Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 90, 91, 92  Naslednja
Mastercard kartica N26
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.08.2019
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1521   Objavljeno 20.05.2020 15:07:31
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BOBO X je napisal/a:
Jaz sem prešel 100% na N26. Jim nekako bolj zaupam.

Če bi tako N26 in Revolut izklopila sistem za preprečevanje denarja bi se spet pojavile take zgodbe:
- Revolut: https://atozmarkets.com/news/revolut-money-laundering-investigationceo-is-denying/
- N26: https://techcrunch.com/2019/05/22/n26-faces-banking-regulator-order-about-fraudulent-transactions/

Regulatorji zahtevajo svoje.

Pa tudi N26 je uporabnikom že zapiral račune, ne da bi N26 povedal razlog zaprtja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1522   Objavljeno 20.05.2020 15:25:41
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men gre na bruhanje k poslušam te zgodbe , dej nehi , meni se nikjer nikol še nič ni zgodilo , če pa mutis neki pa se ne čudi ce pride do sranja. Tud za nesreco k je mel kolega v tujini ,N26 , je normalno dobu refundacijo . A k mi objaula negdo prevare neke k te dobijo , i kao zj pluvajo n26 in nevem koga so pa za mene kekci.

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1523   Objavljeno 20.05.2020 16:43:25
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Američani so čist penasti zaradi Nemških Fintechov. N26 je še malo na udaru v primerjavi z Wirecardom. Tega minirajo na polno, ker jim resno konkurira na Kitajskem.

Na slo trgu pa itak novi plačilni servisi jemljejo posel bankam. Samo zakaj se pa pol sploh imenujejo banke, če so v bistvu plačilni servisi. Sklepam po ihtavosti, s katero reagirajo na konkurenco. A pol res nič ne zaslužijo od pravih bančnih poslov?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1524   Objavljeno 20.05.2020 17:24:20
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N26 je banka (brez poslovalnic). Revolut je pa plačilni servis, ki se počasi transformira v banko.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2019
Prispevkov: 119
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1525   Objavljeno 20.05.2020 17:41:26
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem prepričan,da računa ne zaklepajo/zaprejo,če res kej ne mutiš v 3 krasne.
Jaz sem zaenkrat več kot zadovoljen z N26👍
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.08.2019
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1526   Objavljeno 20.05.2020 19:11:41
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja, s tem se ne bi strinjal da je N26 banka, Revolut pa plačilni servis.

Edina razlika je trenutno, da so pri N26 depoziti shranjeni pri njih, pri Revolutu pa trenutno pri drugi banki. Kar se bo tudi to spremenilo.

Ostale stvari imata oba čisto enake. Od zahtev regulacije, upravljanje računa, itd.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1527   Objavljeno 20.05.2020 19:25:01
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako pač je. N26 je že od samega začetka banka, kjer sem takoj dobil IBAN, ki se mi ne bo spremenil, dokler ne bom računa zaprl. Revolut je pa v ozadju koristil (in še vedno koristi) storitve drugih bank. Na začetku sploh nisi imel osebnega IBAN-a, potem si kar avtomatično dobil nekega, kar je bilo kar tečno za prijavljanje na FURS, če niti nisi vedel, kaj se je zgodilo... sedaj se pričakuje, da se bo ta IBAN spremenil. Saj vem, da za uporabnika praktično ni razlike... ampak v ozadju je N26 že od nekdaj banka, Revolut je pa v tranziciji. Dokler ne bodo poslovali na svoji bančni licenci, bodo zame samo plačilni servis.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1528   Objavljeno 20.05.2020 19:30:01
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz že lep čas samo n26 in nič drugega. Zelo zadovoljen.


Bi si pa želel, da bi se dalo IBAN prenesti na business account. To je precej škoda, da se ne da. Oziroma vsaj imeti dva računa hkrati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1529   Objavljeno 20.05.2020 19:33:12
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BOBO X je napisal/a:
Jaz sem prepričan,da računa ne zaklepajo/zaprejo,če res kej ne mutiš v 3 krasne.
Jaz sem zaenkrat več kot zadovoljen z N26👍


Malo beri izkušnje uporabnikov. Je nekaj primerov v Sloveniji, ko je N26 zaprl račun brez pojasnila.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1530   Objavljeno 20.05.2020 19:36:54
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uradno je že banka, realno pa plačilni servis.

Banke se gredo kreditiranje, varčevanja, servise poslovnim strankam, itd.
Torej opravljajo bančne storitve in so tudi plačilni servis.

Plačilni servis ima pa par tipov plačilnih kartic in to je to.
Osebno ne rabim bančnih servisov, zato mi je poceni plačilni servis dovolj.
Za poslovno uporabo pa N26 ni dovolj. Če ne drugega bi rabil izpiske v xml obliki.
Sam pdfji mi ne koristijo kaj dosti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1531   Objavljeno 20.05.2020 20:05:28
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N26 ima tud kredite, varčevalni račun in podobne fore... v Nemčiji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1532   Objavljeno 21.05.2020 06:57:18
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odkrito povedano, ce ne bi imeli Apple Paya na N26, sploh ne bi vedeli za njih.
V kolikor bi nase banke bile malo bolj 'v koraku s casom' tudi ne bi potrebovali kaksnih drugih bank.

Pustimo cene storitev nasih bank...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2019
Prispevkov: 119
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1533   Objavljeno 21.05.2020 07:15:28
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Malo beri izkušnje uporabnikov. Je nekaj primerov v Sloveniji, ko je N26 zaprl račun brez pojasnila.



Edino kar mi pride na pamet je,da so določene osebe na nekem črnem seznamu. Ko sistem to zazna,ciao ciao račun.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1534   Objavljeno 21.05.2020 07:34:48
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkB je napisal/a:
Odkrito povedano, ce ne bi imeli Apple Paya na N26, sploh ne bi vedeli za njih.
V kolikor bi nase banke bile malo bolj 'v koraku s casom' tudi ne bi potrebovali kaksnih drugih bank.

Pustimo cene storitev nasih bank...


Marsikdo ne rezume, da ni problem samo v "naših banka". Z "našimi bankami" ni čisto nič narobe in so na marsikaterem segmentu boljše od tujih. N26, Revolut ipd. so Fintechi in tako ne zapadejo pod vse regulacije Banke Slovenije. Zato tako enostavna primerjava ni mogoča.

En zelo enostaven primer; sklenitev kredita po obstoječi zakonodaji, kot jo ima Banka Slovenije Revolut ali pa N26 ne bo dajale kreditov v Sloveniji, razen, če bo šel v zelo velik rizik. Banka Slovenije je namreč prepovedala, da Banka pogleda v SisBon komitenta na daljavo. Se pravi, moraš priti v enoto. Neumnost brez premiere. Banka Slovenije je tista, ki zavira razvoj bank v Sloveniji in s tem daje pospešek fintechom.

Uporabljam Revolut in N26 in sem zadovoljen z obema. Nikar pa to ni banka v pravem pomenu besede. Če kdo ne rabi več kot Revolut in N26 super. Ko pa rabiš še kakšen kredit, pa pomoč osebe, ko ne moreš plačati hotela z Revolutom v Avstraliji, ipd. pa pride prava banka prav. Ne glede na jamstveno shemo 100.000 EUR ne bi nikoli imel toliko denarja na N26.

Danes so vsi pametni, saj N26 jamči do 100.000 EUR, Me zanima, koliko pametnjakovičev bo jokalo, če bo kakšno stranje. Me res zanima, ali bi v tem primeru zadeve reševali sami, ali bodo jokali, Banka Slovenija, pomagajte...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1535   Objavljeno 21.05.2020 07:51:07
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razvoj SI bank ne zavira le Banka Slovenije ampak tudi sami. Najrajsi pocnejo stvari kot so jih poceli do sedaj, zakaj bi kaj spreminjali je njihova mentaliteta.

Z nasimi bankami je dosti narobe. Zaposleni mislijo da smo mi tam zaradi njih in ne obratno. Cakas na termin, prides tja za kredit, pa ti rece poglejte si zlozenko...

Sredi NY v trgovini potegnem kartico in mi zavrne. poklicem na banko in mi povedo da so akrtico blokirali, ker so zaznali cudne transakcije (vse v NY). Povem da jasno, saj sem ze par dni tukaj. Oni pac zablokirajo in moram nato osebno priti tja to urediti. K sreci imel se dovolj gotovine.

Z N26 in Revolut kor plaiclno kartico nisem imel se tezav. Prednost domacih bank je zaenkrat le kredit, ce ga jemles. To pa je tudi vse.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1536   Objavljeno 21.05.2020 08:25:07
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Razvoj SI bank ne zavira le Banka Slovenije ampak tudi sami. Najrajsi pocnejo stvari kot so jih poceli do sedaj, zakaj bi kaj spreminjali je njihova mentaliteta.

Z nasimi bankami je dosti narobe. Zaposleni mislijo da smo mi tam zaradi njih in ne obratno. Cakas na termin, prides tja za kredit, pa ti rece poglejte si zlozenko...

Sredi NY v trgovini potegnem kartico in mi zavrne. poklicem na banko in mi povedo da so akrtico blokirali, ker so zaznali cudne transakcije (vse v NY). Povem da jasno, saj sem ze par dni tukaj. Oni pac zablokirajo in moram nato osebno priti tja to urediti. K sreci imel se dovolj gotovine.

Z N26 in Revolut kor plaiclno kartico nisem imel se tezav. Prednost domacih bank je zaenkrat le kredit, ce ga jemles. To pa je tudi vse.


Stvar izkušenj. Jaz sem npr. komitent NLB in imam z njimi super izkušnje, pa sem prepotoval pol sveta. Kot rečeno, imam Revolut in N26, ampak imam z NLB res super izkušnje. Predvsem dosegljivost, da vse uredim preko telefona.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1537   Objavljeno 21.05.2020 08:35:00
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi kredit se da v tuji banki uredit. Ponavadi je tam ceneje.
Nase banke so abolutno predrage in za casom.

To da ima nekdo dober odnos z referentom na banki ni nic posebnega. Oni so za nas tam v sluzbi. Vsako odstopanje od dobrega odosa je nesprejemljivo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1538   Objavljeno 21.05.2020 09:21:04
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Ko pa rabiš še kakšen kredit, pa pomoč osebe, ko ne moreš plačati hotela z Revolutom v Avstraliji, ipd. pa pride prava banka prav.


Kreditov na srečo sicer ne rabim, na helpdesk od N26 sem se pa že parkrat obrnil, tudi v tujini, ko je bilo treba na hitro rešiti neko stvar. Do zdaj so vedno uredili vse relativno hitro in brez kompliciranja.

Citiram:
Danes so vsi pametni, saj N26 jamči do 100.000 EUR, Me zanima, koliko pametnjakovičev bo jokalo, če bo kakšno stranje. Me res zanima, ali bi v tem primeru zadeve reševali sami, ali bodo jokali, Banka Slovenija, pomagajte...


Kaj gre lahko pri N26 narobe kar pri NLB ne more iti?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1539   Objavljeno 21.05.2020 10:21:51
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="sasok"]
Citiram:
Kaj gre lahko pri N26 narobe kar pri NLB ne more iti?


To je po mojem neka čisto psihološka fora, da če je denar na slovenski banki, je to v neki "fizični obliki". Pač banka ima velik trezor in notri tvoje bankovce. Cool

Če gre nekaj zelo narobe, je tako ali drugače popolnoma vseeno, kje imaš denar. Bodisi izgine, bodisi se razvrednoti.

Če gre nekaj lokalno narobe, je najbrž bolj verjetno, da bo šlo narobe v Sloveniji kot v Nemčiji (ampak spet dosti vseeno).

Če gre nekaj narobe pri banki, je pa jamstvena shema (primer - Factor banka, vsi depoziti fizičnih oseb so bili na varnem).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1540   Objavljeno 21.05.2020 10:41:06
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
To je po mojem neka čisto psihološka fora, da če je denar na slovenski banki, je to v neki "fizični obliki". Pač banka ima velik trezor in notri tvoje bankovce. Cool

Če gre nekaj zelo narobe, je tako ali drugače popolnoma vseeno, kje imaš denar. Bodisi izgine, bodisi se razvrednoti.

Če gre nekaj lokalno narobe, je najbrž bolj verjetno, da bo šlo narobe v Sloveniji kot v Nemčiji (ampak spet dosti vseeno).

Če gre nekaj narobe pri banki, je pa jamstvena shema (primer - Factor banka, vsi depoziti fizičnih oseb so bili na varnem).


No nobena psihološka fora. Če gre npr. NLB v stečaj, ti bo Banka Slovenje reševala. Dolg namreč NLB se namreč v tem primeru porazdeli med ostale banke. Če gre N26 v stečaj je zgodba enako, z razloko, da bo zadevo reševala Nemška centralna banka.

Če se to zgodo v Sloveniji, pač zadeve urejaš tukaj. Če se v Nemčiji, pa v Nemčiji. Noben problem. Ampak za slovenske državljane v poskrbljeno, za tujce, ki imajo v NLB račun tudi. Ampak če misliš, da bo Banka Slovenije aktivno iskala in pomagala ljudem, ki živijo v Kamčatki; ne bodo. Se bodo morali državljani Kamčatke malo potrudit, da bodo dobili svoje. To se bodo morali potruditi državljani Slovenije potrudit, da dobijo denar iz Nemčije.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 90, 91, 92  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani