Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Apple TV vs. PS3
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.09.2008 08:02:22
Apple TV vs. PS3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odločam se med tema dvema zadevama za domaci media center. Igre mi niso pomembne, vazo je strimanje slik, muzike pa video in se kaj drugega ko pride zraven. cenovno je 100 € razlike, sam ima PS3 80 GB disk.

Prosim za konkretne argumente za in proti (predvsem lastniki apple tv-jev)

hvala!

lp, M

P.S.
bolj se nagibam PS3
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2008 08:18:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi že moral izbrati med tema dvema, bi se sam odločil za PS3. Zakaj? Ker lahko igraš tudi igre.

Sicer pa enostavno ni primerjave. Primerjati AppleTV in PS3 je kot primerjati jabolka in hruške...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.09.2008 08:46:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PS3 definitivno.

Zakaj?
- apple TV nima opticnega bralnika (PS3 ima celo Blu-Ray)
- apple TV ni sposoben predvajati 1080p, katerega bos slej ali prej verjetno imel

Sicer nimam ne enega ne drugega sem pa zelo veliko raziskoval ravno razlike med njima. Je pa tudi odvisno kaj potrebujes. Ce ne rabis DVD in HD, potem je ATV cenejsi, manjsi, tisji.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.05.2008
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.09.2008 12:27:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri apple tv si lahko shekaš da ti predvaja tudi divx filme in pa da podnapise pri ps3 pa določenix divx fimov ne predvaja to sm tudi sam videl. kupi apple tv če želiš divx...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.09.2008 13:05:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super tema, vendar bi rad neko bolj objektivno mnenje, ki se dotika le media centra, kot je zapisal že avtor diskusije.

PS3 že imam, a se kljub temu odločam za AppleTV, ravno zaradi močnejše podpore media centru. Kdor ima kaj izkušenj naj prosim napiše kak komentar.

Pustimo bluray predvajalnik, pustimo igre, striktno media center.

PS3 mi je delal probleme z EyeConnectom (DLNA error). Poizkusil sem MediaLink, ki je bistveno boljši (brez DLNA errorja) ...

vendar ...

PS3 ima kljub temu omejitve
-ne bere podnapisov
-bere le določene zapise
-ne ponuja YouTube prek TV-ja
-sigurno ima AppleTv bolj podprto sinhronizacijo z iTunes-i
-nima Iskalnika za glasbo, filme, slike ipd - torej da vtipkaš ime datoteke. Ta pomankljivost zna bit zelo moteča pri veliki zbirki datotek.

Nisem pa še preizkusil Apple TV. To je tudi razlog za tale post. Ima kdo kake izkušnje.

Vem da Apple TV s hackom bere podnapise (zaenkrat ni slo znakov), ok, at least, bere podnapise, bodosi angleške ali brez slo znakov.

urosb je nekje na tem forumu zapisal, da Apple TV s NitoTV pluginom bere tudi .mkv datoteke. Super, vendar v nadaljevanju tudi piše, da šteka - vse skupaj izgleda kot nek slideshow.
urosb - prosil bi te, če je varianta da film .mkv kopiraš na AppleTV disk in probaš predvajat (da izključimo možnost slabe mrežne povezave ali prepočasnega strežnika).

Tako nekako ... kolikor berem, se mi zdi, da je za media center boljša izbira Apple TV (bolje se ga da tudi heckat).

Ne vem .... prosim, mnenja, predlogi, izkušnje?

Še ena zadeva: PS3 ima BT daljinec, Apple TV ima IR daljinec, kar je uporabno, če si hočeš sprogramirat vse preko centralnega daljnica. Za PS rabiš potem še IR2BT enoto.



lp,
Mitja
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.09.2008 13:15:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
muse je napisal/a:
Super tema, vendar bi rad neko bolj objektivno mnenje, ki se dotika le media centra, kot je zapisal že avtor diskusije.

PS3 že imam, a se kljub temu odločam za AppleTV, ravno zaradi močnejše podpore media centru. Kdor ima kaj izkušenj naj prosim napiše kak komentar.

Pustimo bluray predvajalnik, pustimo igre, striktno media center.

PS3 mi je delal probleme z EyeConnectom (DLNA error). Poizkusil sem MediaLink, ki je bistveno boljši (brez DLNA errorja) ...

vendar ...

PS3 ima kljub temu omejitve
-ne bere podnapisov
-bere le določene zapise
-ne ponuja YouTube prek TV-ja
-sigurno ima AppleTv bolj podprto sinhronizacijo z iTunes-i
-nima Iskalnika za glasbo, filme, slike ipd - torej da vtipkaš ime datoteke. Ta pomankljivost zna bit zelo moteča pri veliki zbirki datotek.

Nisem pa še preizkusil Apple TV. To je tudi razlog za tale post. Ima kdo kake izkušnje.

Vem da Apple TV s hackom bere podnapise (zaenkrat ni slo znakov), ok, at least, bere podnapise, bodosi angleške ali brez slo znakov.

urosb je nekje na tem forumu zapisal, da Apple TV s NitoTV pluginom bere tudi .mkv datoteke. Super, vendar v nadaljevanju tudi piše, da šteka - vse skupaj izgleda kot nek slideshow.
urosb - prosil bi te, če je varianta da film .mkv kopiraš na AppleTV disk in probaš predvajat (da izključimo možnost slabe mrežne povezave ali prepočasnega strežnika).

Tako nekako ... kolikor berem, se mi zdi, da je za media center boljša izbira Apple TV (bolje se ga da tudi heckat).

Ne vem .... prosim, mnenja, predlogi, izkušnje?

Še ena zadeva: PS3 ima BT daljinec, Apple TV ima IR daljinec, kar je uporabno, če si hočeš sprogramirat vse preko centralnega daljnica. Za PS rabiš potem še IR2BT enoto.



lp,
Mitja


Bere podnapise, in tudi slovenski znaki so.. Isto dela vse kot če bi gledal na macu Wink

Meni je bil atv velik prihranek denarja prej sem vse serije dajal na cdje in gledal sedaj pa ne več... Samo imam mountan macintosh disk na atvju in vse kar je na macu je posledično tudi na atvju tako da nimaš kaj mimo vdarit
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2008
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.09.2008 13:33:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi:
- kupis atv (ce kupis v nemciji , ali lahko zamenjas na anglescino)
- namestis nitoTv
- mountas apple mount (ali je isto recimo linux server)
- gledas divx z podnapisi

Ali lahko:
- gledas RSS feede
- gledas stream (recimo vlc)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.09.2008 15:07:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetforce: no tolk nisem na tekočem glede slo podnapisov, evo vidiš, še 10 pik več za ATV
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.09.2008 19:05:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iz opisa 2.20 verzije PS3 softwera:
"# You can now display subtitles when playing DivX files." to sem nasel TUKAJ
a to pomen da se vedno ne more predvajat subtitlov?

lp, M

e: berem da se da na PS3 nalozit linuxe pa se marsikaj
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.09.2008 20:36:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
makonja je napisal/a:
iz opisa 2.20 verzije PS3 softwera:
"# You can now display subtitles when playing DivX files." to sem nasel TUKAJ
a to pomen da se vedno ne more predvajat subtitlov?

lp, M

e: berem da se da na PS3 nalozit linuxe pa se marsikaj


Na atv se da naložit mac os!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.09.2008 07:21:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetforce je napisal/a:
makonja je napisal/a:
iz opisa 2.20 verzije PS3 softwera:
"# You can now display subtitles when playing DivX files." to sem nasel TUKAJ
a to pomen da se vedno ne more predvajat subtitlov?

lp, M

e: berem da se da na PS3 nalozit linuxe pa se marsikaj


Na atv se da naložit mac os!
ja vem, samo tako si iznicis garancijo, ker je potrebno zadevo razsraufat.

pri os3 pa kaj takega ni potrebno.

lp,M
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.12.2007
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.09.2008 08:53:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za špilat uporabljam xbox360(backups), kot medijski predvajalnik pa
apple TV(hvala Uroš), imam pa 160gb verzijo in filme kar naložim gor....
podnapise predvaja...mkv pa še nisem uspel probat...
moti me edino, da se prekleto reč ne da ugasnit....se pravi se kar
greje....bolj me moti, da so naredili napravo...ki se jo ne da ugasnit...
razen če jo potegneš ven iz štroma. Ok da se jo v nek kvazi sleep mode
ampak ni isto. Je pa fajn, da maš mali daljinček.....in če filma ne pogledaš do konca, ob ponovnem predvajanju nadaljuje kjer si ga ustavil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.09.2008 09:10:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morm rečt, da sem za nedelovanje podnapisov na PS3 le bral in slišal. Niti nisem probal Embarassed

Mogoče res dela.

Obe škatli se da "heckat" in naložit gor vse živo, sam kolk je jebe je vprašanje? Vseen se mi zdi AppleTV enostavnejši, da dobiš željen rezultat.

Mislim, da je PS3 nepogrešljiv za home media center, gledano z vidika ostalih adutov, ki jih ima (BluRay, Igre).
Če se pa osredotočiš na "pro" rešitev za media center, se pa zatakne na PS3-ju ravno pri brskanju po datotekah, recimo glasbe. Nalovdaš direktorij ali playlisto, nimaš pa enega okenca, kamor bi z neko virtualno ali hw tipkovnico vtipkal ključno besedno, recimo "Madonna", in ti pokaže vse od nje.
Kolikor sem uspel videt iz posnetkov ATV, tam obstaja ta možnost. Pri veliki količini glasbe je to fuuuul pomembno, vsaj meni.

Mislim, da je ATV sploh dobra solucija, če maš maca - to dela kot eno! (baje) Smile

Tikey: Lahko probaš mkv?

lp, Mitja
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.09.2008 10:58:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
glede na prebrano in malce raziskovanja sem kupil PS3.

Priklop je enostaven, prav tako setup in update. Po tem sem na maca nastimal MediaLink program in z enim klikom ponudil PS3-u vse kar imam. Filmi, Slike in Muzika strimanje je neverjento hitro in preprosto, nič ne šteka. Všeč so mi funkcije slideshow ko lahko z prednastavljenimi showi gledas slike.

Prav tako je dober web browser, malce komlicirano je pisanje, ampak z uporabo bookmarksov je zadeva olajsana. Ima javo in flash (i think), tako da je brskanje spodobno.

Slika je neverjetno dobra, prkloplenega imam na TOLE, slike, filmi vse se zelo dobro vidi.

podnapise sprobam takoj ko bom utegno. kar se tice odsotnosti iskanje se mi zdi da on sam po abecedi izvajalca/žanra/pesmi zloži stvari, se preverim.

lp, M

e: tole sem nasel na MediaLink strani, nisem se sprobal :"Find any song, album or artist with ease in the Mac-like navigation system provided by MediaLink."
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.09.2008 12:19:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, po abecedi, glede na Izvajalca ali komad.

Recimo želiš nekaj, veš samo del komada, ali primer:
Hočeš komad "Sunday Bloody Sunday", recimo da ne veš izvajalca. Imaš pa 50.000 komadov.

Jst si ne predstavljam, pridet do S-ja!

Iščem en media center, ki bi imel funkcijo "search by keyword", še bolš bi blo napredni iskalnik, kjer lahko iščeš po datumu, izvajalcu, žanru, naslovu, albumu, letnici ...

Tisto glede MediaLinka "Find any song..." je pomoje mišljeno kot struktura map, ko jih gledaš na PS3. Razporeditev.
Sigurno ne prenese neki funkcij na ps3 sistem, kot nek iskalnik ali podobno.

Sprobaj in malo poročaj.

lp,
Mitja
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.09.2008 13:07:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, a ATV sedaj podpira podnapise?
Kar sem jaz slišal in mi je bilo povedano... native ne podpira podnapisov, razen, če ne vem kaj narediš ampak baje se vsakič restora na "fabrške" nastavitve...
... če se da normalno naštimat podnapise... si jo bom mogoče omislil.

Kaj pa fileji... fotke, muzika, filmi... a ti avtomatično sinhronizira z HD-jem ali določiš oz. "pošlješ" sam kaj ja in kaj ne...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 29.09.2008 08:55:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zivjo!

js neki casa ze uporabljam ps3 in sem z njim zelo zadovoljen.

porihtal sem strem iz maca in pc-ja, zdaj delata super, no na macu je ze iz prve pc pa je kot ponavadi potreboval nekaj prepricevanja. na koncu sem pri pc-ju uporabil tversity program na macu pa media link. iz obeh je stream hiter, nic stekanja in podobno.

kar se tice podnapisov pri filmih, jih ps3 zaenkrat se ne podpira(verjetno bodo to postimal v kakem naslednjem updateu), divxe pa bere z lahkoto. problem z podnapisi sem resil z programom AVIAddSubs, ki native na pc-ju na macu ga pa laufam prek crossover. ta progam v ca. minuti doda podnapise filmu, tako da ga ps3 lahko bere. na ps3-ju pa lahko te podnapise vklopis ali pa izklopis. mislim celo da lahko dodas vec razlicnih podnapisov in potem naps3-ju izbiras.

kar se tice iskanja fajlov po ps3 to je res problem, sicer jaz sem si uredil knjiznico na ps3-ju po mapah, tako da sem si zadevo lahko malce olajslal, prav tako lahk z enim klikom uredis vse fajle po abecedi, letu, datumu,.. se da sam ni pa tko dobro kot ce bi mel search bar (pricakujem v naslednjih updateih).

nad igricami sem cisto navdusen, tukaj ne bom izgubljal besed.

surfanje po webu je tudi zelo dobro,sice problemi nastanejo pri kasni flash zadevi drugace je pa cisto uporabno. browser podpira prilubljene, javo, delno flash, zgodovino, razne nastavitve pogleda, windows (lahko imas odpritih vec oken in se med njimi pomikas podobno kot spaces na macu).

prek programa tversity si lahko nastimas tudi yotube filmcke, google video filmcke, filcker slike, podcaste, razne video/audio/slikovne rss-e, skratka vse zivo.

ps3 ima tudi sonijevo oz. plystation trgovino, za katero je potrebno ustvariti racun (ustvarite racun z ameriskim naslovom , drugace zadeva ne dela), tam pa potem lahko kupujes igre, potegujes dol demo igre, ozadja, potem lahko gledas trailerje v hd, podobno kot na apple tv-ju, skratka se dodaten plus. jaz nimam niti ene original igrice, sam te demo igram, ampak so tok kul, da mi skoraj da ni treba imeti prave igre.

pad je tudi zelo dober, vibrira in ima accelerator, tako ga je pri nekaterih igram mozno uporabljati samo s premiki (podobno kot iphone, touch). baterija v njem zdrzi 24 ur + polni pa se prek kabla na ps3. jaz sem si od periferije nabavil se tipkovnico (logitech cordless mediaboard pro - bigbang 65 eur), ki ima se trackpad gor kao za misko. zadeva deluje super, lahko se prklop tudi na maca, sam se nisem pobal.

skratka jaz sem z ps3 zelo zadovoljen, po mojem bolj kot bi bil z atv.

ce ima kod kaksno vprasanje glede ps3 ali rabi pomoc, sem na razpolago.

lp, M

P.S.
tole je napisano preko ps3:)

_________________
MAc BLOG makonja.blogspot.com
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.09.2008
Prispevkov: 42
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 30.09.2008 14:19:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
js sm za ps3 zrad fullHD pa trdi disk 80gb in povrh blu-ray disc tk da izberem ps3 Razz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 30.09.2008 15:04:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ps3 Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 30.09.2008 19:16:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kevo007 je napisal/a:
js sm za ps3 zrad fullHD pa trdi disk 80gb in povrh blu-ray disc tk da izberem ps3 Razz
ja to pa itaq, sploh nisem omenju, kvaliteta hd izhoda je res huda mam tud orng LCD sam vseeen. kar se blueraya tice sem kupu casion royal film, je eden izmed 2 na svetu (vsaj mislim da sta 2), ki sta posneta v res najbolj orng kvaliteti. film zasede 57GB tako da je res kul. sem ga pogledal in je kvaliteta res paf. lahk gledas cist od bliz pa je vseeno normalno gledljivo(ni kockic pa tega). sicer blueray je se drag, pa sem hotel kupit pekac (ki je relativno poceni 99eur) sam so pa prazni bluerayi 32eur komad, kar je drazje kot cel film. tko da se zaenkrat se ne splaca.

lp, M
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani