel kup navodil, napačnih, ki izgledajo na prvi pogled kot pravilna. S tem zavede množico uporabnikov, da ne prijavijo računa na FURS, ker lolerja pač še niso kaznovali. In potem moramo mi ostali prepričevat "kvazi svetovaca" kako je pravilno.

Ravno zato sem sestavil navodila na zgornjem linku.


Ok hvala za pojasnilo.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #712   Objavljeno 01.06.2019 13:12:08
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mare2 je napisal/a:
Luky53, citiral sem oba sporočila, tudi loler-jevo. Tvoje pravilno pojasnilo mi je pomagalo, da nisem še jaz rabil 2 strani pisat, kaj je loler pisal narobe. Tvoje pisanje je bilo brezhibno. Smile

Na forumih poteka debata tako. Nekdo (npr. loler) napiše cel kup navodil, napačnih, ki izgledajo na prvi pogled kot pravilna. S tem zavede množico uporabnikov, da ne prijavijo računa na FURS, ker lolerja pač še niso kaznovali. In potem moramo mi ostali prepričevat "kvazi svetovaca" kako je pravilno.

Ravno zato sem sestavil navodila na zgornjem linku.


In točno zaradi takšnih dvoumnosti se marsikdo ne odloči za prehod na tujo banko. Tako da super, da se trudiš! Več kot jih bo nehalo uporabljati slovenske oderuške banke, večji bo pritisk, da nekaj spremenijo pri svojem poslovanju s strankami.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #713   Objavljeno 01.06.2019 14:46:25
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kere pa še sploh so Slovenske banke?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #714   Objavljeno 01.06.2019 17:47:07
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kere pa še sploh so Slovenske banke?


Banka Slovenije.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #715   Objavljeno 01.06.2019 20:32:37
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Banka Slovenije.

Haha, ta je realno še najmanj Slovenska.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.06.2017
Prispevkov: 138
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #716   Objavljeno 02.06.2019 09:20:49
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kere pa še sploh so Slovenske banke?


Glede na lokacijo poslovalnic so naslednje:
https://www.zbs-giz.si/zdruzenje-bank.asp?StructureId=366

Glede na lastništvo pa sedaj nimam točnih podatkov. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #717   Objavljeno 02.06.2019 19:34:51
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Kot so povedali ostali, ni problemov z banko in kartcio. Kjer se spremjeme mastercard se naceloma tudi njihovega..

Zaenkrat kar je znanega, mastercard on N26 ne dela na Kubi. Sem moral uporabiti Viso. In pa pri kakih rent a carih imas lahko probleme, saj je kartica debit, in ne credit. To se vcasih da resiti z dovolj visokim stanje na kartici ni pa nujno.


A to Mastercard na splošno ne dela na Kubi, ali prav dotična N26 kartica ne dela tam?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #718   Objavljeno 02.06.2019 19:40:40
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da... to nima veze direktno z N26...

https://twitter.com/n26/status/773783977048084480

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g147270-i91-k9304953-Mastercard_in_Cuba-Cuba.html

Tako kot se nekaj drugih zadev, ki jih nekateri pripisujejo kot negativne lastnosti N26...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.10.2014
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #719   Objavljeno 05.06.2019 10:31:30
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če dvignem na bankomatu v tuji valuti (npr. na Hrvaškem) potem moram plačati neko provizijo. Kako pa je če v tuji valuti plačujem s kartico na POS terminalu? Npr. na hrvaškem, ali pa če iz angleškega amazona kaj kupim v funtih ? V tem primeru je tudi določena provizija?

Hvala!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #720   Objavljeno 05.06.2019 11:09:13
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
APM je napisal/a:
Če dvignem na bankomatu v tuji valuti (npr. na Hrvaškem) potem moram plačati neko provizijo. Kako pa je če v tuji valuti plačujem s kartico na POS terminalu? Npr. na hrvaškem, ali pa če iz angleškega amazona kaj kupim v funtih ? V tem primeru je tudi določena provizija?

Hvala!


Pomoje je ista pašta, če na istem bankomatu dvigneš z MasterCard od NLB ali N26.
Če je bankomat tak, da računa provizijo (kar jih je mislim da večina bankomatov na HR) potem ti upalijo provizijo.

Seveda te pa potem še NLB ali pa N26 upali za konverzijo.

Plačila na POS terminalu nimajo provizijije (vsaj po mojih izkušnjah - kupoval neko hobi opremo na Reki) imaš pa določen rate za konverzijo. Npr: kupil sem za 633,89 HRK / kar mi je N26 pretvoril po tečaju 0,13 v 85,51€. Nakup je bil opravljen 6.4.2019.

Če veliko potuješ potem se ti splača razmisliti o CURVE ... ki je namenjena ravno temu. Ko plačuješ prek Curve ali dviguješ gotovitno v državah, ki nimajo EUR, se potem vsaka transakcija prek CURVE prikaže in obračuna kot spletni nakup. Kar potem posledično pomeni da provizija izpade. Konverzija pa seveda ostane. Če bi te zanimalo imaš tukaj mojo promo kodo: B6FOB.
Če boš sklenil dobiva ti in jaz 5 Funtov. Je pa CURVE zastonj do 200 funtov/dan na bankomatu.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 90, 91, 92  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani