Jabuk
Localhost nastavitve in težave
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.10.2016 15:27:42
Localhost nastavitve in težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Do pred kratkim se redno uporabljal MAMP za vzpostavitev lokalnega okolja za oblikovanje in testiranje določenih spletnih strani. Sedaj pa to več nikakor ne deluje - enkrat je sicel uspel povezat, zdaj pa ves čas javlja, da se ne more povezati na nobeno MySQL bazo... skratka, zanima me ali imate morda kak nasvet kaj uporabiti oziroma kaj storiti, da bodo zadeve spet delovale. Nekaj sem gledal tudi nastavitev lokalnega omrežja brez dodatne aplikacije (torej preko terminala) pa sem se roko na srce vmes izgubil.

lp in hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.10.2016 07:53:11
Re: Localhost nastavitve in težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
El Capitan ali že Sierra?
Jaz se nisem ubadal z MAMP ampak sem na El Capitanu samo enablal Apache+PHP in instaliral MySQL.
Pri MySQL je bila finta, da sem za avtomatski start moral kreirat startup plisto.
V bistvu sem imel vse skupaj že od prej, ko sem še imel Mavericksa, in sem moral smo popraviti config fajle.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.10.2016 09:01:48
Re: Localhost nastavitve in težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor.

Gre že za Sierro in tudi sam sem nekaj probaval z apache + php vpozstavitvijo, vendar sem se nekje izgubil. Potem mi je vmes delal MAMP dokaj v redu, sedaj pa spet noče... Od kod pa si Blazo?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani