Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.11.2016 23:16:19
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da background playback omogoča youtube red. Ne vem pa, če je na voljo v Sloveniji.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.11.2016 23:33:02
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Tole sicer deluje, samo, ko zapres app moras spet v control center play stisnit. Prakticno isto kot ce iz safarija delas.

A to je apple spet mal zakompliciral? Al je to samo kak bug v zadnji 10-ki?

To pa ne bo držalo. Meni brez problema nadaljuje predvajanje v ozadju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 27.11.2016 00:25:12
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
To pa ne bo držalo. Meni brez problema nadaljuje predvajanje v ozadju.


Hm...jest probavam tako na iphone-u kot ipadu. Pri obeh ko grem iz aplikacije se zvok ugasne. Ce grem v control center in stisnem play pa dela naprej.

A tebi ko gres iz aplikacije normalno dela v ozadju?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 27.11.2016 00:45:10
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Mislim, da background playback omogoča youtube red. Ne vem pa, če je na voljo v Sloveniji.


A mi je že vse jasno. Youtube red pa omogoca background playing. Storitev je itak plačljiva. Zdej vsaj razumem zakaj v osnovi na youtube aplikaciji ne deluje background playing. Google je preprosto to ukinil, da kahko ta bomboncek proda pri youtube red.

Jap kot se ze omenil, youtube res v slo še ne deluje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 27.11.2016 02:45:23
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Hm...jest probavam tako na iphone-u kot ipadu. Pri obeh ko grem iz aplikacije se zvok ugasne. Ce grem v control center in stisnem play pa dela naprej.

A tebi ko gres iz aplikacije normalno dela v ozadju?

Ja, normalno predvaja dalje. Probaj stisnit tisti gumb slušalk, da ti predvaja samo zvok in ne slike (čeprav meni deluje v obeh primerih). Sem se pa zdaj spomnil, da je v eni izmed prejšnjih beta verzij iOSa aplikacija štrajkala, ampak se je to popravilo z novo beto tako, da je to verjetno bil bolj nekbug v iOSu. Probaj posodobit če nimaš zadnje verzije oziroma probat z zadnjo beto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 27.11.2016 20:45:54
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ja, normalno predvaja dalje. Probaj stisnit tisti gumb slušalk, da ti predvaja samo zvok in ne slike (čeprav meni deluje v obeh primerih). Sem se pa zdaj spomnil, da je v eni izmed prejšnjih beta verzij iOSa aplikacija štrajkala, ampak se je to popravilo z novo beto tako, da je to verjetno bil bolj nekbug v iOSu. Probaj posodobit če nimaš zadnje verzije oziroma probat z zadnjo beto.


Tut ce vklopim samo zvok (slušalke) zadeva ne deluje. Mam pa vse naprave na zadnjih uradnih verzijah. Nimam bete. Lih zarad tega appa tut nebi dajal bete gor. Pom pač probal poiskat kak primeren app, tudi ce je plačljiv. Ker nekaj sem sicer ze nasel a mi niso ok.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 27.06.2018 08:25:54
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nabavil sem soundbar. Sedaj premišljujem kako povezat vse skupaj. Tv ima 3 hdmi vhoda( eden je ARC po navodilih), 1 optični izhod, 2x usb. Sonudbar ima 2 HDMI 1x imput, 1x ARC hdmi vhod, , mikro usb. Imam pa telekom box ki je povezan s tv-jem preko hdmi za sliko in zvok,nato še apple tv prav tako hdmi. Če povežem siol box z hdmi do zvočnika potem nimam slike. Ne vem a obstajajo kakšni pretvorniki, ki bi tole rešili.Imam dve škatli ki prenašajo sliko in zvok na tv preko hdmi kabla.Tudi če recimo preko optike povežem siol box na sound bar, potem nimam zvoka iz apple tv-ja. Soundbar nima 2 optična priključka, da bi recimo preko optike obe škatli povezal z zvočnikom.

Za lažjo predstavo prilagam link od zvočnika in tv ja

http://www.lorex.si/izdelki/bose/zvocniki/domaci-kino/bose-soundtouch-300-zvocniska-letev-soundbar/

Link od tv-ja

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/philips-4k-tv-sprejemnik-65pus6162-12?tab=parameters

Edina rešitev, ki jo vidim je, da tv in zvočnik povežem preko optičnega kabla. Ker tv ima optical otput in bi naj zvok iz tv-ja prenesel na zvočnik.

Druga opcija je, če sem prav razumel ARC Hdmi od TV-ja, da tv pošilja tudi naprej zvok? V praksi bi lahko iz obeh škatel pripeljal na dva hdmi-ja na tv-ju sliko in zvok in nato iz Hdmi ARC TV na Hdmi ARC Soundbar.


Za konec naj omenim da imam smart tv, ki žal nima bluetooth povezave.

Za lažjo predstavo prilagam link od zvočnika in tv ja

http://www.lorex.si/izdelki/bose/zvocniki/domaci-kino/bose-soundtouch-300-zvocniska-letev-soundbar/

Link od tv-ja

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/philips-4k-tv-sprejemnik-65pus6162-12?tab=parameters

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 27.06.2018 09:44:34
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravilna vezava je HDMI ARC povezat TV<->soundbar. V preostale HDMI-je (bodisi na soundbaru, bodisi na tv-ju) pa priključit druge naprave.

Druga opcija je preko optičnega kabla povezat TV in soundbar. In potem naprave priključiš na HDMI preko TV-ja.

Vse ostalo bi bilo samo kompliciranje.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 27.06.2018 09:54:56
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem vedel za ta ARC sistem, sem bil prepričan da tv ima samo Imput HDMI. Je kakšna razlika med zvokom preko optičnega kabla v primerjavi hdmi? Sprašujem, ker če ni razlik, bi mogoče raje vezal z optičnim kablom ki je tanjši...

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 27.06.2018 10:11:16
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri prenosu zvoka med optiko in HDMI ARC trenutno ni razlik. Šele eARC bo prinesel prednosti. Je pa zvok preko optike/ARC-a lahko maksimalno dolby digital ali DTS... kaj več (dolby atmos, true hd, multichannel pcm) preko tega ni možno. Zato je včasih boljša opcija napravo, preko kater želiš najboljši zvok priklopiti direktno na receiver/soundbar. V tem primeru je potem ARC edina opcija. Ampak kolikor vidim, tvoj soundbar tako ali tako ne podpira kaj več kot dolby digital ali dts.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 27.06.2018 10:21:57
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BTW: Če uporabiš ARC, se dejansko znebiš enega kabla do TV-ja.

Primer:
ARC: 2x HDMI na TV in 2x HDMI na soundbar

Optika: 1x optika in 2x HDMI na TV ter 1x optika na soundbar.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 27.06.2018 11:20:19
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="mikrohard"]BTW: Če uporabiš ARC, se dejansko znebiš enega kabla do TV-ja.

Primer:
ARC: 2x HDMI na TV in 2x HDMI na soundbar

Tole nisem najbolj razumel. Če jaz pripeljem 2 kabla Hdmi iz apple tv-ja in Telekom box-a na tv, nato ARC Hdmi iz tv-ja na ARC Hdmi Sound bar. Sem kaj pozabil? Si omenil da gresta 2 hdmi kabla na Soundbar, zakaj je drugi? Ni dovolj Arc hdmi iz tv-ja na Soundbar, ne bo on predvajal signal kater pride v TV ( od apple tv-ja in telekom boxa) na Soundbar?

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 27.06.2018 11:44:12
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ARC deluje dvosmerno. Eno napravo lahko prikljucis na soundbar namesto na tv. Ce bi imel na soundbaru dovolj portov, bi lahko vse naprave priklopil na soundbar in bi sel samo en hdmi na tv.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 27.06.2018 11:54:54
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
ARC deluje dvosmerno. Eno napravo lahko prikljucis na soundbar namesto na tv. Ce bi imel na soundbaru dovolj portov, bi lahko vse naprave priklopil na soundbar in bi sel samo en hdmi na tv.


Samo jaz če priklopim recimo telekom box direktno na soundbar ( na drug hdmi, ki ni ARC, samo eden je ARC ), dobim zvok, slike pa nimam. Jaz imam v osnovi samo eden hdmi izhod iz siol box-a in apple tv-ja in to uporabim za povezavo s tv-jem. Če jaz ta kabel uporabim in povežem z soundbarom, dobim zvok, slike pa nimam... Nimam druge možnosti, jaz moram apple tv in Siol box vezat na tv obvezno da dobim sliko, tako da odpade vezava direktno na soundbar.nato pa iz tv-ja na sounbar da dobim celoten zvok, ki pride v tv na Soundbar. Če bi peljal samo zvok iz zunanjih enot na sounbar potem bi lahko preko hdmi vezal ampak tukaj obe zunanji enoti predvajata sliko in zvok skupaj.

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 27.06.2018 12:05:04
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tvoj soundbar bi moral po specifikacijah podpirati 4K passthrough. Torej če karkoli priklopiš na input HDMI na soundbar. Soundbar potem preko ARC HDMI-ja na ARC HDMI na TV. Na TV-ju potem izbereš ARC HDMI input. V tem primeru bi moral imeti tako sliko kot zvok. Če ti ne deluje, preveri še v navodilih od soundbara ali TV-ja, če potrebujejo kakšne dodatne nastavitve. Na klasičnih A/V receiverjih je recimo treba še izbrati pravi input...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 27.06.2018 12:28:00
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Tvoj soundbar bi moral po specifikacijah podpirati 4K passthrough. Torej če karkoli priklopiš na input HDMI na soundbar. Soundbar potem preko ARC HDMI-ja na ARC HDMI na TV. Na TV-ju potem izbereš ARC HDMI input. V tem primeru bi moral imeti tako sliko kot zvok. Če ti ne deluje, preveri še v navodilih od soundbara ali TV-ja, če potrebujejo kakšne dodatne nastavitve. Na klasičnih A/V receiverjih je recimo treba še izbrati pravi input...


Razumem. Mislim, da ta soundbar podpira passthrough. Najprej bom poskusil iz tv-ja potegnit hdmi kabel na ARC soundbar, ker pri tem potrebujem samo en kabel do zvočnika. Iz zunanjih enot itak gre na tv. Nekako bi želel z čim manj kablov tole rešit.

hvala

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 27.06.2018 20:34:20
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi ni uspelo povezat z hdmi arc, najprej sem se dve ure hecal, nato je zacel delovat sam od sebe, vendar sam preklaplja, ugasne televizijo, enake tezave sem imel z apple tv ko sem arc vklopil na tv-ju. Ocitno ni druge resitve kot opticni kabel iz tv-ja na Soundbar...

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 28.06.2018 05:28:43
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Siol box priklopiš na soundbar in namesto atv uporabljaš media center na siol boxu za predvajanje filmov, slik, glasbe, imaš še youtube, tunein,...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 28.06.2018 06:18:48
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Siol box priklopiš na soundbar in namesto atv uporabljaš media center na siol boxu za predvajanje filmov, slik, glasbe, imaš še youtube, tunein,...


Zakaj ne bi rešil vse skupaj z optičnim kablom iz tv-ja na soundbar?Ostane enako vse kot je sedaj, apple tv ne bi izklapljal saj ga imam za stream iz macbook-a itd. Samo mi je pa hecno to, da mam tv eno leto star in da je ta hdmi ARC totalno neuporaben. Dve napravi sem poskusil priklopit in pri obeh se je tv ugašal...ne vem ali je to kaj narobe z izhodom ali je to enostavno nekompatibinlnost naprav

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 28.06.2018 08:40:30
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti imas problem s CEC-om (ker ga apple tv ima, siol box pa ne). Na apple tv-ju izklopi CEC pa bodo tezave z ugasanjem in preklapljanjem izginile. Lahko izklopis tudi na TV-ju... pri Philipsu se imenuje EasyLink.

@warcanoid: pa ne mores primerjat media center in youtube na siol boxu s tistim na apple tv. En je uporaben, drug je pa “za silo”.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani